Jump to content

Samsung SGH-J600


CHRISGEO2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1037935.jpg

 

Είναι το νέο καινούργιο Samsung των 150ευρώ,αλλά γιατί κανείς δεν το είδε?

http://www.gsmarena.com/samsung_j600-1970.php

MANUAL

http://www.samsung.com/download/Model_Select.aspx?type=Mobile+Phone&typecode=18&subtype=Mobile+Phone&subtypecode=1805&model=SGH-J600&filetype=UM

 

Δείκτης SAR:

0.438 W/kg

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1037935

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχει πάρει κανείς? Τί εντυπώσεις? Έχει δυνατό και καθαρό ακουστικό την ώρα που μιλάς? Έχει καλή ποιότητα κλήσης? Μπαταρία??
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει πάρει?

 

Υπάρχει περίπτωση να το πάρει σήμερα ο αδερφός μου επειδή θέλει slide κινητό. Γιατί δεν βλέπεις το samsung E590; Έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες (90 mb εσωτερική μνήμη, 3.2 κάμερα, πολύ μικρότερο στο μέγεθος, τιμή 180€ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kalispera antimetopizw to eksis problima me to parapanw kinito , se perioxes me poli asthenes sima pou exei energopoieithei to programma ethnikou roaming apo tis etairies Vodafone kai Tim to kinito mou emfanizei to minima Limited Service. Oute me xeirokiniti epilogi diktiou mporw na epileksw diktio kai to problima linetai molis metabw se kapoia perioxi me ipsilo sima. I vodafone kai i samsung den gnwrizoun tipota sxetika me asimbatotita tis siskeyis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι το εχω παρει εγω πριν ακομα το διαφημισει η cosmote με 130 ευρω τωρα γιατι του ανεβασαν την τιμη.. ρωτηστε με ο,τι θελετε....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

6 ερωτήσεις: (προς όλους, αλλά ειδικά προς τον στάθη που λέει ότι το ξέρει καλά)!

Samsung J600 και Bluetooth Motorola!

λοιπόν....

Μόλις αγόρασα το παραπάνω μοντέλο (παρεπιπτόντως, μου αρέσει πολύ εξωτερικά)!

Τα πλήκτρα αφής με ζοριζουν λίγο (πολύ ευαίσθητα) αλλά θα τα συνηθήσω!

Στο θέμα μας τώρα:

Προσπαθώ να το συνδέσω με τη συσκευή Bluetooth(ακουστικό) που έχω,

αλλά ...ΔΕΝ! Η συσκευή αυτή, αναγνωριζόταν μια χαρά από το προηγούμενο κινητό μου(νόκια), ενώ τώρα, το νέο κινητό, την αναγνωρίζει,αλλά δε συνδέεται μαζί της.

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι πρέπει να κανω? Έχω κάνει καμιά 15αριά προσπάθειες ήδη, αλλά απέτυχαν όλες...

 

2)και κάτι ακόμα με αυτό το κινητό!

Ήχο κλήσης, έβαλα ότι ήθελα!

Ήχο μηνύματος, γιατί με αφήνει να επιλέξω μόνο από 5-6 συγκεκριμένους που έχει, και όχι από όλους τους ήχους μου?

 

3) Πως μπορώ να του ορίσω, να έχει μόνιμο στα μηνύματα το Τ9?

 

4) Στην κάρτα sim, είχα τον κατάλογό μου, τον οποίο τον έχει φέρει μεν,αλλά όχι αλφαβητικά. Τι πρέπει να κάνω για να τακτοποιηθεί?

 

5) το κεντρικό κουμπί, μπορώ να το ορίσω κάπως(αν ναι,πως) να μην μπαίνει στο i-mode,αλλά στο κεντρικό μενού μου?

 

6) Πως γίνεται να βάλω το μενού "ενεργοποίηση bluetooth", (κ όχι αναζήτηση νέας συσκευής), σε μια από τις 4 κατευθύνσεις του κέρσορα, για γρήγορη πρόσβαση?

Link to comment
Share on other sites

τελικά , δεν ξέρω ακριβώς πως, αλλά συνδέθηκε το bluetooth,2 φορές σε 2 συνεχομενες προσπάθειες, οπότε άκυρη η 1η ερώτηση...

Πάμε στις υπόλοιπες! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

6 ερωτήσεις: (προς όλους, αλλά ειδικά προς τον στάθη που λέει ότι το ξέρει καλά)!

Samsung J600 και Bluetooth Motorola!

λοιπόν....

Μόλις αγόρασα το παραπάνω μοντέλο (παρεπιπτόντως, μου αρέσει πολύ εξωτερικά)!

Τα πλήκτρα αφής με ζοριζουν λίγο (πολύ ευαίσθητα) αλλά θα τα συνηθήσω!

