Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Dual (Niki)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδία...είναι να αγοράσω το εν λογω κινητο και θέλω να κανω μια ερώτηση οσον αφορα την video-κληση. Υπαρχει δυνατότητα να βαλεις ως εικονα video καποια εικόνα που εχεις αποθηκευμένη στο κινητο όπως γίνετε στα sony erιcsson για να την δείξεις στο συνομιλητή σου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υπάρχει δυνατότητα να περάσουμε skin diamond στο dual;

Βλεπω ότι πολλοί το έχουν καταφέρει σε cruise. Λαμβάνοντας υπόψη ότι το υλικό τους είναι πάνω-κάτω το ίδιο, είναι δυνατό να επαναλάβω την ίδια διαδικασία και το δικό μου;

 

Γίνεται... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219509

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ και μερικές μέρες δώσανε το update στο επίσημο site της ACE για Ελληνικά windows 6.1....... το κινητό πετάει.
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως εδώ και μερικές μέρες δώσανε το update στο επίσημο site της ACE για Ελληνικά windows 6.1....... το κινητό πετάει.

 

Kalio arga... para pote! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άσε, είναι αυτό που πέταξα εγώ...Από τα νεύρα μου με τα προβλήματα που αντιμετώπισα όταν έγινε η αναβάθμιση (ευτυχώς όλα ΟΚ πλέον).

 

Περίμενα περισσότερα από την αναβάθμιση αυτή, αλλά μπα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδια μια φιλη πηρε το dual αλλα εχει το εξης πρόβλημα οταν ειναι σε αναμονη το κινητο κλειδωνει και θελει το pin της για να το ξεκλειδωσει μπορει να μου πει καποιος πως το φτιαχνουμε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μια φιλη πηρε το dual αλλα εχει το εξης πρόβλημα οταν ειναι σε αναμονη το κινητο κλειδωνει και θελει το pin της για να το ξεκλειδωσει μπορει να μου πει καποιος πως το φτιαχνουμε αυτο?

 

Ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις και σέταρε το να μην κλειδώνει όταν μπαίνει σε stand-by mode.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Administrators
Δεν χρειάζεται κάποιου είδους drivers. Χρειάζεται έναν bluetooth δέκτη GPS μιας και δεν έχει ενσωματωμένο. Από εκεί και μετά μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενας εξωτερικος δεκτης και ενα προγραμμα πλοηγησης ( πχ destinator )......κριμα που δεν εχει gps ενσωματωμενο απο τη στιγμη που το τσιπακι το υποστηριζει!!!!!Οσο για το wifi αυτο ειναι πολυ μεγαλο φαουλ......
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Από σήμερα κάτοχος του κινητού και εγώ. Σε δύο ωρίτσες περίπου θα είμαι σπίτι και θα το σκαλίζω!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Το κινητό είναι εξαιρετικό, αν και το βρίσκω κάπως πολύπλοκο, αν προσπαθήσεις να τοαξιοποιήσεις στο έπακρο, για σύνδεση στο ίντερνετ ή λήψη εταιρικών email. Αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν φταίει αυτό, αλλά εγώ!

'Εχω ένα πρόβλημα, που δεν πόρεσα να λύσω. Στην κατάσταση σύνδεσης, πάνω δεξιά στα εικονίδια, μου δείχνει συνεχώς αναμμένο το "G", ενώ πριν είχε την ένδειξη του δικτύου. Τί σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην κατάσταση σύνδεσης, πάνω δεξιά στα εικονίδια, μου δείχνει συνεχώς αναμμένο το "G", ενώ πριν είχε την ένδειξη του δικτύου. Τί σημαίνει αυτό;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2772612#post2772612

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Το περίεργο είναι ότι τις πρώτες μέρες δεν το έκανε αυτό, άρχισε να το κάνει από εχθές, που άρχισα να πειράζω τις συνδέσεις με ίντερνετ.

Κάτι τέτοια μου έκανε και το αξέχαστο siemens SX1, αλλά δεν θυμάμαι πώς το αντιμετώπιζα τότε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λογικό είναι να φαίνεται πλέον από τη στιγμή που σέτταρες τις ρυθμίσεις του provider.

