Jump to content

[MOTO] Kawasaki Kazer


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μηχανακι σου ειναι μαμα???

 

entelws..tpt dn exei!aplws s lew einai to prwto kazer k einai ligo eleutheroutsiko apo eksatmish alla k pali einai montelo 2001!!!aplws t prosexw!

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω πιστευω οτι δεν εχουν τοση δυναμη για τα cc που ειναι

 

k to crypton 111 einai nomizw k ta address k ta innova k ta loipa einai 125!k s lew ta pataw!me to crypton tou filou m pou to prosexei eimaste dipla!alla innova address k kati 125 ta pataw..k autos me to crypton..!k exei poli grammikh roph file...an deis s test pou exei ginei papiwn se ola ta papakia h grammh ths rops exei skampanevasmata sinexeia...mono sto kazer einai omalh...exei pio motosykletadiko moteraki apo ta alla papakia...gia auto!!pernei k 1300 grammaria ladi enanti twn 800 pou pernoun ola ta alla...exei filtro ladiou pou einai to monadiko papaki pou exei..k alla polla pou mplekoume twra an ta pw!!:!:

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου με c50 (90cc) ειχε πατησει kazer (μαμα)

 

file m ksexnato...o kollhtos m eixe z kai twra exei glx..exei 100ari m motosport k dn m pataei..auto pou les dn isxuei ektos k an o allos htan entelws kouladi k to kazer eixe 700000 xiliometra!!!ta 90aria dn pane panw apo 90-95 xlm...!k gia na ta piasoun idrwnoun...auta pou les einai logia tou aera!otan bgike katarxin htan t pio grigoro papaki opote...:p

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

file m ksexnato...o kollhtos m eixe z kai twra exei glx..exei 100ari m motosport k dn m pataei..auto pou les dn isxuei ektos k an o allos htan entelws kouladi k to kazer eixe 700000 xiliometra!!!ta 90aria dn pane panw apo 90-95 xlm...!k gia na ta piasoun idrwnoun...auta pou les einai logia tou aera!otan bgike katarxin htan t pio grigoro papaki opote...:p

 

δεν σου ειπα οτι ειχε τεραστια διαφορα (μιση μηχανη)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου ειπα οτι ειχε τεραστια διαφορα (μιση μηχανη)

 

kai pali file m!!ena glx 90ari mama me ena kazer mama!!to glx trwei kolones!polla mhxanakia!alla na einai mama kai ta duo:p

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

kai pali file m!!ena glx 90ari mama me ena kazer mama!!to glx trwei kolones!polla mhxanakia!alla na einai mama kai ta duo:p

 

δεν ηταν ομως μαμα το c50 :)

και αυτο που λες λογικο ειναι γιατι εχουν και μια διαφορα στα cc

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν ομως μαμα το c50 :)

και αυτο που λες λογικο ειναι γιατι εχουν και μια διαφορα στα cc

 

e re file xairw polu tote!xerw k gw mhxanaki 72 kivika na pernaei mhxanaki 54 xiliosta!otan skalizeis kefali k einai kalos o mhxanikos mporeis na kaneis apithana pragmata!tote afou dn htan mama to honda na kanoume ena idio ftiaksimo sto kazer k meta na doume poios tha pernaei mprosta k oxi mish roda:p

Ο Θεος συγχωρει,η kawasaki oχι:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
γεια σας παιδια οπως βλεπετε ειμαι νεος στο forum. Στο θεμα μας τωρα εχω ενα kazer 112cc μοντελο του '03 και εχει κανει μονο 5.000Km μιας και αρχισα να το οδηγαω πριν απο 2.5 χρονια. Ολο μηχανακι ειναι μαμα εκτος απο την εξατμιση (protech την οβαλ) . τωρα θελω να το ανεβασω στα 56-59mm τι μου προτεινετε? ειναι καλη ιδεα ?ή να το αφισω μαμα βγαζοντας το κουτοφιλτρο και να βαλω μια χοανι με 24αρι καμπιλατερ? αν βαλω χοανι θα μου μπερδευει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια οπως βλεπετε ειμαι νεος στο forum. Στο θεμα μας τωρα εχω ενα kazer 112cc μοντελο του '03 και εχει κανει μονο 5.000Km μιας και αρχισα να το οδηγαω πριν απο 2.5 χρονια. Ολο μηχανακι ειναι μαμα εκτος απο την εξατμιση (protech την οβαλ) . τωρα θελω να το ανεβασω στα 56-59mm τι μου προτεινετε? ειναι καλη ιδεα ?ή να το αφισω μαμα βγαζοντας το κουτοφιλτρο και να βαλω μια χοανι με 24αρι καμπιλατερ? αν βαλω χοανι θα μου μπερδευει?

 

το παπι εχει λιγα km...αν ανεβασεις σε mm θα εχεις περισσοτερο γκαζι αλλα λιγοτερη αξιοπιστια σε σχεση με το να βαλεις χοανη και καρμπ εσυ τι θελεις περισσοτερο απο τα 2??

