Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μόνη σίγουρη λύση είναι να κάνεις back up των δεδομένων σου (μόνο των δεδομένων και όχι των ρυθμίσεων), να φορμάρεις κινητό και μνήμη και να δεις αν η αυτονομία επανέρχεται σε φυσιολογικά επίπεδα.

 

Αν και πάλι σου κρατάει παρα πολύ λίγο, τότε έχει πρόβλημα η μπαταρία σου. Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

v. 30.0.018. Έχω αλλάξει 2 μπαταρίες, ητελευταία είναι σχεδόν καινούργια. Πως κάνω format?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

v. 30.0.018. Έχω αλλάξει 2 μπαταρίες, ητελευταία είναι σχεδόν καινούργια. Πως κάνω format?

Πάτα *#7370# στην οθόνη αναμονής αλλά πρώτα κράτα τα βασικά δεδομένα από την 8άρα μνήμη, δηλ φωτογράφίες, βίντεο, επαφές, μουσική κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@chrisko εαν δεν γινει τιποτα δοκιμασε να περασεις ξανα την ιδια αναβαθμιση απο επανω. Μπορει να στρωσει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή έχω περάσει ήδη αρκετό υλικό και πολλές εφαρμογές βαριέμαι να μπω στην διαδικασία του format και να τα ξαναπερνάω όλα από την αρχή...:mad:Θα το αφήσω για ποιο μετά -ίσως σε μελοντική αναβάθμιση- εκτός αν μου παρουσιαστεί κανένα άλλο πρόβλημα!:blink:Μέχρι στιγμής πάντως το κινητό δουλεύει άψογα!:lol:

Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι απ΄την αρχή το κινητό εμφάνιζε τα συγκεκριμένα "κοψίματα" κατά την διάρκεια της εγγραφής και της αναπαραγωγής του video χωρίς να ΜΗΝ έχω περάσει το παραμικρό μέσα στην μνήμη μαζικής αποθηκεύσης!Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνω;Να φορμάρω την μνήμη από την αρχή που αγόρασα το κινητό;:cry:Anyway θα το έχω υπόψη μου αυτό το tip!Thanks για την βοήθεια!:)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έπρεπε.

Όπως όταν παίρνεις έναν σκληρό δίσκο ή μια κάρτα μνήμης τα φορμάρεις πρώτα και μετά τα χρησιμοποιείς, έτσι θα πρέπει να γίνεται και σε τέτοιες συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα έπρεπε.

Όπως όταν παίρνεις έναν σκληρό δίσκο ή μια κάρτα μνήμης τα φορμάρεις πρώτα και μετά τα χρησιμοποιείς, έτσι θα πρέπει να γίνεται και σε τέτοιες συσκευές.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό Itchrist86...Δεν είχα φανταστεί όμως ΠΟΤΕ να κάνω και αυτή την διαδικασία στις μνήμες των κινητών!:O

Τώρα όμως αυτό θα το έχω υπόψη μου....:)Thanks!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά, πλέον τα πιο πολλά προϊόντα αποθήκευσης είναι απο την μάνα τους formatted.. Τα ΝΟΚΙΑ δεν είναι;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδία...Αλλα αυτή δεν είναι λύση...Δλδ...Οκ...έμεις που είμαστε "καμμένοι"..Οκ....Το γνωρίζουμε...Τόσος κόσμος που δεν ξέρει απο format και τα λοιπά...Τί θα κάνει...Δεν εννοείται λοιπόν οτι πρέπει να κάνουμε φορμάτ για να δουλέψει σωστα...Κάτι πρέπει να κάνει η Νοκια,,,Μια και καλή...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναφέρομαι στη μνήμη 8GB που έχει ενσωματωμένη η συσκευή.

Δεν είναι η κλασσική εσωτερική μνήμη που έχουν όλες οι υπόλοιπες συσκευές.

Με το format εννοούσα μόνο στην 8αρα μνήμη και όχι format στη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κατάλαβα εγώ, αλλά δεν είναι φορμαρισμένη από το εργοστάσιο;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θα έπρεπε, αλλά...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μπορει να μου πει καποιος,επειδη εχω ψαξει κ δεν εχω βρει..αν υπαρχει αλλη προσοψη εκτος απο την μαυρη στην αγορα...?:D
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

Το 8GB βγαίνει μόνο σε μαύρο παντού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποια έκδοση έχεις.

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα. Στην αρχή της κυκλοφορίας του N95 8GB στις ΗΠΑ κυκλοφορούσε η ίδια συσκευή με της Ευρώπης (RM-320), αλλά βέβαια για μικρό χρονικό διάστημα ώσπου να κυκλοφορήσει η αντίστοιχη αμερικάνικη έκδοση (RM-421). Όπως είναι λογικό μετά τη κυκλοφορία της αμερικάνικης έκδοση η ευρωπαϊκή αποσύρθηκε.

