Jump to content

Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;


MaNoS-7-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 861
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα περισσότερα από τα καταστήματα που έχουν το Aino κάτω από 400 Ευρώ είναι ηλεκτρονικά μαγαζιά και ενδέχεται τα μοντέλα που πουλάνε να είναι παραεισαγωγής πράγμα που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα αργότερα με την εγγύηση συν οτι δεν έχουν ελληνικά και ακόμα νομίζω δεν υπάρχει τρόπος μέσω του A2uploader να αλλαχτεί η γλώσσα οπότε ο όποιος ενδιαφερόμενος καλό είναι να προσέξει και πριν προβεί σε αγορά να ρωτήσει αν είναι η Ελληνική έκδοση ή όχι. Όλα τα επίσημα Ελληνικά καταστήματα όπως Πλαίσο, Γερμανός, Multirama και οι εταιρείες κινητής το έχουν πάνω από 400 Ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τα καταστήματα που έχουν το Aino κάτω από 400 Ευρώ είναι ηλεκτρονικά μαγαζιά και ενδέχεται τα μοντέλα που πουλάνε να είναι παραεισαγωγής πράγμα που μπορεί να προκαλέσει προβλήματα αργότερα με την εγγύηση συν οτι δεν έχουν ελληνικά και ακόμα νομίζω δεν υπάρχει τρόπος μέσω του A2uploader να αλλαχτεί η γλώσσα οπότε ο όποιος ενδιαφερόμενος καλό είναι να προσέξει και πριν προβεί σε αγορά να ρωτήσει αν είναι η Ελληνική έκδοση ή όχι. Όλα τα επίσημα Ελληνικά καταστήματα όπως Πλαίσο, Γερμανός, Multirama και οι εταιρείες κινητής το έχουν πάνω από 400 Ευρώ.

να ξερεις οτι και παρα-εισαγωγης να ειναι αποδειξη αγορας να εχεις και εισαι καλλυμενος απο το service.

η εγγυηση ειναι διεθνης.

και ποιος σου λεει οτι το μουλτιραμα δεν φερνει παρα-εισαγωγης??? εγω εχω ψωνισει 2 φορες απο φθηνο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα (σκρουντζ) και εως τωρα κανενα προβλημα και με τα 2 κινητα.και ηρθανε και με ελληνικη γλωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω καλο το Aino αλλα στην συγκριση που εβαλα στο site της sony το W995 εχει ποιο πολλα πραγματα, εμενα δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ το ιντερνετ, εμενα μου αρεσει να ακουγεται καλα που πιστευω το W εκει ειναι καλυτερο τωρα απο φωτο(εχω το w850 με 2μ οποτε οτι ποιο πανω θα μου φενεται αστερι) δεν ξερω αμα εχουν τρελες διαφορες, επειδη θα το παρω με δοσεις οποτε θα το παρω στης τιμες που εχουν τα μαγαζια, λεω τωρα να δωσω 60-70ε παραπανω για την ποιο μεγαλη οθονη δεν λεει και τπτ, εκτος αμα υπαρχει κατι αλλο στο οποιο το Aino ειναι καλυτερο

 

Λοιπον πηγα και ρωτισα και μου ειπαν το W995 350e και Aino 480e ειναι μια διαφορα αρκετα καλη, τωρα ειμαι σε σκεψει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλσησπερα παιδια. Θα ηθελα τη γνωμη σας για την αποκτηση ενος νεου κινητου. Αυτα που με ενδιαφερουν ειναι :

 

1) Να ειναι καλη ληψη σηματος , γιατι στο σπιτι μου το σημα της cosmote ειναι χαλια.

 

2)Να εχει καθαρη ακροαση.

 

3)Να εχει χαμηλο sar

 

4)Η τιμη του να ειναι μεχρι 100ευρω.

 

Τα υπολοιπα (καμερα , λειτουργικο , Gps . internet) δεν με ενδιαφερουν. Ψαχνω δηλ. για ενα κινητο απλα για να μιλαω.

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο ;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε φορητότητα στη Vodafone που έχει πάντα σήμα και πάρε το Vodafone 533 ή το Vodafone 540.

