Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως κανεις δε με βοηθησε....(εχω κανει 2 ποστ) ας απαντηση καποιος που εκανε αλλαγη με το nss (δουλευε κανονικα) εμενα δεν δουλευει....

 

please ας βοηθηση καποιος!!!!

 

ΥΓ: στην προηγουμενη σελιδα εχω βαλει στο ποστ και φωτογραφια πως ανοιγει το nss αφου εχει γινει η εγκατασταση κανονικα...(δειτε εκει και πειτε τη γνωμη - συμβουλη σας)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως κανεις δε με βοηθησε....(εχω κανει 2 ποστ) ας απαντηση καποιος που εκανε αλλαγη με το nss (δουλευε κανονικα) εμενα δεν δουλευει....

 

please ας βοηθηση καποιος!!!!

 

ΥΓ: στην προηγουμενη σελιδα εχω βαλει στο ποστ και φωτογραφια πως ανοιγει το nss αφου εχει γινει η εγκατασταση κανονικα...(δειτε εκει και πειτε τη γνωμη - συμβουλη σας)

 

Συνδεσε το κινητο σου στην επιλογη -PC Suite-, και μετα πατα στο "Scan for new Device" (Τελευταιο κουμπακι δεξια. Αυτο με τον μεγεθυντικό φακό )

Το εκανες αυτο; ;)

Link to comment
Share on other sites

Nokia N73 Music Edition με το παρακατω Firmware:

 

V 4.0736.3.2.1

04-09-2007

RM-133

© Nokia N73 (07)

 

Δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης σε κανεναν τομεα του κινητου :)

Δικτυο: Cosmote

 

ook... auti einai sosti?? N73 RM-133_ME_EMEA_4.0736.3.2.1_v5.0

 

to Version 5.0 ti einai? mipos dn kanei gia ola ta kinita?!?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

 

Το x-plore βγαζει μηνυμα οτι εληξε , μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανουμε

για να ειναι ο.κ. και παλι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

 

Το x-plore βγαζει μηνυμα οτι εληξε , μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανουμε

για να ειναι ο.κ. και παλι ?

 

Κανε update στην τελευταια εκδοση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paidia kati allo..

ena kinito me simlock. pos mporoume na to bgaloume to SL?

me tin allagi tou product Code bgenei? i kapos allios?!?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

paidia kati allo..

ena kinito me simlock. pos mporoume na to bgaloume to SL?

me tin allagi tou product Code bgenei? i kapos allios?!?

 

Οχι δεν βγαινει το simlock με αλλαγη του product code .

Μονο απο το δυκτιο στο οποιο ειναι κλειδωμενο μπορεις

να κανεις κατι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν βγαινει το simlock με αλλαγη του product code .

Μονο απο το δυκτιο στο οποιο ειναι κλειδωμενο μπορεις

να κανεις κατι.

 

dld den mporoume me kanena programma??

exw spasei NetLock apo Sony Ericsson K800i...me nokia den ginete tpt?!?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που μπορούμε να δούμε ταινίες avi kai mpeg κινητο μας?κι αν ναι ποιες?

 

CorePlayer

ή

SmartMovie

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το κινητο σου στην επιλογη -PC Suite-, και μετα πατα στο "Scan for new Device" (Τελευταιο κουμπακι δεξια. Αυτο με τον μεγεθυντικό φακό )

Το εκανες αυτο; ;)

 

 

Κανονικα το εκανα αυτο που λες ομως το προβλημα δεν ηταν αυτο....

...Υστερα απο ψαξιμο το βρηκα...

 

1) πρεπει να ανοιξεις το nss (nemesic service suite) αριστερο κλικ

και εκτελεση ως διαχειριστης

 

2)δεξι κλικ ιδιοτητες/συμβατοτητα και καν κλικ απενεργοποιηση οπτικων θεματων (και εφαρμογη και μετα οκ)

 

 

ετσι αλλαξα το product code (me windows vista) χωρις αυτα δεν λειτουργουσε το nss...

