Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82 (Pre-Release)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανο δες λιγο αυτο για το Xplore, δεν το δοκιμασα ακομα με τη συγκεκριμενη εκδοση...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

το Garmin ειμαι σιγουρος οτι θα αναβαθμιστει. γενικα δε μου εχει λειψει ιδιαιτερα, εννοειται οτι ηταν πολυ χρησιμο πληκτρο αλλα μεχρι τωρα ειμαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πανο δες λιγο αυτο για το Xplore, δεν το δοκιμασα ακομα με τη συγκεκριμενη εκδοση...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

το Garmin ειμαι σιγουρος οτι θα αναβαθμιστει. γενικα δε μου εχει λειψει ιδιαιτερα, εννοειται οτι ηταν πολυ χρησιμο πληκτρο αλλα μεχρι τωρα ειμαι οκ :)

 

Καλά, αλλά τι γίνεται με το page up/down που κάνεις με τα πλήκτρα * και # όταν είσαι σε ένα directory???

Λειτουργεί ακόμα αυτό και αν ναι, πώς??? :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δοκιμασει, κι εγω αναρωτιομουν γι'αυτο.

 

Εγώ πάντως για ...τεχνικούς λόγους δε μπορώ να το δοκιμάσω... :lol:

 

Πάντως φαντάζομαι ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Μάλλον όταν πατάς το # από μόνο του θα κάνει Page Down και σε συνδυασμό με το πολυπλήκτρο (πάνω/κάτω/center) θα κάνει select και multiselect. Λογικά το * δε θα επηρεάζεται... ;)

 

Το μόνο που δεν ξέρω ακόμα πώς υλοποιείται στον X-plore στα τηλέφωνα όπως το Ν82 είναι όταν θέλεις να κάνεις copy/move ένα αρχείο ή φάκελο και θέλεις να επιλέξεις ως destination κάποιον από τους Quick Folders, το οποίο επίσης επιτελείται με το "shift", δηλαδή με το μολύβι... Το χρησιμοποιώ κατά κόρον στο ταπεινό 3230 μου και αν δε γίνεται θα μου λείψει... :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

φιλε nikoskat προσπαθησα να κατεβασω και απο rapishare.com alla kai απο αλλες παρομοιες σελιδες αλλα τιποτα παντα μοθ γραφει οτι το αρχειο δεν υποστιριζεται...φανταζεσαι κατι???
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

εσυ λες το αρχειο δεν υποστηριζεται ή γενικα δεν υποστηριζεται η σελιδα πχ που προσπαθεις να κατεβασεις; εχει διαφορα, γιατι αρχεια που δε μπορει να διαβασει, πραγματι δεν τα κατεβαζει. τα υπολοιπα κατεβαινουν οκ.

 

@Πανο, ουτε τα quick folders δουλευουν, αλλα ειπα δε δοκιμασα αυτη την εκδοση που σου εδειξα στο xxxxxxxxxx...βαρεθηκα να σου πω την αληθεια :O

Link to comment
Share on other sites

Guest GioGeorgiou
Πέρασα σήμερα από κατάστημα vodafone και δεν είχαν καμία απολύτως ενημέρωση για το τηλέφωνο. Αυτό που με ανησύχησε ήταν το ότι είδα το Ν95 με μενού Vodafone Live... Υπάρχει περίπτωση στην Vodafone να το φέρουν (Ν82) μόνο σαν Vodafone Live συσκευή??? Ρωτάω επειδή έχω την επιδότηση στην Vodafone και έχω σκοπό να πάρω απο εκεί το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από κατάστημα vodafone και δεν είχαν καμία απολύτως ενημέρωση για το τηλέφωνο. Αυτό που με ανησύχησε ήταν το ότι είδα το Ν95 με μενού Vodafone Live... Υπάρχει περίπτωση στην Vodafone να το φέρουν (Ν82) μόνο σαν Vodafone Live συσκευή??? Ρωτάω επειδή έχω την επιδότηση στην Vodafone και έχω σκοπό να πάρω απο εκεί το τηλέφωνο...

Οχι ,τουλαχιστον στην αρχη .

Ακομα ομως και εαν γινει αυτο ,περα απο καποιες ρυθμισεις

και καποιο σηματακι δεν παιζει κατι αλλο.

 

Επιπλεον υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξεις το product code

(εχει αναφερθει αρκετες φορες ο τροπος...)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εσυ λες το αρχειο δεν υποστηριζεται ή γενικα δεν υποστηριζεται η σελιδα πχ που προσπαθεις να κατεβασεις; εχει διαφορα, γιατι αρχεια που δε μπορει να διαβασει, πραγματι δεν τα κατεβαζει. τα υπολοιπα κατεβαινουν οκ.

 

φιλε μου nikoskat προσπαθησα να κατεβασω τραγουδια(σαν αρχεια ηταν ολα ζιπαρισμενα δεν ξερω αν αυτο φταιει!)

