Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν φορτίζω το κινητό μου ενώ είναι κλειστό μετά απο λίγη ώρα σταματάει να δείχνει οτι φορτίζει ενώ η μπαταρία είναι αφόρτιστη αφού όταν το ανάψω συνεχίζει να φορτίζει.Εχει τύχει σε κανέναν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδες..

Χρειαζομαι την βοηθεια σας... Εκανα ολα τα βηματα που περιγραφονται στο ποστ εδω http://www.myphone.gr/forum/showthre...179447&page=64 ομως δεν καταφερα να κανω selfsign καμια εφαρμογη... :(

μπορει καποιος να με βοηθησει αμα εχει ορεξη και δεν του ειναι κοπος?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

na rotiso pedia exei vgi anavathmisi gia to nokia n95 8gb?sto site tis nokia den exei kati. kai kati alo πεδια μηπωσ ξερει κανενας πως γινετε να μπενουμε στο internet απο το νοκια ν95 8gb μεσω τις συνδεσησ του pc?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

na rotiso pedia exei vgi anavathmisi gia to nokia n95 8gb?sto site tis nokia den exei kati. kai kati alo πεδια μηπωσ ξερει κανενας πως γινετε να μπενουμε στο internet απο το νοκια ν95 8gb μεσω τις συνδεσησ του pc?

ναι εχει βγει η 20.0.016 η ποια εχει καποια extra features

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έκανα την αναβάθμιση και όλα δουλεύουν σωστά. Στις εικόνες και στους ήχους όμως μου εμφανίζει και επιπλέον αρχεία. όπως πχ κάποια wav και κάποια εικονίδια που αφορούν το garmin. αυτά πως αφαιρούντε?
nMIL
Link to comment
Share on other sites

H θα της κανεις hide με τον x-plore η θα της βαλεις μεσα στο MediaSafe

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2321836#post2321836

 

Και εγω χθες εκανα αναβαθμιση σε ενα N95 8G καποιου φιλου μου ολα πηγαν καλα ανοιξαμε και τους κρυφους φακελους για να μπορουμε να κανουμε sign της εφαρμογες μεσα στο κινητο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos

πηγα να κανω την νεα αναβαθμιση απο το software update . ολα καλα μεχρι που ξεκινησε η εγκατασταση . εκει κολλησε .το αφησα ενα μισαωρο και δεν εκανε τιποτα (καποιο προγραμα στα windows σταματησε να λειτουργει για καποιο λογο)

οποτε το αποσυνδεσα .ευτυχως λειτουργει κανονικα εκτος απο το οτι δεν μπορει να συνδεθει πλεον με το pcsouite με το usb . Και αντι να κανει τον ηχο που κανει οταν μια συσκευη usb συνδεεται κανει τον ηχο που προβληματικης συνδεσης usb . εκανα ολα τα restart κλπ αλλα τιποτα . και επαναφορα . παλι τιποτα .

τι μπορει να γινει ?? πλεον ουτε αναβαθμιση μπορω να κανω αλλα ουτε και να συνδεθω με το pc suite

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos

πηγα να κανω την νεα αναβαθμιση απο το software update . ολα καλα μεχρι που ξεκινησε η εγκατασταση . εκει κολλησε .το αφησα ενα μισαωρο και δεν εκανε τιποτα (καποιο προγραμα στα windows σταματησε να λειτουργει για καποιο λογο)

οποτε το αποσυνδεσα .ευτυχως λειτουργει κανονικα εκτος απο το οτι δεν μπορει να συνδεθει πλεον με το pcsouite με το usb . Και αντι να κανει τον ηχο που κανει οταν μια συσκευη usb συνδεεται κανει τον ηχο που προβληματικης συνδεσης usb . εκανα ολα τα restart κλπ αλλα τιποτα . και επαναφορα . παλι τιποτα .