 

 

 

Oμως διαπιστωσα οτι η αναβαθμηση που γραφει το site σαν τελευταια δεν υπαρχει...(δεν την βρηκε το Nokia updater)

 

Nokia N73

V 4.0736.2.0.1

07-09-2007

RM-133

 

 

δειτε:http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=N73

 

 

 

Aρα η τελευταια συμφωνα με τη Nokia ειναι αυτη που εχω...του m.e

 

 

V 4.0736.3.2.1

04-09-2007

ΡΜ-133

 

 

 

ΥΓ: οσοι εχετε windows vista και δεν μπορειτε να αλλαξετε το product code απλα καντε αυτα που γραφω...thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

ειμαι κατοχος εδω και 3 βδομαδων του Ν73 οχι του music edition και διαπιστωνω οτι ειναι ενα φοβερο τηλεφωνο με παρα πολλες δυνατοτητες. Ομως εχω χασει την μπαλα με το εξης θεμα προσπαθω να βαλω την φωνητικη κληση στις επαφες αλλα ματαια.:cry:

εχω δοκιμασει παρα πολλα αλλα την επιλογη αναπαραγωγη φωνης μεσα στις επαφες δεν μου την δινει. Φιλος που εχει το music μου λεει οτι στο δικο του δεν εκανε κατι απλα μπηκαν μονες του και του εμφανιζεται σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι της ομιλιας:!: Εχω ξεσκονισει και το manual αλλα τιποτα. Η πλακα ειναι οτι δεν μπορω να δουλεψω και το bluetooth handsfree

 

PLEASE HELP. Ευχαριστω

NikosFly2High
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

ειμαι κατοχος εδω και 3 βδομαδων του Ν73 οχι του music edition και διαπιστωνω οτι ειναι ενα φοβερο τηλεφωνο με παρα πολλες δυνατοτητες. Ομως εχω χασει την μπαλα με το εξης θεμα προσπαθω να βαλω την φωνητικη κληση στις επαφες αλλα ματαια.:cry:

εχω δοκιμασει παρα πολλα αλλα την επιλογη αναπαραγωγη φωνης μεσα στις επαφες δεν μου την δινει. Φιλος που εχει το music μου λεει οτι στο δικο του δεν εκανε κατι απλα μπηκαν μονες του και του εμφανιζεται σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι της ομιλιας:!: Εχω ξεσκονισει και το manual αλλα τιποτα. Η πλακα ειναι οτι δεν μπορω να δουλεψω και το bluetooth handsfree

 

PLEASE HELP. Ευχαριστω

Παίζει ρόλο ο τρόπος που πέρασες τις επαφές σου.

Πέρασέ τες με το PC Suite στον υπολογιστή σου και μετά πάλι στο κινητό... ίσως σου βγάλει τη φωνητική κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ο τρόπος που πέρασες τις επαφές σου.

Πέρασέ τες με το PC Suite στον υπολογιστή σου και μετά πάλι στο κινητό... ίσως σου βγάλει τη φωνητική κλήση.

 

τις επαφες τις περασα συγχρονιζοντασ το παλιο κ750 με το outlook και μετα απο to outlook μεσω του pc suite στο nokia n73.

Δοκιμασα να τις διαγραψω ολες να τις κανω ολες ελληνικα να τις περασω παλι στο ν73 αλλα τιποτα. Δεν μου δινει την επιλογη αναπαραγωγή φωνης και το ανθρωπακι διπλα σε καθε επαφη δεν εμφανιζεται!!!!:blink:

Το ψαχνω και σε αλλα forum kai γινεται χαμος.

NikosFly2High
Link to comment
Share on other sites

τις επαφες τις περασα συγχρονιζοντασ το παλιο κ750 με το outlook και μετα απο to outlook μεσω του pc suite στο nokia n73.

Δοκιμασα να τις διαγραψω ολες να τις κανω ολες ελληνικα να τις περασω παλι στο ν73 αλλα τιποτα. Δεν μου δινει την επιλογη αναπαραγωγή φωνης και το ανθρωπακι διπλα σε καθε επαφη δεν εμφανιζεται!!!!:blink:

Το ψαχνω και σε αλλα forum kai γινεται χαμος.

 

Σε αυτή την περίπτωση ίσως το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις τις επαφές σου μία-μία. :(

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε filiatrinos, δεν ηξερα οτι αναφερεσαι σε Windows Vista...

Νομιζα οτι ειχες Xp :O

 

Χαιρομαι παντως που καταφερες να το δουλεψεις ;)

Τωρα, οσον αφορα για το Update, εμενα σαν τελευταιο μου βγαζει το V 4.0736.3.2.1 που ειναι για το Music Edition !

