Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως την 8άρα μπορούσες να την πάρεις λίγο φθηνότερα.

Ο Κατερέλος την έχει στα 77€. Μάλλον από εκεί θα την παραγγείλω εγώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως την 8άρα μπορούσες να την πάρεις λίγο φθηνότερα.

Ο Κατερέλος την έχει στα 77€. Μάλλον από εκεί θα την παραγγείλω εγώ. :)

 

οταν θελω κατι,το θελω εκεινη την στιγμη ;)

 

και ο κατερελος δεν την ειχε οταν την ηθελα :)

 

ασε που δεν εχει paypall :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είχα μία επιφύλαξη με τις SanDisk, καθώς είχα απρόοπτα στο παρελθόν με μία RS-MMC DV.

Αφού διαβεβαιώνεις ότι δουλεύει απρόσκοπτα, όλα ΟΚ.

 

Παρεμπιπτόντως, για την περίπτωση που θέλεις να κάνεις full backup της κάρτας χρειάζεται και ειδικό reader, ο Κατερέλος στη συγκεκριμένη προσφορά έχει δώρο το ειδικό reader, αφού απλό reader που διαβάζει μόνο SD δεν είναι συμβατό με τις SDHC ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

περιμενω το κινητο αυριο απο ebay .............

αντε να δουμε τι ειναι απο κοντα.........

με οσα εχουν ειπωθει εδω περιμενω ενα εξαιρετικο κινητό και ειμαι σιγουρος αφου δειχνω μεγαλη εμπιστοσυνη στο site και στα μελη του.......

 

επειδη προφανως ελληνικα δεν θα εχει θα πρεπει να το κανω αναβαθμιση. το ξερω οτι ολοι οσοι το εχουν αποκτησει εδω ,την εχουν κανει μονοι τους.εχω ακουσει ομως αρκετα περιστατικα με αμφιβολες αναβαθμισεις που εβγαλαν προβλημα,πολλες φορες ανεπανορθωτο, στο λογισμικο.υπαρχει πιθανοτητα να συμβει στο κινητο κατι τετοιο??????(ανησυχω γιατι δεν εχω εγγυηση)

 

ρωτησα σε νοκια shop και μου ειπαν για αλλαγη γλωσσας 15 ευρω. αξιζει να τα δωσω???????

εσεις απο που κανετε την αναβαθμιση?????.

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκανα σημερα παραγγελια απο ebay..Δεν αντεξα..Εξαλλου τα 470€ ειναι πολυ δελεαστικα..Φιλε μου για μενα δεν αξιζει τα 15€..Πιστευω οτι δεν θα αντιμετωπισεις καποιο προβλημα.
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είχα μία επιφύλαξη με τις SanDisk, καθώς είχα απρόοπτα στο παρελθόν με μία RS-MMC DV.

Αφού διαβεβαιώνεις ότι δουλεύει απρόσκοπτα, όλα ΟΚ.

 

Παρεμπιπτόντως, για την περίπτωση που θέλεις να κάνεις full backup της κάρτας χρειάζεται και ειδικό reader, ο Κατερέλος στη συγκεκριμένη προσφορά έχει δώρο το ειδικό reader, αφού απλό reader που διαβάζει μόνο SD δεν είναι συμβατό με τις SDHC ;)

 

πες του κατερελου χαιρετισματα οτι η 6 και η 8 γιγα καρτες ερχονται με δικο τους card reader ΜΕΣΑ στην συσκευασια απο την sandisk....

 

και οτι υπαρχουν απλα reader που διαβαζουν τις micro sd (βλ το ORA το δικο μου πιο κατω)

 

κουβαρνταδες

δεν εχω τις συσκευασιες να στις εδειχνα...

 

εγω εχω αυτα

http://www.imageshack.gr/files/8dgy1uug6bahf8by3yl8_thumb.jpg

 

to ORA το εχω αγορασει απο αγγλια και ειναι μονο για microSD ...καιρο πριν παρω τις 6 8 giga (και διαβαζει και τις 2 αψογα!!)

 

το ασπρο το μεγαλο ειναι απο την 6αρα και ειναι αψογο μιας και διαβαζει και SD

και το κοκκινο-μαυρο το μικρουλι ειναι της 8αρας που προσωπικα το θεωρω απαραδεκτο...συγκριτικα με τα αλλα δυο που ειναι στην φωτο :mad:

 

περιμενω το κινητο αυριο απο ebay .............

