Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια συσκευη εχεις? εαν θελεις σου ανεβαζω τους δικους μου codes...

 

Έχω το ΝΟΚΙΑ Ε51.

Αν πιστεύεις ότι μπορεί να λυθεί το πρόβλημα και δεν σου είναι κόπος, ανέβασε τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε και πες μου :)

http://rapidshare.com/files/93405561/Psiloc_IrRemote_Database.zip.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και πες μου :)

http://rapidshare.com/files/93405561/Psiloc_IrRemote_Database.zip.html

 

Μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα, όπως έγραψα παραπάνω. Σίγουρα, όμως, τα κάνω όλα σωστά;

 

Αντιγραφή από προηγούμενο post μου:

Λοιπόν, τα βάζω στην κάρτα, πάω στο διαχ. αρχείων του κινητού και από κει και πέρα μου βγάζει όλα τα αρχεία ir, πατάω σε κάποιο από τα αρχεία ir, μου βγάζει iR Codes imported succesfully και στα καπάκια ir Remote: Feature not supported και σταματάει εκεί. Κάνω κάτι λάθος;

Επίσης όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή από μόνη της μου βγάζει πάλι: ir Remote: Feature not supported.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις πληρη απεγκατασταση και μετα ξανα εγκατασταση.. εγω στηνθεση σου ετσι θα εκανα. Εχει χαλασει το Ν73 μου και δεν μπορω να το ψαξω περισσοτερο :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις πληρη απεγκατασταση και μετα ξανα εγκατασταση.. εγω στηνθεση σου ετσι θα εκανα. Εχει χαλασει το Ν73 μου και δεν μπορω να το ψαξω περισσοτερο :(

 

ΟΚ, σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος να βάλει κανείς το Handywi? Τι παραπάνω κάνει από τις απλές εφαρμογές του τηλεφώνου για το ασ. δίκτυο?
Link to comment
Share on other sites

θέλω να δοκιμάσω μήπως βρίσκει πιο πολλά hotspots γιατι με του κινητού εκεί που έπιανε δίκτυα τώρα δεν μου βρίσκει στα ίδια μέρη... Βέβαια μπορεί να είναι και πρόβλημα του κινητού
iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό σε σχέση με το irRemote. Το ότι μου συμβαίνει αυτό που είπα παραπάνω, δεν πιστεύω να είναι επειδή βάζω τους CODES στην κάρτα μνήμης και όχι στην κάρτα του κινητού, έτσι;

Παρεπιμπτόντως, έβγαλα και ξαναέβαλα την εφαρμογή και πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

επειδή ασχολήθηκα αρκετά με την εφαρμογή αυτή και δεν έβγαλα άκρη... κατάλαβα οτι αφού καταφέρεις και το σπάσεις το irremote μετά δουλέυει κυρίως με τα codes που έχει μέσα του. Αλλιώς αν κατεβάσεις απο το site codes μετά επειδή το πρόγραμμα είναι σπασμένο δεν μπορείς να τα ανοίξεις.(συμβαίνει κάτι σαν να σου αναγνωρίζει οτι δεν είναι γνήσιο) Λέει κάτι για σφάλμα.. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου έκανε και αυτό κατλάβα μετά απο ψάξιμο.

 

Αν έχει κάποιος αντίθετη άποψη απο μένα αν μπορεί ας φτιάξει έναν οδηγό με το τι έκανε ο ίδιος και ας τον βάλει εδώ.. γιατί πολύ έχουν πρόβλημα με αυτήν την εφαρμογή

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

επειδή ασχολήθηκα αρκετά με την εφαρμογή αυτή και δεν έβγαλα άκρη... κατάλαβα οτι αφού καταφέρεις και το σπάσεις το irremote μετά δουλέυει κυρίως με τα codes που έχει μέσα του. Αλλιώς αν κατεβάσεις απο το site codes μετά επειδή το πρόγραμμα είναι σπασμένο δεν μπορείς να τα ανοίξεις.(συμβαίνει κάτι σαν να σου αναγνωρίζει οτι δεν είναι γνήσιο) Λέει κάτι για σφάλμα.. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου έκανε και αυτό κατλάβα μετά απο ψάξιμο.

