Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρει στο link

"Currently it is only available in Russian":(

Χωρις να το δοκιμασω υποθετω οτι δεν τρεχει στα κινητα μας γιατι δεν εχουν την ρωσικη γλωσσα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρις να το δοκιμασω υποθετω οτι δεν τρεχει στα κινητα μας γιατι δεν εχουν την ρωσικη γλωσσα :)

 

Αν αναφερεστε ακομα στο Pybattery τρεχει μια χαρα, αλλα μην το εγκαταστησετε, ειναι εντελως αχρηστο προγραμμα. Το ειχα παλια. Δεν σου λεει ποση μπαταρια σου εμεινε ακριβως αλα SE, αλλα σου λεει αν εχεις πχ 5 γραμμες 100% κι ας το εχεις ανοιχτο ολη μερα. Μουφα σας λεω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Phobos από που μπορούμε να κατεβάσουμε αυτόν το χάρτη?

Απο κάποιον που έχει Garmin gps και έχει φορτωμένο την τελευταία αναβάθμιση του χάρτη της Ελλάδας...

Επειδή πήρα πολλά pm που μου ζητουν να ανεβάσω κάπου τον χάρτη για να μπορουν να τον κατεβάσουν οι χρήστες του forum, απαντώ ότι δεν μπορώ να το κάνω αυτό για ένα και μόνο λόγο. Ο χάρτης είναι προιόν δουλειάς ελληνικής εταιρίας (Ανάβαση) που χρόνια τώρα μας συντροφεύει στις "εξορμήσεις" στα βουνά και δεν θα μπορούσα να να την ανταμείψω κάνοντας κάτι τέτοιο...

Τελικά οποιοσδήποτε χρήστης Garmin με χάρτη της Ανάβασης (TopoNavigator) μπορεί να "δανεισθεί" τον χάρτη για το Ν95 του απο την συσκευή gps που έχει...

Χιλια συγνώμη για την άρνηση :(

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Στο Link που έδωσε ο φίλος panagis_89 πρόσθεσα πως αν κάποιος έχει πρόβλημα με το X-Plore :worry: ας τα ανοίγει με τη Διαχ. αρχείων:cool:

 

euxaristw poli mou doulepse!!!

 

panagis_89 sorry gia ta posts

 

------------------------------------------------------------------

MIA erwtisi akoma *kai elpizw η τελευταία!!!*

 

Σχετικά με το Iremote κατέβασα το zip με τις συσκευές αλλα οι δικές μου δεν περιέχονται μέσα σε αυτές... Γι'αυτό πήγα να κατεβάσω τις σωστές απο το site της Pciloc..

 

Απο και και περα έχω το εξής πρόβλημα... Τις παιρνάω σε εναν φάκελο codes στην κάρτα μνήμης και όταν πάω να τις τρέξω μέσω διαχείριση αρχείων μου λέει αδυναμία ανοiγματος αρχείου... Γιατι αυτο??

 

Ενώ τα αλλα .ir που είχα κατεβάσει τα ανοιγε μια χαρά αλλα όπως προείπα δεν υπήρχε η συσκευή που θέλω μέσα σε εκείνa..

 

Ελπίζω κάποιος να βοηθήσει... Ευχαριστώ

 

-----------------------------

dmmarcos help!!!!! :)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

τι σημαίνει "τέλος χρόνου δέσμης σύνδεσης"?? στο iremote???

έχω ενεργοποιήσει και το infared αλλά τίποτε, δεν μου τρέχει

έχω κάνει όλες τις εγκαταστάσεις σωστά

 

παρακαλώ αν γνωρίζεται κάτι

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

τι σημαίνει "τέλος χρόνου δέσμης σύνδεσης"?? στο iremote???

έχω ενεργοποιήσει και το infared αλλά τίποτε, δεν μου τρέχει

έχω κάνει όλες τις εγκαταστάσεις σωστά

 

παρακαλώ αν γνωρίζεται κάτι

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Δε πρέπει να ενεργοποιήσεις τις υπέρυθρες για να δουλέψει το irremote

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Iremote κατέβασα το zip με τις συσκευές αλλα οι δικές μου δεν περιέχονται μέσα σε αυτές... Γι'αυτό πήγα να κατεβάσω τις σωστές απο το site της Pciloc..

