Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον

πηγαινεις εδω

http://files.eten-users.eu/

βαζεις user eten

pass etendown

και πηγαινεις στα utilities και

το βρισκεις(οπως και αλλα προγραμματα)

ευχαριστώ και πάλι:D

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πήρα σήμερα ένα ΒΤ ακουστικό το Jarba BT2010 αλλά έχω ένα προβληματάκι...δεν εχει και τόσο καλή ακουστική και ιδικά αν το βάλω τέρμα την ένταση ακούγετε ο συνομιλητής μου κάπως άσχημα ο ήχος

 

έχει κανένας ΒΤ jabra να μου πει?:confused::rolleyes:

 

τοχω ακουσει κι απο αλλους χαμηλωνε δυο γραμμες τον ηχο

οταν μιλας απο bt και περιμενε μια νεα ρομ που θα το διορθωνει:O

Link to comment
Share on other sites

τοχω ακουσει κι απο αλλους χαμηλωνε δυο γραμμες τον ηχο

οταν μιλας απο bt και περιμενε μια νεα ρομ που θα το διορθωνει:O

 

αυτό κάνω το χαμηλώνω αλλά ρώτησα αν ακούγομαι καλά και λένε όλοι καμπάνα πεντακάθαρα!εγώ έχω το προβληματάκι

*έχω Αγγλική ROM

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα αυτό δουλεύει μια χαρά γι΄αυτό που θες (install χρειάζεται μόνο το GreekSMSWriter.CAB στη storage card, όχι τα υπόλοιπα) :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180438

 

Εγώ έχω συνηθίσει να δουλεύω και αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1359099&postcount=46

(αλλά αυτό στέλνει sms 80 μόνο χαρακτήρων, ενώ το greeksmswriter 160)

 

Τελικά ο συνδυασμός τους ταυτόχρονα είναι αυτό που θα χρησιμοποιώ...

 

φίλε σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερετε πως βγαζω την θερινη ωρα μηπως μου την αλλαζει γι αυτο τον λογο? Τουλαχιστον εχω μαθει οτι μου την αλλαζει καθε απογευμα στις 6:lol: Το PDA μου παιρνει πρωτοβουλιες!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κατοχή μου 2 μέρες με την σημερινή και έχω να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένο έχει τα πάντα και είναι πραγματικά πολύ καλή συσκευή!Η ποιότητα του είναι στο μέγιστο βαθμό από τις συσκευές που έχω δει από κοντά και πραγματικά αξίζει μέχρι και το τελευταίο της Ευρώ:D
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερετε πως βγαζω την θερινη ωρα μηπως μου την αλλαζει γι αυτο τον λογο? Τουλαχιστον εχω μαθει οτι μου την αλλαζει καθε απογευμα στις 6:lol: Το PDA μου παιρνει πρωτοβουλιες!!!:p

 

To θεμα με την ωρα ευτυχως το ελυσα. Μια χαζορυθμιση ηταν τελικα. Το ξυπνητηρι μηπως μπορει να επιλεξει αλλον ηχο εκτως απο αυτους τους 10 χαζοηχους που εχουν προεπιλεγει? Ας πουυμε πως βαζω ενα mp3 σαν ηχο ξυπνητιριου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To θεμα με την ωρα ευτυχως το ελυσα. Μια χαζορυθμιση ηταν τελικα. Το ξυπνητηρι μηπως μπορει να επιλεξει αλλον ηχο εκτως απο αυτους τους 10 χαζοηχους που εχουν προεπιλεγει? Ας πουυμε πως βαζω ενα mp3 σαν ηχο ξυπνητιριου?

 

Για ξυπνητήρι θα σου συνιστούσα να μην εμπιστεύεσαι το ξυπνητήρι της συσκευής και να βάλεις το pTravelAlarm (έχει και τη δυνατότητα για αυτό που ζητάς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To θεμα με την ωρα ευτυχως το ελυσα. Μια χαζορυθμιση ηταν τελικα. Το ξυπνητηρι μηπως μπορει να επιλεξει αλλον ηχο εκτως απο αυτους τους 10 χαζοηχους που εχουν προεπιλεγει? Ας πουυμε πως βαζω ενα mp3 σαν ηχο ξυπνητιριου?

 

mp3 το ξυπνητηρι των windows δεν εχει δυνατοτητα να χρησιμποιει

αν θες βαλε ptravelalarm ή enalarmppc (τοχω βαλει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος)

Link to comment
Share on other sites

παίδες μάλλον και εγώ αύριο ή μεθαύριο θα γίνω κάτοχος:). Όμως με προβληματίζει κάτι: αυτή τη στιγμή κατέχω το Ν80 και στις επαφές μου έχω γύρω στα 200 ονόματα. Με αυτά τι πρόκειται να γίνει; Θα μπορέσω κάπως να τα μεταφέρω στο ΕΤΕΝ;
Link to comment
Share on other sites

παίδες μάλλον και εγώ αύριο ή μεθαύριο θα γίνω κάτοχος:). Όμως με προβληματίζει κάτι: αυτή τη στιγμή κατέχω το Ν80 και στις επαφές μου έχω γύρω στα 200 ονόματα. Με αυτά τι πρόκειται να γίνει; Θα μπορέσω κάπως να τα μεταφέρω στο ΕΤΕΝ;

 