Στο θέμα μας τώρα:

Προσπαθώ να το συνδέσω με τη συσκευή Bluetooth(ακουστικό) που έχω,

αλλά ...ΔΕΝ! Η συσκευή αυτή, αναγνωριζόταν μια χαρά από το προηγούμενο κινητό μου(νόκια), ενώ τώρα, το νέο κινητό, την αναγνωρίζει,αλλά δε συνδέεται μαζί της.

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για το τι πρέπει να κανω? Έχω κάνει καμιά 15αριά προσπάθειες ήδη, αλλά απέτυχαν όλες...

 

2)και κάτι ακόμα με αυτό το κινητό!

Ήχο κλήσης, έβαλα ότι ήθελα!

Ήχο μηνύματος, γιατί με αφήνει να επιλέξω μόνο από 5-6 συγκεκριμένους που έχει, και όχι από όλους τους ήχους μου?

 

3) Πως μπορώ να του ορίσω, να έχει μόνιμο στα μηνύματα το Τ9?

 

4) Στην κάρτα sim, είχα τον κατάλογό μου, τον οποίο τον έχει φέρει μεν,αλλά όχι αλφαβητικά. Τι πρέπει να κάνω για να τακτοποιηθεί?

 

5) το κεντρικό κουμπί, μπορώ να το ορίσω κάπως(αν ναι,πως) να μην μπαίνει στο i-mode,αλλά στο κεντρικό μενού μου?

 

6) Πως γίνεται να βάλω το μενού "ενεργοποίηση bluetooth", (κ όχι αναζήτηση νέας συσκευής), σε μια από τις 4 κατευθύνσεις του κέρσορα, για γρήγορη πρόσβαση?

 

λοιπον αντρεα για την ερωτηση 2 δεν γινεται να αλλαξει κατι για την ερωτηση 3 δυστυχως εισαι αναγκασμενος να πατας συνεχεια το αστερακι αλλα μια συνηθεια ειναι για την 4 προφανως καποια ονοματα τα εχεις γραψει με αγγλικους χαρακτηρες θελοντας ελληνικους γιατι το (Τ) το ελληνικο ειναι ιδιο με το (Τ) το αγγλικο αρα οπως εκανα και εγω εγραψα τα ονοματα που αρχιζαν με αγγλικα με ελληνικα και τακτοποιηθηκαν -για την ερωτηση 5 δεν μπορεις να το αλλαξεις αν τωρα το παιρνουν οι φιλοι σου και πατουν το κεντρικο και σε χρεωνουν κατα λαθος η μονη λυση ειναι να αλλξεις τις ρυθμισεις προγραμματος τις συσκευης (προφιλ internet)- -για την ερωτηση 6 δεν γινεται να βαλεις κατευθειαν το bluetooth. ελπιζω να βοηθησα!:)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Thanks για τις απαντήσεις! (παρότι δε γίνεται τίποτα από ότι ζήτησα)!!!

Ακόμα 2 ερωτήσεις:

1) Όταν χτυπάει το τηλ, πρέπει να το σύρω προς τα πάνω, να πατήσω το κεντρικό κουμπί για ξεκλείδωμα, και μετά να πατήσω το κουμπί για να απαντήσω στην κλήση!

Είναι δυνατόν όταν το σύρω προς τα πάνω,να ξεκλειδώνει αυτόματα (αλλά χωρίς να απαντάει αυτόματα στην κλήση, να περιμένει να πατήσω εγώ το κουμπί)?

2) Μπορώ να απενεργοποίησω εντελώς την είσοδο στο νετ με κάποιο τρόπο? Αν ναι, απο που?

Link to comment
Share on other sites

για την πρωτη δεν γνωριζω για την δευτερη πηγαινε μενου/προγραμμα περιιηγησης/ρυθμισεις προγραμματος/και επελεξε ως προφιλ τις ρυθμισεις αλλης εταιριας π.χ. αν εχεις wind επελεξε της vodafone. αν τωρα εχεις μονο ενα προφιλ μολις πας ρυθμισεις προγραμματος πηγαινε επιλογες/προσθηκη νεας συνδεσης/αποθηκευση και μετα επιλεξε το απο κει και μετα οταν θα πατας το κεντρικο κουμπι θα σου λεει ελεξτε το wap προφιλ σας.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

thanks για το 2ο!

Για το 1ο, απλά μπορώ να του ορίσω στις επιλογές, ρυθμίσεις κύλισης, ότι όταν κάνω πάνω θα το σηκώνω απευθείας, ενώ όταν είναι κάτω, μπορώ απλά να το ξεκλειδώσω και να αρνηθώ την κλήση του άλλου!

