Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το N95 8GB από Αγγλία και βρήκα ένα στο ebay σφραγισμένο από κατάστημα vodafone (η συσκευασία έχει και το λογότυπο της VF). Γνωρίζετε εάν θα λειτουργήσει στην Ελλάδα με ελληνική κάρτα Vodafone, ή αν θα χρειάζεται ξεκλείδωμα;

 

Έψαξα στο thread αλλά δε βρήκα απάντηση, οπότε συγχωρήστε μου την ερώτηση αν έχει ήδη απαντηθεί.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω το N95 8GB από Αγγλία και βρήκα ένα στο ebay σφραγισμένο από κατάστημα vodafone (η συσκευασία έχει και το λογότυπο της VF). Γνωρίζετε εάν θα λειτουργήσει στην Ελλάδα με ελληνική κάρτα Vodafone, ή αν θα χρειάζεται ξεκλείδωμα;

 

Έψαξα στο thread αλλά δε βρήκα απάντηση, οπότε συγχωρήστε μου την ερώτηση αν έχει ήδη απαντηθεί.

 

Ευχαριστώ

 

Να ρωτησεις τον e-bay seller εαν ειναι κλειδωμενο ή οχι.

Σε περιπτωση που ειναι κλειδωμενο και το αγορασεις,δεν θα παιζει

Ελλαδα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησεις τον e-bay seller εαν ειναι κλειδωμενο ή οχι.

Σε περιπτωση που ειναι κλειδωμενο και το αγορασεις,δεν θα παιζει

Ελλαδα .

 

Ακόμα και με κάρτα vodafone?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα βρηκα ενα μεταχειρο ολοκαινουργιο με την ταινεια ασφαλειας πανω 450 ευρο μονο που ειναι βονταφον και δεν ξερω αν εχει σημαδακια και αν γενικα θα ειναι διαφορετικο απο ενα αλλο που παιρνεις απο πλαισιο γερμανο κτλ.

επισης τι να προσεξω;

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με κάρτα vodafone?

Ναι δεν εχει σημασια ,αλλη χωρα -αλλο δικτυο .

Εαν ειναι οντως κλειδωμενο , να ενημερωσεις τον τυπο

να στο ξεκλειδωσει πρωτα .

 

Ρωτα και στο 9volto.gr τι γινεται σε αυτην την περιπτωση .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει σημασια ,αλλη χωρα -αλλο δικτυο .

Εαν ειναι οντως κλειδωμενο , να ενημερωσεις τον τυπο

να στο ξεκλειδωσει πρωτα .

 

Ρωτα και στο 9volto.gr τι γινεται σε αυτην την περιπτωση .

 

Εντάξει nervous, σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά την γνώμη σας σας παρακαλώ, έχω διαβάσει άπειρα φόρουμς αλλά απάντηση δεν παίρνω... ξέρει κάποιος σας κάτι... συμβαίνει σε κάποιο άλλο το παρακάτω?

 

Έχω ενα N95 8Gb

Firmware V20.0.016

28-02-08

RM-320

Nokia N95(07.01)

 

... και η φωνητική κλήση (voice dialing or voice call) ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! Υπάρχει κανένα BUG?.

 

Διάβασα όλα τα forums της Νόκια... Έστειλα mail στην τεχνική υποστήριξη της Nokia αλλά μου φαίνεται ότι ξέρουν πιό λίγα και από την γιαγιά μου για τα προϊόντα τους.

 

Έκανα όλα όσα αναφέρονται στο topic http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&thread.id=34144

Χρησιμοποιώ το Nokia NSeries PCsuite για να κάνω syncronize, έκανα hard reset το τηλέφωνο... και η φωνητική αναγνώριση δουλεύει για τα contacts που βάζω manualy me to τηλέφωνο. Απο την στιγμή που θα κάνω synchronize με το NSeries PC Suite η φωνητικές κλησεις παύουν να λειτουργούν... και τα contacts μου που έρχονται από το outlook δεν εμφανίζουν το εικονίδιο pacman δίπλα στο κάθε contact.... και μετά τον συγχρονισμό ακόμα και contacts που προσθέτω manually παύουν να εμφανίζουν το pacman και φυσικά οι φωνητικές κλήσεις δεν δουλεύουν.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ????