 

Με λίγα λόγια, αν έχεις ευρωπαϊκή συσκευή δεν έχεις κανένα πρόβλημα, περνάς κανονικά τα ελληνικά και έχεις 3G.Μόνο εγγύηση από την Alpha Copy δεν θα έχεις.

Αν η συσκευή είναι η αμερικάνικη, τότε δεν θα μπορείς να βάλεις ούτε ελληνικά, ούτε 3G θα υποστηρίζει, αλλά ούτε και εγγύηση θα έχεις.

 

Ευρωπαϊκό N95 8GB: Nokia N95-2 (RM-320)

Αμερικάνικο N95 8GB: Nokia N95-4 (RM-421)

 

 

Καλησπερα,επειδη εχω και εγω την αμερικανικη εκδοση,υπαρχει κατι που μπορω να κανω?Δεν με ενδιαφερουν τοσο τα ελληνικα οσο να κανω μια αναβαθμιση την συσκευη μου η οποια φοραει ακομα την ν20,2,005...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Διάβασε αυτό για να δεις ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

Αν τελικά υπάρχει νεότερη έκδοση, θα κάνεις αναβάθμιση βάσει των οδηγιών "Αναβάθμιση λογισμικού μέσω ηλεκτρονικού υπολογιστή".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86,σε ευχαριστω.Την ηξερα την διαδικασια αναβαθμισης,το εκανα κανονικα αλλα μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση και ακριβως απο κατω οτι μπορει η αναβαθμιση να μην εγινε αποδεκτη λογω χωρας ή λογω παροχου.Το συνδυασα λοιπον με το παραπανω ποστ εκει που λες ''Αν η συσκευή είναι η αμερικάνικη, τότε δεν θα μπορείς να βάλεις ούτε ελληνικά, ούτε 3G θα υποστηρίζει, αλλά ούτε και εγγύηση θα έχεις'' και καταλαβα οτι δεν υπαρχει τροπος να κανω αναβαθμιση...Τσεκαρα την αλλη διευθηνση που μου εδωσες,τελικα η 20,2,005 ειναι τελικα η τελευταια που εχει βγει για αμερικανικη εκδοση.Αλλα τωρα και αυτο περιεργο δεν ειναι?20 στην αμερικη και 30 κατι στην ευρωπη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο.

Τυπικά είναι δύο διαφορετικές συσκευές με αποτέλεσμα να ακολουθούν διαφορετική πορεία αναβαθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μα αφου ειναι το ιδιο τηλεφωνο...τελοσπαντων,αλλη μια ερωτηση,δεν υπαρχει καποιος τροπος να φλασαρω το τηλεφωνο και να του περασω firmwire ευρωπαικης συσκευης?Ξαναλεω δεν ειναι οτι καιγομαι για ελληνικα,απλα με τρωει το hack κομματι του εαυτου μου...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό! Βάζοντας το ελληνικό product code θα έχεις το ίδιο firmware με το ελληνικό προϊόν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνει τίποτ ααν το προσπαθήσει αλλά δε νομίζω να δουλέψει. Είναι διαφορετική συσκευή και το NSU βλέπει επίσης άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο mirrorofsorrow ισχυει...Το product code το εχω βαλει(0550801) αλλα δεν...το NSU ακομα το βλεπει σαν rm-421...
Link to comment
Share on other sites

μα αφου ειναι το ιδιο τηλεφωνο...τελοσπαντων,αλλη μια ερωτηση,δεν υπαρχει καποιος τροπος να φλασαρω το τηλεφωνο και να του περασω firmwire ευρωπαικης συσκευης?Ξαναλεω δεν ειναι οτι καιγομαι για ελληνικα,απλα με τρωει το hack κομματι του εαυτου μου...

αυτο που λεει ο mirrorofsorrow ισχυει...Το product code το εχω βαλει(0550801) αλλα δεν...το NSU ακομα το βλεπει σαν rm-421...

Μα σου εξηγώ πως είναι διαφορετικές συσκευές!

Η εμπορική ονομασία μπορεί να είναι η ίδια δηλαδή Nokia N95 8GB, αλλά ουσιαστικά πρόκειται για διαφορετικές συσκευές. Η μία είναι η RM-320 και η άλλη RM-421.

 

Δεν καταφέρνεις τίποτα απολύτως και να αλλάξεις product code.

ΔΕΝ μπορείς να βάλεις το ευρωπαϊκό firmware!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...