Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

The mere sight of your undead allies sickens me. What unholy bargain have your struck?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
to katevasa kai egw to acrobat reader alla einai ziparismeno pws to apo8ikeuw sti siskeui kai pou akrivws re palikaria?

 

Πετάς το αρχείο που κατέβασες όπως είναι κατευθείαν μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί με ένα απλό κλικ στον explorer της συσκευής σου.

 

(Εάν βάλεις στον υπολογιστή σου τη ρύθμιση να βλέπεις τα extensions θα δεις ότι έχει κατάληξη .cab. Όσα έχουν αυτή την κατάληξη είναι τα εκτελέσιμα αρχεία για τη συσκευή σου)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
vrika kai ayta ta aplication ( Spb Applications ) gia to menu twn windows aksizoun i tzampa 8a fortoso tin ram?

thanks

 

Γούστα είναι αυτά! Μόνο εάν το δοκιμάσεις θα κρίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ότι τρέχει στο Today καλό είναι να το βάζεις στην κύρια μνήμη για να αποφύγεις προβλήματα καθυστέρησης της συσκευής. Τα υπόλοιπα άνετα στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι τρέχει στο Today καλό είναι να το βάζεις στην κύρια μνήμη για να αποφύγεις προβλήματα καθυστέρησης της συσκευής. Τα υπόλοιπα άνετα στην κάρτα μνήμης.

 

 

και πώς γίνεται αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

και πώς γίνεται αυτό ?

 

την ωρα που πας να εγκαταστησεις ενα προγραμμα σε ρωταει αν θες να το εγκαταστησεις στην κυρια μνημη ή στην καρτα

τωρα αναλογα με το προγραμμα το βαζεις οπου "πρεπει"

συνηθως προγραμματα μεχρι 100kb πανε στην μνημη (αναλογα βεβαια και τι κανουν)

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια οτι το destinator 7 είναι πιο βαρύ για το x600 από το 6 και εχει αρνητικές αλλαγές με το 6 ?

κάπου το διάβασα και δεν ξέρω πιο να βάλω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3.49 ευρω το μηνα... με ενα sms στο 19349 για ενεργοποιηση

και σου επιτρεπει με τις αναλογες ρυθμισεις να σερφαρεις 30 μερες.

 

Καλημερα και απο 'μενα...Νεος στο αντικειμενο παλιος στα pc, το κινητακι ειναι μια χαρα...

Ερωτηση-απορια : Πηρα τλφ στο 1260 για να μου στειλουν τις ρυθμισεις για ιντερνετ (εχω βαλει WindPlus απο το προηγουμενο κινητο), και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζεται απο το κινητο, να μιλησω με τον κατασκευαστη....(οτι να 'ναι)!

Παω σε WindStore τα ιδια....

Οποιος εχει τη καλοσυνη, ας μου πει τις ρυθμισεις....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια οτι το destinator 7 είναι πιο βαρύ για το x600 από το 6 και εχει αρνητικές αλλαγές με το 6 ?

κάπου το διάβασα και δεν ξέρω πιο να βάλω

ευχαριστώ

 

Βάλτα και τα 2 και διάλεξε!

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο 'μενα...Νεος στο αντικειμενο παλιος στα pc, το κινητακι ειναι μια χαρα...

Ερωτηση-απορια : Πηρα τλφ στο 1260 για να μου στειλουν τις ρυθμισεις για ιντερνετ (εχω βαλει WindPlus απο το προηγουμενο κινητο), και μου ειπαν οτι δεν υποστηριζεται απο το κινητο, να μιλησω με τον κατασκευαστη....(οτι να 'ναι)!

Παω σε WindStore τα ιδια....

Οποιος εχει τη καλοσυνη, ας μου πει τις ρυθμισεις....

Ευχαριστω

 

φιλαρακι για μπεσ εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι με ρωτουν με προσ. μην.

και επειδη βλεπω οτι υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον

παραθετω εδω τις ρυθμισεις για το Χ600.

 

Ενεργοποίηση Wind Plus Non Stop me SMS ( PLUS στο 19349 )

 

Ρυθμισεις Χ600:

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Καλο σερφαρισμα...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aftes oi rythmiseis kanouyn kai gia tis ypoloipes syskeves kai kalo tha itan me kapoio tropo na empainan se pio periopti thesi. Kala ekanes pantws kai tis paretheses kai edw. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aftes oi rythmiseis kanouyn kai gia tis ypoloipes syskeves kai kalo tha itan me kapoio tropo na empainan se pio periopti thesi. Kala ekanes pantws kai tis paretheses kai edw. ;)

 

Γενικα οι ρυθμισεις ειναι για PPC/PDA με WM5-6.

Λογω ομως του οτι ειμαστε στην ενοτητα για Χ600 το εγραψα ετσι.