αντε να δουμε τι ειναι απο κοντα.........

με οσα εχουν ειπωθει εδω περιμενω ενα εξαιρετικο κινητό και ειμαι σιγουρος αφου δειχνω μεγαλη εμπιστοσυνη στο site και στα μελη του.......

 

επειδη προφανως ελληνικα δεν θα εχει θα πρεπει να το κανω αναβαθμιση. το ξερω οτι ολοι οσοι το εχουν αποκτησει εδω ,την εχουν κανει μονοι τους.εχω ακουσει ομως αρκετα περιστατικα με αμφιβολες αναβαθμισεις που εβγαλαν προβλημα,πολλες φορες ανεπανορθωτο, στο λογισμικο.υπαρχει πιθανοτητα να συμβει στο κινητο κατι τετοιο??????(ανησυχω γιατι δεν εχω εγγυηση)

 

ρωτησα σε νοκια shop και μου ειπαν για αλλαγη γλωσσας 15 ευρω. αξιζει να τα δωσω???????

εσεις απο που κανετε την αναβαθμιση?????.

 

φιλε μου μπορεις να το κανεις μονος στο σπιτι σου σου και ειναι πολυ απλο ;)

 

οχι για να γλυτωσεις τα 15ε (μην γινομαστε γυφτοι)

απλα για την εμπειρια της διαδικασιας;)

 

σε φερνει πιο κοντα με το κινητο σου :lol::D:D

 

ριξε μια ματια εκει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2111388#post2111388

 

να παρεις μια ιδεα πως γινετε,

 

 

απλα θα χρειαστεις την νεα εκδοση του nemesis suite για το n82 (και οχι αυτη του λινκ που ειναι πιο παλια)

 

http://en.soft4gsm.com/Download/70387

 

οπως και το αναλογο product code του Ν82 για την ελλαδα/κυπρο που ειναι

 

0551523: RM-313 GREECE/CYPROS

 

περισσοτερα εκει :)

http://forums.mobileburn.com/showthread.php?t=24523

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία πληροφορία σχετικά με το πότε θα έρθει στην Ελλάδα; Αν και προβλέπω να είναι το ίδιο σπάνιο με το Ν95. Τιμή; Στα ίδια επίπεδα με το Ν95 ή λίγο ακριβότερο; Μοιάζει αρκετά ώριμο για πρώτη έκδοση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EIMAI KAI EGW KATOXOS EDW KAI KAIRO TOU N82!APO KINITOMANIA!OMWS EINAI TO PRWTO MOU SYMBIAN KINITO KAI DEN EXW IDEA APO ANAVATHMISEIS KAI TA SXETIKA!YPARXEI KAPOIOS O OPOIOS MPOREI NA ME KATHODIGISI VIMA VIMA??DIAVASA LI GO PIO PANW KATI GIA ANAVATHMISI POU LETE GIA AYTO!EYXARISTW KAI ELPIZW SE APANTISI!!!A!MPORW NA PEPIVEVAIWSW KAI EGW OTI EKLISA TO YPOVOITHOUMENO GPS KAI TO VASI DIKTYOU KAI KLIDWSE TO IDIO GRIGORA!PERIOXI AERODROMIOU XTHES TO VRADY SE 9 DEYTEROLEPTA!
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA EIMAI KAI EGW KATOXOS EDW KAI KAIRO TOU N82!APO KINITOMANIA!OMWS EINAI TO PRWTO MOU SYMBIAN KINITO KAI DEN EXW IDEA APO ANAVATHMISEIS KAI TA SXETIKA!YPARXEI KAPOIOS O OPOIOS MPOREI NA ME KATHODIGISI VIMA VIMA??DIAVASA LI GO PIO PANW KATI GIA ANAVATHMISI POU LETE GIA AYTO!EYXARISTW KAI ELPIZW SE APANTISI!!!A!MPORW NA PEPIVEVAIWSW KAI EGW OTI EKLISA TO YPOVOITHOUMENO GPS KAI TO VASI DIKTYOU KAI KLIDWSE TO IDIO GRIGORA!PERIOXI AERODROMIOU XTHES TO VRADY SE 9 DEYTEROLEPTA!

