Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παιδιά. Θέλω ένα ασύρματο στην οικονομική κατηγορία, 35 με 45 ευρώ, που να έχει δόνηση. Έχω ψάξει τα πάντα αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση παιδιά. Θέλω ένα ασύρματο στην οικονομική κατηγορία, 35 με 45 ευρώ, που να έχει δόνηση. Έχω ψάξει τα πάντα αλλά τίποτα. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Σε αυτή την τιμή που θές δόνηση δεν παίζει..και γενικά στα ασύρματα! Στο gigaset sl650 έπαιζε που είναι παλιό τηλέφωνο και ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να το βαλω αυτο το ποστ,ετσι βαλτε το οπου νομιζετε.

Ειδα αυτο σημερα στο Πλαισιο.http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Tablets/Turbo-X-Tablet-450.htm

Τι πραμα ειναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να το βαλω αυτο το ποστ,ετσι βαλτε το οπου νομιζετε.

Ειδα αυτο σημερα στο Πλαισιο.http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Tablets/Turbo-X-Tablet-450.htm

Τι πραμα ειναι;

μα windows tablet αλλα καλυτερα αυτο

http://us.acer.com/ac/en/US/content/iconia-tab-w500

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα,επειδη ειδα οτι ειχε SSD,και νομιζα οτι ηταν το μονο που εχει .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο βγαζει εδω και πολυ καιρο ταμπλετες με windows 7...και εχω ακουσει καλα σχολια παρολο που ειναι turbo x

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά. Πρόσφατα αγόρασα το Home Theater της Sony 'HT-SS370'. Το σύνδεσα με SPDIF στο PC στην ενσωματωμένη κάρτα ήχου της Asus P5Q3 Deluxe/WiFi-AP (SoundMAX). Απ' ότι είδα στο google αυτή η κάρτα δεν υποστηρίζει 5.1 με SPDIF κι έτσι αποφάσισα να αγοράσω μία άλλη κάρτα ήχου αλλά δεν ξέρω που να καταλήξω. Να πάρω Asus Xonar ή Creative Sound Blaster X-Fi? Σε ξένα forums είδα οτι ή X-Fi έχει το EAX που την κάνει πιο καλή από την Asus, αλλά υπάρχουν προβλήματα με τους Drivers. Ξέρει κάποιος να με ενημερώσει καλύτερα; Ευχαριστώ!

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται περιεργο να μην υποστιριζει 5,1 απο spdif. Σε pentium μητρικη το δούλευα για χρονια. Είναι θεμα ρυθμισεων τόσο στους Drivers όσο και στα προγράμματα που εχεις για ταινείες.

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=88953

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οι drivers αλλά δεν πρόκειται να βγάλουν άλλους, οι τελευταίοι κυκλοφόρησαν το 2009. Με το PowerDVD που γράφουν στο adslgr παίζει κι από τα 5 ηχεία αλλά έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους. Επίσης έχω δοκιμάσει διάφορους codecs και κατάφερα να παίξουν και τα 5 ηχεία στον Windows Media Player αλλά η ένταση είναι πολύ χαμηλή στα πίσω ηχεία. Στις ρυθμίσεις ήχου των Windows και στο πρόγραμμα της κάρτας ήχου μόλις επιλέξω SPDIF μου εμφανίζει μόνο την επιλογή Stereo.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει κι αυτά. Επειδή πιστεύω πως δεν υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως ξέρεις ποιά είναι καλύτερη κάρτα ήχου να την πάρω να ξεμπερδεύω?

 

edit: Τελικά έβαλα το SPDIFer και δουλεύουν με τον Windows Media Player. Thanks.

Edited by Crypton-R-

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο τιτλος θελω ενα κουμπιουτερακι το οπιο θελω να αποθηκευει καποιο κειμενο το οπιο θα εχω γραψει εγω υπαρχει κατι τετοιο???
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε ολους!!!Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος σαρωτη χειρος αν μπορω να το πω ετσι ο οποιος να εχει τη δυνατοτητα σαρωσης σε σχετικα γρηγορους χρονους.Επισης επιθυμητη ειναι η δυνατοτητα συνδεσης του με bluetooth με κινητο ειτε με laptop.Γνωριζει κανεις γενικοτερα τι παιζει οχι μονο σε Ελλαδα αλλα και εξωτερικο.Πχ και λυσεις τυπου ebay δεν απορριπτονται!!!Ευχαριστω:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομουν να παρω κατι τετοιο αλλα οι περισσοτερες συσκευες δεν κανουν καλη δουλεια και πρεπει το εγγραφο ιδανικα να ειναι σε φυλλα και απολυτως ισιο κατι που εμενα δεν με βολευε καθολου. Οποτε χρησιμοποιω το προγραμμα document scanner με εκπληκτικα αποτελεσματα