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου nikoskat προσπαθησα να κατεβασω τραγουδια(σαν αρχεια ηταν ολα ζιπαρισμενα δεν ξερω αν αυτο φταιει!)

αν ειχαν καταληξη zip τοτε λογικα θα επρεπε να κατεβαινουν. εχει zip manager το κινητο. rar ομως ή r01, z01 δεν τα αναγνωριζει. δεν εχω δοκιμασει zip.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, ρώτησα ξανά στο Nokia shop Βόλου σήμερα, πάλι δεν ήξεραν τίποτα. Επίσης και σε κατάστημα του Γερμανού στο Βόλο δεν είχαν ιδέα για την κυκλοφορία της συσκευής... :X

 

Όποιος φίλος έχει γνώση για τη διαθεσιμότητα της συσκευής σε Nokia shops, Γερμανό ή Πλαίσιο, ας ενημερώσει.

Δεν ξέρω, αν το βρω μπορεί να το αγοράσω και από Θεσσαλονίκη.

Αν ξέρει κάποιος για τη διαθεσιμότητα και στη Θεσσαλονίκη, ας μας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανό πάντως δεν υπάρχει ακόμα ενημέρωση. Δεν έχει βγει καν ο κωδικός του προϊόντος.

 

στα κεντρικα του Γερμανου στην Εμμ.Μπενακη σημερα που ρωτησα εχουν ενημερωση για πρωτο τριμηνο του 2008 χωρις να αποκλειεται και για β τριμηνο ειπαν!!καλο πασχα δηλαδη!!:lol::mad::lol::mad::lol::mad::lol::mad:

Link to comment
Share on other sites

ante na erthei epitelous , ego tha enimerotho apo wind giati eho kleisei to proto kommati poy tha skasei myti sta kentrika :happy:

 

Απο το στομα σου και στης Nokia το αυτι.Εγω για τον ιδιο λογο θα εχω ενημερωση απο cosmote οταν-:worry:τα νευρα μου:angry:-ερθει.Επισης απο σημερα και καθε μερα θα περνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση.Αιντε να δουμε:fool: Απο σημερα για οποιον ενδιαφερεται το εχει και το play247:http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=190_337&products_id=8912

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση προς ολους που εχουν το ν82!ποιο προγραμμα πλοηγησης χρησημοποιειτε?εγω χρησημοποιω το route66 το οποιο το βρισκω παρα πολυ καλο και αξιοπιστο!περιμενω απαντηση απο ολους!
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Route66 και εγω.Ομως θα βαλω οταν βρω χρονο και το Garmin,μιας και διαβαζω θετικα σχολια.
Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανό πάντως δεν υπάρχει ακόμα ενημέρωση. Δεν έχει βγει καν ο κωδικός του προϊόντος.

 

στα κεντρικα του Γερμανου στην Εμμ.Μπενακη σημερα που ρωτησα εχουν ενημερωση για πρωτο τριμηνο του 2008 χωρις να αποκλειεται και για β τριμηνο ειπαν!!καλο πασχα δηλαδη!!

 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα.

Δεν το αποκλείω βέβαια όλα αυτά να οφείλονται στη νωθρότητα που επικρατεί στην ελληνική νοοτροπία μετά από αργίες, διακοπές κλπ και τελικά να το δούμε φάντη μπαστούνι μπροστά μας κάποια στιγμή από εκεί που δεν το περιμένουμε.

 

Πάντως θα πιστέψω τις αποκλειστικές πληροφορίες του nervous. :)

 

Πάντως τελικά είχα δίκιο ότι πρόκειται για κλασσική περίπτωση Alpha Copy, περίπτωση-καρμπόν με το Ν95...

 

Απο το στομα σου και στης Nokia το αυτι.Εγω για τον ιδιο λογο θα εχω ενημερωση απο cosmote οταν-τα νευρα μου-ερθει.Επισης απο σημερα και καθε μερα θα περνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση.Αιντε να δουμε Απο σημερα για οποιον ενδιαφερεται το εχει και το play247:http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=190_337&products_id=8912

 

Ακριβούτσικο μου φαίνεται. Κατά 60€ ακριβότερο από την τιμή της Alpha Copy. :X

Πάντως αναφέρει χαρακτηριστικά: "Η αγορά του προϊόντος αυτού συμπεριλαμβάνει 2 έτη εργοστασιακής εγγύησης. Το service γίνεται από τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα του κατασκευαστή".

Δηλαδή να υποθέσω ότι δεν πρόκειται για παραεισαγωγή???... :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε ακόμα.

Δεν το αποκλείω βέβαια όλα αυτά να οφείλονται στη νωθρότητα που επικρατεί στην ελληνική νοοτροπία μετά από αργίες, διακοπές κλπ και τελικά να το δούμε φάντη μπαστούνι μπροστά μας κάποια στιγμή από εκεί που δεν το περιμένουμε.