 

φιλε μου μην γραφεις greekglish αλλα και κεφαλαια :blink:

 

δεν διαβασες πιο πανω ....:O

 

διαβαστε και κανα 2 μηνυματα πιο πριν απο το δικο σας...δεν παθαινετε τπτ :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμία πληροφορία σχετικά με το πότε θα έρθει στην Ελλάδα; Αν και προβλέπω να είναι το ίδιο σπάνιο με το Ν95. Τιμή; Στα ίδια επίπεδα με το Ν95 ή λίγο ακριβότερο; Μοιάζει αρκετά ώριμο για πρώτη έκδοση...

 

Διαβασε λιγο τα προηγουμενα :O

Τιμη 570€ ,αναμενεται απο alpha copy (συντομα ?:O)

Λογικα ο Ιανουαριος ειναι ο μηνας κυκλοφοριας του.

Ως παραεισαγωγη εχει κυκλοφορησει παντως ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Είμαι ανάμεσα στην αγορά του Ν95 (ξανά τώρα που έχει ωριμάσει κάπως) και του Ν82, το οποίο σαφώς υπερτερεί όσον αφορά την κάμερα και το candybar σχήμα. Τα 570 μου φαίνονται λίγα (δεν είναι λίγα σαν ποσό, για την κατηγορία του όμως με βάση όσα μας έχει συνηθίσει η ΝΟΚΙΑ...). Κάπου τόσα δεν κάνει τώρα το Ν95; Μάλλον θα περιμένουμε αρκετά και θα το ψάχνουμε όταν πρωτοέρθει... Η γνωστή ιστορία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κ εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω απο ebay...Να υποθέσω πως όσοι το πήρατε απο ebay, ήταν απο το αγγλικό, σωστά?

Η νοκια δίνει εγγύηση για ένα μόνο χρόνο?

 

Εφόσον δεν είναι κλειδωμένο το κινητό, και αφού περάσω την ελληνική έκδοση, δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με εγγύηση, σωστά?

 

Αυτό για το οποίο θέλω να σιγουρευτώ, είναι πως είτε περιμένω να έρθει στην Ελλάδα, είτε το πάρω απο έξω, θα είναι το ίδιο και το αυτό, με μόνη διαφορά το ελληνικό πληκτρολόγιο...Έτσι δεν έιναι?

 

 

(Αμαααααν....Πολλά ρωτάω....):O:dizzy:

:X
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κ εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω απο ebay...Να υποθέσω πως όσοι το πήρατε απο ebay, ήταν απο το αγγλικό, σωστά?

Η νοκια δίνει εγγύηση για ένα μόνο χρόνο?

 

Εφόσον δεν είναι κλειδωμένο το κινητό, και αφού περάσω την ελληνική έκδοση, δεν θα έχω κανένα πρόβλημα με εγγύηση, σωστά?

 

Αυτό για το οποίο θέλω να σιγουρευτώ, είναι πως είτε περιμένω να έρθει στην Ελλάδα, είτε το πάρω απο έξω, θα είναι το ίδιο και το αυτό, με μόνη διαφορά το ελληνικό πληκτρολόγιο...Έτσι δεν έιναι?

 

 

(Αμαααααν....Πολλά ρωτάω....):O:dizzy:

 

Ναι το ίδιο ακριβώς θάναι.

 

http://symbian-freak.com/reviews/n82/n82_review_01.htm

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην γραφεις greekglish αλλα και κεφαλαια :blink:

 

δεν διαβασες πιο πανω ....:O

 

διαβαστε και κανα 2 μηνυματα πιο πριν απο το δικο σας...δεν παθαινετε τπτ :(

 

distixws exw mono agglika ston ypologisti mou ayto simainei oti den mporw na postarw???

pio panw o allos filos rwtagw gia to pws allazoume glwssa an katalava(opwseixa proanaferei eimai arxarios kai gia auto zitisa tn voithia sas)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρθει και διαπιστώσω ότι είναι 100% κομπλέ θα δώσω το link. Να πω ότι είναι από το αγγλικό ebay και είναι seller με 100% feedback.
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

 

(Το link υποθέτω πως δεν απευθύνεται σε μένα...):O

 

οχι,απλώς ο nervous το έβαλε στην τροποποίηση για την πολλαπλή παράθεση στις απαντήσεις μου,κάτι που αμέλησα κάποιες φορές να κάνω.

