Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ λίγο μπερδεμένα τα γράφεις... Όταν κάνεις την αίτηση φορητότητας δεν υπάρχει περίπτωση να σε πάρουν την άλλη μέρα να σου πουν οτι εγκρίθηκε ούτε να σου δώσουν την κάρτα σιμ τόσο γρήγορα. Που την έκανες την αίτηση φορητότητας;

 

Μίλα με το 1212 που γράφει και ο Vasileios πιο πάνω και ζήτα τους να επιβεβαιώσουν οτι σου έχει αυξηθεί η επιδότηση σύμφωνα με αυτά που σου είπαν. Πήγαινε στον αντιπρόσωπο που εξυπηρετεί τη γραμμή σου δηλαδή εαν έκανες την τελευταία ανανέωση συμβολαίου σε Κοσμοτέ κατάστημα τότε πρέπει να πας σε αυτό, σε γερμανό πας μόνο σε γερμανό, σε oteshop πας μόνο σε oteshop γιατί η κοσμοτέ έχει αυτή τη βλακεία με τους αντιπροσώπους και εαν εξυπηρετείσαι από oteshop για παράδειγμα και θέλεις να πάρεις την επιδότηση από γερμανό, κοσμοτέ, πλαίσιο κτλ πρέπει να κάνεις αίτημα στην Κοσμοτέ για αλλαγή αντιπροσώπου και άλλες τέτοιες βλακείες... Μόλις σιγουρέψεις την επιδότησή σου πάρε τηλέφωνο το 13894 (φορητότητα vodafone) και επιβεβαίωσε οτι έχει ακυρωθεί το αίτημα φορητότητας. Απλά κάνε τα άμεσα γιατί δεν έχεις πολύ χρόνο περιθώριο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
την εκανα σε καταστημα βονταφον το σαββατο το πρωι και με πηραν τηλεφωνο την δευτερα το μεσημερακι....!!!

 

αν δεν εχεις παρει σιμ και κινητο και δεν εχεις υπογραψει μην ανχωνεσαι..παρε τηλεφωνο και απειλησε με ΕΕΤΤ και θα δεις τι καλα θα στο ακυρωσουνε...κρατα και το ονομα αυτου που θα μιλησεις...ετσι ωστε να εχεις και αποδειξεις

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα καρτοκινητο βοντα, στο οποιο ειναι δηλωμενη μονο ταυτοητα (οχι αφμ), και το οποιο θα θελα να κανω κοσμοκαρτα

 

Εχει κανει κανεις αιτησε σε κανενα καταστημα κοσμοτε, χωρις να εχει δηλωσει αφμ για τη φορητοτητα;;;

 

Δεν θελω να ακυρωθει η αιτηση λογω ανομοιων στοιχειων αλλα και δεν θελω να δωσω αφμ....

Link to comment
Share on other sites

είχα κάνει αίτηση για φορητότητα απο f2g σε frog στο κατάστημα cosmote της Στουρνάρης και μία εβδομάδα αργότερα με πήραν τηλ. να πάρω να πάρω τη καινούργια sim. Όλα οκ μέχρι εδώ. Πήγαμε και κάναμε επίσης και άλλη μία αίτηση για φορητότητα απο f2g σε frog της φίλης μου στο κατάστημα της cosmote στο the mall. Μέχρι στιγμής έχει περάσει παραπάνω μία εβδομάδα και δεν έχουν πάρει ακόμα τηλ. για να πάει να παραλάβει τη νέα sim. Παίρνουμε έτσι λοιπόν τηλ. να δούμε τι γίνεται και μας λένε οτι πρέπει να πάμε απο κει γιατί έχει μεν εγκριθεί η φορητότητα αλλά sim καινούργια δεν μπορούν να μας δώσουν και οτι πρέπει να πάμε απο κει να δουν την παλια την sim, η οποία είναι αρχαία απο εποχής telestet και σχεδόν διαλυμένη από τα τόσα χρόνια. Τι κουλό είναι αυτό με τη sim ? Γνωρίζει κανένας τι παίζει ? Στο ένα κατάστημα να μας δίνουν sim και στο άλλο να μας λένε οτι δεν μπορούν να μας δώσουν....
Link to comment
Share on other sites

ειναι αδυνατο παντως να εχεις sim αλλης εταιριας εκτος απο αυτην που εισαι... αν μπορεις καλεσε το 13897 ρωτα για την πορεια της αιτησης - μπορει να μην σου πουν γιατι την εχεις κανει σε καταστημα... τωρα μηπως το καταστημα δεν εχει sim Και περιμενει να φερει;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ειναι αδυνατο παντως να εχεις sim αλλης εταιριας εκτος απο αυτην που εισαι... αν μπορεις καλεσε το 13897 ρωτα για την πορεια της αιτησης - μπορει να μην σου πουν γιατι την εχεις κανει σε καταστημα... τωρα μηπως το καταστημα δεν εχει sim Και περιμενει να φερει;

 

Όντως και εμένα μου φάνηκε κουλό. Το νούμερο αυτο που μου δίνεις ισχύει και για εκτός cosmote τηλ. ? Για το τελευταίο τι να σου πω.... Μου είπε ακριβώς η φίλη μου οτι της είπαν οτι sim δεν μπορούν να της δώσουν sim και οτι πρέπει να πάμε απο κει.

