Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος; Το link που σου έδωσε πιο πάνω ο φίλος Itchrist86 για το Best Crypto, έχει και το k e y g e n. Το χρησιμοποίησες; :worry:

 

*υπάρχει περίπτωση να μην ανοίγει καθόλου το αρχείο 'k e y g e n'. Αν συμβαίνει αυτό, τότε κάνε δεξί κλικ πάνω στο αρχείο και μετά επέλεξε το tab "Συμβατότητα" και ρύθμισέ το για να τρέξει σε συμβατότητα με "Windows 98 / Windows Me".

 

filaraki mallon kano kati lathos me to 'k e y g e n'.. gia na to peraso sto kin ton kodiko grafo k email k m leei otan ta exo grapsei ola, wrong code.. tora de xero ti ginetai.. ta dyo programmata p m edose o filos ta katevasa mazi me ta 'k e y g e n' tous alla isos kano kati lathos gia na vgalo ton kodiko..:worry:

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να περάσεις τη νέα έκδοση λογισμικού θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0529782.

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

 

Σημείωση 1: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 2: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

Φίλε σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση που εκανα οταν ανοιγω το κινητο μου και μπαινω στην μουσικη>ολα τα τραγουδια μου βγαζει ''εγκατασταση'' αργει λιγο και μετα μου λεει ''η καρτα μνημης περιεχει αναξιοπιστο λογισμικο''. τι ειναι τωρα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση που εκανα οταν ανοιγω το κινητο μου και μπαινω στην μουσικη>ολα τα τραγουδια μου βγαζει ''εγκατασταση'' αργει λιγο και μετα μου λεει ''η καρτα μνημης περιεχει αναξιοπιστο λογισμικο''. τι ειναι τωρα αυτο?

 

Καποιες εφαρμογες χρειαζονται εγκατασταση απο την αρχη.

Βρες ποιες ειναι αυτες απο την διαχειριση των εφαρμογων.

Θυμισου ποιες εφαρμογες ειχες περασει πριν την αναβαθμιση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

filaraki mallon kano kati lathos me to 'k e y g e n'.. gia na to peraso sto kin ton kodiko grafo k email k m leei otan ta exo grapsei ola, wrong code.. tora de xero ti ginetai.. ta dyo programmata p m edose o filos ta katevasa mazi me ta 'k e y g e n' tous alla isos kano kati lathos gia na vgalo ton kodiko..:worry:

 

Λάθος κωδικός; Τότε ή εισάγεις λάθος το ΙΜΕΙ σου, ή δεν έχεις επιλέξει τη σωστή εφαρμογή για την οποία το k e y g e n θα δώσει κωδικό. Θυμίσου πως το k e y g e n βγάζει κωδικούς για αρκετές εφαρμογές κι όχι μόνον για μία ;)

Link to comment
Share on other sites

filaraki mallon kano kati lathos me to 'k e y g e n'.. gia na to peraso sto kin ton kodiko grafo k email k m leei otan ta exo grapsei ola, wrong code.. tora de xero ti ginetai.. ta dyo programmata p m edose o filos ta katevasa mazi me ta 'k e y g e n' tous alla isos kano kati lathos gia na vgalo ton kodiko..:worry:

 

για mail γραψε 1@23 απλα και χωρις κενα μεταξυτους .

Link to comment
Share on other sites

για mail γραψε 1@23 απλα και χωρις κενα μεταξυτους .

 

Εεε για την ακρίβεια πρέπει να γράψει 1@2.3 (με τελεία ανάμεσα στο 2 και το 3) :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε OculatusAbis γι αυτο εχεις καποια γνωμη(Sorry που ρωταω εσενα αλλα απο προηγουμενα μην. σου νομιζω οτι εισαι πολυ ψαγμενος και ξερεις τις απαντησεις).Το smartmovie converter δεν δουλευει βαζω κανονικα το videaki παταω convert φτανει στο 99% και σταματαει.Μηπως ξερεις γιατι συμβαινει αυτο?Μηπως πρεπει να κατεβασω αλλη εκδοση,Εχω αυτην:smartmovie_symbian_lcg_3_41.(Τα εχω εγκαταστησει κανονικα.)Aν χρειαστει αλλη εκδοση απο που θα την κατεβασω?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου!!!!!!:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Εεε για την ακρίβεια πρέπει να γράψει 1@2.3 (με τελεία ανάμεσα στο 2 και το 3) :)

 

filaraki to eftiaxa telika. ola ok me to k e y g e n . se euxaristo poly.. mono tora thelo na matho na xrisimopoio to best crypto giati einai ligo periploko.. exo vrei na kleidono eikones alla oxi ta minimata.. ego thelo otan kapoios paei na bei sta mnmta na vgazei kodiko.. me to allo programma ola kala, tora kleidonei automata..

