Jump to content

Χώροι στάθμευσης σε νυχτερινά κέντρα


kergaz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H καλύτερη φάση είναι στο Island στη Βάρκιζα...

Μιλάμε είναι τραγική η κατάσταση...

δεν εχεις κ αδικο...εκει η το αφηνεις στο πεταλο(στα λιμανακια) η κατω στη βαρκιζα..δεν υπαρχει αλλη λυση.:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να Βάλουμε κάποια πράγματα στη θέση τους.

 

Παρκαδόροι ή υπεύθυνοι παρακδόροι = λαμόγια.

 

Εχω γνωρίσει προσωπικά άτομο που έκανε τη δουλεία και νοικιαζε χώρους πάρκινγκ έξω από μαγαζιά της παραλιακής.Λοιπόν 6000 Ε κέρδος μέσα σε ένα βράδυ κατα μέσο όρο τις καλές μέρες!Όσο αφορά για το αν πρέπει να πληρώσεις,εγώ θα πω απλά περπατήστε και λιγάκι,αφήστε το 500 μέτρα πιο πέρα!Συμφέρει απο το να πληρώσεις 10Ε.Και για οποιον πει για γκόμενες και τα λοιπά απλά να πει στις κοπέλες ότι δεν θέλει να αφήνει το αμάξι σε ξένα χέρια!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν καταλαβαίνω αυτό που συμβαίνει στο Πράκτικερ στην Πειραιώς...Τους υπενοικιάζει κανείς τον χώρο και τα βράδια χρησιμοποιείται αποκλειστικά από παρακείμενα κέντρα ως χώρος στάθμευσης με ακριβό κόμιστρο (γύρω στα οχτώ ευρώ, αν δεν κάνω λάθος) Εδώ όμως, το βάζεις εσύ στη θέση που θέλεις, αλλά δεν φεύγεις αν δεν πληρώσεις...Δεν είμαι σίγουρος δε, αν σου δίνουν και απόδειξη...

 

Να προσθέσουμε πως παρκαδόροι χρησιμοποιούνται την ημέρα και από καφετέριες, όπως το Ζέπελιν στο Γαλάτσι, που αν δεν κάνω λάθος, αφήνεις εκεί τουλάχιστον ότι προαιρείσαι.....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιουν το παρκινγκ του Πρακτικερ? καλο.....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

διπλα απο galea ενα δημοσιο παρκινγκ π την μερα δεν πληρωνεις τιποτα κ το βραδυ π δουλευει κοβουν κ αποδειξεις το χει παρατηρησει κανεις?:P
Link to comment
Share on other sites

καταχρηση δημοσιου χωρου δηλαδη? εχει αδεια να τον χρησιμοποιει? ε ρε ΣΔΟΕ που τους χρειαζεται...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο συγκεκριμένο μαγαζί μου το είχανε κτυπήσει πίσω.... και η μ@@@ είναι ότι έχω σύστημα παρκαρίσματος... την επόμενη που θα πάω θα τους δώσω τα λ@@@ θα τους την πω και θα το παρκάρω μόνος μου . Ας μου πούνε τίποτα.....
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Μικρολίμανο ,θα έχετε δει και ίσως παρκαρει και εσείς, στις μπακέτες στην είσοδο των οποιων είναι στημενοι καποιοι (συνήθως αγόρια και κορίτσια) και προαιρετικά μπορείς να τους πληρώσεις.

Για να μην πω τώρα που χειμωνιάζει για την Ιερά οδο που το βράδυ παρκάρουν απο την συμβολη με την Πειραιώς έως και την Γεωπονική εκατέρωθεν του δρόμου. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσης στο Μικρολίμανο ,θα έχετε δει και ίσως παρκαρει και εσείς, στις μπακέτες στην είσοδο των οποιων είναι στημενοι καποιοι (συνήθως αγόρια και κορίτσια) και προαιρετικά μπορείς να τους πληρώσεις.