 

Εδώ είναι αρκετά διαφορετικά τα πράγματα από το SX1 και όπως αναφέρω και στο link που σου έδωσα, δεν υπάρχει κάτι να αντιμετωπίσεις από τη στιγμή που δεν είναι πρόβλημα. Εξάλλου προτείνω και λύση για να μην έχεις το φόβο μήπως συνδεθεί η συσκευή μόνη της στο νετ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Έτσι και αλλιώς, σε λίγες μέρες ετοιμάζομαι για εγκατάσταση των 6.5, οπότε όλα φτου και απ΄την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά πάντα... με τα διάφορα beta WM6.5 builds που κυκλοφορούν μέχρι σήμερα τουλάχιστον, μην περιμένεις να βρεις και τόσο αξιόπιστες λύσεις. Εκτός και αν σου αρέσει γενικώς το flashάρισμα και να δοκιμάζεις ROMs. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, 6.1 εννοούσα!...:O

Το πρόβλημά μου είναι αλλού, από ό,τι φαίνεται η συσκευή μου έχει αλλάξει αρκετά χέρια και κάποιος έχει ήδη καταχωρήσει το IMEI μου στο site της ACE, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κατεβάσω τα ελληνικά 6.1.

Kαι mail τους έστειλα στην ACE, αλλά καμμία απάντηση. Είπαμε, προστασία του καταναλωτή, αλλά τώρα έχω μπλέξει και αρχίζω να εκνευρίζομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με τα 6.1 κάτι γίνεται! ;)

 

Πίεσε τους στην ACE να σε εξυπηρετήσουν, αυτοί μπορούν. Αλλιώς ζήτησε τα να σου τα στείλει κάποιος που τα έχει ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τίποτα ρε σεις, ακόμη να απαντήση η ACE Hellas...

Το έχει κανείς το αρχείο να μου το στείλει, να ξεμπερδεύω;

To mail μου είναι kdaglaroglou@gmail.com

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σπουδαία εξυπηρέτηση η ACE, ακόμη καμμία απάντηση...

Το έχει κανείς το αρχείο ρε παιδιά, βαρέθηκα να περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα...

τελικά βρήκα τα εξής δύο αρχεία,

RUU_Nike_HTC_WWE_2.09.405.1_Radio_NikeMR_1.65.28.25_signed_Ship.zip

 

HTC_Touch_Dual-1.2.3.2GR-9.1.0.5.Package.zip

 

Για την αναβάθμιση. Με το που θα εγκαταστήσω το πρώτο, όλα εντάξει, τα WM 6.1 περνιούνται μια χαρά και όλα καλά. Με το που ολοκληρωθεί επιτυχώς η εγκατάσταση και του δεύτερου αρχείου (η ελληνική γλώσσα για τα WM 6.1), αρχίζουν τα προβλήματα. Όταν επιλέγω το start menu εμφανίζονται μόνο τα "ρυθμίσεις" και "προγράμματα". αλλά κανένα από αυτά τα δύο δεν μπορώ να τα επιλέξω, πατάω επάνω τους, αλλά τίποτα δεν συμβαίνει.

Το αρχείο μοιάζει να είναι το σωστό, κάτι άλο θα πρέπει να συμβαίνει. Ούτε από hard reset καιταλαβαίνει, ούτε από τίποτα. Τί κάνουμε τώρα;

 

 

EDIT:

Εντάξει τελικά, όλα καλά. Για κάποιο λόγο, δεν γινόταν σωστά η εγκατάσταση από το αρχείο που δεν είχε τον installer. Μόλις χρησιμοποίησα το αρχείο που είχε ενσωματωμένο τον installer, δούλεψαν όλα σωστά.

Αυτή η βλακεία της ACE Hellas, όπου πρέπει να καταχωρήσεις το IMEI στο site τους, με ταλαιπώρησε 3 μέρες. Είμαι σίγουρος ότι κάποιος άσχετος έβαλε στην τύχη ένα ΙΜΕΙ που έτυχε να είναι το δικό μου και έτσι δεν μπορούσα να κατεβάσω καμμιά ενημέρωση. Τελικά βρέθηκε λύση...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά καλησπέρα.

Καταρχήν να πω είμαι άσχετος απο windows mobile και απο htc.

O αδερφός μου μου έχει δώσει το συγκεκριμένο touch dual αλλα μου λέει είναι κολλημένο και δεν ανοίγει.Λέει δοκίμασε να το κάνει hard reset αλλα λέει οταν πάει να ανοίξει και κολλάει στην αρχική οθόνη όταν ανοίγει το κινητό. Έτσι δλδ

 

http://img291.imageshack.us/img291/2961/photo2qh.th.jpg

 

 

 

Τι λύση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...