 

οτι να 'ναι. Πήρε τώρα μόλις τηλ. στο mall στην cosmote και της είπε ένα παλληκάρι οτι η κάρτα sim είναι εκεί και οτι έχει εγκριθεί η φορητότητα και να περάσει όποτε θέλει να την παραλάβει. Συγνώμη εαν θα γίνω κακός, λόγω και της κρίσης, αλλά η προηγούμενη κυρία που μιλήσανε στο τηλέφωνο γιατί εργάζεται ? 5 πράγματα πρέπει να γνωρίζει και ούτε τα βασικά δεν ήξερε και παρότι την ενημέρωσε οτι σε άλλο κατάστημα cosmote έδωσαν κάρτα sim αυτή συνέχισε τα δικά της....

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Αίτηση φορητότητας κινητού μπορεί να γίνει σε καταστήματα oteshop ή μόνο σε καταστήματα cosmote?

Ρωτώ γιατί τα oteshop κάνουν πολύ καλές προσφορές σε κινητά με συμβόλαιο για τον μήνα Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς και σε oteshop :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, λεω να την κανω απ την βοντα και να παω κοσμοτε μερια μετα απο 10 χρονια. Στην φορητοτητα υπαρχει καποια εξτρα προσφορα η ισχυει οτι βλεπω στα προγραμματα της κοσμοτε? Θα περασω και γω να ρωτησω σε καμια 10αρια μερες αλλα ρωταω εδω πρωτα να παρω μια ιδεα. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην ιδια κατασταση,10 χρονια συνδρομητης βονταφον με 3 συνδεσεις και σκεφτομαι αλλαγη σε κοσμοτε.Υπαρχει περιπτωση να μου κανουν απο κοσμοτε καμια καλη εκπτωση παγιου (της ταξης των 65% οπως διαβασα), ή αυτα απλως δεν παιζουν; Edited by APOSTOLO
Link to comment
Share on other sites

8 χρόνια Vodafone, την κοπάνισα για Cosmote πριν ενα μήνα. Προσφορές μην περιμένετε πάντως απο την Cosmote, η Voda μπορεί να σας προτείνει καμια έκπτωση για να μείνετε μόνο.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν ξερει κανεις (ειχα ξανα ποσταρει κατι σχετικο) :

για μεταφορα καρτοκινητου απο βοντα (δηλωμενη ΜΟΝΟ η ταυτοτητα), αν δηλωθει ΚΑΙ το αφμ , θα απορριφθει η αιτηση;;;

 

(επειδη δεν ειναι ακριβως ιδια τα στοιχεια...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω φορητότητα έναν αριθμό Q σε Cosmote συμβόλαιο. Το θέμα είναι ότι έχω χάσει την κάρτα SIM. Θα μου ζητηθεί ο αριθμός της SIM;

Link to comment
Share on other sites

ναι θα ζητηθει εκτος και αν εχεις την μεγαλη καρτα που το γραφει πανω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω φορητότητα έναν αριθμό Q σε Cosmote συμβόλαιο. Το θέμα είναι ότι έχω χάσει την κάρτα SIM. Θα μου ζητηθεί ο αριθμός της SIM;

 

εφοσον ειναι δηλωμενο και λειτουργει , οχι δεν θα ζητηθει , η cosmote καταχωρωντας το αιτημα φορητοτητας δεν δηλωνει στα δηλωμενα κινητα την καρτα SIM καπου αλλα μονο τα στοιχεια της ταυτοτητας

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στην αιτηση φορητοτητας πρεπει να αναγραφεται ο αριθμος sim για επιβεβαιωση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Απο το τελος των ταυτοποιησεων και επειτα , πουθενα δεν αναφερεται ο αριθμος της καρτας SIM του παλιου παροχου σε αιτηση της Cosmote φιλε μου...
Link to comment
Share on other sites

εμανα παντως μου την ζητησαν απο cosmote σε wind που εκανα πριν ενα μηνα.....:)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εμανα παντως μου την ζητησαν απο cosmote σε wind που εκανα πριν ενα μηνα.....:)

Δεν ξερω τι ζητανε απο τριτα δικτυα , ξερω οτι πλεον για να μεταφερθεις σε Cosmote δεν καταχωρητε σιγουρα ο αριθμος της παλιας καρτας Sim .

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την κάρτα που έχει πάνω τα PIN και τα PUK. Εχει έναν 12ψήφιο αριθμό, αυτός είναι;

 

ναι αυτος ειναι προχωρα την και πες μας αν σου το ζητησαν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να σας ρωτησωκατι επειδη με την φορητοτητα αριθμου ενα 697 μπορει να μην ειναι cosmote υπαρχει καποιος ευκολος τροπος να βεβαιωθει καποιος σε ποια εταιρεια ανηκει ενας συγκεκριμενος αριθμος?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...