 

Απο και και περα έχω το εξής πρόβλημα... Τις παιρνάω σε εναν φάκελο codes στην κάρτα μνήμης και όταν πάω να τις τρέξω μέσω διαχείριση αρχείων μου λέει αδυναμία ανοiγματος αρχείου... Γιατι αυτο??

 

Ενώ τα αλλα .ir που είχα κατεβάσει τα ανοιγε μια χαρά αλλα όπως προείπα δεν υπήρχε η συσκευή που θέλω μέσα σε εκείνa..

 

Ελπίζω κάποιος να βοηθήσει... Ευχαριστώ

 

-----------------------------

dmmarcos help!!!!! :)

 

Έχει συμβεί και σε μένα, δε ξέρω τι φταίει φίλε μου, υποθέτω πως κάποια αρχεία στο site της εφαρμογής είναι κατεστραμένα ή δεν έχει γίνει σωστά η μετατροπή

(μη ξεχνάς οτι τα αρχεία αυτα τα κάνουν μετατροπή και τα ανεβάζουν στο site οι χρήστες και όχι απαραίτητα η ομάδα της psiloc)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Απο κάποιον που έχει Garmin gps και έχει φορτωμένο την τελευταία αναβάθμιση του χάρτη της Ελλάδας...

Επειδή πήρα πολλά pm που μου ζητουν να ανεβάσω κάπου τον χάρτη για να μπορουν να τον κατεβάσουν οι χρήστες του forum, απαντώ ότι δεν μπορώ να το κάνω αυτό για ένα και μόνο λόγο. Ο χάρτης είναι προιόν δουλειάς ελληνικής εταιρίας (Ανάβαση) που χρόνια τώρα μας συντροφεύει στις "εξορμήσεις" στα βουνά και δεν θα μπορούσα να να την ανταμείψω κάνοντας κάτι τέτοιο...

Τελικά οποιοσδήποτε χρήστης Garmin με χάρτη της Ανάβασης (TopoNavigator) μπορεί να "δανεισθεί" τον χάρτη για το Ν95 του απο την συσκευή gps που έχει...

Χιλια συγνώμη για την άρνηση :(

Και απο που θα μπορουσαμε να αγορασουμε εστω αυτο το χαρτη για να μην κανουμε ζημια στην εταιρεια που πραγματικα εχει κανει καλη δουλεια.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλλημερα κατ αρχην θελω να ευχαριστησω το φιλο aristotelhs2060 για τον οδηγο του για το Garmin χαρη σε αυτον καταφερα να το εγκαταστησω στο ν 95 . Το προβλημα ειναι ομως οτι μου δουλεψε μια μονο φορα και μετα τελος δηλαδη το πρωι ανοιξε κανονικα μου εκανε πλοηγηση μεχρι την δουλεια μου εκλεισα το προγραμμα και οταν πηγα να το ξανανοιξω γαι να το δειξω στους συναδελφους δεν ανοιγει με τιποτα , εχει τυχει σε κανενα αλλο αυτο τι μπορει να φταιει καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε μένα, δε ξέρω τι φταίει φίλε μου, υποθέτω πως κάποια αρχεία στο site της εφαρμογής είναι κατεστραμένα ή δεν έχει γίνει σωστά η μετατροπή

(μη ξεχνάς οτι τα αρχεία αυτα τα κάνουν μετατροπή και τα ανεβάζουν στο site οι χρήστες και όχι απαραίτητα η ομάδα της psiloc)

 

Η μπορει η Psiloc να βάζει καμια προστασία σε αυτά πλέον ώστε να ανοίγουν μόνο με το τετλαυταίο drmsolutions

 

δλδ ατυχήσαμε!!! :(:(

Τεσπα... πολλά thanks για την βοήθεια σου

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Δε πρέπει να ενεργοποιήσεις τις υπέρυθρες για να δουλέψει το irremote

 

ακόμα και έτσι δεν μου δουλεύει :(

τι φταίει??

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός για το ποιος θα βγάλει την καλύτερη εφαρμογή για το YouTube καλά κρατεί:

Ένα καινούριος player με πάρα πολλές δυνατότητες

 

emTube - Enjoy YouTube Videos on the go

http://www.emtube.yoyo.pl/playback_ready.jpg

 

Main Features :

Search and browse videos on YouTube.

Download selected videos onto your phone.

