Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτηση. Το οτι δεν εχει προστατευτικο ο φακος του σαν του απλου Ν95 δεν ειναι προβλημα για σκονες κλπ..?

Αν είσαι γενικά προσεχτικός με το που ακουμπας το κινητό και πως το ακουμπάς δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Δεν είναι το πρώτο τηλέφωνο που δεν έχει προστατευτικό ο φακός, έτσι ήταν και το Ν80 που είχα. Αν θες μπορείς να το έχεις και σε μια θήκη και να έχεις το καφάλι σου ήσυχο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yparxei periptosi se ena NOKIA CLUB SHOP na exoune maimou antalaktika (agorasa mbros kai piso opsi gia n 95 8g) me tin enia oti den anaferei tpt pouthena pios pou kai pias proeleyseis einai ?

 

 

thnx

Φοβίες

Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και... μείνουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα θα σου πρότεινα να γράφεις Ελληνικά και όχι Greeklish ώστε το κείμενο να είναι ανθρώπινο και ευανάγνωστο.:!:

 

Όσο αφορά την ερώτηση σου, χλωμό το βλέπω να πωλούν μαϊμού ανταλλακτικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικα το ν-95 μου σταματησε να παίρνει και να δέχεται κλήσεις ενω όλες οι αλλες λειτουργιες του τηλεφώνου είναι οκ.Εκανα επανεκκινηση,soft & hard reset αλλα το προβλημα παραμένει.Μηπως μπορει να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η sim; Δοκίμασε να βάλεις κάποια άλλη να δεις αν λειτουργούν σωστά όλες οι επικοινωνίες.

 

Το κινητό σου στην οθόνη αναμονής, δείχνει κανονικά το όνομα του παρόχου τηλεφωνίας και η κεραία έχει σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η sim; Δοκίμασε να βάλεις κάποια άλλη να δεις αν λειτουργούν σωστά όλες οι επικοινωνίες.

 

Το κινητό σου στην οθόνη αναμονής, δείχνει κανονικά το όνομα του παρόχου τηλεφωνίας και η κεραία έχει σήμα;

 

ναι ολα τα δειχνει full,γραφει και τον παροχο...αλλαξα και σιμ και παλι τπτ..:(

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει φορμάτ και πάλι δεν έστρωσε, τότε θα πρέπει να το πας στη Nokia ή απο κει που το πήρες να στο κοιτάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το απλο n95 και σκεφτομαι να παρω το n95 8gb, θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε αξιζει να το παρω; Ειναι πολυ καλητερο απο αυτο που εχω; Και επισης παιζει flash video απο το internet;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω το απλο n95 και σκεφτομαι να παρω το n95 8gb, θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε αξιζει να το παρω; Ειναι πολυ καλητερο απο αυτο που εχω;

Καλημέρα!:)

Για επιλογή συσκευής και συγκρίσεις υπάρχει η κατάλληλη ενότητα:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34:!:

 

 

Και επισης παιζει flash video απο το internet;

Ναι παίζει, όπως άλλωστε και το απλό N95 με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έκανα full back up το κινιτό μου memory card + συσκευή (c:) από το pc suite και το αρχείο nbu

είναι μόνο 28 mb! δεν είναι λίγο περίεργο?? δηλαδή μετά απο format κλπκλπ κάνω ένα restore και θα είναι όπως πριν ΜΟΝΟ με τα 28mb του nbu file?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους και όλες, στο καλύτερο φόρουμ. Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα, σόρρυ, νύχτα...

 

Σε όποιους ρωτούν αν αξίζει να αγοράσουν αυτό το κινητό, απαντώ απερίφραστα, ναι. Είναι κορυφαίο. Αν μετρήσεις και το απλό Ν95 μαζί, σαν ένα προϊόν, τότε, μπορεί να πει κανείς ότι εδώ και 2 χρόνια είναι το καλύτερο "όλα σε ένα". Προσωπικά, το έχω φορτώσει με κοντά 4.500 επαφές, συμβάντα και πληροφορίες και λειτουργεί αγόγγυστα σαν πραγματικός υπολογιστής. Τέλειος συγχρονισμός με το γραφείο.

 

Στο πρόβλημά μου: Θέλησα να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση λογισμικού. Ξεκινώ από το Πι-Σι, όπου μου λέει ότι πρέπει να εγκαταστήσω πρώτα και οποσδήποτε την τελευταία έκδοση του Nokia Software Updater. Την κατέβασα αλλά η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται με επιτυχία. Κάπου στην αρχή, "βγαίνει" το μήνυμα:

"Intallation operation failed

Αυτή η εγκατάσταση απαγορεύεται από την

πολιτική συστήματος. Επικοινωνήστε με το

διαχειριστή του συστήματός σας."

Φυσικά και είμαι ο διαχειριστής και δεν έχω δημιουργήσει άλλους λογαριασμούς / χρήστες. Δοκίμασα και την ελληνική και την αγγλική έκδοση του NSU. Την προπροηγούμενη αναβάθμιση την έκανα στον ίδιο υπολογιστή απροβλημάτιστα.

