Jump to content

Δωρεάν SMS μέσω Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις λογκ ιν στον ΙΕ και μόλις είναι να πατήσεις το κουμπί που λέει SMS κάνεις το εξής: SHIFT+κλικ στο SMS, οπότε εμφανίζεται το λινκ στην μπάρα διευθύνσεων και το κάνεις κόπυ πέιστ στα μπούκμαρκς. :D

 

Thxxxxxxxxx :D :cool: ;) και εγώ αυτό έκανα κ δουλεύει τέλεια με ff :cool:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρελλό: Αν στείλω SMS σε SonyEricsson T300 το οποίο είναι με TIM, το SMS έρχεται χωρίς να χτυπήσει το κινητό και χωρίς να εμφανιστεί ειδοποίηση για νέο SMS. Απλώς εμφανίζεται το φακελάκι εντελώς ξαφνικά... :wacko: :wacko: :confused:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Τρελλό: Αν στείλω SMS σε SonyEricsson T300 το οποίο είναι με TIM, το SMS έρχεται χωρίς να χτυπήσει το κινητό και χωρίς να εμφανιστεί ειδοποίηση για νέο SMS. Απλώς εμφανίζεται το φακελάκι εντελώς ξαφνικά... :wacko: :wacko: :confused:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=949860#post949860

Ομοιοπαθής με Τ610 Sony Ericsson. Τι να παίζει άραγε; :confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=949860#post949860

Ομοιοπαθής με Τ610 Sony Ericsson. Τι να παίζει άραγε; :confused: :worry:

 

Προφανώς τα στέλνει ως flash SMS...

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα SMS που στέλνει το MyCosmos είναι Class 2 αντί για 1 που ήταν παλιά κι έτσι έρχονται αθόρυβα και μπαίνουν κατ' ευθίαν στην SIM.

Όσοι δεν βρίσκετε το κουμπί, δείτε το screenshot (προέρχεται από το κάτω-αριστερά κομμάτι της οθόνης).

Link to comment
Share on other sites

paidia de to pistevw. mpika sto irc psaxnontas na vrw kanenan na mou dwsei ta stoixeia tou apo otenet sundesi gia na stelnw 20 sms per day apo cool4u pou exei i otenet. me ti 2i prospa8eia vrika mia peiraiwtisa pou mou ta dwse sti psuxra. afta einai. kai mycosmos pou exw apo allon einai. :p 30 sms per day kala einai sunolo. :)
Μαύρη Θύελλα
Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα SMS που στέλνει το MyCosmos είναι Class 2 αντί για 1 που ήταν παλιά κι έτσι έρχονται αθόρυβα και μπαίνουν κατ' ευθίαν στην SIM.

Όσοι δεν βρίσκετε το κουμπί, δείτε το screenshot (προέρχεται από το κάτω-αριστερά κομμάτι της οθόνης).

 

Γιατί όμως δε συμβαίνει με όλα τα κινητά;

 

 

 

 

 

paidia de to pistevw. mpika sto irc psaxnontas na vrw kanenan na mou dwsei ta stoixeia tou apo otenet sundesi gia na stelnw 20 sms per day apo cool4u pou exei i otenet. me ti 2i prospa8eia vrika mia peiraiwtisa pou mou ta dwse sti psuxra. afta einai. kai mycosmos pou exw apo allon einai. :p 30 sms per day kala einai sunolo. :)

 

Δηλαδή σου έδωσε το username/password της σύνδεσής της;!; :eek: :eek:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως δε συμβαίνει με όλα τα κινητά;
Συμβαίνει με όσα υποστηρίζουν τα SMS Class 2. Το δοκίμασα σε δύο διαφορετικά μοντέλα Sony Ericsson και το κάνει. Δοκίμασα όμως και σε ένα Motorola (V600) που -- προφανώς -- αγνοεί το Class και τα δέχεται ως κλασσικά Class 1.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει με όσα υποστηρίζουν τα SMS Class 2. Το δοκίμασα σε δύο διαφορετικά μοντέλα Sony Ericsson και το κάνει. Δοκίμασα όμως και σε ένα Motorola (V600) που -- προφανώς -- αγνοεί το Class και τα δέχεται ως κλασσικά Class 1.

 

Το περίεργο είναι ότι σε Κ500 που έχω στείλει, μου είπαν ότι πήγε κανονικά (με μια μικρή επιφύλαξη)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι σε Κ500 που έχω στείλει, μου είπαν ότι πήγε κανονικά (με μια μικρή επιφύλαξη)
Τα Sony Ericsson που δοκίμασα ήταν τα t630 και K508i. Δοκίμασα και σήμερα και ακόμα τα στέλνει Class 2... :down:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ok einai twra.to pa8ainei kamia fora.

 

 

Please wait while the page is loading...

 

μου βγαζει αυτο το μυνημα, αλλα η σελιδα ειναι εντελως αδεια... :(

ενω εμπαινα κανονικα με internet explorer Τωρα δεν μπαινει...

Link to comment
Share on other sites

Please wait while the page is loading...

 

μου βγαζει αυτο το μυνημα, αλλα η σελιδα ειναι εντελως αδεια... :(

ενω εμπαινα κανονικα με internet explorer Τωρα δεν μπαινει...

Τώρα που το δοκιμάζω μπαίνει κανονικά, δεν ξέρω για το πρωί. Το κάνει μερικές φορές να μπλοκάρει. Πάντως όπως ειπώθηκε, αν ενδιαφέρεστε μόνο για να στέλνετε FREE SMS από την mycosmos κάντε copy paste την ακριβή διεύθυνση για να μην χρειάζεστε κάθε φορά log in. Και με αυτό τον τρόπο ανοίγει και με firefox η σελίδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το δοκιμάζω μπαίνει κανονικά, δεν ξέρω για το πρωί. Το κάνει μερικές φορές να μπλοκάρει. Πάντως όπως ειπώθηκε, αν ενδιαφέρεστε μόνο για να στέλνετε FREE SMS από την mycosmos κάντε copy paste την ακριβή διεύθυνση για να μην χρειάζεστε κάθε φορά log in. Και με αυτό τον τρόπο ανοίγει και με firefox η σελίδα. ;)

 

 

μεχρι προχθες, οποια ωρα και να μπαινα δεν ειχα προβλημα...τωρα ενω μου λεει οτι η σελιδα ολοκληρωθηκε, στην ουσια δεν ανοιγει...

μηπως θέλει κάποια ρυθμιση;

τι μπορω να κανω;... :(

Link to comment
Share on other sites

μεχρι προχθες, οποια ωρα και να μπαινα δεν ειχα προβλημα...τωρα ενω μου λεει οτι η σελιδα ολοκληρωθηκε, στην ουσια δεν ανοιγει...

μηπως θέλει κάποια ρυθμιση;

τι μπορω να κανω;... :(

Μήπως το μπλοκάρει κανένα firewall; :confused: Για τσέκαρε λίγο τις ρυθμίσεις από κει. Κάτι άλλο δε νομίζω. Αν στην τελική βλέπεις ότι δεν μπαίνει σβήσε όλα τα cookies και πιστεύω θα μπει. Με ποιον browser είσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...