Stream FlashVideo files directly from YouTube.

Play local FlashVideo files.

 

Other features:

- Audio and position control during playback.

- Normal and full screen (portrait and landscape mode) video playback.

- Ability to use built in accelerometer to rotate video between portrait/landscape mode.

 

Και ένα σχετικό άρθρο από το symbian-freak

 

------Υπάρχει και ειδική έκδοση για το N95 που εκμεταλεύεται τον αισθητήρα κίνησης

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλλημερα κατ αρχην θελω να ευχαριστησω το φιλο aristotelhs2060 για τον οδηγο του για το Garmin χαρη σε αυτον καταφερα να το εγκαταστησω στο ν 95 . Το προβλημα ειναι ομως οτι μου δουλεψε μια μονο φορα και μετα τελος δηλαδη το πρωι ανοιξε κανονικα μου εκανε πλοηγηση μεχρι την δουλεια μου εκλεισα το προγραμμα και οταν πηγα να το ξανανοιξω γαι να το δειξω στους συναδελφους δεν ανοιγει με τιποτα , εχει τυχει σε κανενα αλλο αυτο τι μπορει να φταιει καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Κανε πληρη απεγκατασταση και μετα παλη εγκατασταση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο ανταγωνισμός για το ποιος θα βγάλει την καλύτερη εφαρμογή για το YouTube καλά κρατεί:

Ένα καινούριος player με πάρα πολλές δυνατότητες

 

emTube - Enjoy YouTube Videos on the go

http://www.emtube.yoyo.pl/playback_ready.jpg

 

Main Features :

Search and browse videos on YouTube.

Download selected videos onto your phone.

Stream FlashVideo files directly from YouTube.

Play local FlashVideo files.

 

Other features:

- Audio and position control during playback.

- Normal and full screen (portrait and landscape mode) video playback.

- Ability to use built in accelerometer to rotate video between portrait/landscape mode.

 

Και ένα σχετικό άρθρο από το symbian-freak

 

------Υπάρχει και ειδική έκδοση για το N95 που εκμεταλεύεται τον αισθητήρα κίνησης

 

 

Μπορω να βλεπω αποθηκευμενα βιντεο .flv που εχω στο κινητο????

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βλεπω αποθηκευμενα βιντεο .flv που εχω στο κινητο????

 

Νομίζω πως ναι, έτσι λέει πάντως

"Play local FlashVideo files"

 

Δοκίμασε το και πες μας

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι, έτσι λέει πάντως

"Play local FlashVideo files"

 

Δοκίμασε το και πες μας

 

Το εχω εγκαταστησει αλλα δεν τα βλεπει τα βιντεο που εχω αποθηκευμενα :wacko:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λέγετε η εφαρμογή που είναι για το κλείδωμα τον πλήκτρων;

Πχ στο N73 να το βάζουμε στα 10 δευτερόλεπτα..

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!:)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

AutoLock, MrLock εαν ψαξεις θα βρεις και αλλες :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εγκαταστησει αλλα δεν τα βλεπει τα βιντεο που εχω αποθηκευμενα :wacko:

 

Using menu you can also open local file for playback ("Open local file")

 

Δοκίμασε κι ένα restart αν δε τα βλέπει:O

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Using menu you can also open local file for playback ("Open local file")

 

Δοκίμασε κι ένα restart αν δε τα βλέπει:O

 

Τπτ φιλε μου...κ παλι δεν τα βλεπει..μηπως πρεπει να τα βαλω σε συγκεκριμενο φακελο ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πιος ειναι ο ποιο απλος κατα την χρηση του YouTube player για το κινητο μας? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε καποιο site που να μπορω να βλεπω ολες τις υπαρχουσες εφαρμογες και τι περιπου κανουν?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε καποιο site που να μπορω να βλεπω ολες τις υπαρχουσες εφαρμογες και τι περιπου κανουν?ευχαριστω

 

μπορεις να βλεπεις εδω τι υπαρχει,τι βγαινει και τι κανει

http://my-symbian.com/main/index6.php?cat=6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας πει που μπορεί να βρεθεί το τελευταίο update του χάρτη της garmin, που κάνει και πλοήγηση? να τον αγοράσω κιόλας, δεν με ενοχλεί... αυτός που έχω τώρα ειναι παλιός.
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...