Jump to content

Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2010 (Νότιος Αφρική)


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια θέση θα καταλάβει η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου στον 2ο όμιλο;  

78 members have voted

  1. 1. Ποια θέση θα καταλάβει η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου στον 2ο όμιλο;

    • 40
    • 20
    • 8
    • 4
    • 0
    • 6


Recommended Posts

που εχει εμμονες σε παικτες που δεν τραβανε(χαριστεας) δεν βαζει αλλους που εχουν ορεξη(νινης).

καλα ειναι να τα βλεπουμε ολα. εδω και καιρο η εθνικη δεν μπαιζει μπαλα, κουτσου κουτσου ποδοσφaιρο παιζει. ελπιζω στο μουντιαλ να μην παιξουμε ετσι και ξεφτυλιστουμε οπως στο προηγουμενo Εuro.

 

εχει κανει τεραστια ανανεωση σε σχεση με τις προηγουμενες διοργανωσεις και παλι εχουμε παραπονο?τοσα νεα παιδια επαιζαν σε αυτην την προκριματικη φαση που δεν επαιζαν στην προηγουμενη. αυτο δεν ειναι καλο?δεν το σχολιαζει κανενας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 161
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαβαζω καποια ποστ και ειλικρινα διαπιστωνω τοσο εμπαθεια και προκαταληψη που αναρωτιεμαι αν καποιοι χαρηκατε ή λυπηθηκατε που περασε η Εθνικη μας στο μουντιαλ.

Τελικα ο Ελληνας θελει γκρινια και φαγομαρα!

Δεν μπορουμε να χαρουμε μια ωραια στιγμη ολα μαυρα!

Τι ειστε σεις ρεεεεεεεεεεεε??

ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!:cool:

 

εχει κανει τεραστια ανανεωση σε σχεση με τις προηγουμενες διοργανωσεις και παλι εχουμε παραπονο?τοσα νεα παιδια επαιζαν σε αυτην την προκριματικη φαση που δεν επαιζαν στην προηγουμενη. αυτο δεν ειναι καλο?δεν το σχολιαζει κανενας

 

+1000!

Ετσι ειναι! Η ανανεωση γινεται σταδιακα δεν τους διωχνεις ολους μια μερα και να φερεις αλλους αυριο... αληθεια ποιους να φερει ακομα δεν μας ειπατε??? και ηδη εχεουν ερθει πολλοι νεοι παικτες!

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου εναν παιχτη, εκτος του νινη, που αξιζει να παιζει σε αυτην την εθνικη και δεν παιζει. και εμενα μου κανει εντυπωση για τον νινη, αλλα ρε παιδια κατι παραπανω ξερει. αυτος ειναι ο προπονητης, αυτος ξερει. τοσες επιτυχιες μας εχει φερει.
Link to comment
Share on other sites

εχει κανει τεραστια ανανεωση σε σχεση με τις προηγουμενες διοργανωσεις και παλι εχουμε παραπονο?τοσα νεα παιδια επαιζαν σε αυτην την προκριματικη φαση που δεν επαιζαν στην προηγουμενη. αυτο δεν ειναι καλο?δεν το σχολιαζει κανενας

 

Αναγκάστηκε ,γι αυτό και στα δύσκολα παλιότερα ζήτησε από τον Στολτίδη (νωρίς το θυμήθηκε...).Δεν τέσταρε και άλλους παίχτες ,για να ξέρει αν κάνουν. Όπως και να το κάνουμε όμως χωρίς Ρεχάγκελ δεν υπάρχει Εθνική ομάδα.Απο εκεί ξεκινάνε όλα ,γιατί κατάφερε να φτιάξει σύνολο ,κάτι που δεν έχουν πετύχει τόσα χρόνια μεγάλες Ευρωπαϊκές δυνάμεις.