Έχουν 65Ε και είναι γαμάτα τηλέφωνα για απλή χρήση. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...καλημερα μαλλον....

ειμαι καινουργιος στο φορουμ και σας ανακαλυψα πριν λιγες μερες και μπορω να πω οτι εχω μεινει αφωνος με την εξαιρετη δουλεια σας στον χωρο της κινητης τηλεφωνιας.....

 

Εδω και λιγες μερες δηλαδη 10' μετα την αλλαγη του χρονου μου σπασε η οθονη του κινητου μου (Mio A501) και ειμαι με ενα παλιο Ericsson P910i

Θελω μεσα στον μηνα να παρω ενα κινητο αλλα δεν ξερω πιο να επιλεξω....

Βρηκα στον Γερμανο το Xperia X1 με 300 ευρω αλλα δεν ξερω αν αξιζει να το παρω

 

Σαν κινητο ειναι γερο;;η κανει προβληματα και θα πανε τζαμπα τα λεφτα;;

εχετα να μου προτεινετε ενα παρομοιο εσεις μεχρι 350 ευρω;;;

Link to comment
Share on other sites

To Xperia είναι μια καλή λύση σε αυτά τα χρήματα. Είναι πολύ όμορφο.

Εάν δε θέλεις να παραμείνεις δέσμιος των Windows κοίταξε και το φθηνότερο Nokia 5800.

Διαφορετικά δες και τίποτε σε μεταχειρισμένο.

Απλά αυτό το post έπρεπε να το κάνεις στον τομέα των διαξηφισμών...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την άποψή σας για το επόμενο κινητό μου:

Α. W995 με 290€

Β. Aino με 380€

C. Satio με 470 €

 

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως τα βασικά, με σχετική χρήση διαδικτύου. Ποιο θεωρείτε ότι έχει την καλύτερη σχέση τιμής/απόδοση? Είναι αλήθεια ότι τα smartphones έχουν προβλήματα? Είναι για μένα βασικό να μην έχει συχνά προβλήματα το κινητό. Επίσης θέλω να έχει καλή κάμερα και αναπαραγωγή πολυμέσων.

Τέλος, επειδή πιθανόν να επιλέξω ανάμεσα στα 2 πρώτα, αξίζει τα 90€ παραπάνω το aino ή το W995 με 290€ θεωρείται best value for money?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

soch

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχω προβλημα με τα windows mobile καθως και στο προηγουμενο κινητο που ειχα το ιδιο λειτουργικο φορουσε οποτε ειμαι εξοικοιωμενος....αυτο που θελω να μαθω ειναι αν εχει καλο και γρηγορο επεξεργαστη και γενικα τι γνωμη εχετε εσεις για το xperia x1 να το παρω η αξιζει να περιμενω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά

για την αγαπημένη μου θέλουμε κινητό αποκλειστικά sony er.για καλές φωτογραφίες, δίκτυο WIND

επίσης μου ζήτησε να κάνει internet με δωρεάν WIFI

να έχει ράδιο Mp3

και την ενδιαφέρει να μπορεί να κάνει και βιντεοκλήση.

Tα μοντέλα είναι πολλά και ψάχνω οικονομική λύση.

Για πείτε τι προτείνετε;

έχουμε δει τα W995 , K705, C905, Xpreria X1.

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια...α της αρέσουν τα συρόμενα αλλά όχι τα πολύ βαριά...για το 905 μάλλον λέω λόγω 8ΜΡ

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

για την αγαπημένη μου θέλουμε κινητό αποκλειστικά sony er.για καλές φωτογραφίες, δίκτυο WIND

επίσης μου ζήτησε να κάνει internet με δωρεάν WIFI

να έχει ράδιο Mp3

και την ενδιαφέρει να μπορεί να κάνει και βιντεοκλήση.

Tα μοντέλα είναι πολλά και ψάχνω οικονομική λύση.

Για πείτε τι προτείνετε;

έχουμε δει τα W995 , K705, C905, Xpreria X1.