 

Γενικά παρατηρώ μέτρια σχέση με το ακουστικό! Δηλαδή, χθες δεν χρησιμοποίησα το ακουστικό για 30 λεπτά, και όταν χτύπησε το τηλ, είχε χαθεί η σύνδεσή τους! (κάτι που με το προηγούμενο τηλ μου δεν είχε συμβεί)!

Link to comment
Share on other sites

αν λες για το bluetooth ακουστικο εγω δεν εχω κανενα προβλημα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για μενα ειναι πολυ καλο... το μονο που δεν θα σου αρεσει ειναι η ενταση του ηχειου-καποια τραγουδια τα παιζει χαμηλα και καποια αλλα δυνατα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Γεια σας ! :)Ξέρει κανείς μήπως αν και που μπορώ να βρω δωρεάν παιχνίδια για το καινούργιο μου κουκλίστικο Samsung SGH-J600V ? Thanks!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας ! :)Ξέρει κανείς μήπως αν και που μπορώ να βρω δωρεάν παιχνίδια για το καινούργιο μου κουκλίστικο Samsung SGH-J600V ? Thanks!

http://www.zedge.net/games/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πήρα με επιδότηση το J600 από Vodafone. Μια χαρά είναι για τα λεφτά του, όμως έχω ένα ΠΟΛΥ σοβαρό πρόβλημα:

Όταν γράφω SMS, εμφανίζονται με το ζόρι πρώτα οι λατινικοί χαρακτήρες και ύστερα οι ελληνικοί! Έχω επιλέξει φυσικά τα ελληνικά ως γλώσσα του interface, αλλά αποτέλεσμα ουδέν.

Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και μου είπαν ότι "έτσι κάνει η Samsung" και ότι ούτε με αναβάθμιση firmware δεν λύνεται το πρόβλημα!!! :wacko:

Είναι δυνατόν; Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό το πράγμα; Ως τώρα έχω δοκιμάσει 4-5 μάρκες κινητών και είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοιο χάλι. :X :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.

Πήρα με επιδότηση το J600 από Vodafone. Μια χαρά είναι για τα λεφτά του, όμως έχω ένα ΠΟΛΥ σοβαρό πρόβλημα:

Όταν γράφω SMS, εμφανίζονται με το ζόρι πρώτα οι λατινικοί χαρακτήρες και ύστερα οι ελληνικοί! Έχω επιλέξει φυσικά τα ελληνικά ως γλώσσα του interface, αλλά αποτέλεσμα ουδέν.

Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και μου είπαν ότι "έτσι κάνει η Samsung" και ότι ούτε με αναβάθμιση firmware δεν λύνεται το πρόβλημα!!! :wacko:

Είναι δυνατόν; Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό το πράγμα; Ως τώρα έχω δοκιμάσει 4-5 μάρκες κινητών και είναι η πρώτη φορά που βλέπω τέτοιο χάλι. :X :(

 

σε εμενα που το πηρα σημερα δεν κανει κατι τετοιο...κανονικα ελληνικα γραφει...πως το εχεις βαλει να γραφει?μηπως με μικρα?δοκιμασε ελληνικα κεφαλαια....

 

 

 

 

εγω εχω να κανω μια αλλη ερωτηση...οταν το ανοιγετε το κινητο σερνοντας το πανω τμημα, σας φαινεται ομαλο το "συρσιμο"???εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο σαγρε, σαν να τριζει, σαν να εχει πιασει σκονιτσα στις αυλακωσεις, δεν ξερω πως αλλιως να σας το πω...για πειτε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε εμενα που το πηρα σημερα δεν κανει κατι τετοιο...κανονικα ελληνικα γραφει...πως το εχεις βαλει να γραφει?μηπως με μικρα?δοκιμασε ελληνικα κεφαλαια....

 

 

 

 

εγω εχω να κανω μια αλλη ερωτηση...οταν το ανοιγετε το κινητο σερνοντας το πανω τμημα, σας φαινεται ομαλο το "συρσιμο"???εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο σαγρε, σαν να τριζει, σαν να εχει πιασει σκονιτσα στις αυλακωσεις, δεν ξερω πως αλλιως να σας το πω...για πειτε

 

paidakia dio epiloges yparxoyn to ena to samsung j600 to kanoniko & to alo to m@l@kizmeno poy kanei i vodafone poy exei to live deksia poy oute na peraseis kati den mboreis px game kai diafora syn afto poy les gia toys ellinikous xaraktires Gnomi moy : makria apo live tis vodafone alios thelei pola gia na to epanafereis taidia eixa pathei kai me ena siemens poy itane live syskevi tis vodafone poy ton pertiorize to kinito na katevasei games efarmoges mono me $

AFTA

Φοβίες

Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και... μείνουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-J600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...