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ????

 

Ευχαριστώ.

 

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως εισαι

,εμενα δουλεψε ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για πες, με ποια ακουστικα, κατα προτιμηση bluetooth, θα εχω καλη ενταση?

κοιτα για ακουστικα bluetooth δεν ξέρω δεν το εχω δοκιμασει αλλα αν βάλεις πχ. ακουστικα απο κοινό mp3 player πχ creative κλπ έχουν πολύ μεγαλύτερη ένταση ....

Για bluetooth το σκεφτομουν και εγω και είχα καταλήξει στα jabra bt3030 απο οτι εχω διαβάσει ειναι αρκετα καλα και σε καλή τιμή.....

ck
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ!!!:blink: κοιταξτε αυτο!!:cry::cry: τα κινητα μαγνητες!! ακουμπησα τυχαια το κινητο στο γραφειο μου και απο κατω ηταν αυτα τα σιδερακια που δενεις καλωδια, σακουλες κλπ και οταν σηκωσα το κινητο αυτο ηταν στην καμερα!!!:cry::cry::X το δοκιμασα σε 4 διαφορετικα κινητα και σε ολα το ιδιο! (στο 6131 ηταν στο κατω μερος και στο 6630 επρεπε να βγαλω την προσοψη)

 

http://img153.imageshack.us/img153/7710/21052008pz8.th.jpg

εικονα απο το 6630

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται, εάν το δεις, το συρματάκι μαγνητίστηκε από τα μεγαφωνάκια δεξιά και αριστερά, δοκίμασέ το και με ένα ζευγάρι ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπως εισαι

,εμενα δουλεψε ! :)

Έκανα επαναφορά στις εργαστασιακές ρυθμίσεις αλλά εξακολουθώ να μήν έχω φωνητικές κλήσεις... Οι φωνητικές εντολές λειτουργούν κανονικά αλλά το τηλέφωνο δεν δημιουργεί voice tags για κάθε contact μου στις επαφές... κάποια ιδέα βρε παιδιά... έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? έχει διαβάσει/ακούσει κάτι σχετικός κάποιος? Είμαι και μοτοσυκλετιστής και μου είναι πολύ βολκό να χρησιμοποιήσω τις φωνητικές κλήσεις κάτω από το κράνος... αυτοί οι γκάου στην Νόκια εδώ στην Μαδρίτη όπου είμαι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.... $@$@%$#@%

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά στις εργαστασιακές ρυθμίσεις αλλά εξακολουθώ να μήν έχω φωνητικές κλήσεις... Οι φωνητικές εντολές λειτουργούν κανονικά αλλά το τηλέφωνο δεν δημιουργεί voice tags για κάθε contact μου στις επαφές... κάποια ιδέα βρε παιδιά... έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? έχει διαβάσει/ακούσει κάτι σχετικός κάποιος? Είμαι και μοτοσυκλετιστής και μου είναι πολύ βολκό να χρησιμοποιήσω τις φωνητικές κλήσεις κάτω από το κράνος... αυτοί οι γκάου στην Νόκια εδώ στην Μαδρίτη όπου είμαι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.... $@$@%$#@%

 

Thanks

 

Μετα την επαναφορα ,δοκιμασε αυτο ,

αποθηκευσε ολες τις επαφες στην flash μνημη ,σβησε τις επαφες

απο το τηλεφωνο και στην συνεχεια επαναφερε τες παλι

απο την flash μνημη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται, εάν το δεις, το συρματάκι μαγνητίστηκε από τα μεγαφωνάκια δεξιά και αριστερά, δοκίμασέ το και με ένα ζευγάρι ακουστικά

 

και ομως δ ειναι απο τα ηχεια. Το σκεφτηκα και εγω αλλα το εψαξα λιγο και δ ειναι απο αυτα. πχ στο 6131 εβαλα καρφιτσα στο πληκτρολογιο(και στο πισω μερος επισης) και εμεινε! Ακομα και σε ενα Samsung U700 ηταν κατω απο την μπροστα καμερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μετα την επαναφορα ,δοκιμασε αυτο ,

αποθηκευσε ολες τις επαφες στην flash μνημη ,σβησε τις επαφες

απο το τηλεφωνο και στην συνεχεια επαναφερε τες παλι

απο την flash μνημη.

