Jump to content

Bενζίνες BP Ultimate/ Vpower/ Eco100/ Vpower Racing 99+


VIDEOMIX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

me to kali poiotita migmatos ennow to kavsimo migma tou kinhthra thn periektikotita aera kavsimou. an to amaxi den einai rytmismeno kala kai kapnizei dld to anagkazeis esy na paraxei karvouno tote einai xamena lefta na kaneis xrish tetiwn kavsimon. an oxi tote egw lew nai sth xrish tous.
Link to comment
Share on other sites

Auto 8a to katalabeis kai apo thn e3atmish. Otan einai mauros o kapnos exeis polu benzini sot migma h elipsi aera.....enw me aspro kapno exeis polu aera h elipsi benzinis....an o kinitiras sou sintirite se kalh katastash tote 8a eprepe na exei diafanes kapno....an einai diafanes tote as baleis thn vpower....oxi gia beltiwsh dunamhs....alla gia sintirisi tou kinitira.
Link to comment
Share on other sites

Πάντωs όταν αγόρασα το αυτοκίνητό μου πρίν 1,5 χρόνο, μου είπαν στην αντιπροσωπεία να βάζω μόνο σούπερ αμόλυβδη, διοτι έτσι τουs είπαν σε σεμινάριο οι Γερμανοί,επειδή η βενζίνη στην Ελλάδα ειναι κατώτερηs ποιότηταs, οπότε για να ειναι σε παραπλήσια ποιότητα με τηs Γερμανίαs, θα πρέπει να βάζουμε μόνο σούπερ. Και αυτό διότι εαν βάζουμε απλή, θα υπάρξει πιθανότητα προβλημάτων στον εγκέφαλο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεγελιομαστε...Νερωμενες βενζινες υπαρχουν παντου...Εδω ειχανε πιασει ολοκληρη Shell σε αρκετες χωρες να χει νοθευμενη βενζινη. Και η μ@λ@κια ειναι πως αν βαλεις κατι καθαριστικα που υπαρχουν για να καθαριστει το ντεποζιτο σου ρχονται ολα τα σκουπιδια και σου βουλωνουν τα φιλτρα και τα injection. Δραμα η κατασταση...

Στο δικο μου πριν απο μισο χρονο του κατεβασα το ντεποζιτο και το καθαρισα...Ειχε νερακι και οχι μονο...Ειχε βγαλει και σκουρια που φαντασεστε τι θα γινοταν αν πιγαινε μπροστα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Gia th skouria ftaiei sini8ws to adio depozito gia polu kairo....diladi an to exeis panta sxedon adio kai bazeis 15-20 euro kai to pas isa isa sth mesh....8a skouriasei. An einai na afiseis ena ama3i akinito gia polu kairo....ektos tou na aposindeseis thn bataria.....gemise to depozito!
Link to comment
Share on other sites

Ναι !

 

Engineer αυτο λεω...Αν βαλεις τα καθαριστικα θα "καθαρισουν" και καλα οτι καθαρισουν, η μιζερια παλι θα μεινει στο ντεποζιτο σου και ακομα χειροτερα αυτα που εχει "καθαρισει" θα πανε μπροστα και θα σου βουλωσουν τα παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πήγα στην αντιπροσωπία το αυτοκίνητό μου, σε έναν προιστάμενο συζήτησα για το θέμα που έχουμε ανοίξει περι βενζινών. Μου είπε πωs το ζήτημα για τιs μηχανέs ειναι πωs χρειάζονται 95 οκτάνια, κάτι που δύσκολα το βρίσκειs στιs βενζίνεs των εταιριών.

Οπότε για να συγουρευτούμε βάζουμε rasing η Ultimate που μάλλον φθάνουν τα οκτάνια που πρέπει. Μου είπε πωs, μην περιμένω να είναι τα τόσα οκτάνια που διαφημήζουν, σε καμμία περίπτωση.

Μεγάλο ρόλο παίζουν και διάφοροι παράγοντεs όπωs τα πρατήρια και η τιμιότητά τουs και ο χώροs αποθήκευσηs, οι νταλίκεs μεταφοράs και διάφοροι άλλοι τρίτοι που απο την παραγωγή μέχρι τα ντεπόζιτά μαs, μεσολαβούν. Τα τέστ του υπουργείου ειναι λυψά και χωρίs τον κατάλληλο έλεγχο που μόνο στο μετσόβειο θα μπορούσε να γίνει σε μηχανέs ................................ <(δεν θυμάμαι πώs ακριβώs μου είπε τιs εν λόγο μηχανέs δοκιμών)

Link to comment
Share on other sites

To palio fysika. Eho 4. to ena apo ayta to eho se gabrio. tin anoixi stin kypseli ime sima katatethen, kathos ke stin loytsa poy pigeno episkepsi stoys dikoys moy. perito na po pos eine moynopagida.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι τιμές εκτωξεύτικαν πάλι. Τώρα πιά την ultimate δεν μπορώ να την βάλω λόγο οικονομικής στενότητας. Πάντως, τελικά ειναι μάλλον καλύτερη σε εντός λεκανοπεδίου χρήση και για μακρινά ταξίδια η rassing.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 1 Απρ. 2004 , 17:07)

 

Kι εγώ Νίκο...

 

Ρε videomix που το ξέθαψες..?

 

E μα το ξεχάσατε. Και τώρα μάλιστα που οι τιμές έχουν "πάρει" την ανηφόρα θα έπρεπε να το συζητάμε περισσότερο και πιό προβληματισμένοι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...