'Ολοι χαιρόμαστε που πέρασε η Εθνική ,αλλά προσωπικά προσπαθώ να κρίνω κάποια πράγματα με τη λογική και όχι με το συναίσθημα ,χαρακτηριστικό κυρίως των Αμερικάνων που η κρίση τους περιορίζεται σε συναισθηματικές κραυγές κλπ.Άλλο χαίρομαι ,άλλο γκρινιάζω ,άλλο είμαι υπερήφανος .Δεν είμαστε ούτε δημοσιογράφοι που σε κάθε επιτυχία πανηγυρίζουν ,αλλιώς θάβουν .Απόψεις προσπαθούμε να γράψουμε τεκμηριωμένες. Και μη μου πείτε ότι δεν υπάρχει λομπυ στην Εθνική... Τόσοι παίχτες τα τελευταία χρόνια χωρίς ομάδα είχαν προπύργιο την Εθνική ,για να κάνουν κανα συμβόλαιο.Θυμάμαι μια φορά που είχα ακούσει τον γραφικό φαφούτη να σχολιάζει παλιότερα στην κλήρωση των προκριματικών του Μουντιάλ : " Δηλαδή αν περάσει η Εθνική στην Αφρική θα πρέπει να παίζει ο Δέλλας και ο Μπασινάς ως τα 40;Ημαρτόν ρε!" χαχαχα. Ίσως χρειάζεται new blood στην Εθνική ,έτσι την πάτησαν και τα μεγάλα ονόματα το 2004 που κατέβηκαν με τα καμένα αστέρια τους από το champions league.Από την άλλη δεν μπορείς να πετάξεις τους παππούδες έξω ,αφού ήταν και αυτοί που συμβαλλανε στην πρόκριση.

Α και πόσο θα κοστίσει αυτή η πρόκριση στον Έλληνα φορολογούμενο ;:whistle:

Κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις και η αλήθεια έχει απόχρωση γκρι συνήθως;) .Άσπρο - μαύρο, καλός-κακός μόνο στο holywood παιρνάνε αυτά :).

Ζήτω η Εθνική

Link to comment
Share on other sites

πω πω ειναι απιστευτα ισοπεδωτικη η αποψη σου. ποσο θα στοιχισει η προκριση?μα ειμαστε με τα καλα μας? αυτο το ερωτημα το εθεσες το 2004 οταν πανηγυριζες σε καθε νικη? οταν πηρες το ευρωμπασκετ?οταν πηρες την γιουροβιζιον? με το συμπαθειο, αλλα η αποψη σου ειναι προκλητικη.
Link to comment
Share on other sites

πω πω ειναι απιστευτα ισοπεδωτικη η αποψη σου. ποσο θα στοιχισει η προκριση?μα ειμαστε με τα καλα μας? αυτο το ερωτημα το εθεσες το 2004 οταν πανηγυριζες σε καθε νικη? οταν πηρες το ευρωμπασκετ?οταν πηρες την γιουροβιζιον? με το συμπαθειο, αλλα η αποψη σου ειναι προκλητικη.

 

γιουροβίζιον ?Εγώ τα πήρα όλα αυτά;Αυτό νομίζω είναι το λάθος μας,ότι ταυτιζόμαστε με αυτές τις επιτυχίες...Μπράβο τους ,συγχαρητήρια ,αλλά ως εκεί για μένα.Δεν μπορώ να είμαι υπερήφανος και να πανηγυρίζω τη νίκη του Καραγκούνη και της Καλομοίρα,σορυ δηλαδή...δυστυχώς η άποψη μου φαίνεται ότι είναι πιο προκλητική από τους προκλητικούς που μας τα παίρνουν μέσω της ΔΕΗ στην ΕΡΤ , για να πληρώνουμε αυτά τα κιτς πανηγυράκια της γιουροβίζιον των εκατομμυρίων ευρω.Αυτά είναι τα πανηγύρια μας πλέον στη σύγχρονη παρακμάζουσα Ελληνική κοινωνία καλώς ή κακώς,γιατί αν δούμε που βρισκόμαστε σε παιδεία,ψυχαγωγία,οικονομία ,έρευνα,ποιότητα ζωής ,ανθρώπους του πνεύματος... Αν το δούμε και ορθά, πανηγυρίζουμε για την επαγγελματική επιτυχία πχ του ποδοσφαιριστή και του τραγουδιστή της γιουροβίζιον που ανέφερες ,που εν τέλει τι προσφέρουν στην κοινωνία ,για να γίνει τόσο μεγάλο θέμα (και να πάρουν και τόσα πολλά λεφτά); Τόσο ισοπεδωτικό είναι αυτό που γράφω :happy: ; Πόσα θα ζητήσει ο Καραγκούνης για την πρόκριση και πόσα ,αν περάσουμε στην επόμενη φάση; ::lol:

