Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα

 

Μόλις το παρέλαβα τελικά μαζί με το car kit από το Πλαίσιο, ενώ έχω ήδη παραλάβει και μια micro sd Sandisk 4gb από Ebay και το Destinator από NGI.

 

Η ρομ που έχει είναι η 263 Ελληνική και τώρα το έβαλα να φορτίζει χωρίς τη σιμ και του έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις και εγκατέστησε τα προγράμματά του.

Για να βάλω τη σιμ μετά τη φόρτιση απλώς θα το απενεργοποίησω από το Power, έτσι δεν είναι?

 

Προσπαθώ να διαβάσω όλο το thread γιατί είναι το πρώτο μου ppc και δεν θέλω να ρωτάω συνέχεια. Αν κολλήσω κάπου θα σας ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει μια εντύπωση στο eten-users.eu ότι αν κλείσεις όλες τις προωθήσεις (και τον τηλεφωνητή) της SIM το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις δεν εμφανίζεται... Όσοι τυχόν χάνουν κλήσεις, ας το δοκιμάσουν...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

 

Μόλις το παρέλαβα τελικά μαζί με το car kit από το Πλαίσιο, ενώ έχω ήδη παραλάβει και μια micro sd Sandisk 4gb από Ebay και το Destinator από NGI.

 

Η ρομ που έχει είναι η 263 Ελληνική και τώρα το έβαλα να φορτίζει χωρίς τη σιμ και του έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις και εγκατέστησε τα προγράμματά του.

Για να βάλω τη σιμ μετά τη φόρτιση απλώς θα το απενεργοποίησω από το Power, έτσι δεν είναι?

 

Προσπαθώ να διαβάσω όλο το thread γιατί είναι το πρώτο μου ppc και δεν θέλω να ρωτάω συνέχεια. Αν κολλήσω κάπου θα σας ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αντε καλοριζικο :)

 

Οπως εχει χιλιοειπωθει το Χ600 δεν εχει Power (On/Off) αλλα

μονο Stand By. Οταν το κλεινεις σβηνεις απλα την οθονη!

Εστω ομως και με σβηστη την οθονη το κινητο δουλευει.

 

Κανονικα θα επρεπε πρωτα να το φορτισεις για 8 ωρες οπως γραφει ο κατασκευαστης

και μετα να βαλεις την SIΜ και να κανεις ολες τις εγκαταστασεις και οτι αλλο θελεις.

Αλλα και ετσι οπως το εκανες δε πιστευω να παθει κατι.

Και φυσικα οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε...

 

Θα σου αρεσει παντως... θα πορωθεις οπως πολλοι απο εμας που ειναι το πρωτο μας PPC :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι με ρωτουν με προσ. μην.

και επειδη βλεπω οτι υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον

παραθετω εδω τις ρυθμισεις για το Χ600.

 

Ενεργοποίηση Wind Plus Non Stop me SMS ( PLUS στο 19349 )

 

Ρυθμισεις Χ600:

Press Start...Press Ok again

 

Καλο σερφαρισμα...:)

 

Οταν θα σερφάρετε με 3G συσκευή και ειδικά με σήμα HSPDA στο wind plus το Χ600 απλά θα θέλετε να το πετάξετε.:p:p:p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν θα σερφάρετε με 3G συσκευή και ειδικά με σήμα HSPDA στο wind plus το Χ600 απλά θα θέλετε να το πετάξετε.:p:p:p

 

Οταν αποφασισουμε να πεταξουμε τα Χ600 μας θα βαλουμε ανακοινωση που και ποτε για να μαζευτουν μερικοι να τα μαζεψουν :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα σερφάρετε με 3G συσκευή και ειδικά με σήμα HSPDA στο wind plus το Χ600 απλά θα θέλετε να το πετάξετε.:p:p:p

 

Όταν βγεις λίγο από την πόλη το 3G το ψάχνεις με το ντουφέκι... Μέχρι να το υποστηρίξουν τα δίκτυα πλήρως λοιπόν δε λέει κάτι... Άσε που κάποιοι από εμάς δε σερφάρουν καθόλου με το ppc γιατί δεν τους αρέσει να τους βγαίνουν τα ματάκια :blink:

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μπορειτε να μου πειτε γιατι όταν καλώ κάποιον δεν ακουγεται ούτε το τηλέφωνο να καλει αλλα ουτε και ο αλλος παρα μονο οταν εχω το speaker on????

περνανε οι μερες και αρχιζω να διαμορφωνω μια ολικη εικόνα για το χ600.

εχω περασει απο ολες τις rom (263, 264,264 light, 321, 328) και εχω το μηχανημα ενα μηνα.τα προβληματα που εχει σαν τηλεφωνο ειναι απειρα.σαν ppc και Gps ομως μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αποφασισουμε να πεταξουμε τα Χ600 μας θα βαλουμε ανακοινωση που και ποτε για να μαζευτουν μερικοι να τα μαζεψουν :)

 

Όταν βγεις λίγο από την πόλη το 3G το ψάχνεις με το ντουφέκι... Μέχρι να το υποστηρίξουν τα δίκτυα πλήρως λοιπόν δε λέει κάτι... Άσε που κάποιοι από εμάς δε σερφάρουν καθόλου με το ppc γιατί δεν τους αρέσει να τους βγαίνουν τα ματάκια :blink:

 

Τα ίδια έλεγα κι εγώ οπότε μπορώ να σας καταλάβω...:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έλεγα κι εγώ οπότε μπορώ να σας καταλάβω...:)

 

Το θεμα ομως ειναι οτι εμεις δε μπορουμε να καταλαβουμε εσενα...

ή καλυτερα να πω οτι δε μπορω εγω τουλαχιστον να καταλαβω το σκοπο που γραφεις τετοιου ειδους μηνυματα.