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που μπορούμε να δούμε ταινίες avi kai mpeg κινητο μας?κι αν ναι ποιες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1931970#post1931970

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!Ελα που εμενα δεν μου βγαζει το 4,07 firmware!!προσπαθω -ματαια- εδω κ μερες να κανω αναβαθμιση το κινητακι μου μεσω nokia software updater αλλα τπτ!!εχω το ν73 music edition με product code 0545133 κατεβασα σημερα το nemesis μηπως γινεται απο εκει αλλα δεν ξερω να το χειριζομαι!!εχω το 3.06.οταν ανοιγω το πορτακι της καμερας κολλαει!!κ εχει κανει αρκετες φορες restart μονο του!!plz αν εχει κανεις παρομοια προβληματα ας μας το πει!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!Ελα που εμενα δεν μου βγαζει το 4,07 firmware!!προσπαθω -ματαια- εδω κ μερες να κανω αναβαθμιση το κινητακι μου μεσω nokia software updater αλλα τπτ!!εχω το ν73 music edition με product code 0545133 κατεβασα σημερα το nemesis μηπως γινεται απο εκει αλλα δεν ξερω να το χειριζομαι!!εχω το 3.06.οταν ανοιγω το πορτακι της καμερας κολλαει!!κ εχει κανει αρκετες φορες restart μονο του!!plz αν εχει κανεις παρομοια προβληματα ας μας το πει!!

Καλησπέρα,

ακολούθησε αυτόν τον οδηγό, θα σε κατευθύνει βήμα προς βήμα και μετά κάνε αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!Ελα που εμενα δεν μου βγαζει το 4,07 firmware!!προσπαθω -ματαια- εδω κ μερες να κανω αναβαθμιση το κινητακι μου μεσω nokia software updater αλλα τπτ!!εχω το ν73 music edition με product code 0545133 κατεβασα σημερα το nemesis μηπως γινεται απο εκει αλλα δεν ξερω να το χειριζομαι!!εχω το 3.06.οταν ανοιγω το πορτακι της καμερας κολλαει!!κ εχει κανει αρκετες φορες restart μονο του!!plz αν εχει κανεις παρομοια προβληματα ας μας το πει!!

 

Πρεπει να κανεις αυτο που σου λεει ο φιλος Itchrist86 ;)

 

Πιθανοτατα το πληκτρολόγιο του N73 σου να μην εχει ελληνικούς χαρακτήρες ε;

Αν θυμαμαι καλα και το δικο μου ειχε παρομοιο Product Code με το δικο σου και ηταν παρεισαγωγή και δεν μου "εβλεπε" επισης το καινουριο Firmware !

Μολις αλλαξα το Product Code βρηκε κανονικα το Update και προχωρησε σε επιτυχημένη αναβάθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινει ρε παιδια η αφυπνιση? ας απαντησει καποιος

 

Tην ενεργοποιείς από την εφαρμογή "Ρολόϊ" ;)

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινει ρε παιδια η αφυπνιση? ας απαντησει καποιος

Πας στο Ρολόι > Επιλογές > Ρύθμιση αφύπνησης

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον ρε παιδια ουτε το manual δεν μπορουμε να διαβασουμε ?:blink:

http://img148.imageshack.us/img148/8406/34507203ns2.th.jpg

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_N73-1_UG_el.pdf

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις αυτο που σου λεει ο φιλος Itchrist86 ;)

 

Πιθανοτατα το πληκτρολόγιο του N73 σου να μην εχει ελληνικούς χαρακτήρες ε;

Αν θυμαμαι καλα και το δικο μου ειχε παρομοιο Product Code με το δικο σου και ηταν παρεισαγωγή και δεν μου "εβλεπε" επισης το καινουριο Firmware !

Μολις αλλαξα το Product Code βρηκε κανονικα το Update και προχωρησε σε επιτυχημένη αναβάθμιση :)

να αναφέρω οτι το πληκτρολογιο εχει πανω ελληνικους χαρακτηρες!!το αγορασα απο καταστημα vodafone!! :( πρεπει να αλλαξω το product code?χανω εγγυηση αν το αλλαξω?ευχαριστω προκαταβολικα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...