 

Αν έχει κάποιος αντίθετη άποψη απο μένα αν μπορεί ας φτιάξει έναν οδηγό με το τι έκανε ο ίδιος και ας τον βάλει εδώ.. γιατί πολύ έχουν πρόβλημα με αυτήν την εφαρμογή

 

Αναφορικα με το irremote, παλιοτερα (τωρα το εχω βγαλει το προγραμματακι), ειχα βρει τα codes στο xxxxxxxxxx χωρισ να χρειαστει να τα ανοιξεις, απλα τα εβαζες στον φακελο private και λειτουργουσαν κανονικα (σε εμενα τουλαχιστον αυτο ειχε συμβει). Δεν ξερω αν ψαχνετε αυτο ακριβως, αν ειναι ετσι πειτε μου να τα ανεβασω :)

Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ετσι βαζεις ΟΛΟΥΣ τουσ κωδικες στην συσκευη σου και μετα πρεπει να διαγραψεις χειροκινητα ο,τι δεν χρειαζεσαι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με το irremote, παλιοτερα (τωρα το εχω βγαλει το προγραμματακι), ειχα βρει τα codes στο xxxxxxxx χωρισ να χρειαστει να τα ανοιξεις, απλα τα εβαζες στον φακελο private και λειτουργουσαν κανονικα. Δεν ξερω αν ψαχνετε αυτο ακριβως, αν ειναι ετσι πειτε μου να τα ανεβασω :)

 

Ανέβασε τα, να τα δοκιμάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Nα τα. Τα αποθηκευεις στη διαδρομη που φαινεται.

http://rapidshare.com/files/93480348/Private.rar.html

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nα τα. Τα αποθηκευεις στη διαδρομη που φαινεται.

http://rapidshare.com/files/93480348/Private.rar.html

 

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, με αυτά που κατέβασα, τι πρέπει να κάνω. Αν μπορείς, βοήθησε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη, με αυτά που κατέβασα, τι πρέπει να κάνω. Αν μπορείς, βοήθησε λίγο.

 

Με εναν File Manager θα ανοιξεις τον φακελο Private και μεσα θα βρεις αυτον τον φακελο ---> 2000C3EC. ανοιξε τον και κανε αντιγραφη ο,τι βλεπεις μεσα στον φακελο 2000C3EC τον δικο μου, και μετα επικολληση στον φακελο 2000C3EC του κινητου σου. Εννοειται βεβαια οτι πριν απ'ολα αυτα εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη. Νομιζω στη μνημη του τηλεφωνου υποτιθεται πως λειτουργει καλυτερα, δεν θυμαμαι ομως που την ειχα εγω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

νεα beτa2 για shaκe me.καλο αυτο αλλα αντε κανε τη sιgn...

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Με εναν File Manager θα ανοιξεις τον φακελο Private και μεσα θα βρεις αυτον τον φακελο ---> 2000C3EC. ανοιξε τον και κανε αντιγραφη ο,τι βλεπεις μεσα στον φακελο 2000C3EC τον δικο μου, και μετα επικολληση στον φακελο 2000C3EC του κινητου σου. Εννοειται βεβαια οτι πριν απ'ολα αυτα εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη. Νομιζω στη μνημη του τηλεφωνου υποτιθεται πως λειτουργει καλυτερα, δεν θυμαμαι ομως που την ειχα εγω.

Eαν εχει εγκατεστημενη την εφαρμογη στο C τοτε δεν θα μπορει να ανοιξει το φακελο private μεσα στο C για να βαλει τα codes.

 

Δεν υπαρχει fileman που να ανοιγει μεσα στο κινητο το φακελο private υπαρχει μονο αυτος ο τροπος αλλα δεν ξερω εαν θα μπορεσει να επικολλησει τα αρχεια στο φακελο private. Μπορει να βαλει τα αρχεια στο φακελο private με ενα card reader η ετσι :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Με εναν File Manager θα ανοιξεις τον φακελο Private και μεσα θα βρεις αυτον τον φακελο ---> 2000C3EC. ανοιξε τον και κανε αντιγραφη ο,τι βλεπεις μεσα στον φακελο 2000C3EC τον δικο μου, και μετα επικολληση στον φακελο 2000C3EC του κινητου σου. Εννοειται βεβαια οτι πριν απ'ολα αυτα εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη. Νομιζω στη μνημη του τηλεφωνου υποτιθεται πως λειτουργει καλυτερα, δεν θυμαμαι ομως που την ειχα εγω.

 

Δεν μπορώ να βρώ με τίποτα τον φάκελο private στο κινητό μου για να αρχίσω την όλη διαδικασία και την εφαρμογή την έχω κανονικά στο κινητό μου.

