Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε συς,ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται οι επαφές και τα μηνύματα;

Οι επαφές αποθηκεύονται στο path Ε:\Others\Contacts και αν δεν κάνω λάθος τα μηνύματα αποθυκεύονται στο path C:\Private\1000484b\mail2. θα πρέπει όμως να έχεις επιλέξει από τα windows να εμφανίζονται οι κρυφοί φάκελοι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

C = Μνημη τηλεφωνου

Ε = Καρτα μνημης

 

Οι επαφες σου αποθηκευονται στην καρτα μνημης στην διαδρομη που σου ειπε ο @stendor. Ανοιξε ενα διαχ. αρχειων ακολουθησε την διαδρομη και θα της βρεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα οι επαφές μου δεν αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης.

Δεν ξέρω σε ποιο φάκελο αποθηκεύονται οι επαφές στην μνήμη του τηελεφώνου. Για να κρατήσεις backup των επαφών σου θα κάνεις το παρακάτω:

Θα πας στον τηλεφωνικό κατάλογο και θα πατήσεις Επιλογές > Επιλογή όλων και μετά Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης και έτσι οι επαφές σου θα αποθηκευτούν στην κάρτα μνήμης και ύστερα θα τις βρεις στο path Ε:\Others\Contacts.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βασικά το γνώριζα.Αυτό που ήθελα να κάνω είναι να αντιγράψω τις επαφές απευθείας από τον φάκελο της μνήμης τηλεφώνου και αν κάνω format να τις ξαναβάλω στο φάκελό τους.Με λίγα λόγια θέλω να κάνω ένα manual backup.

 

Ρε παιδιά πείτε μου,ποια έκδοση Nokia PC Suite έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτός ο τρόπος που σου είπα είναι ένα manual backup όπως είπες και εσύ. Αποθηκεύονται όλες οι επαφές στο φάκελο contacts με όλα τα πεδιά τους και απλά μεταφέρεις τον φάκελο εκεί που θες εσύ. Αυτή την στιγμή δεν έχω κάποιο pcsuite εγκατεστημένο στο pc μου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου,ποια έκδοση Nokia PC Suite έχετε;

 

Nokia PC Suite 6.81.13.0 :)

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έβαλα την 7 έκδοση,αλλά μου φάνηκε περίεργο το ότι δεν την είχαν στο ελληνικό site.

 

Μια χαζή ερώτηση (πάλι).Το κινητό σας (όχι απαραίτητα μόνο το N73),όταν το αφήνετε στην οθόνη αναμονής,το κλειδώνετε πάντα ,ακόμα και μέσα στο σπίτι,ή μόνο αν βρίσκεστε έξω ή αν είναι να το βάλετε σε τσέπη,γενικά κάπου όπου υπάρχει κίνδυνος να πατηθούν κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έβαλα την 7 έκδοση,αλλά μου φάνηκε περίεργο το ότι δεν την είχαν στο ελληνικό site.

 

Μια χαζή ερώτηση (πάλι).Το κινητό σας (όχι απαραίτητα μόνο το N73),όταν το αφήνετε στην οθόνη αναμονής,το κλειδώνετε πάντα ,ακόμα και μέσα στο σπίτι,ή μόνο αν βρίσκεστε έξω ή αν είναι να το βάλετε σε τσέπη,γενικά κάπου όπου υπάρχει κίνδυνος να πατηθούν κουμπιά;

 

Σχεδόν πάντα γιατί όταν θα το βάλω στην τσέπη, αν το έχω ξεκλείδωτο, θα ξεχάσω να το κλειδώσω, οπότε μου έγινε συνήθεια.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έβαλα την 7 έκδοση,αλλά μου φάνηκε περίεργο το ότι δεν την είχαν στο ελληνικό site.

 

Μια χαζή ερώτηση (πάλι).Το κινητό σας (όχι απαραίτητα μόνο το N73),όταν το αφήνετε στην οθόνη αναμονής,το κλειδώνετε πάντα ,ακόμα και μέσα στο σπίτι,ή μόνο αν βρίσκεστε έξω ή αν είναι να το βάλετε σε τσέπη,γενικά κάπου όπου υπάρχει κίνδυνος να πατηθούν κουμπιά;

Σπάνια το κλειδώνω. Η πρώτη επαφή του καταλόγου έχει φάει άπειρες κλήσεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια το κλειδώνω. Η πρώτη επαφή του καταλόγου έχει φάει άπειρες κλήσεις. :p

 

Και δεν βάζεις ένα ανύπαρκτο νούμερο; ;)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε το προγραμματάκι Handy Keylock ώστε να κλειδώνει από μόνο του το πληκτρολόγιο μετά από μερικά δευτερόλεπτα Ψάξτε το είναι πολύ καλό και το βρίσκεται εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά χτες,πριν κάνω την ερώτηση,διαπίστωσα ότι το να κλειδώνω το κινητό συνέχεια,ειδικά μέσα στο σπίτι,είναι εντελώ άχρηστο (ενώ αυτό έκανα τόσο καιρό,μπορεί και λόγω συνήθειας).Από τότε δεν το κλειδώνω σχεδόν καθόλου! :p Ακόμα και αυτόματο κλείδωμα να είχα δεν νομίζω να με βοηθούσε καθόλου.

 

Την προστασία οθόνης (εξοικονόμηση ενέργειας) στα πόσα λεπτά την έχετε βάλει να ξεκινάει;

Link to comment
Share on other sites

στο 1 λεπτο.

και επειδη σε κοβω να ρωτας και για την φωτεινοτητα οθονης,την εχω στο πιο χαμηλο επιπεδο.:p

Link to comment
Share on other sites

Όχι,για την γωτεινότητα είχα ρωτήσει πιο παλιά! :p

 

Στα 5 λεπτά που το έχω εγώ είναι καλά;

Βάλτο στο 1 εκτός αν είσαι μονίμως με το κινητό στο χέρι.

Τη φωτεινότητα την έχω στο full εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εχει τρελαθει στις επανεκκινησεις τι κανω?....

Πιστευα οτι θα στρωσει μετα to hard format που του εκανα πριν 2 εβδομαδες αλλα μολις το εκανα δεν περασε μιση ωρα κ παλι τα ιδια.

Λετε να φταιει καμια εφαρμογη? Υποψιαζομαι το handy taskman. Μετα την επανεκκινηση δεν το φορτωνει κ το ανοιγω χειροκινητα.

Και restart κανει οποτε θελει. Δεν εχω παρατηρησει να γινεται οταν κανω κατι συγκεκριμενο. Πολλες φορες δεν το καταλαβαινω κιολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανες format και στην κάρτα μνήμης;

 

Προφανως :)

Μου το εχει κανει και χωρις την καρτα μνημης μεσα αλλωστε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ξανά hard format αλλά κατά την επαναφορά του back up από επίλεξε το checkbox ρυθμίσεις ώστε να μη περαστούν και οι ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εκανα κανενα back up.. Ολα ξανα απο την αρχη τα περασα..

 

ΡυΘμισεις, εφαρμογες τα παντα. Μονο τον τηλ καταλογο αντεγραψα απο το pc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...