Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να σας ρωτησωκατι επειδη με την φορητοτητα αριθμου ενα 697 μπορει να μην ειναι cosmote υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να βεβαιωθει καποιος σε ποια εταιρεια ανηκει ενας συγκεκριμενος αριθμος?

 

Αν έχεις οποιοδήποτε καρτοκινητό VF, τηλεφωνείς δωρεάν στο 1286 και επιλέγεις την υπηρεσία VF Finder. Για συμβόλαιο, μήνυμα στο 1292 όπως είπε και το σουβλάκι :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εχεις cosmote συνδεση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θελω να κανω φορητοτητα στο καρτοκινητο της κοπελας μου απο wind σε cosmote?

ειναι δηλωμενο στο ονομα της.μπορω να το κανω τηλεφωνικα η να παω σε καταστημα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με τον ένα τρόπο μπορείς , ούτε με τον άλλο .

Μόνο η κοπέλλα σου μπορεί να πάρει τηλέφωνο και να το κάνει .

Μία αντρική φωνή δεν μπορεί να επιβεβαιώνει τα στοιχεία μίας κοπέλας

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με τον ένα τρόπο μπορείς , ούτε με τον άλλο .

Μόνο η κοπέλλα σου μπορεί να πάρει τηλέφωνο και να το κάνει .

Μία αντρική φωνή δεν μπορεί να επιβεβαιώνει τα στοιχεία μίας κοπέλας

 

οκ φιλε μου!μηπως ξερεις τι θα μου ζητησουν εκτος απο τον αριθμο της σιμ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου!μηπως ξερεις τι θα μου ζητησουν εκτος απο τον αριθμο της σιμ?

 

Θα ζητήσουν από την κοπέλα σου να επιβεβαιώσει τα στοιχεία ακριβώς όπως τα έχει δώσει στην αρχική εταιρεία

Αριθμό ταυτότητος,στοιχεία ταυτότητος, Α.Φ.Μ. διεύθηνση κατοικίας. Επίσης τον αριθμό τηλεφώνου που θα μεταφερθεί .

Link to comment
Share on other sites

ο αριθμος ειναι αυτος 13897 ?

εχει χρεωση ο αριθμος?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ο αριθμος ειναι αυτος 13897 ?

εχει χρεωση ο αριθμος?

 

Ναι 13897 και είναι προσβάσιμος μόνο από άλλο δίκτυο

Δεν υπάρχει χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Κολοκυθια 3 μερες φορητοτητα...Εκανα τηλεφωνικη αιτηση στο 13897 ημερα Πεμπτη 13/1 ... η υπαλληλος μου ειπε κατα γραμμα οτι στις 18/1 θα μου ερθουν οι καρτες με κουριερ .. θα δωσω αντιγραφο της ταυτοτητας ... και στις 20/1 θα γινοταν ενεργοποιηση των γραμμων.

Σημερα 17/1 με πηρανε απο το +30697131 κατα τις 3 και μου λενε να κλεισουμε ραντεβου για την αποστολη των καρτων σιμ...

Τους ειπα μα εσεις μου ειπατε οτι θα γινοτανε αποστολη στις 18 και μεχρι τις 20/1 θα ειχα να νουμερα ενεργοποιημενα... και η υπαλληλος μου απαντησε οτι χρειαζονται 3-4 μερες ωστε να λαβουνε απαντηση απο το δικτυο που ειμαι ..ωστε να προχωρησουν και τωρα μου εκλεισε ραντεβου για να παρω τις καρτες με κουριερ στις 24/1 ...

κατα τα αλλα ολοκληρωση φορητοτητας σε 3 μερες .... 24 θα παρω αν παρω τις καρτες και 2-3 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει η γραμμη...

27 .. καλα κρασια

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να πήγαινες σε ένα κατάστημα

 

Θα ειχε διαφορα στο θεμα χρονου??? Τωρα παει απλα πριν κανω την φορητοτητα μου ειπαν οτι σε περιπου μια βδομαδα θα ειχα τελειωσει με ολα ... ειτε απο καταστημα ειτε τηλεφωνικα και γιαυτο το εκανα και τηλεφωνικα.Αν ηξερα οτι ειναι και αυτοι οτι ναναι ... σιγουρα θα πηγαινα σε καταστημα.

Σημασια εχει οτι δεν γινεται φορητοτητα σε μια βδομαδα ποσο ακομα σε 3 μερες που λενε αυτοι..Οταν λενε 3 μερες εννοουν στο να πει η δικη σου εταιρεια το ΟΚ ...αυτο καταλαβα ..

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 ημέρες είναι από την ημέρα που θα κάνεις την αίτηση

Από ότι βλέπω περιμένουν πρώτα την υπογραφή σου

Link to comment
Share on other sites

έχω κοσμοκάρτα και είμαι στο δίκτυο της Cosmote , θέλω να κάνω μια βόλτα ( κρατώντας τον ίδιο αριθμό ) στα άλλα δίκτυα ( Vodafone και Wind ) να δω ποιο δίκτυο έχει καλύτερη σήμα στην περιοχή μου . όταν γυρίσω πίσω στην Cosmote μπορεί να μου πει δεν σας δεχόμαστε στο δίκτυο μας πίσω ??? ή μπορείς ανά πάσα στιγμή να πας σε όποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας θες και να γυρίσεις πάλι πίσω , μετά άμα γουστάρεις να ξαναφεύγει ... και πάει λέγοντας

 

πιο αναλυτικά :

είμαι τσιγκούνης

έχω ακούσει όταν κάνεις φοριτότητα σου βάζουν στην κάρτα 3 ευρώ . για να μην ανανεώσω την κάρτα να κάνω συνέχεια βόλτες στα δίκτυα ( κάθε μήνα περίπου ) για να πάρω τα 3 ευρώ

