Jump to content

Adsl χωρίς τηλεφωνική γραμμή;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, θέλω κι εγώ μια βοήθεια πάνω στο θέμα που συζητάμε..

Με ποιους τρόπους μπορώ να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο είτε ενσύρματη είτε ασύρματη χωρίς να υπάρχει τηλεφωνική γραμμή στο σπίτι για ένα χρονικό διάστημα π.χ. ενός μήνα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μονο με λυσεις που παρεχουν οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας το λεγομενο ADSM... Αλλα το κοστος ειναι τεραστιο!!

Διαφορετικα αν πιανεις καποιο ασυρμοτο ελευθερο δικτυο απο καποιον στην γειτονια σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να μάθω αν εκτός από την On υπάρχει άλλη εταιρία που να παρέχει γραμμή ADSL χωρίς να υπάρχει γραμμή ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "χωρις να υπαρχει γραμμη ΟΤΕ"??

 

Αν εννοεις χωρις να εχεις σταθερο τηλεφωνο, τοτε οχι δεν γινεται!!

Αν θελεις απλα να μεταφερεις το νουμερο σου σε καποιον εναλλακτικο παροχο τοτε υπαρχουν πολλες επιλογες : ΗΟΛ, Φορθνετ, Βιβοντι, Τελλας κλπ κλπ

Αλλα και παλι θα εχεις σταθερο τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "χωρις να υπαρχει γραμμη ΟΤΕ"??

 

Αν εννοεις χωρις να εχεις σταθερο τηλεφωνο, τοτε οχι δεν γινεται!!

Αν θελεις απλα να μεταφερεις το νουμερο σου σε καποιον εναλλακτικο παροχο τοτε υπαρχουν πολλες επιλογες : ΗΟΛ, Φορθνετ, Βιβοντι, Τελλας κλπ κλπ

Αλλα και παλι θα εχεις σταθερο τηλεφωνο...

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τελικά μπορείς να ενεργοποιήσεις καινούργια γραμμή χωρίς να υπάρχει ενεργοποιημένη γραμμή ΟΤΕ.

Επικοινώνησα με Tellas, Net one και On και το κάνουν.

 

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αλλο γραμμη ADSL που με ρωτησες και αλλο πραγμα σταθερη τηλεφωνια ΚΑΙ ιντερνετ (προγραμμα double play!) απο αλλο παροχο εκτος του ΟΤΕ!!

Εννοειται οτι μπορεις να φτιαξεις καινουρια γραμμη σε καποιον εναλλακτικο... Το ξερω απο πρωτο χερι μιας και τραβηξα γερο ζορι μεχρι να τελειωσει η δικη μου γραμμη!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εβαλα την ΧΟΛ!!

Αλλα γενικα δεν εχει και τοσο διαφορα απο εταιρια σε εταιρια... Το θεμα ειναι να μην σου κατσει καποιο προβλημα στην γραμμη γιατι τοτε την εβαψες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Θα ήθελα να με ενημερώσετε, αν κάποιος γνωρίζει, σε περίπτωση που δεν υπάρχει τηλεφωνική γραμμή, (δίκτυο τηλεφώνου),λόγω απομακρυσμένης περιοχής, εξοχή κλπ, αν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης φορητού σταθερού με σύνδεση adsl...δηλαδή σταθερό τηλέφωνο με κάρτα sim ή κάτι άλλο (δορυφορικό????), ώστε να συνδέσω σύστημα συναγερμού και να έχω εικόνα, αλλά και internet. Ρεύμα υπάρχει.. Σας ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...