 

xereis kana site me programmatakia gia nokia? exo akousei oti ta symbian pairnoun trela pragmata..

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

xereis kana site me programmatakia gia nokia? exo akousei oti ta symbian pairnoun trela pragmata..

 

Μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ :)

 

 

file xereis me to programma pos na valo kodiko sta mnmta? to exo perasei to best crypto, ola ok alla de xero pos na to valo.. m exei kati sa sklirous c d e ,alla de vrisko ta mnmta mono eikones

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

file xereis me to programma pos na valo kodiko sta mnmta? to exo perasei to best crypto, ola ok alla de xero pos na to valo.. m exei kati sa sklirous c d e ,alla de vrisko ta mnmta mono eikones

 

Δεν το χρησιμοποιώ αυτό το πρόγραμμα αλλά οι αντιστοιχήσεις που μου λες έχουν να κάνουν με το που αποθηκεύεις τα μηνύματά σου. Χοντρικά σου λέω πως αν αποθηκεύεις τα μηνύματα στο τηλέφωνο (αυτή είναι και η προεπιλογή), αυτά βρίσκονται στο "C".

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ρε παιδια εχω μια απορια, εχω την V4.0726.2.0.1 εκδοση λογισμικου στο τηλεφωνο. τι διαφορες θα εχει αν βαλω την τελευταια εκδοση γιατι και με την υπαρχουσα δεν εχω κανενα προβλημα. να το επιχειρησω ή οχι; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ρε παιδια εχω μια απορια, εχω την V4.0726.2.0.1 εκδοση λογισμικου στο τηλεφωνο. τι διαφορες θα εχει αν βαλω την τελευταια εκδοση γιατι και με την υπαρχουσα δεν εχω κανενα προβλημα. να το επιχειρησω ή οχι; :wacko:

 

απ οτι ξερω διορθωνει καποια προβληματα στα bluetooth για συνδεση με συσκευη Gps και περναει maps για αν θες να το χρησιμοποιησεις σαν gps...παντως και εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την προηγουμενη αν και το εχω 10 μερες αλλα εχθες περασα την τελευταια.

Με αφορμη αυτο το update καταλαβα οτι το κινητο μου προοριζοταν για αλλη χωρα και χρειαστηκε να αλλαξω το product code για να εχω την ελληνικη γλωσσα.και στο πληκτρολογιο μου δεν υπαρχουν ελληνικα...το πληκτρολογιο μπορουν να μου το αλλαξουν απο τη alpha copy εντοως εγγυησης επειδη δεν εχει ελληνικα και αν οχι ποσο κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ρε παιδια εχω μια απορια, εχω την V4.0726.2.0.1 εκδοση λογισμικου στο τηλεφωνο. τι διαφορες θα εχει αν βαλω την τελευταια εκδοση γιατι και με την υπαρχουσα δεν εχω κανενα προβλημα. να το επιχειρησω ή οχι; :wacko:

 

Πέραν αυτών που αναφέρθηκαν, βελτιώνει και την ταχύτητα ενεργοποίησης της κάμερας και αποθήκευσης εικόνας/βίντεο.

 

το πληκτρολογιο μπορουν να μου το αλλαξουν απο τη alpha copy εντοως εγγυησης επειδη δεν εχει ελληνικα και αν οχι ποσο κοστιζει?

 

Όχι, η εγγύηση καλύπτει προβλήματα λειτουργίας ή κατασκευαστικό πρόβλημα ενός κινητού κι όχι τέτοιου είδους εργασίες. Θα σου κοστίσει περίπου 11 ευρώ + τεχνικά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι άν και ξέρω την απάντηση...

Έχουν κάνει κάτι με το ράδιο που δεν δουλεύει όταν το κινητό είναι εκτός σύνδεσης στο νέο firmware ή επιμένουν να διατηρούν αυτή τη χαζομάρα τους;

Link to comment
Share on other sites

file xereis me to programma pos na valo kodiko sta mnmta? to exo perasei to best crypto, ola ok alla de xero pos na to valo.. m exei kati sa sklirous c d e ,alla de vrisko ta mnmta mono eikones

Με το Advanced Device Locks και το Private Call And Sms Guard

 

Οτι εχει σχεση με της εφαρμογες ρωταμε εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia,exo ena provlima.Exo to nokia n73 kai exo perasmeno to route 66. dokimasa xthes ena gps dekti enos filou kai eno to evriske os syskevi kai to ekane axiopisti,den ginotan syndesikai den ginotan na mou dosei stigma. To thema einai oti thelo na paro to gstarz bt-q920 kai den thelo na to paro kai na min doulevei.voitheia.....
Link to comment
Share on other sites

Πέραν αυτών που αναφέρθηκαν, βελτιώνει και την ταχύτητα ενεργοποίησης της κάμερας και αποθήκευσης εικόνας/βίντεο.

