Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
αν θες κατι πιο βατο ξεκινα με htc(πχ 3600)

 

Opa... mia xara tou ta eipes tou anthrwpou alla twra ton piges poly pisw. Me tipota den tha tou proteina simera toso palia syskevi (den exei kan WM6!).

 

Mia xara tha ta paei me to X600. Kai oti problimata antimetwpisei... edw den eimaste emeis? ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες σου...To htc που μου λες ξεφευγει βασικα και απο τα λεφτα που διαθετω...αλλα και δεν μου αρεσει και πολυ το στυλ του..ενω το glofish ειναι 600 μπροστα σε στυλ...Επισης η ρομ που λες οτι ανεβασες περνιετε με το προγραμμα active sync ευκολα?ή θελει καμια δυσκολη διαδικασια...Κ τελος φυσικα αν περασω αυτη την ρομ χαλαει η εγγυηση του τηλεφωνου??Γιατι αυτο ειναι το σημαντικοτερο πιστευω....

 

στεκομαι στο τελευταιο (η ρομ ευκολα - δυσκολα θα περαστει)

ναι η εγγυηση δυστυχως χανεται

 

υ.γ.

η προταση μου για το 3600 μεταχειρισμενο γυρω στα 300-350 ευρω εγινε

λογω υψηλοτερης τιμης των htc

Link to comment
Share on other sites

αν κρατησω δηλαδη την ρομ που εχει το πλαισιο σαν τι προβληματα θα αντιμετωπισω?Επισης η καινουρια ρομ να φανταστω αγγλικα ετσι?....Σχετικα με αγορα μεταχειρισμενου δεν παιζει...Θελω κατι του κουτιου! :P
Link to comment
Share on other sites

Opa... mia xara tou ta eipes tou anthrwpou alla twra ton piges poly pisw. Me tipota den tha tou proteina simera toso palia syskevi (den exei kan WM6!).

 

Mia xara tha ta paei me to X600. Kai oti problimata antimetwpisei... edw den eimaste emeis? ;)

 

εχεις δικιο αλλα σαν επεξεργαστης ,κινητο,gps (τα εχει ολα ...)

τωρα για wm6

εκτος εγγυησης θαναι αρα στο xda εχει κατι ρομ wm6.1 ωραιοτατες

δε συμφωνεις :D

Link to comment
Share on other sites

αν κρατησω δηλαδη την ρομ που εχει το πλαισιο σαν τι προβληματα θα αντιμετωπισω?Επισης η καινουρια ρομ να φανταστω αγγλικα ετσι?....Σχετικα με αγορα μεταχειρισμενου δεν παιζει...Θελω κατι του κουτιου! :P

 

ριξε ενα γρηγορο διαβασμα στο τοπικ θα βρεις απαντησεις σχεδον για ολα

προβλημα εχει στο τηλεφωνο,στο ραδιο και στη σταθεροτητα της ρομ

ρομ αγγλικη

αφου πας για καινουριο οκ

Link to comment
Share on other sites

Οκ με καλυψες!....Με την αγγλικη ρομ θα μπορω να γραφω ελληνικα ετσι??Επισης ενα pda μπορεις να το φλασαρεις οσες φορες θελεις?
Link to comment
Share on other sites

Οκ με καλυψες!....Με την αγγλικη ρομ θα μπορω να γραφω ελληνικα ετσι??Επισης ενα pda μπορεις να το φλασαρεις οσες φορες θελεις?

 

ναι

ναι(καπου ειχα διαβασει μεχρι 1000)

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το χτυπησω μαλλον γιατι μου αρεσε πολυ...κανει κλικ το ατιμο :D....Στειλε μου το λινκ απο που μπορω να κατεβασω την νεα ρομ..να την εχω ετοιμη για περασμα...και αν εχεις γραψει δικες σου οδηγιες στειλε μου λινκ που μπορω να τις βρω...η αν υπαρχουν καπου αλλου οδηγιες...πες μου...Ευχαριστω :D
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το χτυπησω μαλλον γιατι μου αρεσε πολυ...κανει κλικ το ατιμο :D....Στειλε μου το λινκ απο που μπορω να κατεβασω την νεα ρομ..να την εχω ετοιμη για περασμα...και αν εχεις γραψει δικες σου οδηγιες στειλε μου λινκ που μπορω να τις βρω...η αν υπαρχουν καπου αλλου οδηγιες...πες μου...Ευχαριστω :D

 

πληροφοριες -οδηγιες-κατεβασματα

στις προηγουμενες τρεις σελιδες (επισης μηνυμα 1287)

και εδω

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14372

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...θα σας ενημερωσω βεβαια μολις μου ρθει και αν τυχον αντιμετωπισω προβληματα...Ειστε ολoi τσακαλια εδω μεσα ;)
Link to comment
Share on other sites

αν την κατεβασεις

τωρα ειδα οτι το κανανε σε ενα ερχειο που το κατεβαζεις απο εδω

http://depositfiles.com/en/files/5583860

και πρεπει να γινεται κατευθειαν η αναβαμιση

 

 

εγω οταν την κατεβασα απο εδω

http://rghost.ru/7585

δε τα καταφερα και ο λογος ειναι οτι η 32j δεν ηταν ενα exe αρχειο που το τρεχεις και με τον τροπο αλλαγης γλωσσας να μπαινει η νεα ρομ,

μεσα στο φακελο υπαρχουν τα αρχεια

το flasher

η rom ειναι bin αρχειο

και ενα ini

To link είναι για την 32j? Το αρχειό που είναι διαθέσιμο για κατέβασμα είναι το:

SETUP_X600_WWE_light_264_200.EXE.