τι μπορει να γινει ?? πλεον ουτε αναβαθμιση μπορω να κανω αλλα ουτε και να συνδεθω με το pc suite

 

Δοκίμασε να κάνεις μία επανεκκίνηση σε τηλέφωνο και υπολογιστή και μετά ξαναπροσπάθησε.

Όταν ανοίξουν και τα δύο συνδεσε και πάλι το τηλέφωνο στο PC με USB σε κατάσταση PC Suite.

Δοκίμασε από το PC Suite να κάνεις επανεγκατάσταση του PC Suite για το τηλέφωνο.

Αν συνεχίσει το πρόβλημα δοκίμασε και κάνεις επιδιόρθωση του PC Suite ή εν ανάγκει επανεγκατάστασή του.

Στη χειρότερη δοκίμασε ένα hard reset στο τηλέφωνο, αφού πάρεις backup των δεδομένων σου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εκανα ολες τις εγκαταστασεις και τις επανεγκαταστασεις αλλα τιποτα. οταν λες hard reset τι ενοεις . τι θα χαθει απο δεδομενα αν κανω κατι τετοιο.

αν το παω σε σερβις θα μου το διορθωσουν?

 

παντως η αλλες επιλογες (μεταφορα δεδομενων κλπ) λειτουργουν κανονικα με το usb . μονο το pcsuite εχει προβλημα . επισης στο σαιτ της nokia στα φορουμ υπαρχουν και αλλα παιδια που τους εκανε ακριβως το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

εκανα ολες τις εγκαταστασεις και τις επανεγκαταστασεις αλλα τιποτα. οταν λες hard reset τι ενοεις . τι θα χαθει απο δεδομενα αν κανω κατι τετοιο.

αν το παω σε σερβις θα μου το διορθωσουν?

 

παντως η αλλες επιλογες (μεταφορα δεδομενων κλπ) λειτουργουν κανονικα με το usb . μονο το pcsuite εχει προβλημα . επισης στο σαιτ της nokia στα φορουμ υπαρχουν και αλλα παιδια που τους εκανε ακριβως το ιδιο

 

Ίσως το hard reset είναι η μόνη λύση. Για το πώς γίνεται, δες εδώ (-> Πώς κάνω format στο κινητό?).

Πρόσεξε ιδιαίτερα να πάρεις backup των σημαντικών δεδομένων σου (Επαφές , ημερολόγιο κλπ).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα, φοβαμε πως δεν θα μπορουμε να αλλαξουμε το product code :confused:

 

Βαλε στο pc σου παλιοτερη version του pc suite και ελπιζω να μπορεσεις να το αλλαξεις.

 

Y.Γ.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Είναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα ειναι το software updater περασα το παλιο και ολα μια χαρα αλλαξα το product code.

οταν περαστη το καινουργιο software updater μπλοκαρη το nemesis , δοκιμασα μετα την αναβαθμηση και δεν το διαβαζη πλεον το κινητο το νεμεσης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Απο χθές κάτοχος και εγώ. 2-3 βιαστικά θέματα. Πως μπορώ να στείλω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο απο το sonyericsson K 850 στο Nokia;

Εγκατέστησα τις εφαρμογές στον υπολογιστή μου κ προσπάθησα να βάλω μερικούς mp3 ήχους στο κινητό. Aυτό προσπάθησε να τα μετατρέψει σε aac αρχεία και η ποιότητα είναι κάκιστη κ κολάει κιόλας. Το κινητό δεν μπορεί να δεχθεί πολλά κομμάτια mp3 μαζικά; Το βρίσκω λίγο πολύπλοκο. Δεν μπορεί να δεί ο υπολογιστής μου ως εξωτερικό σκληρό το κινητό; Ππέπει να επικοινωνεί μόνο μέσσο της δύσχρηστης σουίτας;

Τέλος, στην αναμονή η πλάγια μπάρα δείχνει ημερομηνία και ώρα. Σε κάποιον φίλο είχα δεί πως του έδειχνε και τον καιρό με εικονίδιο και αριθμητικά την θερμοκρασία και ήταν εντυπωσιακό. Πως γίνεται αυτό να το εγκαταστήσω; Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Σε λίγες μέρες θα έχω φυσικά και άλλα ερωτήματα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Για τον τηλεφωνικο σου καταλογο μπορεις να κανεις συνχρονισμο με το Outlook.