Δυστυχώς ούτε αυτό δούλεψε.. :-( Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται... Αυτό που έχω καταλάβει είναι το εξής:

Έκανα hard reset το τηλέφωνο, μετά κάθε επαφή που πρόσθεσα στο τηλέφωνο manually ήταν μιά χαρά και εμφάνιζε το εικονίδιο του pacman. Μετά έκανα συγχρονισμό με το Outlook μέσω του Nokia NSeries Pc-Suite. Όσες επαφές έφερε από το Outlook δεν είχαν pacman. Αυτές που είχα βάλει πρίν manually διατήρησαν το pacman τους και από το συγχρονισμό και μετά όσα καινούρια contacts έβαζα manually δεν εμφάνιζαν pacman. Δηλαδή σαν να απενεργοποιήθηκε η δυνατότητα δημιουργίας νέων voice tags μετά το συγχρονισμό με το PC-Suite. Δεν βγάζω άκρη... Έφυγα από την Sony-Ericsson γιατί είχα βαρεθεί τα bugs και την υποστήριξή τους... και ήλθα στην Nokia και πάλι τα ίδια... :-( Το πεπρωμένο φυγείν αδύνατο... Anyway... βρε παιδιά εσείς έχετε φωνητικές κλήσεις στο N95 σας μετά από συγχρονισμό με το PC-Suite? ή μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

gand να σου πω εγώ τι κάνω για να έχω φωνητική κλήση... (Μέχρι στιγμής έχει πετύχει στις συσκευές E60 και E51).

Συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή μου σε κατάσταση "PC Suite".

 

Πηγαίνω στο φάκελο Ο Υπολογιστής μου > Nokia Phone Browser > Nokia N95 > Επαφές, και αρχίζει ο συγχρονισμός.

 

Αφού τελειώσει, τις επιλέγω όλες και τις κάνω αντιγραφή και επικόλληση σε έναν οποιοδήποτε φάκελο του υπολογιστή μου.

 

Ύστερα τις διαγράφω από τον φάκελο του PC Suite "Επαφές". Εφόσον διαγραφούν (διαγράφονται και από το κινητό) τις κάνω ξανά επικόλληση από τον υπολογιστή στο φάκελο "Επαφές".

 

Αρχίζει ο συγχρονισμός. Μόλις τελειώσει και εφόσον όλα έχουν πάει καλά, οι επαφές σου βρίσκονται στο κινητό κανονικότατα και με voice tags.

 

 

Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις!:)

Ελπίζω να βοήθησα...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα , εχω το Ν95 8 g

 

δώστε μου καμμιά ιδέα για να λύσω το εξής πρόβλημα σας παρακαλώ.

 

Η βοήθεια δε μου ανοίγει - ούτε στη κεντρική της εφαρμογή - ούτε σε άλλες εφαρμογες , συγκεκριμένα έβγαζε το μήνυμα ότι το αρχείο είναι πλήρες.

Έκανα soft reset, τα ίδια δυστυχώς.

Έχω φορτώσει πολλά προγραμματάκια μεν , αλλά στη μαζική μνήμη , τησ οποίας ειναι χρησιμοποιημένα 3 giga. H μνήμη τηλεφώνου δεν είναι φορτωμένη.

 

Έχετε καμμία ιδέα σας παρακαλώ ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις "η μνήμη είναι πλήρης"...:rolleyes:

Πρόκειται για bug.

Συμβαίνει και σε άλλες συσκευές με Feature Pack 1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι , ακριβώς , είναι πλήρης , :baby:

το θέμα είναι ότι δούλευε μια χαρα πριν φορτώσω τις εφαρμογές.

 

Πως μπορώ να το λύσω φίλε Itchrist ? και σε ευχαριστώ προκαταβολικά , για να μη γεμίζουμε ποστ το thread.