:

αν δεν κανω λαθος 2 παρκινκγ ειναι δημοσια μετα τις πρωτες καφετεριες σε εναν τεραστιο χωρο κ απεναντι στα γηπεδα...π πληρωνεις κ προαιρετικά

τα λεφτα ομως ποιος τα παιρνει ο δημος ή αυτος? ειναι υπαλληλος του δημου,πληρωνεται μονο απο αυτα ή εχει κ σταθερο εισοδημα?πρεπει να χει βγαλει πολλα φραγκα...

λειτουργει ακομη? γιατι εχω καιρο να περασω βραδυ κ μεσημερι απογευμα εχουν μια αλυσιδα στην εισοδο.

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμισατε τωρα!!! :D ειχαμε παει το καλοκαιρι σε ενα μαγαζι στην θεσσαλονικη και αφηνουμε το αμαξι και μολις βγαινουμε εξω ερχεται ο νεαρος να παρει τα κλειδια και να το παρκαρει οπου επρεπε τελος παντων... και βλεπω που κανει μια κινηση στο φιλο μου οπως κανουν τα ζητιανακια στο δρομο που εχουν απλωμενη τη χουφτα τους!!! τον ρωταω μετα τι του ειπε ο νεαρος και μου λεει: "μου ειπε, αν θελετε κατι να δωσετε κατι και στον παρκαδορο!!!!!" :lol::lol::lol: καλα λυθηκα στα γελια!!!!

για να μην σας αφησω και με την απορια τι εγινε παντως... του ειπε ο φιλος μου θα σου δωσω μετα γιατι δεν εχω ψιλα :lol: και οταν πηραμε το αμαξι να φυγουμε τον αγνοησαμε επιδεικτικα... η πλακα ειναι οτι σε αλλα μαγαζια εχουμε δωσει μπουρμπουαρ, γιατι ηταν ευγενεστατοι και μια χαρα... αλλα αυτος μας εκατσε στο λαιμο και πηρε αντε να μην πω τι, γιατι δεν μου το επιτρεπει η αγωγη μου!!! :X:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Συνεβη πριν 1 μηνα στο κεντρο Πολιτεια:

 

Βγαινω απο το κεντρο κ παω να παρω το κλειδι για τ αμαξι μου.Το παιρνω κ παω ν φυγω.Μ λεει ο παρκαδορος 5€ ειναι.

Σιγουρα? λεω

Ναι

Ειναι υποχρεωτικο το πουρμπουαρ? λεω

Ναι

Στο μαγαζι που δουλευω, λεω, το πουρμπουαρ στο παρκινγκ ειναι προαιρετικο.Κ οντως ετσι ειναι.

Τελικα ζητησα αποδειξη.

Ωχ ρε φιλεεεε, θες να δωσεις 5€ χωρις αποδειξη ή 10 με αποδειξη?

Θελω αποδειξη φιλε...

Κ με παιρνει κ παμε σε μια αποσταση 200 μετρων σε διπλανο παρκινγκ κεντρου, οπου βρισκνταν σε 1 σταντ 2 κυριοι στους οποιους εξηγησε τι ειχε γινει ο παρκαδορος.

Στην αρχη λενε αυτοι οτι δεν εχουν πανω τους αποδειξη και παιρνουμε το δρομο για ακομα πιο μακρινο παρκινγκ.

Αφου απομκρυνθηκαμε 10 μετρα μας φωναζουν οι 2 κυριοι και λενε οτι μολις βρηκασνε μια ξεχασμενη αποδειξη.

Δεν ξερω τι προλαβαν να κανουν σε 5 δευτερολεπτα πισω απο την πλατη μου.Παντως εγω πληρωσα μεν τα 5€ αλλα τελικα τους πηρα μια -φαινομενικα νομιμη- αποδειξη...

 

Διεκδικηστε τα δικαιωματα σας!

Link to comment
Share on other sites

αλλα αυτος μας εκατσε στο λαιμο και πηρε αντε να μην πω τι, γιατι δεν μου το επιτρεπει η αγωγη μου!!! :X:X:X

Πάντως όχι αυτό που υπονοείς, εκτός αν εννοείς ότι θα βοηθούσε και ο σύντροφός σου στη...διανομή!!!:lol::lol:

 

Αμάν επιτέλους, ας μην τα εξισώνουμε όλα.....;):p

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...