 

Για να δει το pc το κινητο σου σαν εξωτερικο σκληρο θα πρεπει να συνδεθεις στην λειτουργια μεταφορα δεδομ.

 

Στην αναμονη εαν θελεις να βλεπεις την θερμοκρασια θα πρεπει να βαλεις στο κινητο σου την εφαρμογη handy weather και μετα μεσα απο της ρυθμισεις/ γενικες/ προσ. ρυθμισεις/ θεματα/ εξοικ. ενεργιας/ ... θα επιλεξεις καιρος.

 

Διαβασε το FAQ θα σου λυθουν και αλλες αποριες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γι αυτο το plaisio το εβγαλε προσωρινα απο το site για αλλαγη τιμης,εδω που τα λεμε οσο γ**το και αν ειναι ενα κινητο η πτωση ειναι λογικη καποια στιγμη..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα, φοβαμε πως δεν θα μπορουμε να αλλαξουμε το product code :confused:

 

Βαλε στο pc σου παλιοτερη version του pc suite και ελπιζω να μπορεσεις να το αλλαξεις.

 

Y.Γ.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Είναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη :)

 

επειδη εχω το ιδιο προβλημα, που μπορω να βρω παλαιοτερη εκδοση του pc suite?? και τι σχεση εχει το pc suite με το nemesis??? και μενα μου βγαζει error το νεμεσισ

 

 

να προσθεσω οτι εχω την τελευταια αναβαθμιση...

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Eαν δεν εχεις το pc suite στο pc σου δεν μπορεις να δεις την συσκευη σου στο nss.

 

Eχω σε .exe το 6.84.10.3 μπορει να εχω και ποιο παλιο εαν θελεις αυριο μπορω να σου το ανεβασω να δοκιμασεις.

 

To nss δεν μπορει να βρει το κινητο του @gold μετα απο την αναβαθμιση (ποστ #2041)

 

Eαν θελεις κανε μια δοκιμη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, το τελευταίο PC Suite μπλοκάρει το Nemesis???

Αν είναι έτσι, όποιος θέλει, έχω κι εγώ κρατημένα κάποια παλιότερα PC Suite, τα 6.81 και 6.82 σίγουρα, ίσως κι άλλα. :)

Δυστυχώς δεν κράτησα το 6.85. Το 6.86 το πέρασα από επάνω. :(

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

To μπλοκαρει εχουν αρκετοι αυτο το προβλημα.

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι τους πειραζε το nss. :mad:

 

Εαν εχεις την τελευταια αναβαθμιση το nss δεν βλεπει το κινητο

το εχει γραψει ο @gold ποιο επανω και μολης το δοκιμασα στο Ν82 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ...περιμενω οποιος μπορει να μου στειλει παλια εκδοση του pc suite...και παλι ευχαριστω...

 

ειπα 1 ψεμα και μου το αλλαξαν με αλλο,τωρα εχω την εκδοση 15.0.015

για αρχη δεν θα περασω την νεα εκδοση...

αν δεν κανω λαθος το product code που γραφει το κινητο ειναι το 0562123,δεν ξερω για που επρεπε να παει,ελληνικα εχει μεσα,οπως και το προηγουμενο,αλλα μετα την αναβαθμηση θα χαθουν,κανονικα πρεπει να βαλω το 0550801....λεω να κανω ενα delete το nokia pc suite και να ψαξω για παλαιοτερη εκδοση.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα χτες ενα και δεν ειχε ελληνικα.προσπαθω να βαλω και μου χει σπασει τα νευρα,ετσι μου ερχεται να το κανω 1000 κομματια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...