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν δεν εχεις ομως υπολογιστη διπλα σου τοτε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα προσπαθησω να παραθεσω αναλυτικα το προβλημα που αντιμετωπιζω αφου πρωτα σας πω τα δεδομενα

 

ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Μενω Ανω Ιλίσια-Ζωγράφου

Σε πολυκατοικια στον 4ο όροφο

Η προσβαση προς Υμμητο δεν παρεμποδίζεται απο τιποτα απολυτως καθοτι δεν παρεμβάλεται κανενα κτιριο

Αγορασα 1 TV monitor FHD 23 MPEG 4

Αγορασα και 1 φορητη κεραία philips για ψηφιακα και αναλογικα καναλια με 39db Philips SDV5121 Κεραία εσωτερικού χώρου

Το μονιτορ θα τοποθετηθεί στη κουζίνα για αντικαταστησει μια Sony 14 CRT με ενσωματωμενη κεραία

Στη κουζίνα δεν υπαρχει προσβαση σε κεντρικη κεραια

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Συνδεσα την κεραια στο tv monitor και επελεξα αυτοματος συντονισμός καναλιών οπου και δεν κατάφερε να βρει ουτε 1 αναλογικο η ψηφιακο

 

Στη συνέχεια πηρα το tv monitor και το συνδεσα με εξωτερικη κεραία ταρατσα και επανέλαβα τη διαδικασια συντονισμου με αποτέλεσμα να βρεί 20 ψηφιακα καναλια 40 αναλογικα και 5 ραδιοφωνικές συχνότητες ολα με πολυ καλη ποιοτητα ηχου και εικόνας

Κατόπιν πήρα το μονιτορ και το ξαναμετεφερα στη κουζίνα και το σύνδεσα με τη φορητη κεραία. Το αποτέλεσμα ήταν να μην εντοπιζει κανενα απο τα καναλια που μολις είχαν εγκατασταθει. Δοκιμασα καθε πιθανη μεταφορα και ρυθμιση της κεραιας χωρις την παραμικρη αλλαγη

 

Στη συνέχεια αποσυνδεσα απο την CRT την ενσωματωμενη της κεραια και συνδεσα αυτη που αγορασα. Το αποτελεσμα ηταν να μην εχω καθόλου εικόνα.

 

Κατόπιν όταν έκλεισα την παροχή ρεύματος της κεραίας παρατηρησα οτι επανηλθε η εικονα αλλα με υπεβολικα χίονια (πολυ κακη ποιοτητα εικονας) ακριβώς ιδια ποιοτητα εικονας είχα και όταν εβαλα την ενισχυση σηματος στο max. σε οποιαδηποτε ενδιαμεση ρυθμιση μεταξύ σβηστου και max δεν ειχα καθολου εικονα. επιπλεον παρατηρηση οτι οποτεδηποτε "ανοιγα" και τις 2 "βεργες" χανοταν ολοκληρωτικα το σημα, ενω με το που εκλεινα εντελως την 1 απο τις 2 επανερχοταν στην ιδια ασθενη κατασταση

Τη παραπανω διαδικασια επανέλαβα και στο μονιτορ με ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια αποτελεσματα, σε οποιαδηποτε ενδιαμεση ρυθμιση μεταξύ σβηστου και max δεν ειχα καθολου εικονα και μονο στο μαχ και στο σβηστο αχνοφαινονταν οι σταθμοι (η συμπεριφορά ηταν ακριβως ίδια για όλους τους σταθμους και οπου και αν την εστρεφα)

(ψηφιακα και ραδιοφωνο εγραφε οτι δεν υπαρχει σημα)

 

Εχετε καμια ιδεα η λυση?