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν καλυτερα αν του εβαζα χοανι και καρμπ αλλα τι μαρκα καρμπ και χοανι?

για καρμπ κατα την γνωμη μου θα ηταν καλυτερο να βαλω ενα 22-24αρη

 

 

και κατι αλλο για 112cc με 9,3hp/8,500rpm καλα ειναι τα 85-90Km ποθ πιανει?

Link to comment
Share on other sites

85-90 λες στο κοντερ? λιγα ειναι,εγω εχω 51χ54 μαμα,110κυβ.εκ και σε ευθεια βγαζει 105-110.. επρεπε να σ βγαζει 100 παντως
Link to comment
Share on other sites

85-90 λες στο κοντερ? λιγα ειναι,εγω εχω 51χ54 μαμα,110κυβ.εκ και σε ευθεια βγαζει 105-110.. επρεπε να σ βγαζει 100 παντως

 

παιζει να μην το εχει στρωσει καλα ο θειος μου καθως το ειχε πριν 2,5χρονια

Link to comment
Share on other sites

παιζει να μην το εχει στρωσει καλα ο θειος μου καθως το ειχε πριν 2,5χρονια

 

εχει βαρεσει κοφτη η 4η και εχει βγαλει 85-90km??;)

o θειος σου το οδηγουσε σωστα ή παιζει να εχει φαει τα δισκακια απο την οδηγηση???

Link to comment
Share on other sites

εχει βαρεσει κοφτη η 4η και εχει βγαλει 85-90km??;)

o θειος σου το οδηγουσε σωστα ή παιζει να εχει φαει τα δισκακια απο την οδηγηση???

 

μεχρι στιγμης οχι (θα πρεπει να φτασω μεχρι την Τριπολη για να δω που θα βαρεσει κοφτες)

παιζει να εχει φαει τα δισκακια που? (ειμαι ολιγον ασχετοσ με αυτα)

 

θα ηταν καλυτερα αν του εβαζα χοανι και καρμπ αλλα τι μαρκα καρμπ και χοανι?

για καρμπ κατα την γνωμη μου θα ηταν καλυτερο να βαλω ενα 22-24αρη

 

 

και κατι αλλο για 112cc με 9,3hp/8,500rpm καλα ειναι τα 85-90Km ποθ πιανει?

 

το καρμπ τις κειχιν 22-24αρη ποσο κανει περιπου?

Link to comment
Share on other sites

mexri stigmis oxi (8a prepei na ftasw mexri tin tripoli gia na dw pou 8a baresei koftes)

paizei na eixe faei ta diskakia pou? (eimai oligon asxetos se auta)

 

αν δεν βαρεσει κοφτες η 4η δεν μπορεις να δεις την τελικη;) βαρα μια και πες μας ποσα εβγαλε;)

αν δεν το οδηγας σωστα και βαζεις καρφωτες το ζοριζεις πχ αντι να βαλεις 1η εχεις 2α και δεν τραβαει καλα και κατι τετοια χαλανε τα δισκακια πατιναρει και δεν παει καλα (τα δισκακια ειναι μεσα στην καμπανα)... http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_46&products_id=177&osCsid=aff70d9e10a6a9246e24f19045100d20 συν λαιμο και αρταλος (το μαυρο πλαστικο που ειναι αναμεσα στο καρμπ και στον λαιμο) κατι ακομα γραφε με ελληνικα:!:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαρεσει κοφτες η 4η δεν μπορεις να δεις την τελικη;) βαρα μια και πες μας ποσα εβγαλε;)

 

epiasa kapou sta 103-105Km (afou abgala ton papa) kai dn barese koftes tin alli bdomada 8a sas pw

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

ε τοτε οκ με τα km... χοανη εβαλες?? θα το φτιαξεις καθολου??

 

χοανι μου εδωσε ενας φιλος μου απο ενα chally προς το παρον μεχρι να παρω εγω 8α το βαψω σε μπλε περλα με κρυσταλους , θα αλλαξω καρμπ με αυτο που ανεφερες παραπανω αλλα θα πω στο μηχανικο μου να γυρισει τον λαιμο προς τα δεξια και τελος θα βγαλω τον λασποτηρα απο πισω θα δεσω την πινακιδα με σιρμα και θα αλλαξω το πισω φαναρι με ενα που να εχει τα φλας μεσα.

Link to comment
Share on other sites

τι χοανι μου προτεινεισ να βαλω?

 

καλο ειναι να βαλεις μια σχετικα καλη χοανη για να φιλτραρει καλα τον αερα δες εδω http://www.akyriakopoulos.gr/shop/index.php?cPath=22_25&sort=3a&page=8&osCsid=a999fd8b9a913109609a31d3c966619d τις simota σχετικα καλες πρεπει να ειναι σε σχεση με καποιες αλλες που ειναι της πλακας και κανουν 3-6€;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...