Μήπως κάποιος έχει άποψη; Βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους και όλες, στο καλύτερο φόρουμ. Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα, σόρρυ, νύχτα...

 

Σε όποιους ρωτούν αν αξίζει να αγοράσουν αυτό το κινητό, απαντώ απερίφραστα, ναι. Είναι κορυφαίο. Αν μετρήσεις και το απλό Ν95 μαζί, σαν ένα προϊόν, τότε, μπορεί να πει κανείς ότι εδώ και 2 χρόνια είναι το καλύτερο "όλα σε ένα". Προσωπικά, το έχω φορτώσει με κοντά 4.500 επαφές, συμβάντα και πληροφορίες και λειτουργεί αγόγγυστα σαν πραγματικός υπολογιστής. Τέλειος συγχρονισμός με το γραφείο.

 

Στο πρόβλημά μου: Θέλησα να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση λογισμικού. Ξεκινώ από το Πι-Σι, όπου μου λέει ότι πρέπει να εγκαταστήσω πρώτα και οποσδήποτε την τελευταία έκδοση του Nokia Software Updater. Την κατέβασα αλλά η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται με επιτυχία. Κάπου στην αρχή, "βγαίνει" το μήνυμα:

"Intallation operation failed

Αυτή η εγκατάσταση απαγορεύεται από την

πολιτική συστήματος. Επικοινωνήστε με το

διαχειριστή του συστήματός σας."

Φυσικά και είμαι ο διαχειριστής και δεν έχω δημιουργήσει άλλους λογαριασμούς / χρήστες. Δοκίμασα και την ελληνική και την αγγλική έκδοση του NSU. Την προπροηγούμενη αναβάθμιση την έκανα στον ίδιο υπολογιστή απροβλημάτιστα.

Μήπως κάποιος έχει άποψη; Βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

εχει pin η sim?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αμα το παρω απο Vodafone θα εχει το μενου της ?

αν ναι αυτα αλλαζουν αμα αλλαξω θεμα στο κινητο η οχι ?

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αμα το παρω απο Vodafone θα εχει το μενου της ?

αν ναι αυτα αλλαζουν αμα αλλαξω θεμα στο κινητο η οχι ?

Για να αλλάξει το μενού της vodafone θα πρέπει να αλλάξεις product code και να περάσεις το Ελληνικό. Να ξέρεις όμως ό,τι θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone.

Μόνο έτσι μπορείς να αφαιρέσεις το vodafone live menu.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αμα το παρω απο Vodafone θα εχει το μενου της ?

αν ναι αυτα αλλαζουν αμα αλλαξω θεμα στο κινητο η οχι ?

Ναι θα το έχει.

Αλλάζοντας θέμα ναι μεν δεν θα θυμίζει σε τίποτα VL, αλλά στη πραγματικότητα θα έχεις μια έκδοση λογισμικού VL πράγμα που σημαίνει πως οι αναβαθμίσεις δεν συμβαδίζουν με αυτές των unbranded συσκευών.

Για να μπορέσεις να αναβαθμίσεις στη τελευταία έκδοση λογισμικού και θα χρειαστεί να καταφύγεις σε διαδικασία αλλαγής product code, θυσιάζοντας όμως την εγγύηση από τη Vodafone.

 

Edit: Με πρόλαβες stendor.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κινηθεί ςμε 2 τρόπους.

 

Με το που πάρεις το Ν96 επιλέγεις Μεταφορά και τα υπόλοιπα τα κάνει όλα το κινητό μόνο του.

 

Ο άλλος τρόπος είναι να κρατήσεις αντίγραφο όλων των δεδομώνων σου απο το τηλέφωνο μέσω του pc suite Και όταν πάρεις το Ν96, το συνδέεις με τον υπολογιστή, και περνάς το αντίγραφο στο Ν96.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει μεταφορα ολου του backup απο Ν95 σε Ν96 , δηλαδη σε αλλο μοντελο?????:blink:
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει μεταφορα ολου του backup απο Ν95 σε Ν96 , δηλαδη σε αλλο μοντελο?????:blink:

 

Ναι γιατί είναι και τα δύο symbian!!!:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει μεταφορα ολου του backup απο Ν95 σε Ν96 , δηλαδη σε αλλο μοντελο?????:blink:

Μπορεί!

Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα.

Πάντως τα σημαντικά δηλαδή, ημερολόγιο, επαφές και μηνύματα θα περαστούν!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες

εχω εδω και ενα μηνα το n95 8gb απο αγγλια και εδς και 3 μερες κολλαει απιστευτα.

π.χ. οταν εχω κληση δεν μπορω να απαντησω και κολλαει, στο gallery δεν μπορω να μετακινηθω, δεν μπορω να κανω αναπαραγωγη στα βιντεο και μερικες φορες στην μουσικη. πηγα να κανω update αλλα μου λεει οτι εχω το τελευταιο.

Nokia N95 8GB (RM-320)

firmware: 20.0.016

τι μπορω να κανω? εχω διαβασει οτι υπαρχει νεο firmware

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...