Link to comment
Share on other sites

Αν δούλευε πριν βάλεις τις εφαρμογές τότε κάποια από αυτές δημιουργεί το πρόβλημα.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αρχίσεις να σβήνεις μια προς μια κοιτώντας κάθε φορά αν θα τρέχει η εφαρμογή της βοήθειας.

Όταν τρέξει κανονικά πάει να πει πως η ακριβώς προηγούμενη εφαρμογή που αφαίρεσες δημιουργούσε το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα βρηκα ενα μεταχειρο ολοκαινουργιο με την ταινεια ασφαλειας πανω 450 ευρο μονο που ειναι βονταφον και δεν ξερω αν εχει σημαδακια και αν γενικα θα ειναι διαφορετικο απο ενα αλλο που παιρνεις απο πλαισιο γερμανο κτλ.

επισης τι να προσεξω;

ευχαριστω:)

 

παιδια τι με συμβουλευεετε να κανω να το παρω;

ειναι πολλα 450 ;

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι με συμβουλευεετε να κανω να το παρω;

ειναι πολλα 450 ;

:)

 

 

Καλη τιμη ειναι κατα την γνωμη μου,εφοσων ειναι

και σφραγισμενο.

Θα εχει κανενα logo στην προσοψη και

πισω καπακι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμη ειναι κατα την γνωμη μου,εφοσων ειναι

και σφραγισμενο.

Θα εχει κανενα logo στην προσοψη και

πισω καπακι .

 

α οχι δεν θελω σηματακια χαζομαρα θα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α οχι δεν θελω σηματακια χαζομαρα θα ειναι

 

8a einai elliniko vodafone i apo agglia???An einai elliniko tsimpa to;)

Egw twra parigeila ena n95-8gb sfragismeno apo agglia unlocked 5 katostarika;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

1. Μήπως κάποιος φίλος γνωρίζει πώς να απενεργοποιήσω την (εκνευριστική) ειδοποίηση στην κάτω γραμμή εργαλείων των ΧΡ που λέει ότι "υπάρχουν νέες ενημερωμένες εκδόσεις της Nokia PC Suite" που εμφανίζεται μετά από κάθε νέα εκκίνηση του PC?

2. Τελικά τι καλό έφερε πραγματικά η νέα έκδοση 20.κλπ; Διόρθωσε την εμφάνιση των εικοδίων στο "Μητρώο" ώστε να γνωρίζουμε ότι κάποιος μας κάλεσε από το σπίτι ή από τη δουλειά του;

3. Θα μπορούσε να διαδαχθεί πάντως η Nokia κάτι από την συνάδελφό της, την Sony Ericsson: όταν έχουμε δεχθεί κλήση από το σπίτι κάποιου, στα Sony Ericsson έχουμε τη δυνατότητα μέσα από το μητρώο να ανοίξουμε την επαφή και να τον καλέσουμε στο κινητό του, χωρίς να χρειάζεται να βγουμε από το μητρώο και να τον ψάχνουμε στις επαφές!

4. Όταν θέλουμε απλώς να διαβάσουμε κάτι από το πεδίο "Σημείωση" μέσα από μια επαφή (π.χ. πού συναντήσαμε κάποιον), δεν μπορούμε να δούμε τα περιεχόμενα της Σημείωσης αν δεν μπούμε μέσα πατώντας "Επεξεργασία". Αυτό είναι χρονοβόρο και χαζό. Έπρεπε να υπάρχει στις επαφές η επιλογή "Προβολή επαφής" ώστε να βλέπουμε τα περιεχόμενά της at a glance, που λέμε.

 

Ουφ, πουθενά δεν θα 'φχαριστηθώ κινητό, μου φαίνεται... Πάντα κάτι λείπει, κάτι δεν λειτουργεί. Λέτε να το κάνουν σκόπιμα; Κι αυτή η Nokia, βγάζει τις αναβαθμίσεις κάθε 4-5 μήνες. Θα έχει παλιώσει το κινητό και θα θέλουμε να το αλλάξουμε... Ή μήπως αυτός είναι ο στόχος τους;;; Χε-χε, καλό Σ-Κ σε όλους / όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...