Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι καινούργιος στον χώρο των Pda.Έχω το Χ600 εδώ και μία εβδομάδα περίπου και προκειμένου καταλάβω τί παίζει έχω βγάλει τα μάτια μου τρεις μέρες να διαβάσω όλο το φόρουμ!!

Λόγω του ότι λίγο ή πολύ έχω διαπιστώσει όλα τα προβλήματα που αναφέρονται στην συσκευή που έχω στην κατοχή μου σκέφτομαι να αναβαθμίσω την rom από τη Ελληνική που έχω στην 321.Το site όμως που βάζετε δεν μπορώ να την κατεβάσω με τίποτα!Μήπως υπάρχει κανένα άλλο link?Επίσης δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το windows mobile center στο pc και να δω το κινητό.Έχω τα vista αν αυτό βοηθάει σε κάτι.Καμιά βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι καινούργιος στον χώρο των Pda.Έχω το Χ600 εδώ και μία εβδομάδα περίπου και προκειμένου καταλάβω τί παίζει έχω βγάλει τα μάτια μου τρεις μέρες να διαβάσω όλο το φόρουμ!!

Λόγω του ότι λίγο ή πολύ έχω διαπιστώσει όλα τα προβλήματα που αναφέρονται στην συσκευή που έχω στην κατοχή μου σκέφτομαι να αναβαθμίσω την rom από τη Ελληνική που έχω στην 321.Το site όμως που βάζετε δεν μπορώ να την κατεβάσω με τίποτα!Μήπως υπάρχει κανένα άλλο link?Επίσης δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το windows mobile center στο pc και να δω το κινητό.Έχω τα vista αν αυτό βοηθάει σε κάτι.Καμιά βοήθεια???

 

Αφου δε μπορεις να περασεις το windows mobile center καλο θα ηταν μεχρι να εξοικειωθεις καλυτερα να μην προσπαθησεις να αλλαξεις την rom.

Πολυ πιθανον μετα την προσπαθεια να μη ξεκιναει καθολου η συσκευη.

 

Οσο αφορα τωρα το windows mobile center στα vista, απλα συνδεεις τη συσκευη μεσω USB στον υπολογιστη

και την αφηνεις μεχρι να ολοκληρωθει η εγκατασταση.

 

Παντως κι εγω την ελληνικη ρομ εχω και πανω απο μηνα που εχω τη συσκευη δεν εχω διαπιστωσει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το windows mobile center στο pc και να δω το κινητό.Έχω τα vista αν αυτό βοηθάει σε κάτι.Καμιά βοήθεια???

 

Den einai logiko. To Windows Mobile Device Center doulevei apsoga se ola ta Vista. Eisai sigouros oti exeis katebasei ti swsti ekdosi analoga me tin ekdosi twn Vista sou (32-bit/64bit) ?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den einai logiko. To Windows Mobile Device Center doulevei apsoga se ola ta Vista. Eisai sigouros oti exeis katebasei ti swsti ekdosi analoga me tin ekdosi twn Vista sou (32-bit/64bit) ?

 

Δεν χρειαζεται στα Vista να κατεβασεις οτιδηποτε....

Με το που συνδεεις τη συσκευη στον υπολογιστη σου ζηταει

αυτοματα την εγκριση να κανει εγκατασταση το Windows Mobile Device Center.

Οπως εγραψα και πριν το μονο που πρεπει να κανει ειναι να αφησει τη συσκευη συνδεδεμενη.

Αν βγαλεις το USB σταματαει και η εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πρώτα το software από το συνοδευτικό cd και μετά σύνδεσα την συσκεyή.Άρχισε να την αναγνωρίζει το pc και μετά μου ζήτησε να την εγκαταστήσει αυτόματα.Το επέλεξα αυτό αλλά μετά από λίγο μου λέει ότι δεν μπορεί να εγκαταστήσει και να αναγνωρίσει την συσκευή.Μετά απεγκαθιστώ οτιδήποτε μπήκε με την εγκατάσταση και κατεβάζω το windows device mobile center από την microsoft.To εγκαθιστώ και μετά από επανεκίνηση μου εμφανίζει το εικονίδιο windows device mobile center στην έναρξη των vista το οποίο δεν κάνει τίποτα όταν το πατάω!

Υ.Σ. Στο δεύτερο pc που έχει xp με την ίδια διαδικασία όλα πήγαν καλά αλλά μετά από τον συγχρονισμό όταν προσπαθώ να μετάφέρω κάτι στην κάρτα μνήμης κόβεται η σύνδεση.

