Jump to content

Δωρεάν SMS μέσω Internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπειτε στο http://www.mpes.gr και κανοντας μια απλη εγγραφη μπορειτε να στειλετε οσα sms θελετε ανωνυμα προς ολα τα ελληνικα δικτυα.

 

Χμ , για να δουμε ποσο θα κρατήσει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως όσα έστειλα ποτέ δεν πήγαν...

 

παιδιά εμένα μου έστειλε το sms αμέσως...(2sec!). Πολύ καλό! Ελπίζω να κρατήσει...

 

εγώ πάντως χθες το απόγευμα που δοκίμασα ΔΕΝ πήγε κανένα από τα μηνύματα που έστειλα :( :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα οσες φορες δοκιμασα δουλεψε κανονικα.Τα sms παραδιδονται κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα στέλνει αλλά βγάζει ερωτηματικά αντί για γράμματα κάτι γίνεται με την κωδικοποίηση!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα....Είμαι συνδρομητής στην οτενετ και ομολογώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το προνόμιο το wed2sms το χρησιμοποιούσα...έως που παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα μου. Πρόσφατα και εγώ αλλά και κάποια φιλικά άτομα απόκτησαν νέο αριθμό της cosmote (6981.....) και όχι το παλιό (697....) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να στείλω ή μου στείλουν κανένα sms πάντα μέσω Η/Υ!!! Με τα παλιά νούμερα δεν είχα πρόβλημα, με τα νέα νούμερα δυστυχώς δεν τα λαμβάνουμε!!!!:mad:

Σας παρακαλώ πολύ ας το κοιτάξουν οι τεχνικοί τους και να το βάλουν σε

λειτουργία και τα νέα ψηφία στην υπηρεσίας τους.....Πιστεύω ότι είναι πολύ

απλό για αυτούς και πάρα πολύ εξυπηρετικό σε μας!!!

τους έστειλα πρόσφατα εμαιλ και τους έκανα παράπονα......ελπίζοντας να το λύσουν Το έχετε αντιμετωπίσει και εσείς φίλοι μου;;;;:!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα....Είμαι συνδρομητής στην οτενετ και ομολογώ δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το προνόμιο το wed2sms το χρησιμοποιούσα...έως που παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα μου. Πρόσφατα και εγώ αλλά και κάποια φιλικά άτομα απόκτησαν νέο αριθμό της cosmote (6981.....) και όχι το παλιό (697....) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να στείλω ή μου στείλουν κανένα sms πάντα μέσω Η/Υ!!! Με τα παλιά νούμερα δεν είχα πρόβλημα, με τα νέα νούμερα δυστυχώς δεν τα λαμβάνουμε!!!!:mad:

Σας παρακαλώ πολύ ας το κοιτάξουν οι τεχνικοί τους και να το βάλουν σε

λειτουργία και τα νέα ψηφία στην υπηρεσίας τους.....Πιστεύω ότι είναι πολύ

απλό για αυτούς και πάρα πολύ εξυπηρετικό σε μας!!!

τους έστειλα πρόσφατα εμαιλ και τους έκανα παράπονα......ελπίζοντας να το λύσουν Το έχετε αντιμετωπίσει και εσείς φίλοι μου;;;;:!:

 

Προσπάθησα και σήμερα με Αγγλικούς χαρακτήρες γραμμάτων, αλλά και πάλι τίποτα δεν πήγε από την υπηρεσία της wed2sms της ΟΤΕΝΕΤ στο κινητό μου. :mad: Τελικά μήπως είναι μόνο για να παλιά νούμερα των εταιριών;;;;;

Δεν ξέρω τι να κάνω, και αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν και φιλικά μου άτομα στο να μου στέλνουν sms στο κινητό μου από τον υπολογιστή!!!

Ξέρει κανένας από σας φίλοι μου τι μπορώ να κάνω;;;;;:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

filemoy mpes sto mpes.gr kai sthle apo kei min npaideyesai basika shmera eida oti soy bazi 4 lepta na apexei to ena sms me to allo

 

Μπειτε στο http://www.mpes.gr και κανοντας μια απλη εγγραφη μπορειτε να στειλετε οσα sms θελετε ανωνυμα προς ολα τα ελληνικα δικτυα.

 

kalispera mexri xtes estelne kanonika shmera leei 4 lepta na apexei to ena sms me to allo to b gazei kai se sena

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις δεν νομιζω να το κοψουν..Απλως αλλαζουν καποια πραγματα πχ. Τα 4 λεπτα που εβαλαν επειδη αυξανονται οι χρηστες και πιθανον γινεται καταχρηση της υπηρεσιας.
Link to comment
Share on other sites

SAN SITE DEN EXEI KAI POLOYS OPOTE KAI NA MPEIS ALOI 2 TREIS EINAI SYNDEDEMENOI KAI LOGIKA GIA NA STHLOYN MINIMA

 

Σε παρακαλώ μην γράφεις κεφαλαία. Είναι αντίθετο με τους όρους χρήσης του myphone, και είναι σαν να φωνάζεις.