 

Κρίση παιδιά

Link to comment
Share on other sites

και θα κανεις καθε μηνα χαρτια φορητοτητας;;; οσο κριση και να υπαρχει δεν σε καταλαβαινω, αν δεν μπορεις να πληρωνεις κινητο μην εχεις κινητο! με αυτα και με αυτα θα ξεκινησει παλι η φορητοτητα να χρεωνεται!!!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κολοκυθια 3 μερες φορητοτητα...Εκανα τηλεφωνικη αιτηση στο 13897 ημερα Πεμπτη 13/1 ... η υπαλληλος μου ειπε κατα γραμμα οτι στις 18/1 θα μου ερθουν οι καρτες με κουριερ .. θα δωσω αντιγραφο της ταυτοτητας ... και στις 20/1 θα γινοταν ενεργοποιηση των γραμμων.

Σημερα 17/1 με πηρανε απο το +30697131 κατα τις 3 και μου λενε να κλεισουμε ραντεβου για την αποστολη των καρτων σιμ...

Τους ειπα μα εσεις μου ειπατε οτι θα γινοτανε αποστολη στις 18 και μεχρι τις 20/1 θα ειχα να νουμερα ενεργοποιημενα... και η υπαλληλος μου απαντησε οτι χρειαζονται 3-4 μερες ωστε να λαβουνε απαντηση απο το δικτυο που ειμαι ..ωστε να προχωρησουν και τωρα μου εκλεισε ραντεβου για να παρω τις καρτες με κουριερ στις 24/1 ...

κατα τα αλλα ολοκληρωση φορητοτητας σε 3 μερες .... 24 θα παρω αν παρω τις καρτες και 2-3 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει η γραμμη...

27 .. καλα κρασια

 

Mία απ τα (γ)ίδια κι εγώ έπαθα.

Είχα ραντεβού με τον courier αλλά ακόμη έρχεται...:lol:

Ωραίους συνεργάτες έχει η wind:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mία απ τα (γ)ίδια κι εγώ έπαθα.

Είχα ραντεβού με τον courier αλλά ακόμη έρχεται...:lol:

Ωραίους συνεργάτες έχει η wind:rolleyes:

 

Για αυτό υπάρχουν τα καταστήματα....

 

Εσύ αν θες μπλέξε με μεσολαβητές μεσολαβητών!

Εύχομαι να μην έχει κανά πρόβλημα η καινούρια κάρτα sim και περιμένεις άλλες τόσες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Ασε μην μου μιλας για καταστηματα... γιατι ουκ ολιγοι εχουν γραψει τους αριθμους sim λαθος και τρεχαμε και 2 και 3 φορες στα καταστηματα... ασε γιατι εχουν δει τα ματακια μου πολλα... ο πατερας μου εκανε φορητοτητα σε 48 μερες ... απο κοσμοτε σε vodafone γιατι στο καταστημα της βονταφον εκανε λαθος τον αριθμο της sim ....

αν ειναι να σου τυχει θα σου τυχει απο παντου

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό για τις 3 μέρες αλλά διαβάζω ότι υπάρχουν μικροπροβλήματα...

 

Σημασία έχει πότε θα εγκριθεί η αίτηση. Ακόμη και πιο μετά να ενεργοποιηθείς, θα έχεις την προσφορά, αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αυτο με την φορητοτητα σε 3 μερες.. ειναι ελεινο εχω κανει αιτηση απο τις 17/1 και ακομα ουτε την σιμ δεν πηρα... απο βονταφον σε κοσμοτε.. σημερα περιμενω την speedex να φερει τις καρτες ..και κανα 2 μερες ακομα ... μεχρι να ενεργοποιηθει.. ειδωμεν..

 

Νομιζω τηλεφωνικα αργει πολυ ... ισως απο καταστημα που στελνουν τα χαρτια απευθειας αν το κανουν .. ισως γινει πιο νωρις..

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό για τις 3 μέρες αλλά διαβάζω ότι υπάρχουν μικροπροβλήματα...

 

Για να 'σαι καλλυμένος προτείνω να πας σε ένα κατάστημα της εταιρείας που είσαι τώρα και να ζητήσεις να σου δώσουν μια υπεύθυνη δήλωση της ταυτοποίησης του καρτοκινητού σου/συμβολαίου και να πας σε ένα κατάστημα cosmote/γερμανός με αυτό το χαρτί έτσι ώστε να καταχωρηθούν ΣΙΓΟΥΡΑ σωστά τα στοιχεία και να μην υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ακυρώσουν την φορητότητα για τον χ-ψ λόγο. Καλή τύχη :)

 

Kαλα αυτο με την φορητοτητα σε 3 μερες.. ειναι ελεινο εχω κανει αιτηση απο τις 17/1 και ακομα ουτε την σιμ δεν πηρα... απο βονταφον σε κοσμοτε.. σημερα περιμενω την speedex να φερει τις καρτες ..και κανα 2 μερες ακομα ... μεχρι να ενεργοποιηθει.. ειδωμεν..

 

Νομιζω τηλεφωνικα αργει πολυ ... ισως απο καταστημα που στελνουν τα χαρτια απευθειας αν το κανουν .. ισως γινει πιο νωρις..

 

Βάσει εμπειρίας, και επειδή πολλά έχω ακούσει να τάζουν τηλεφωνικά αλλά μερικές φορές απλά τα στολίζουν πολύ, προτείνω να κάνεις την όποια σύνδεση από κατάστημα, για να χεις και έναν άνθρωπο απέναντί σου να συνενοηθείτε. Και να σε βοηθήσει και μετέπειτα σε ότι χρειαστείς

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...