 

Πάντως θα πιστέψω τις αποκλειστικές πληροφορίες του nervous. :)

 

Πάντως τελικά είχα δίκιο ότι πρόκειται για κλασσική περίπτωση Alpha Copy, περίπτωση-καρμπόν με το Ν95...

 

 

Δυστυχως η Ελληνικη νοοτροπια δεν προκειται να αλλαξει :(

Ελπιζω το "αποκλειστικο" μου να βγει αληθινο και να μην το "φανε" τα σημεια που τονισες παραπανω φιλε Πανο ,και να το εχω

αυτην την βδομαδα ..

 

 

 

Ακριβούτσικο μου φαίνεται. Κατά 60€ ακριβότερο από την τιμή της Alpha Copy. :X

Πάντως αναφέρει χαρακτηριστικά: "Η αγορά του προϊόντος αυτού συμπεριλαμβάνει 2 έτη εργοστασιακής εγγύησης. Το service γίνεται από τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα του κατασκευαστή".

Δηλαδή να υποθέσω ότι δεν πρόκειται για παραεισαγωγή???... :worry:

 

Ενα τηλ αυριο το πρωι ,ισως μας λυσει την παραπανω απορια

(και εαν ειναι οντως διαθεσιμο Ελληνικο Ν82)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η Ελληνικη νοοτροπια δεν προκειται να αλλαξει :(

Ελπιζω το "αποκλειστικο" μου να βγει αληθινο και να μην το "φανε" τα σημεια που τονισες παραπανω φιλε Πανο ,και να το εχω

αυτην την βδομαδα ..

 

δεν ειναι λιγο αδικο να εχω εγω το Ν82,οντως ασχετος απο νοκια ;)

 

και να μην το εχεις εσυ στα χερια σου ωστε να μας ανοιξεις λιγο τα ματια....:respect::)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο αδικο να εχω εγω το Ν82,οντως ασχετος απο νοκια ;)

 

 

Μπα ,καθολου αδικο :O

Αν το ηθελα παραεισαγωγη θα το ειχα παρει . :p

Απο πλευρας λειτουργικου δεν εχει κατι καινουργιο

να μου προσφερει το Ν82 (εδωσα Ν95 και παραμενει στην κατοχη μου το 6120 για symbian ) .

Σαν συνολο ομως το Ν82 λεει πολλα ...Δεν λεει να λειψει απο τα χερια μου..

Οποτε υπομονη .. :D

 

και να μην το εχεις εσυ στα χερια σου ωστε να μας ανοιξεις λιγο τα ματια....:respect::)

 

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια :) ,

Υπαρχουν αρκετα παιδια με αντιστοιχες γνωσεις ..:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω, από όσους περίμεναν το Ν82 με ανυπομονησία, μόνο ο nervous κι εγώ μείναμε που δεν το έχουμε ακόμα??? :lol:

 

Και αν κρίνω από το γεγονός ότι εκείνος το έχει "καπαρώσει" ήδη, μάλλον εγώ θα το αποκτήσω τελευταίος και καταϊδρωμένος... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε nokia shop και το παιδι με ειπε οτι περιμενουν λιγα κομματια και αυτο μονο με προπαραγγελια για να το φερι. Το περιμενουν αυτες της μερες. Με ειπε αυριο θα ξερει σιγουρη ημερομηνια για το ποτε θα του ερθει.

 

Το προπαρηγηλα σημερα μου το εβγαλε 420 ευρω (μαζι με την επιδοτιση)

 

Παντως ειχα ενα διλημα ρε παιδια για το ποιο κινητο να παρω. Αναμεσα στα 3 ν95 ν82 και iphone. Βρηκα το iphone σε μαγαζι που το δινει 650 ευρω (ετημοπαραδοτο και ξεκληδωτω με ελληνικα λογικα 1.1.1) και μπορουσε να με βγαλει και την επιδοτιση οποτε τελικη τιμη 500 ευρω. Αλλα λεω δεν συμφερει να δωσω 500 ευρω για να το παρω με της ελληψεις που εχει + οτι αν παθει και κατι). Αντιθετα απο την αλλη πλευρα (εκτως απο iphone ή ν95,ν82) ειτανε και ποιο απο τα 2 ν95 ή ν82 απο αποψη χρηματων κυριος, εμφανισιακα με αρεσει το ν95 (μεγαλυτερη οθονη και sliding (μιας και εχω 6280) αλλα και απο την αλλη θα εβγεναι κανα 120-140 ευρω ακριβοτερο απο το ν82 το οποιο ειναι σε μερικους τομεις καλυτερο + φθηνοτερο

 

nervous τι προτηνεις εσυ μιας και εχεις και τα 2 ? Εγω δεν εχω χρησημοποιηση ξανα symbian Οποτε εσυ τι θα προτεινες (δεδομενων και τον τιμων που περιγραψα)?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...