Επίσης αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι με greeklish, γιατί τα μηνύματά σου είναι δυσανάγνωστα!

Link to comment
Share on other sites

mycosmos.gr με μια απλή εγγραφή αν έχεις κάποιο κινητό Cosmote.

 

Μια παρατήρηση: Είχα αγοράσει εδώ και καιρό ένα πακέτο σύνδεσης Cosmokarta. Έκανα ενεργοποίηση κανονικά, το χρησιμοποιώ κανονικά, έκανα εγγραφή στο Mycosmos μέσω του 5000, αλλά μόλις πάω στη σελίδα να κάνω Login δεν κάνει με τίποτα... Πατάω αποστολή κωδικού μπας και κάνω λάθος στον κωδικό (που δεν κάνω) αλλά και πάλι τα ίδια... Γιατί δεν κάνει Login; :( Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό; Δε βγάζει κανένα μήνυμα λάθους, απλά επιστρέφει στην σελίδα.

 

Αντιθέτως αν προσπαθήσω να κάνω login μέσω της παρακάτω σελίδας κάνει κανονικά... :confused:

http://mail.mycosmos.gr/OMA/(okaozk55cohot145asli3zvm)/oma.aspx

Link to comment
Share on other sites

mycosmos.gr με μια απλή εγγραφή αν έχεις κάποιο κινητό Cosmote.

 

Μια παρατήρηση: Είχα αγοράσει εδώ και καιρό ένα πακέτο σύνδεσης Cosmokarta. Έκανα ενεργοποίηση κανονικά, το χρησιμοποιώ κανονικά, έκανα εγγραφή στο Mycosmos μέσω του 5000, αλλά μόλις πάω στη σελίδα να κάνω Login δεν κάνει με τίποτα... Πατάω αποστολή κωδικού μπας και κάνω λάθος στον κωδικό (που δεν κάνω) αλλά και πάλι τα ίδια... Γιατί δεν κάνει Login; :( Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό; Δε βγάζει κανένα μήνυμα λάθους, απλά επιστρέφει στην σελίδα.

 

Αντιθέτως αν προσπαθήσω να κάνω login μέσω της παρακάτω σελίδας κάνει κανονικά... :confused:

http://mail.mycosmos.gr/OMA/(okaozk55cohot145asli3zvm)/oma.aspx

 

Μήπως μπαίνεις μέσω Wind Plus Non Stop; Γιατί από εκεί δεν μπορεις να κάνεις log in. Μόνο μέσω του http://mail.mycosmos.gr/omaintro/intro.aspx μπορείς να κάνεις log in. ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπαίνεις μέσω Wind Plus Non Stop; Γιατί από εκεί δεν μπορεις να κάνεις log in. Μόνο μέσω του http://mail.mycosmos.gr/omaintro/intro.aspx μπορείς να κάνεις log in. ;)

Όχι μέσω Τελλάς Ζίστο μπαίνω. :p Με άλλους 4-5 κωδικούς που έχω μπαίνει κανονικά, μόνο σ'αυτό το συγκεκριμένο δεν μπαίνει με τίποτα. Πολύ περίεργο μιλάμε...

 

Μερικές φορές είχα δοκιμάσει και από κάποια νετ καφέ και νομίζω δεν έκανε γενικώς login με κανέναν κωδικό. Μήπως φταίει κάτι με εκείνη την επιλογή «Δημόσιος υπολογιστής» κλπ κλπ. Κάτι θα παίζει με τα cookies λογικά, αλλά με τους άλλους κωδικούς πώς μπαίνει κανονικά... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκα στο http://www.mpes.gr και τα sms που έστειλα πήγαν κανονικά.Βλέπω προσφέρει και e-mail αλλά δεν εντόπισα υπηρεσία e-mail to sms. Δηλαδή να στέλνει μήνυμα στο κινητό για κάθε e-mail που δέχεσαι. Το αντίστοιχο δηλαδή του mycosmos στην COSMOTE. Αν γνωρίζει κανείς καμιά υπηρεσία που να ειδοποιεί δωρεάν με sms για τον αποστολέα και το θέμα και να λειτουργεί για όλα τα δίκτυα ας την γράψει εδώ. Θα μου φανεί πολύ χρήσιμη για κάποια υπηρεσία ενημέρωσης που ετοιμάζω ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...