 

EDIT:

Άκυρο, βρήκα το ανάλογο ποστ και είδα ότι πρόκειται για την 32j

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την WWE_light_264_200 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:Οταν ανοιγει το κινητο και μου ζηταει το πιν μου λεει unknown sim status και δεν το αναγνωριζει!Πρεπει να απενεργοποιησω τη λειτουργια του τηλεφωνου και να την ενεργοποιησω παλι για να δεχτει το πιν.Επισης οταν παω να απενεργοποιησω εντελως το πιν μου λεει sim card is missing(αυτο το εκανε και με την προηγουμενη ρομ).Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα την WWE_light_264_200 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:Οταν ανοιγει το κινητο και μου ζηταει το πιν μου λεει unknown sim status και δεν το αναγνωριζει!Πρεπει να απενεργοποιησω τη λειτουργια του τηλεφωνου και να την ενεργοποιησω παλι για να δεχτει το πιν.Επισης οταν παω να απενεργοποιησω εντελως το πιν μου λεει sim card is missing(αυτο το εκανε και με την προηγουμενη ρομ).Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα;

 

εγω εχω vodafone και τετοια προβληματα δεν ειχα με καμια ρομ ,ουτε και με τη τωρινη 32j(264.200)

η γνωμη μου ειναι να κανεις hard reset και να το τσεκαρεις χωρις να περασεις κανενα προγραμμα και τα ξαναλεμε

Link to comment
Share on other sites

gia sas molis pira to x600 kai exo provlima sto na to sinxroniso. otan to sindeo sto pc me usb mou zitaei na valo to cd. distixos o ipologistis mou den exei cd/dvd (kaike) kai den mporo na egatastiso opio programa xriazete. kserei kaneis ti na kano???
Link to comment
Share on other sites

gia sas molis pira to x600 kai exo provlima sto na to sinxroniso. otan to sindeo sto pc me usb mou zitaei na valo to cd. distixos o ipologistis mou den exei cd/dvd (kaike) kai den mporo na egatastiso opio programa xriazete. kserei kaneis ti na kano???

 

για να το δει ο υπολογιστης σου αρκει να εγκαταστησεις το activesync 4.5 της

microsoft

κατεβασε το απο εδω (setup.msi)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

 

αν θελει να ενημερωσεις τον υπολογιστη σου με τις επαφες απο το κινητο σου

πρεπει να βαλεις το microsoft outlook

 

http://office.microsoft.com/el-gr/outlook/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτός και αν έχει ο φίλος Vista στο PC του, γιατί τότε αντί του ActiveSync χρειάζεται το Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του X600 προσπαθώ να δω ότι όλα δουλεύουν σωστά μην χάσω τις 7 μέρες επιστροφής του πλαισίου. Πήρα το Αγγλικό, και ήρθε με την έκδοση 321, οπότε tzet.

 

Η ερώτηση τώρα...

 

Το GPS πόσο καλή απόκριση έχει; Με το GPS Viewer, περιμένωωω και περιμέεενω και δε δείχνει τπτ... με το Dest 7, βλέποντας το GPS signal δείχνει ότι πιάνει πχ σε ανοιχτό χώρο 6~7 δορυφόρους αλλά και πάλι κάποιους με αδύναμο σήμα (μάλιστα η κυρά στο Dest λέει να κοιτάξω την κεραία του GPS)...

 

Μπας και πάει κάτι στραβά;

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του X600 προσπαθώ να δω ότι όλα δουλεύουν σωστά μην χάσω τις 7 μέρες επιστροφής του πλαισίου. Πήρα το Αγγλικό, και ήρθε με την έκδοση 321, οπότε tzet.

 

Η ερώτηση τώρα...

 

Το GPS πόσο καλή απόκριση έχει; Με το GPS Viewer, περιμένωωω και περιμέεενω και δε δείχνει τπτ... με το Dest 7, βλέποντας το GPS signal δείχνει ότι πιάνει πχ σε ανοιχτό χώρο 6~7 δορυφόρους αλλά και πάλι κάποιους με αδύναμο σήμα (μάλιστα η κυρά στο Dest λέει να κοιτάξω την κεραία του GPS)...