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια...α της αρέσουν τα συρόμενα αλλά όχι τα πολύ βαριά...για το 905 μάλλον λέω λόγω 8ΜΡ

 

Το C905 έχει από τις καλύτερες αν όχι την καλύτερη οκτάρα κάμερα της αγοράς και ας είναι παλιό σχετικά μοντέλο αλλά βγήκε αρκετά αναξιόπιστο οπότε θα σου πρότεινα να το ξεχάσεις. Το Χ1 είναι ιδιαίτερο τηλέφωνο με συρόμενο πληκτρολόγιο, windows mobile λογισμικό και οθόνη αφής. Απαραιτήτως θα πρέπει η κοπέλα σου να το δοκιμάσει πρώτα πριν το πάρει καθότι τέτοιου είδους τηλέφωνα καθώς και οι οθόνες αφής (ειδικά όσες χρειάζονται λόγω Windows και πενάκι όπως αυτή) δεν αρέσουν σε όλους.

Κατά τη γνώμη μου το W995 είναι η καλύτερη λύση, slider που της αρέσει, όμορφο (σε τρία διαφορετικά χρώματα, μαύρο, κόκκινο και ασημί), μεγάλη οθόνη 2,6 ίντσες, με οκτάρα κάμερα και led φλας,wifi και βέβαια ραδιόφωνο που θες, βινεοκλήσεις κλπ.;) Ακόμα έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου. Επίσης σύμφωνα με τις αναφορές των χρηστών στο σχετικό θέμα δεν έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής προβλήματα. Είναι πιστέυω η καλύτερη επιλογή.:)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εχω ηδη ενα C510 το οποιο με ικανοποιει.Θα ηθελα ομως και ενα δευτερο κινητο,SE το οποιο να εχει τα εξης χαρακηριστικα:

 

Μικρο

Ελαφρυ

Φθηνο(Μεχρι 120ευρο)

 

Τωρα αν εχει και καμερα ας ειναι και 1,3mp,ας περνει και κανα mp3.

 

Επειδη δεν πολυασχολουμε με κινητα,παρα μονο οταν ειναι να αλλαξω την βασικη συσκευη μ,δλδ καθε 2 χρονια περιπου,ειναι ευκολο να μ προτεινετε κατι βαση αυτν που ζηταω?

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson S312

 

Πολυ καλο για τα λεφτα του. (κοντα στα 80-90 ευρω νομιζω κανει)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/devices/preview-406.html

 

τσεκαρε εδω το preview του S312.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια στο W205

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

beatshooter μην πάρεις φτηνό κινητό νεάς γενιάς της se. Είναι κινητά συνεργασίας με τη sagem και είναι απαίσιας κατασκευής, με ελάχιστες δυνατότητες και τρομερά δύσχρηστο μενού. Καμία σχέση το μενού τους με το c510 που έχεις. Την έχω πατήσει εις διπλούν. Τα w395, s312, w302 ανήκουν σε αυτήν την συνεργασία.

Δες το Τ700 που είναι παλιότερο μοντέλο, με αρκετές δυνατότητες όμως και προσφέρεται στα 130€. Αλλιώς δες σε άλλη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο διαπιστωνω...Απ την αλλη εχω συνηθισει το μενου των SE και δεν θελω να παω σε nokia...Αλλα θα ψαχτω και απο κει μερια...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γεια χαρα παιδια Τ715 'η w595 η χρηση ειναι μονο τηελεφωνο ουτε το γουοκμαν με νοιαζει

καλο ανθεκτικο τηλεφωνο με καλο ηχο τηλεφωνιας και δεν με νοιαζουν ουτε η φωτογραφιες απλα τηλεφωνο

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές τους είναι πάνω κάτω ίδιες οπότε μάλλον προς το Τ715 θα πήγαινα στη θέση σου. Πρόσφατα βέβαια πήρε το μάτι μου στο Buy and Sell να πωλείται ένα W595 οπότε ρίξε μια ματιά κι εκεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Ποιο κινητό της Sony Ericsson να επιλέξω;
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...