Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα γραφει no service....

 

Αν κάνεις έυρεση δικτύου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου (αυτόματη και μη αυτόματη) δεν σου βγάζει τιποτα?

γράψε λάθος για το πιο πάνω δεν είδα που γράφεις ότι δεν σου αναγνωρίζει το πιν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις έυρεση δικτύου στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου (αυτόματη και μη αυτόματη) δεν σου βγάζει τιποτα?

 

oxi τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το χω σκεφτεί εγω ειχα την σιμ μεσα . Λες να παιξε ρολο?

 

Καμμια βοήθειαγια αυτα που ρωτησα πιο πανω???? :(

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να το χω σκεφτεί εγω ειχα την σιμ μεσα . Λες να παιξε ρολο?

 

Καμμια βοήθειαγια αυτα που ρωτησα πιο πανω???? :(

 

δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα οταν έχεις την sim μεσα αλλα καμια φορα δεν ξερεις το κακο ερχεται απο εκει που δεν το περημένεις!

για αυτα που ρώτησες για το windows mobile 5 στα βήματα της εγκατάστασης δεν είναι τιποτα και σε εμένα το ίδιο εγραφε.για το πληκτρολόγιο το μαμησιο που θες ν γράφει ελληνικα σε αγγλικη rom δεν γνωριζω να σου απαντησω

Link to comment
Share on other sites

Μολίς διαπιστωσα ότι το κουμπί της φωτογραφικής στο πλαι δεν λειτουργεί. Αλλα μαλλον ειναι θεμα hardware.

Εχει κανεις παρομιο προβλημα? Το παω στο πλαισιο ? Χωραει επισκευη αυτη η βλαβη? ΤΩρα με την 382 λετε να μη μου το καλυψει η εγγυηση?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολίς διαπιστωσα ότι το κουμπί της φωτογραφικής στο πλαι δεν λειτουργεί. Αλλα μαλλον ειναι θεμα hardware.

 

Πριν αλλάξεις ROM δούλευε; Μήπως έχει πειραχτεί κάτι και δεν είναι associated το κουμπί με τη λειτουργία της κάμερας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειχε σταματησει να δουλευει από την προηγούμενη ROM αλλα δεν του χα δωσει πολύ σημασία μιας και η καμερα ηταν μαλλον απογοητευτική (και συνεχιζει να ειναι). Τωρα ομως σιγουρευτηκα ότι και τοτε που δε δουλευε εφταιγε το κουμπί.

Βεβαια δε την χρησιμοποιώ συχνα αλλα το να μη δουλευει το κουμπί αυτο δημιουργεί και αλλα προβλήματα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μολίς διαπιστωσα ότι το κουμπί της φωτογραφικής στο πλαι δεν λειτουργεί. Αλλα μαλλον ειναι θεμα hardware.

Εχει κανεις παρομιο προβλημα? Το παω στο πλαισιο ? Χωραει επισκευη αυτη η βλαβη? ΤΩρα με την 382 λετε να μη μου το καλυψει η εγγυηση?

 

αν θες να το πας βαζεις την επισημη ελληνικη 381 και τους το πας

βεβαια επειδη μιλαμε για πολλες μερες να το αφησεις στο service θα σου προτεινα

1.βαλε παλι τη 382 και μετα απο την εγκατασταση κανε hard resetκαι ξαναφορτωσετα παλι

2.αν δε δουλεψει βαλε την ρομ που ειχες και τσεκαρε το

 

πριν τα κανεις αυτα πηγαινε στα programs/multimedia και κανε κλικ στο cameraapp μηπως και το προβλημα ειναι στο κουμπι και πες μας αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα την X600 VER A42 WWE 030 0382.

Και οσο εγκαθιστα τις εφαρμογες θα ηθαλε να ρωτησω. Με την αγγλική αυτη έδκοση θα μπορώ να έχω το κλασσικο πληκτρολόγιο που εχουν απο μαμας το X600 και στα ελληνικά? Και αν ναι πως?

 

πληκτρολογιο ελληνο-αγγλικο χρησιμοποιω το infomanos μια χαρα αν θες

και αλλο εδω

http://rapidshare.com/files/131443595/KbdEl.cab.html

 

που το θεωρω πολυ καλο και απλο ελληνοαγγλικο

Link to comment
Share on other sites

δεν μου δεχοταν ουτε καν το πιν.

 

μηπως ειχε προβλημα η οθονη και δεν χτυπαγε κανονικα το pin η γραφιδα?

δε κανεις ενα alιgn screen μηπως και λυθει?

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το κουμπί της καμερας δεν ανοίγει η εφαρμογή camera ενω ανοιγει κανονικά απο το programs/Multimedia/camera. αλλα όταν πατας το κουμπί δεν τραβαει φωτο ή δεν ξεκινάει το βιντεο να γραφει.

Θεμα association δεν υπαρχει το χω τσεκαρει απο τις settings/buttons.

Παρ όλα αυτα οταν πατησω το κουμπί φωτίζονται τα υπόλοιπα κουμπιά.

Με βλεπω για hard reset.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο eten-users.eu ένας keyboard driver.

Δεν δοκιμάζεις να τον περάσεις μήπως και λυθεί το πρόβλημα χωρίς hard reset?

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14152&hl=keyboard+fix

Link to comment
Share on other sites

Timia timi! :rolleyes:

 

Ναι, αλλά το e-shop έχει το HTC touch dual με 255€. Ποια είναι καλύτερη επιλογή;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

φυσικά, έως 26/7 για members... Αξίζει να πάρω αυτό κι έναν δέκτη ή το Eten;

Βέβαια, δεν πρέπει να υπάρχουν πολλά κομμάτια.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξίζει να πάρω αυτό κι έναν δέκτη ή το Eten;

 

Exe sta ypopsin oti to HTC den exei oute Wifi. To X600 einai pio olokliromeno enw to HTC pio poiotiko

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το έχω για δεύτερη συσκευή, με wind Plus για ιντερνετ και τις επαφές μου.

Για κύρια συσκευή θα κρατήσω το P990i με cosmote.

To Wifi δεν το πολυχρησιμοποιώ. Θα πάρω κι ένα δέκτη της Qstarz 818 και θα είναι πακέτο ολοκληρωμένο...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ean to theleis gia defteri syskevi... aksizei to enswmatomeno GPS tou X600. Kai to Wifi... einai kapoies stigmes pou aksizei na to exeis akoma kai an de to polyxrisimopoieis. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν για δευτερη συσκευή πάρεις ξεχωριστά pda και gps σου υπογράφω ότι θα είναι η πιο αχρηστη αγορά..Δεν θα το χρησιμοποιήσεις ποτέ:

 

Μία δεν θα χει το ένα από τα 2 μπαταρία, μία θα βαριέσαι την διαδικασία pairing με το bluetooth.

Άσε που το wifi είναι must.

 

x600 δαγκωτό

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

τελικά φαινεται να χει στρωσει ? με το hard reset το κουμπί της φωτο. Αν και δεν ακουει καθε φορά που το πατάω. Για να δουμε ...:confused:
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...