 

ΥΓ η περιπτωση να τραβηξω καλωδιο συνδεσης με την υπαρχουσα εξωτερικη κεραια δεν παιζει σαν λυση για δικους μου λογους

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Edited by KWNSTANTINOS77
Link to comment
Share on other sites

Στη θεση της κεραιας συνδεσα ενα ομοαξονικο καλωδιο κεραιας και στην ακρη αυτου μια μεταλικη κρεμαστρα ρουχων...:lol:

Ως δια μαγειας το προβλημα λυθηκε και πλεον πιανω και ψηφιακα (ακομα και ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΡΤ3) και αναλογικα και ραδιοφωνο:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κατι τετοιο κανουν μονο τα επιστιμονικα αλλα η τιμη τους ειναι τσουχτερη για να αποθυκευεις μεταβλητες και τετοια.Απο 150-170 και πανω. Θα βρεις μονο στο κεντρο σε μεγαλ βιβλιοπωλεια η σε μαζαγια που πουλανε ταμειακες μηχανες στη στουρναρη
Link to comment
Share on other sites

για σκονακια το θελεις??:lol::lol::lol::lol:

οντως υπαρχει αλλα δεν ξερω ποσο κειμενο μπορεις να αποθηκευσεις.

η τιμη τους οντως ειναι τσουχτερη.

αν ειναι για την δουλεια σου αξιζει αν ειναι για τπτ αλλο μην μπεις στον κοπο καν

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και καλο μηνα,

Εχω καποια χρονια που παιζω μουσικουλα εντελως ερασιτεχνικα και πιο πολυ στο σπιτι, σε κανενα παρτακι, κ.τ.λ, με τα pioneer cdj-500s Και εναν μικτη behringer vmx300.

 

Πλεον εχω ολη μου την μουσικη στον υπολογιστη, εχω φτιαξει τα playlsts μου και μου αρεσουν πολυ τα traktor, virtual dj και mix vibes.

Αποφασισα να πουλησω τα pioneer 500s Και τον μικτη μου και να περασω σε καποιο midi controller.

 

Ενα μηνα τωρα εχω διαβασει απειρα reviews, εχω δει τα απιστευτα βιντεο στο youtube και η αληθεια ειναι οτι απο τη μια μερια εχω πελαγωσει γιατι υπαρχουν πολλες επιλογες, και απο την αλλη πιστευω οτι ειναι καλυτερο μετα απο συζητηση να καταληξω καπου, γι'αυτο και αποφασισα να ανοιξω νεο θεμα εδω.

 

- Με ενδιαφερει να εχει καρτα ηχου επανω, και δινω πολυ σημασια στα loop. θελω να εχει auto loop Και επιλογη πανω στον controller για 1,2,4,8 loop.

- Το μεγεθος και το βαρος δεν με πολυνοιαζει τοσο

- θα προτιμουσα αν εχει kill για low,mid,high σε καθε καναλι αλλα δεν ειναι και απολυτη προτεραιοτητα.

- εκτος απροοπτου θα το δουλεψω με το virtual dj και ισως και με το traktor.

 

Μιλησα με καποια μαγαζια τηλεφωνικα και κατα γενικη ομολογια οι περισσοτεροι μου προτειναν :

 

το Hercules DJ Console Rmx ή το American DJ VMS2 το οποιο ειναι και καινουργιο και το περιμενουν αυτες τις μερες.

 

Μου προτειναν επισης το Akiyama SYNCRON midi + USB controller (http://www.djmarket.gr/virtual-pc-dj-computer-deejay-akiyama-syncron-midi-controller-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%AE%CF%87%CE%BF%CF%85-p-2885.html) το οποιο απο χαρακτηριστικα ειανι αρκετα πληρες νομιζω.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας για το αν αξιζει η αγορα του Akiyama SYNCRON, αν ειναι καλυτερα να παω σε κατι πιο φθηνο οπως τα 2 παραπανω, η αν εχετε να προτεινετε καποιο αλλο mido controller.

 

Θα ηθελα επισης να μου πειτε σε τι τιμουλα ειναι καλο να πουλησω τα pionner 500s και τον μικτη vmx300 Που εχω, γιατι δεν ξερω καθολου ποσο πουλιουνται και δεν θελω να ζηταω πολλα η λιγα :).

 

Ευχαριστω πολυ εκ' των προτερων :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχεις κανεις αυτο το 2gb mp4 watch ? >>>> http://img684.imageshack.us/img684/5059/mp4watch.jpg

ο κωδικος του ειναι sigmatel 3504.

μετα απο ενα λαθος μου...πλεον λειτουργει μονος ως usb stick και χρειαζομαι την firmware του για να το ξανα ζωντανεψω,...

εδω και εναν μηνα δεν βρισκω τιποτα!

παρακαλω οποιος μπορει ας με βοηθησει!

ευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...