Επέτρεψε μου να έχω αυτήν την άποψη και συγγνώμη αν ακούγομαι επιθετικός ,δεν είναι ο σκοπός μου αυτός.

 

Στο προηγούμενο euro δεν τα βρήκαν με τα πριμ που τους έταξαν στην Αυστρία και στράβωσε το λόμπυ :). Το τζάμπα έχει πεθάνει ,κανείς δεν παίζει για τη φανέλα μην είμαστε τόσο αφελείς.Θυμάμαι παλιότερα που ήμουν σ'ενα ξενοδοχείο δίπλα σ'ένα παίχτη της ΑΕΚ (νομίζω) που ήταν ώρες στο τηλέφωνο να μιλάει με managers σε ποια ομάδα θα πάρει μεταγραφή κλπ Τον ρώτησα που θα πάει και μου λέει όποιος μου κανει το καλύτερο συμβόλαιο (συζητούσε με τον Ολυμπιακό τότε) ...και τις προηγούμενες μέρες δήλωνε στα media πιστός φανατικός ΑΕΚτζης κλπ.

 

Έγινα λίγο κακός ok το παραδέχομαι :) συγχωρέστε με.

 

Στο euro 2004 είχαμε τα καλύτερα στατιστικά απ'όλες τις ομάδες και δίκαια πήρε τον τίτλο. Όπως και την πρόκριση τώρα ,έδειξε χαρακτήρα στις περισσότερες αναμετρήσεις.

 

ΥΓ νομίζω ήταν βήματα το γκολ της Γαλλίας :p ,αλλά δούλεψε καλά το πικ εν ρολ με την πάσα στην πλάτη της άμυνας

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι παροτι εχουμε μετριους παιχτες (γεγονος ειναι αυτο) ειμαστε στο μουντιαλ και αλλες ομαδες με πολυ καλυτερο συνολο ειναι εκτος.

Ετσι κι αλλιως πλεον δεν εχουν να αποδειξουν τιποτα οπως το 2008.

Ναι , πολυ καλυτερες ομαδες εμειναν εκτος. Μονο που δεν τις αποκλεισαμε εμεις. Εμεις ημαστε σε ενα γελοιο ομιλο, και παρολιγο να μην προκριθουμε.

 

Και για το 2004 μια χαρα τα πηγαν.

 

Φυσικα. Το 2004 μια χαρα επαιξε η ομαδα. Με παθος, σχεδιο, καλη αμυνα, pressing, κτλ. Για μετα λεμε.

 

εχει κανει τεραστια ανανεωση σε σχεση με τις προηγουμενες διοργανωσεις και παλι εχουμε παραπονο?τοσα νεα παιδια επαιζαν σε αυτην την προκριματικη φαση που δεν επαιζαν στην προηγουμενη. αυτο δεν ειναι καλο?δεν το σχολιαζει κανενας

 

Εχει κανει οντως ανανεωση, και επισης οντως καλει σχεδον ολους οσους πρεπει. Δεν τον κατηγορουμε για αυτο. Για το προσωπο που παρουσιαζει η ομαδα τον κατηγορουμε. Οπως και ο Σαντος στον ΠΑΟΚ, ετσι και ο Ρεχαγκελ ειναι λες και δεν διανοειται αλλο σκορ εκτος του 1-0, και οτι αν δεν ειμαστε ολοι ταμπουρωμενοι πισω, θα καταστραφει το καταπληκτικο σχεδιο του να χασμουρηθουμε μεχρι θανατου.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , πολυ καλυτερες ομαδες εμειναν εκτος. Μονο που δεν τις αποκλεισαμε εμεις. Εμεις ημαστε σε ενα γελοιο ομιλο, και παρολιγο να μην προκριθουμε.