αν τα εχεις στην καρτα σου δε θα εχεις προβλημα (θα μεταφερθουν αυτοματα) αλλιως χειροκινητα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παίδες μάλλον και εγώ αύριο ή μεθαύριο θα γίνω κάτοχος:). Όμως με προβληματίζει κάτι: αυτή τη στιγμή κατέχω το Ν80 και στις επαφές μου έχω γύρω στα 200 ονόματα. Με αυτά τι πρόκειται να γίνει; Θα μπορέσω κάπως να τα μεταφέρω στο ΕΤΕΝ;

 

Με το Nokia PC Suite πέρασε τις επαφές σου στο Outlook του υπολογιστή σου (της σουίτας Microsoft Office και όχι το Outlook Express) και μετά με το ActiveSync τις περνάς πανεύκολα στο PDA σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ή μετάφερέ τα από το N80 στη SIM (όσα χωρέσει, δε θυμάμαι πόσα χωράει μια SIM, είναι ανάλογα τη SIM νομίζω - αν δεν τα χωρέσει όλα με τη μία μοίρασέ τα) και μετά από τη SIM στο Χ600 (έχει πρόγραμμα που λέγεται Sim manager γι΄αυτό)...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ή μετάφερέ τα από το N80 στη SIM (όσα χωρέσει, δε θυμάμαι πόσα χωράει μια SIM, είναι ανάλογα τη SIM νομίζω - αν δεν τα χωρέσει όλα με τη μία μοίρασέ τα) και μετά από τη SIM στο Χ600 (έχει πρόγραμμα που λέγεται Sim manager γι΄αυτό)...

 

Η sim έχει περιορισμένες έως ελάχιστες δυνατότητες... δε θα το συνιστούσα γιατί αποκλείεται να ανακτήσει τις επαφές του όπως τις έχει αποθηκευμένες στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

mp3 το ξυπνητηρι των windows δεν εχει δυνατοτητα να χρησιμποιει

αν θες βαλε ptravelalarm ή enalarmppc (τοχω βαλει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος)

 

Ευχαριστω πολυ, μου ελυσες τα χερια:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, μου ελυσες τα χερια:D:D:D:D

 

νασαι καλα

γιαυτο ειμαστε εδω οπου μπορουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πρώτη φορά στο forum, πρώτη φορά κάτοχος ppc.

Έχω εδώ και 2 μέρες το x600 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Στην λειτουργία με τον καιρό, παρατήρησα ότι ανανεώνεται μόνο του (δηλαδή με χρεώνει). Ενώ έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέση και το GPRS.Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Γενικά πώς μπορώ να ελέγξω πότε κάποιο πρόγραμμα θα μπαίνει στο δίκτυο και πότε όχι ή καλύτερα πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν χρεώνομαι απο κάποια υπηρεσία?.

Όλεs οι ενδείξεις για το δίκτυο είναι κλειστές και αυτό συνεχίζει και ανανεώνει (κλειστά επίσης wifi, bluetooth.Το μόνο ενεργό είναι το GSM).

 

Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικά πώς μπορώ να ελέγξω πότε κάποιο πρόγραμμα θα μπαίνει στο δίκτυο και πότε όχι ή καλύτερα πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δεν χρεώνομαι απο κάποια υπηρεσία?.

 

...egkathistwntas to No Data. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

καλως ηρθες:)ναι το κανει αυτο:(υπαρχει ενα προγραμματακι το no data που ελενχεις εσυ ο gprs,δεν εχω αυτη την στιγμη το link για να το κατεβασεις,αν μπορει ας το δωσει καποιο παιδι γιατι ειμαι εκτος pc σπιτιου

ΥΓ με προλαβε ο φιλος athanaso:):)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Μου έχει κατεβάσει ένα φάκελο με τα αρχεία 0CAB15FO.001, 00NODATA.000 και setup.xml.

Αυτά είναι τα σωστά?

Πως μπορώ να τα εγκαταστήσω? (είμαι τελείως άσχετος σας λέω!)

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αρχεια που αναφερεις ειναι η αναλυση απο το winzip του cab αρχειου. Εσυ θα παρεις το αρχειο χωρις να το ξεζιπαρεις που κατεβασες και θα το κανεις εγκατασταση απο το χ600.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να τα εγκαταστήσω? (είμαι τελείως άσχετος σας λέω!)

 

Min agxwnesai logiko einai na sou fainontai bouno twra stin arxi.

 

Loipon... to arxeio pou katebases exei kataliksi .cab

Opws eipe kai o filos keltonas, opws einai to petas apo ton ypologisti sou stin karta mnimis (kata protimisi) tis syskevis sou, to briskeis me ton explorer kai me ena aplo click to trexeis. Meta akolouthise ta bimata kai eisai etoimos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Keltona, lagoudaki Ευχαριστώ πολύ.

Φίλε Athanaso77, θα σε προσλαβω για αγχολυτικό!

Πιο πολύ αγχώνομαι να μην τρέχω σε κανένα service.Αυτά τα γνωστά τα πήγαινε-έλα..

 

Ακολούθησα τα βήματά σου, όντως το εγκατέστησα και άφησα ενεργό μονο το MMS.

Τώρα μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος?Δεν χρεώνομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακολούθησα τα βήματά σου, όντως το εγκατέστησα και άφησα ενεργό μονο το MMS.

Τώρα μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος?Δεν χρεώνομαι?

 

Akribws! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...