 

EDIT: Ωπ, δεν τον πρόλαβα τον gianpithio... Και απ'ότι φαίνεται είναι μεγάλη η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω, τουλάχιστον για μένα :) Νομίζω θα τη βγάλω τελείως αυτήν την εφαρμογή, για να βρω την υγειά μου :)

Άλλωστε, για το μόνο που θα την είχα θα ήταν μόνο και μόνο για κάμια πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω κατεβάσει το "TotalRecall v2.0". Το πρόγραμμα κάνει εγκατάσταση κανονικά, autostart κανονικά, αλλά είτε το βάλω στο manual recording και κρατήσω το αριστερό πλήκτρο πατημένο (βγάζει μύνημα "Recording started") είτε το βάλω στο να γράφει όλες τις κλήσεις αυτόματα δεν γράφει τίποτα ! :(

Στο τέλος της κλήσης δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή για να σώσω ή όχι την ηχογράφηση (που δε ξέρω αν αρχίζει δηλ...)

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

mpeee εγω εχω στο κινητο μου το ultimate voice recorder για αυτη την δουλεια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, εαν θελεις δοκιμασε το :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν εχει εγκατεστημενη την εφαρμογη στο C τοτε δεν θα μπορει να ανοιξει το φακελο private μεσα στο C για να βαλει τα codes.

 

Δεν υπαρχει fileman που να ανοιγει μεσα στο κινητο το φακελο private υπαρχει μονο αυτος ο τροπος αλλα δεν ξερω εαν θα μπορεσει να επικολλησει τα αρχεια στο φακελο private. Μπορει να βαλει τα αρχεια στο φακελο private με ενα card reader η ετσι :)

 

Gianpithio: Καλα λες :) Πραγμα που σημαινει οτι και εγω στην καρτα μνημης θα το ειχα και λειτουργουσε πολυ σωστα. Οποτε αν προσπαθουσε να την εγκαταστησει εκει? Παντως εμενα με ειχαν βολεψει αυτοι οι κωδικες κυριως γιατι δεν χρειαστηκε να τους περασω εναν προς εναν. ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα μνημης θα πρεπει να κανει εγκατασταση την εφαρμογη εαν θελει να περασει τους codes με το φακελο που ανεβασες, ισως για αυτο τα βρηκε σκουρα ο φιλος tipota.. εγω στο δικο μου κινητο τους ειχα κανει αποθηκευση τους codes με της σημειωσεις οχι ολους 2-3 για δοκιμη :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω κατεβάσει το "TotalRecall v2.0". Το πρόγραμμα κάνει εγκατάσταση κανονικά, autostart κανονικά, αλλά είτε το βάλω στο manual recording και κρατήσω το αριστερό πλήκτρο πατημένο (βγάζει μύνημα "Recording started") είτε το βάλω στο να γράφει όλες τις κλήσεις αυτόματα δεν γράφει τίποτα ! :(

Στο τέλος της κλήσης δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή για να σώσω ή όχι την ηχογράφηση (που δε ξέρω αν αρχίζει δηλ...)

 

Καμία ιδέα;

 

Κοίταξε λίγο τις ρυθμίσεις. Έχει ask before save, βάλε yes αν θες να σε ρωτάει.

Εγώ το έχω στο manual recording γιατί με βολεύει και έχω ως hot key (αυτό που αρχίζει και τελειώνει μια ηχογράφηση) το πράσινο πλήκτρο που πατάμε για να δεχτούμε μια κλήση, το πράσινο ακουστικό. Αυτό αρχίζει να ηχογραφεί με συνεχές πάτημα του ακουστικού και τερματίζει μια ηχογράφηση με τον ίδιο τρόπο.

Επίσης νομίζω ότι θα σε βολέψει το diplay rec. timer επιλογή yes, μιας και όταν είναι στο no, είναι αλήθεια ότι είναι δύσκολο να καταλάβεις αν σταμάτησες την ηχογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξβ¬ΞΒ±ΞΞΞΞΞΞΞΒ±,help!ΞΞΞβ‘Ξβ° paidia help!exo to 6110 k prosfata katevasa to s60 internet radio alla den leitourgei me tipota!dialegw sta8mo kai tou dinw ws shmeio prosvashs to wind plus.prospa8ei na synde8ei me mia diey8ynsh http alla meta apo 1-2 lepta mou grafei timed out!any suggestions?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγαίνουν ακαταλαβίστικα στο παραπάνω μήνυμα του nikos102; Τα μόνα που βλέπω είναι: help, s60 internet radio, wind plus, timed out και wind, όλα τ'αλλα είναι απλά σχήματα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγαίνουν ακαταλαβίστικα στο παραπάνω μήνυμα του nikos102; Τα μόνα που βλέπω είναι: help, s60 internet radio, wind plus, timed out και wind, όλα τ'αλλα είναι απλά σχήματα.

 

Γιατι μαλλον γραφει απο κινητο και

κατι παιζει με την κωδικοποιηση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...