Έχω απογοητευτεί και μεταφέρω δεδομένα μέσω bluetooth το οποίο αργεί.....πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις πειραξει σε τετοιο σημειο τις ρυθμισεις του Χ600

που δε μπορει πλεον να συνδεθει μεσω USB.

 

Εγω το συνδεω και σε Vista και σε XP χωρις το παραμικρο προβλημα

αλλα πανω απ' ολα χωρις να εχω επεμβει σε καμια ρυθμιση.

 

Αν δεν εχεις βαλει πολλες εφαρμογες, θα σου προτεινα να κανεις Hard Reset

για να παρει ολες τις εργοστασιακες του ρυθμισεις.

 

Εκτος αν καποιος αλλος εχει να προτεινει κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι γιατί το δοκίμασα σε τρίτο pc που έχει xp και όλα πήγαν καλά.Μάλλον κάτι τρέχει με vista το οποίο δεν μπορώ με τίποτα να βρω!!Κάθε πρόταση δεκτή!Α!Κανένα ξυπνητήρι που να ξυπνάμε υπάρχει?:lol: ή έστω πώς να βάλω κάποιο δικό μου τραγούδι ως ήχο κλήσης στο υπάρχον.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχω πειράξει κάτι γιατί το δοκίμασα σε τρίτο pc που έχει xp και όλα πήγαν καλά.Μάλλον κάτι τρέχει με vista το οποίο δεν μπορώ με τίποτα να βρω!!Κάθε πρόταση δεκτή!Α!Κανένα ξυπνητήρι που να ξυπνάμε υπάρχει?:lol: ή έστω πώς να βάλω κάποιο δικό μου τραγούδι ως ήχο κλήσης στο υπάρχον.

 

για ξυπνητηρι enalarmppc

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένα ξυπνητήρι που να ξυπνάμε υπάρχει?:lol: ή έστω πώς να βάλω κάποιο δικό μου τραγούδι ως ήχο κλήσης στο υπάρχον.

 

pTravelAlarm... to kalytero. Blepei kanonika ta mp3 sou apo ton fakelo /Storage Card/My Documents

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti theleis na peis? :confused:

 

Ποιητης ειναι μαλλον.. εχει την ποιητικη αδεια να λεει οτι θελει :)

 

Μην ασχολεισαι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγάλη προσοχή όσοι χρησιμοποιούν τα Vista και το Windows Mobile Center!!!! Όταν το σύνδεσα ήταν όλα καλα, έκανε sync επαφές ημερολόγιο κλπ αλλά επειδή δε μου χρειαζόταν είπα να το απενεργοποιήσω και μετα απο λίγο ανακάλυψα ότι όλες οι επαφές είχαν σβηστεί!!!! Μετά απο δύο καρδιακά τις ανακάλυψα στα "deleted" του Microsoft Outlook και τις επανέφερα. Απ'ότι διάβασα μετα, όταν απενεργοποιείς το sync των επαφών και ημερολογίου, ότι επαφές κλπ είχαν συγχρονιστεί, σβήνονται!! Τώρα το έχω μονιμα ανοιχτο (μπορώ κι αλλιώς;)

 

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω. Όταν έχω auto network selection και συνδέομαι σε άλλο δίκτυο (vodafone ενώ έχω wind πχ) υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση ή οτιδήποτε πρόβλημα σε gprs πχ????

Link to comment
Share on other sites

Επιασα το ετεν σημερα να ειναι σβηστο και να δονείται μονιμα.

 

Μαλλον λίγη ώρα ήταν σε αυτην την κατασταση γιατι εριξε τη μπαταρία μια γραμμη αλλα τι το προκαλεσε δεν ξερω.

Αναπαντητες κλησεις δεν είχα.

Δεν ακουγε σε κανενα πατημα κουμπιού παρα μονο στο soft reset με την γαρφιδα.

 

Εχει τυχει σε καποιον ?

Μήπως οφείλετε σε κανα προγραμμα?

Μήπως επειδή ειχα κανα δυο μερες να του κανω το soft reset του??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι παθαμε με αυτό το Glofiish...

Και εγω το εχω ενα μηνα, του εχω βαλει την 321 αλλα παρόλα αυτα μου κανει κατι περιεργα με τις κλησεις ( οπως αναφέρουν και παραπάνω)

 

-Βλέπω π.χ. οτι εχω αναπάντητη κλήση και δεν εχω πάρει χαμπάρι ποτε με καλεσαν. Αρα δεν κουδούνησε γιατι το ειχα δίπλα στο γραφείο

- το εχω βάλει στη δόνηση, το εχω στη τσέπη και οταν γυρνάω σπίτι βλέπω αναπάντητες... Δεν το πήρα πρέφα αραγε??