Ο σκοπος του φορουμ ειναι να γραφεις κατι για να λυσεις τις αποριες σου

ή για να βοηθησεις καποιον να λυσει τις δικες του...

Το δικο σου σχολιο δεν αποσκοπει σε τιποτα... οποτε εισαι off topic!

 

Αν δεν εχεις ακουσει υπαρχει ενα παλιο γνωμικο που λεει:

Περι ορεξεως κολοκυθοπιττα.

Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που δεν καταλαβαίνεις το σχολιο μου.:)

Αρα περσι τετοια εποχή δεν ημουν εγω ο παραξενος με το Χ500 τη στιγμη που πολλοι ειχαν ηδη ppc με 3G.

Και το αν εχω βοηθησει στα διαφορα forums αστο καλυτερα...:cool:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Xαιρομαι που δεν καταλαβαίνεις το σχολιο μου.:)

Αρα περσι τετοια εποχή δεν ημουν εγω ο παραξενος με το Χ500 τη στιγμη που πολλοι ειχαν ηδη ppc με 3G.

Και το αν εχω βοηθησει στα διαφορα forums αστο καλυτερα...:cool:

 

Εδω παντως η ενοτητα εχει θεμα: ETEN Glofiish X600 και οχι 3G!

Αλλα oκ το αφηνω γιατι δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μπορειτε να μου πειτε γιατι όταν καλώ κάποιον δεν ακουγεται ούτε το τηλέφωνο να καλει αλλα ουτε και ο αλλος παρα μονο οταν εχω το speaker on????

 

Αυτό δεν είναι bug... Κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου, αν εννοείς ότι δουλεύει μόνο η εξωτερική ακρόαση (με το πίσω ηχείο) και όχι το ηχείο του τηλεφώνου (το μπροστά ηχείο που ακούγεται ακριβώς πάνω από την οθόνη στο κέντρο), και καλύτερα να απευθυνθείς στο service....

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

re paidia exw kapoia simantika provlimata edw kai 4meres kai exw apogoiteyti poli

1.exw vali to destinator 6,to 7 kai to papa go v7 ,enw o gps viewer sindeete kanonika kai douleyei i piksida kanena apo ta parapanw programata den vriskei to gps ,ti na kanw ?

 

2.enw tin prwti mera eixa internet kanonika kai me wifi kai me gprs ksafnika twra den sindeete kai moy leei oti i dieu8insi den einai engiri p.x. http://www.google.com kai moy leei oti den einai engiri ,ti prepei na kanw giati 8a to spasw sto telos

eyxaristw giaakoma mia fora

Link to comment
Share on other sites

To GPS Viewer και το Destinator ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

 

Ή θα κλείσεις το GPS Viewer (από τον task manager, το μαύρο εικονίδιο κάτω δεξιά) ή δε θα το ανοίξεις καθόλου μετά από soft reset. Σε κάθε περίπτωση θα βάλεις το Destinator να βρει το GPS μόνο του και θα περιμένεις λίγο μέχρι να βρει τους δορυφόρους (πόση ώρα θα κάνει εξαρτάται από το που είσαι και πόσος χρόνος πάει από τότε που το άνοιξες τελευταία φορά)...

 

Για το άλλο τσέκαρε τις ρυθμίσεις σύνδεσής σου...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

nikos μη γράφεις greeklish...

 

Είναι αντίθετο με τους κανόνες του forum και δυσκολεύει και τους άλλους χρήστες όταν ψάχνουν κάτι με το search...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το χ600.

Η μπαταριά με νορμάλ χρήση χωρίς ίντερνετ και gps μέσα σε μια μέρα πέφτει στο 30% από το 100%. το πήγε στο πλαίσιο και του είπαν οτι είναι νορμάλ. Είναι όντως νορμάλ ;

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το χ600.

Η μπαταριά με νορμάλ χρήση χωρίς ίντερνετ και gps μέσα σε μια μέρα πέφτει στο 30% από το 100%. το πήγε στο πλαίσιο και του είπαν οτι είναι νορμάλ. Είναι όντως νορμάλ ;

 

ναι αν μιλαει και αρκετα

βελτιωση θα γινει αφου φορτιστει καποιες φορες και επισης αν βγει καινουρια ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.Εκτός από νέος στο shite, αρχάριος full στα pda, ειναι το πρώτο μου..Εχω κ γω προβλημα με τα headset οταν ακούω ραδιο και μετα επιχειρήσω να ακούσω Mp3, δεν ακούγεται τπτ..στο system info που μπαίνω απ'ότι διαβάζω νομιζω οτι έχω την έκδοση 263(minor version λεει), wm6engl.Μήπως πρέπει να βάλω την 321, αν ναι πως γινεται αυτό και γενικότερα προτείνεται μπας και προχωρήσω κανα βήμα απο την ασχετοσύνη..Thanks in advance!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.Εκτός από νέος στο shite, αρχάριος full στα pda, ειναι το πρώτο μου..Εχω κ γω προβλημα με τα headset οταν ακούω ραδιο και μετα επιχειρήσω να ακούσω Mp3, δεν ακούγεται τπτ..στο system info που μπαίνω απ'ότι διαβάζω νομιζω οτι έχω την έκδοση 263(minor version λεει), wm6engl.Μήπως πρέπει να βάλω την 321, αν ναι πως γινεται αυτό και γενικότερα προτείνεται μπας και προχωρήσω κανα βήμα απο την ασχετοσύνη..Thanks in advance!

 

εδω υπαρχουν ολα

οδηγιες

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4528

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12107

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10462&hl=update%20rom

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8633

ρομ

 

http://www.unicom.pl/index.php?page=11&showfiles=576

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...