 

 

Εγώ δεν είδα καμία διαφορά στην ταχύτητα.

Για να μην πω οτι έγινε και πιο αργό.

Link to comment
Share on other sites

Με το Advanced Device Locks και το Private Call And Sms Guard

 

Οτι εχει σχεση με της εφαρμογες ρωταμε εδω :)

 

ela re file.. psaxno sa trelos na vro programma gia kleidoma sta mnmt.. tha psaxo na to katevaso.. se euxaristo..

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Πέραν αυτών που αναφέρθηκαν, βελτιώνει και την ταχύτητα ενεργοποίησης της κάμερας και αποθήκευσης εικόνας/βίντεο.

 

 

 

Όχι, η εγγύηση καλύπτει προβλήματα λειτουργίας ή κατασκευαστικό πρόβλημα ενός κινητού κι όχι τέτοιου είδους εργασίες. Θα σου κοστίσει περίπου 11 ευρώ + τεχνικά.

 

 

το κινητο το αγορασα πριν λιγες μερες.γιατι να μην το γυρισω στο καταστημα που το πηρα και να τους απαιτησω για αντικατασταση με ελληνικο?εγω πληρωσα για ελληνικο...αλλιως το εφερνα και απο Ισπανια που εργαζεται ο πατερας μου.μιλαω παραλογα?γιατι να μην εχω και εγω ελληνικο πληκτρολογιο και γιατι να ειναι made in germany και οχι finland που ειναι τα πιο πολλα?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το αγορασα πριν λιγες μερες.γιατι να μην το γυρισω στο καταστημα που το πηρα και να τους απαιτησω για αντικατασταση με ελληνικο?εγω πληρωσα για ελληνικο...αλλιως το εφερνα και απο Ισπανια που εργαζεται ο πατερας μου.μιλαω παραλογα?γιατι να μην εχω και εγω ελληνικο πληκτρολογιο και γιατι να ειναι made in germany και οχι finland που ειναι τα πιο πολλα?

 

Το δικό μου είνια από Γερμανία. Για να σου πω την αλήθεια, όσα Ν73 έχω δει από Alpha Copy, είναι όλα Γερμανίας. Από Φινλανδία δεν έχω δει κάποιο :worry: Εσύ από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα γερμανος το πηρα....εγω ειδα 2 σημερα απο φινλανδια..ειναι καλυτερης κατασκευης?να το παω για αντικατασταση λογω παραεισαγωγης?
Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα γερμανος το πηρα....εγω ειδα 2 σημερα απο φινλανδια..ειναι καλυτερης κατασκευης?να το παω για αντικατασταση λογω παραεισαγωγης?

 

Από Γερμανό ε; Για που προοριζόταν; έχω δει Ν73 από Γερμανό που προοριζόταν για την αγορά της Γερμανίας. Το κουτί ήταν τυλιγμένο με ζελατίνα, έλλειπε το αυτοκόλλητο της Alpha Copy που έγραφε "Sealed" και είχε μέσα κάρτα 128MB και οι οδηγίες χρήσης ήταν οι γνήσιες στα Γερμανικά και οι Ελληνικές σε έγχρωμη φωτοτυπία...

 

Δοκίμασε να τους το πας πίσω με τον εξής ισχυρισμό:

 

Όταν κάνω αναβάθμιση μέσω internet, επειδή προορίζεται για άλλη αγορά, χάνω τα Ελληνικά και δεν είμαι υποχρεωμένος να αφήνω το κινητό μου κάθε φορά στο service για να μου περνάνε την Ελληνική γλώσσα.

 

Θεωρητικά, αυτό που έκανες με την αλλαγή του product code και το γύρισες στην Ελληνική έκδοση, δεν καλύπτεται από την εγγύηση, όμως το ότι το εργοστασιακό product code του κινητού που πήρες δεν είναι το ελληνικό, σίγουρα είναι σοβαρό θέμα γιατί σε υποχρεώνει να μένεις χωρίς κινητό αρκετές μέρες κάθε φορά που θέλεις να κάνεις αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...