 

Παντος για αυτους που ενδιαφέρονται , τα συμπεράσματα μου ειναι οτι ειναι πολι καλή ως συσκευή γενικά ενω ως τηλέφωνο εχει καποια προβήματα. Αισιοδοξώ γιατί πιστευω οτι ειναι καθαρά θέμα firmware και σε επόμενες εκδόσεις πιστευω οτι θα λυθούν τα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Με την 321 και μια κάρτα 4gb έχει το εξής πρόβλημα: Αν μπει σε sleep mode με κάποια εφαρμογή ανοιχτή από την κάρτα μνήμης, μόλις ξαναανοίξει την κλείνει γιατί παύει στιγμιαία να βλέπει την κάρτα.

Μήπως έχει δει κανείς κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια λύση για dual sim στο x600 που να δουλεύει;

 

parigila kati apo to ebay gia dual sim.se liges meres tha to dokimasw kai tha sas pw.ektos an eihei kapios allos idi kati na mas pei.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..απο χθές είμαι κάτοχος ενός x600..και καθώς προσπαθούσα να το μάθω παρατήρησα πάνω αριστερα δίπλα στο ρολόι καμένο pixel(όπως στον υπολογιστή..νια κουκίδα συνεχώς αναμμένη).απ΄ευθείας τηλ το πλαίσιο...και άκουσα το ωραίο δεν έχει κάποια ενημέρωση για 0 Pixel (αν το καλύπτει η εγγύηση) και θα μου απαντήσει αυριο μεσημέρι..πως πρέπει να ενεργήσω?μήπως είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..απο χθές είμαι κάτοχος ενός x600..και καθώς προσπαθούσα να το μάθω παρατήρησα πάνω αριστερα δίπλα στο ρολόι καμένο pixel(όπως στον υπολογιστή..νια κουκίδα συνεχώς αναμμένη).απ΄ευθείας τηλ το πλαίσιο...και άκουσα το ωραίο δεν έχει κάποια ενημέρωση για 0 Pixel (αν το καλύπτει η εγγύηση) και θα μου απαντήσει αυριο μεσημέρι..πως πρέπει να ενεργήσω?μήπως είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

 

θα σου προτεινα ενα hard reset μηπως και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..απο χθές είμαι κάτοχος ενός x600..και καθώς προσπαθούσα να το μάθω παρατήρησα πάνω αριστερα δίπλα στο ρολόι καμένο pixel(όπως στον υπολογιστή..νια κουκίδα συνεχώς αναμμένη).απ΄ευθείας τηλ το πλαίσιο...και άκουσα το ωραίο δεν έχει κάποια ενημέρωση για 0 Pixel (αν το καλύπτει η εγγύηση) και θα μου απαντήσει αυριο μεσημέρι..πως πρέπει να ενεργήσω?μήπως είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα?

 

horis deyteri kouventa tha apetiseis na sto alaxoune ean ontos eheis kameno pixel arki na eheis tin siskeyasia.vasi nomotheseias kai afou to ehoun kai epano sto timologio pou sou dosane entos 10 imeron sto alazoune.

Link to comment
Share on other sites

horis deyteri kouventa tha apetiseis na sto alaxoune ean ontos eheis kameno pixel arki na eheis tin siskeyasia.vasi nomotheseias kai afou to ehoun kai epano sto timologio pou sou dosane entos 10 imeron sto alazoune.

 

το διαστημα αλλαγης ειναι 30 ημερες (αν δεν κανω λαθος) απο την ημερομηνια αγορας(με την συσκευασια του)

και λεγειται doa (dead on arrival)

ηταν χαλασμενο δηλαδη απο την αρχη

και ή σου δινουν αλλο ιδιο ή τα λεφτα σου πισω ή

πιστωτικο για να αγορασεις οτι θελεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια επιγοντως.

ξαφνικα μετα απο 5 μερες που το εχω εφαγε κολλημα και δεν ανοιγει.το κανω reset απο το πλαινο κουμπι ,βγαζει την πορτοκαλι οθονη και οταν φορτωνει τα windows μενει εκει για κανα 5λεπτο και κλεινει τι σκατα να το κανω?στην οθσια δεν μπορει να φορτωσει τα windows

αν το παω πισω θα το δεχτουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...