Το λινκ απευθήνεται σε όλους όσους θέλουν να διαβάσουν την παρουσίαση που κάνει ο συγκεκριμμένος χρήστης για το Ν82 στο symbian freak.

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το ακολούθησα εχθές το link, και στην ιστοσελίδα είδα εκείνο το θέμα για το n82 το μαύρο και οφείλω να πω πως εντυπωσιάστηκα...Νομίζω πως θα περιμένω να βγει στις 15 Φεβρουαρίου το μαύρο, κ αν δεν έχει ερθει κ στην Ελλάδα, θα το πάρω απο ebay. Νομίζω πως αξίζει την αναμονή.

Είδα επίσης ότι την ίδια ημέρα θα βγάλουν και το n95 8gb 3G????

Τι ενοούν 3G? Δεν έχει το 95 3G?

:X
Link to comment
Share on other sites

μαγκες το παρηγγειλα και εγω χθες απο ενα μαγαζι εδω. τωρα δεν μου ειπε ποσο καιρο θα κανει να ερθει. εχω καποιες αποριες σχετικα με το τηλεφωνο αυτο. το update θα γινεται μεσω του Nokia update

Software σωστα? τωρα για να ανβαθμισω το symbian πρεπει να κανω ξεχωριστω update η οχι. επισης το gps δουλευει με nokia maps? θα εχω και φωνητικη καθοδηγηση πρεπει να παρω καποια extra κεραια? ποια η διαφορα σε αυτον τον τομεα αυτου του κινητου με το N73 γιατι και ο αδερφος μου που το ειχε ειχε nkia maps και η συσκευη δεν ειχε gps. ευχαριστω

 

Πάντως, το ακολούθησα εχθές το link, και στην ιστοσελίδα είδα εκείνο το θέμα για το n82 το μαύρο και οφείλω να πω πως εντυπωσιάστηκα...Νομίζω πως θα περιμένω να βγει στις 15 Φεβρουαρίου το μαύρο, κ αν δεν έχει ερθει κ στην Ελλάδα, θα το πάρω απο ebay. Νομίζω πως αξίζει την αναμονή.

Είδα επίσης ότι την ίδια ημέρα θα βγάλουν και το n95 8gb 3G????

Τι ενοούν 3G? Δεν έχει το 95 3G?

φυσικα ειναι 3g το Ν95
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop

exw ena provlima me to n82

otan apadaw sta minimata me thn epilogh replay den ta stelnei

otan kanw message-new message-text message k.t.l ta stelnei

kanonika,kamia voithia?

Link to comment
Share on other sites

exw ena provlima me to n82

otan apadaw sta minimata me thn epilogh replay den ta stelnei

otan kanw message-new message-text message k.t.l ta stelnei

kanonika,kamia voithia?

 

-Τσεκαρε εαν στις ρυθμισεις των μηνυματων

η απαντηση μεσω του ιδιου κεντρου μηνυματων

να ειναι στο Οχι

-Εαν το εχεις στο οχι ,εσυ εισαι οκ , τοτε πες σε αυτον

που σου στελνει το sms να τσεκαρει την ιδια ρυθμιση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop

prwta to eixa sto nai kai den estelne mesw replay meta to evala

sto oxi kai pali den esteile mesw replay

prin apo ligo elava ena minima apo 1651(cosmote) pou leei "OTA OK" alla den exw dokimasei na steilw minima mesw replay,simainei kati auto?

Link to comment
Share on other sites

prwta to eixa sto nai kai den estelne mesw replay meta to evala

sto oxi kai pali den esteile mesw replay

prin apo ligo elava ena minima apo 1651(cosmote) pou leei "OTA OK" alla den exw dokimasei na steilw minima mesw replay,simainei kati auto?

αν στελνεις σε ενα νουμερο μονο, προσπαθησε σε καποιο αλλο. μπορει να ειναι ρυθμιση του αποστολεα. ή στειλε σε σενα και απαντησε, δεν αλλαζει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...