Παλιότερα,όχι πολύ,αυτές οι ομάδες μας κάνανε πλάκα...

Τώρα πια,5 χρόνια μετά το 2004,είμαστε ακόμα σκληρά καρύδια και υπολογίσιμος αντίπαλος για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα,όχι πολύ,αυτές οι ομάδες μας κάνανε πλάκα...

Τώρα πια,5 χρόνια μετά το 2004,είμαστε ακόμα σκληρά καρύδια και υπολογίσιμος αντίπαλος για όλους.

 

Μαλλον δεν με καταλαβες. Οι πολυ καλυτερες ομαδες που αποκλειστηκαν (που αναφερει ο φιλος πανω) λεω εγω, δεν αποκλειστηκαν απο μας. Δεν παιξαν δηλαδη με μας σε καποιον ομιλο και της αποκλεισαμε. Εμεις οι ομαδες που μπορουμε να πουμε οτι αποκλεισαμε ειναι οι υπερδυναμεις Λετονια, Ισραηλ, Λουξεμβουργο και Μολδαβια, και φυσικα και η Ουκρανια. Ομαδες που θα περνουσαμε και 15 χρονια πριν λογικα (ισως με την εξαιρεση της Ουκρανιας, αλλα και παλι)

 

Υπολογισιμος αντιπαλος, συγγνωμη αλλα δεν ειμαστε. Στην κληρωση για τα μπαραζ, ολοι θελαν εμας για αντιπαλο. Και οι μισοι αναρωτιονταν (δημοσια!) για το πως βρεθηκαμε εμεις στους ισχυρους.

 

Μετα την προκριση επι της Ουκρανιας δε, κανεις (τους) δεν ειπε "Χασαμε απο μια καλυτερη ομαδα, παιξαμε χειροτερα, λογικο να αποκλειστουμε απο μια πολυ δυνατη ομαδα", κτλ.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με αυτο δεν λεω εγω οτι τις αποκλεισαμε εμεις αλλα το αποτελεσμα ποιο ειναι?

Οσο για την Ουκρανια τι ηταν μικρη ομαδα? Εχει πολυ μεγαλα ονοματα στο ροστερ της. Και την αποκλεισαμε με διπλο εκει μεσα.

Οσο για αυτους που αναρωτιοντουσαν πως βρεθηκαμε στο γκρουπ των ισχυρων να θυμισω οτι στα προκριματικα του euro 2008 η Ελλαδα τερματισε στην πρωτη θεση με την καλυτερη συγκομιδη βαθμων απο ολους τους ομιλους της Ευρωπης χανοντας μονο 5 βαθμους (μια ηττα απο την Τουρκια και μια ισοπαλια στην Νορβιγια).:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα,όχι πολύ,αυτές οι ομάδες μας κάνανε πλάκα...

Τώρα πια,5 χρόνια μετά το 2004,είμαστε ακόμα σκληρά καρύδια και υπολογίσιμος αντίπαλος για όλους.

 

πολυ σωστο παλιοτερα ουτε φιλικα προετοιμασιας δεν παιζανε μαζι μας. τωρα μας υπολογιζουν, μας φοβουνται και μας σεβονται. αυτο τα λεει ολα. τωρα τα περι επιθετικου ποδοσφαιρου και 3 γκολ ανα αγωνα τα θεωρω ανουσια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επόμενο ραντεβού: Νότιος Αφρική. :)

 

:lock: μέχρι τότε.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...