 

Μπας και πάει κάτι στραβά;

 

 

Καλησπερα φιλε μου....Ειδα οτι πηρες το eten x600 glofish...Επειδη ενδιαφερομαι να το παρω και γω εσυ πως το πηρες με αγγλικη εκδοση??Γιατι στο σαιτ της πλαισιο λενε οτι το δινουν με windows ελληνικα...Η εκδοση 321 ειναι η αναβαθμισμενη δηλαδη αυτη που δεν χρειαζετε να φλασαρεις την ρομ για να διορθωθουν τα προβληματα?Επισης απο ποιο πλαισιο το πηρες καλαμαρια,Ν ευκαρπια ή τσιμισκη??Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το GPS πόσο καλή απόκριση έχει; Με το GPS Viewer, περιμένωωω και περιμέεενω και δε δείχνει τπτ... με το Dest 7, βλέποντας το GPS signal δείχνει ότι πιάνει πχ σε ανοιχτό χώρο 6~7 δορυφόρους αλλά και πάλι κάποιους με αδύναμο σήμα (μάλιστα η κυρά στο Dest λέει να κοιτάξω την κεραία του GPS)...

 

Μπας και πάει κάτι στραβά;

 

To GPS tis sygkekrimenis syskevis thewreitai apo ta kalytera. Tha sou elega na baleis ena poly aplo programmataki... to GPS Test kai na deis ti pianei apo doryforous. Asto arketa lepta giati tin prwti fora argei ligo. Meta tha ginetai poly pio syntoma. Ean sou brei afto... anoikse meta to Destinator kai logika tha sou brei kai afto amesws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..μετά απο αρκετή ταλαιπωρία το x600 είναι στα χέρια μου και το επεξεργάζομαι..έγινε τελικά η αντικατάσταση..ολα καλά..2 ερωτήσεις(σορρυ αν έχουν γίνει ξανά αυτές οι ερωτήσεις..οι απαντήσεις είναι πολλές):

 

1)γιατί όταν θέλω να γράψω αγγλικά σε sms γράφω ένα χαρακτήρα(σε αγγλικά) και μετά μου τα αλλάζει σε ελληνικά?πρεπει να βάλω κάποιο άλλο προγραμμα?και ποιο?

2)πως θα εγκαταστήσω το destinator και που θα το βρω?να βάλω την έκδοση 6 ή την έκδοση 7?

πρωτάρης:p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως θα εγκαταστήσω το destinator και που θα το βρω?να βάλω την έκδοση 6 ή την έκδοση 7?

 

Bale to 7 teleftaia ekdosi. Tha to breis sto ipmart-forum.com kai ekei tha lyseis tis apories sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo polu pou me voithisate gia to pos tha sinxroniso to x600. exo akoma mia erotisi. epsaksa sto forum na vro giati den pezoun ta video tou youtube sto kinito. episis epsaksa na vro giati den pezoun kapia java sites sto kinito. tha sas itan eukolo na mou pite ti akrivos prepei na katevaso? apo oti ida oloi lene oti xriazete kapio flash programa kai kapio java. egrapsa ta names ton programaton sto google alla den vrika kati gia na katevaso. sas einai diskolo na mou dosete kapio site pou na mporo na ta katevaso apo ekei? euxaristo poly
Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo polu pou me voithisate gia to pos tha sinxroniso to x600. exo akoma mia erotisi. epsaksa sto forum na vro giati den pezoun ta video tou youtube sto kinito. episis epsaksa na vro giati den pezoun kapia java sites sto kinito. tha sas itan eukolo na mou pite ti akrivos prepei na katevaso? apo oti ida oloi lene oti xriazete kapio flash programa kai kapio java. egrapsa ta names ton programaton sto google alla den vrika kati gia na katevaso. sas einai diskolo na mou dosete kapio site pou na mporo na ta katevaso apo ekei? euxaristo poly

 

αν δεν εχεις λυσει ακομη το προβλημα δες αυτο το βιντεακι και θα βλεπεις youtube στο

x600 εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες

(εγω βλεπω μια χαρα,μαλιστα μπορεις να αποθηκευεις σε flv και να βλεπεις οποτε θελεις)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
exo akoma mia erotisi. epsaksa sto forum na vro giati den pezoun ta video tou youtube sto kinito.

 

Gia youtube ektos apo ti lysi tou filou parapanw, mporeis na xrisimopoiiseis tin teleftaia ekdosi tou Core Player pou exei enswmatomeno youtube player. Tha to breis sto ipmart-forum.com

 

episis epsaksa na vro giati den pezoun kapia java sites sto kinito. tha sas itan eukolo na mou pite ti akrivos prepei na katevaso? apo oti ida oloi lene oti xriazete kapio flash programa kai kapio java. egrapsa ta names ton programaton sto google alla den vrika kati gia na katevaso. sas einai diskolo na mou dosete kapio site pou na mporo na ta katevaso apo ekei? euxaristo poly

 

Gia java tha sou proteinw kai egw tis lyseis tou filou zaharaki...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=374578

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2266104#post2266104

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα καλα καθούμενα (ΠΑΛΙ) το η λειτουργία τηλεφώνου έκλεισε και δεν ανοίγει με τίποτα.

Δεν μπορώ να κανω και πολλά- soft reset , απανωτα καμμια και να κανω tap στο αντίστοιχο εικονίδο. Το σκεφτεται λίγο αλλα δεν το αποφασίζει να ανοιξει

 

Και εγω χωρίς τηλέφωνο....

 

καμμια ιδέα κανείς?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...