Υπαρχουν και στο λινκ που εδωσε ο συντοπιτης parafron4 στην ενοτητα με θεμα [GPRS/3G/HSDPA],

αλλα το ειδα με καποια καθυστερηση λογω του το μηνυμα του οτι ηταν στην επομενη σελιδα :)

 

Οπως κι αν εχει η επαναληψη μερικες φορες κανει καλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας, προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση στο X600 μου από 263 ελληνική σε 321 αγγλική. Στο pda άνοιξε μία μαύρη οθόνη που έλεγε ότι συνδέθηκε και περιμένει την ανβάθμιση αλλά στον υπολογιστή έβγαλε κάποιο error, προσπαθώ να κάνω reset στο κινητό αλλά τίποτα, αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία (μεγάλη βλακεία μάλλον) Από εκείνη την στιγμή το κινητό δεν ανοίγει ούτε με hard reset και ο υπολογιστής δεν το βλέπει για να κάνει σύνδεση και να ξαναπροσπαθήσω να κάνω update. Τι κάνω τώρα; Τι φταίει; Τα vista; ότι δεν έβγαλα την κάρτα μνήμης; Help me somebody please
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας, προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση στο X600 μου από 263 ελληνική σε 321 αγγλική. Στο pda άνοιξε μία μαύρη οθόνη που έλεγε ότι συνδέθηκε και περιμένει την ανβάθμιση αλλά στον υπολογιστή έβγαλε κάποιο error, προσπαθώ να κάνω reset στο κινητό αλλά τίποτα, αναγκάζομαι να βγάλω την μπαταρία (μεγάλη βλακεία μάλλον) Από εκείνη την στιγμή το κινητό δεν ανοίγει ούτε με hard reset και ο υπολογιστής δεν το βλέπει για να κάνει σύνδεση και να ξαναπροσπαθήσω να κάνω update. Τι κάνω τώρα; Τι φταίει; Τα vista; ότι δεν έβγαλα την κάρτα μνήμης; Help me somebody please

 

αδερφε μπες εδω κ δες αν εκανες οτι λεει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μπες εδω κ δες αν εκανες οτι λεει.

 

Δυστυχώς δεν έκανα ότι λέει εκεί, νόμιζα ότι μπορείς να το κάνεις με τον ίδιο τρόπο που κάνεις update στην ίδια γλώσσα. Τώρα τι κάνω; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δει ο υπολογιστής το κινητό και να κάνω την διαδικασία σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έκανα ότι λέει εκεί, νόμιζα ότι μπορείς να το κάνεις με τον ίδιο τρόπο που κάνεις update στην ίδια γλώσσα. Τώρα τι κάνω; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δει ο υπολογιστής το κινητό και να κάνω την διαδικασία σωστά;

 

αν συνδεοντας το κινητο με τον υπολογιστη μεσω usb δε στο βλεπει τοτε ο μονος τροπος ειναι να βαλεις τη ρομ στην καρτα μνημης και να κανεις αναβαθμιση απο εκει με ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

αν βαλεις λαθος ρομ το κινητο θα καει γιατι δε υπαρχει τρος να τσεκαρει αν ειναι σωστη η ρομ

διαβαζεις εδω

οταν υπαρχει προβλημα με την αναβαθμιση απο το το pc κανε αυτο

προσοχη - θα φορτωθει οτι ρομ του βαλεις (αν δεν ειναι του χ600 τοτε τοκαψες)

καρτα φορμαριμενη σε fat (oxi fat32)

512 mb αν ειναι δυνατον

ξεκινα το αρχειο για την αναβαθμιση ,πηγαινε στο c/docume.../user(onoma)/local sett../temp

και παρε το αρχειο temp.dat και καντο temp.bin και βαλτο στην καρτα μαζι με το usbdlupdate_console.exe

βαλε την καρτα στο κινητο

πατα power+voice(πλαι κατω απο +_- φωνης) και βαλε τη γραφιδα ,βγαλτη ασε 2,3 δευτ και ασε τα κουμπια

θα ξεκινησει η αναβαθμιση

 

το κανεις με δικη σου ευθυνη (εγω τοχω κανει αρκετες φορες)

αν θες ριξε μια ματια και εδω

http://www.etenblog.com/2007/10/22/flash-your-rom-from-sd-card/

Link to comment
Share on other sites

katevasa to destinator 7 kai apo8ikeuete mono sti ram kai oxi stin karta mnimis kai den xwraei kai exw provlima .pia ekdosi na valw/

genika den kserw polla apo destinator

mipws 8elei kapoia ri8misi to gps?

thanks

Link to comment
Share on other sites

katevasa to destinator 7 kai apo8ikeuete mono sti ram kai oxi stin karta mnimis kai den xwraei kai exw provlima .pia ekdosi na valw/

genika den kserw polla apo destinator

mipws 8elei kapoia ri8misi to gps?

thanks

 

Μαλλον κατεβασες λαθος εκδοση...

Βρες μια εκδοση που χρειαζεται μονο αντιγραψη στη καρτα μνημης.

Δες εδω και εδω μηπως και βρεις οτι χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...