Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hallo!

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας επιτρέπει να διαβάζουμε αρχεία *.pdb στο pc? (winXP)

 

επισης, υπάρχει τρόπος να τρέξουμε εφαρμογές για palm στο pc?

 

thanx!

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Thn kalhspera mou se olous.Mhpws gnwrizei kanenas kapoio programmataki pou na sou dinei th dynatothta na katagrafeis eikona kai hxo apo thn eikona kai ton hxo pou stelnei o allos sto netmeeting?ki an to exei dokimasei na mou pei 2 logia parapanw akomh kalytera..:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Υπαρχει κανενα free προγραμματακι που κανει κανονικο recovery αρχειων η μπα???? οσα αναζητησα θελουν registration key. Eστω να εμφανιζει ομορφα και οχι ακαταλαβιστικα ποια αρχεια εχουν διαγραφθει ? Να ξερω ποια να αναζητησω... τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει κανενα freeware προγραμμα που να μπορω να δημιοργησω amimations??
Link to comment
Share on other sites

http://digilander.libero.it/mega27/mp3split/

 

Mega Mp3 Splitter.

 

Ενα πολυ απλο freeware προγραμματακι , με το οποιο μπορει κανεις πολυ ευκολα να "κοψει" τα mp3 του , και μαλιστα με ακριβεια στα Frames. Αξιζει.

 

@em_seven: Αν μιλας για .gif animations , χρησιμοποιησε το

 

UnFreez

Link to comment
Share on other sites

1. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου κανει τα δυο partitions του δισκου μου παλι ενα;

2. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου μετατρεπει τα tags των mp3 που θα διαλεξω απο ελληνικα σε greeklish;

 

Thanks! :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

1. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου κανει τα δυο partitions του δισκου μου παλι ενα;

2. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου μετατρεπει τα tags των mp3 που θα διαλεξω απο ελληνικα σε greeklish;

 

Thanks! :)

 

  1. Καποιο free δεν μου ερχετε στο μυαλο,αλλα πολυ καλο ειναι το Partition magic
  2. Υπαρχει ενα μικρο freeware προγραμμα με το ονομα gr2grklish που κανει αυτην την δουλεια αλλα δεν θυμαμαι απο που το ειχα κατεβασει. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

1. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου κανει τα δυο partitions του δισκου μου παλι ενα;

 

Thanks! :)

Το Partition Magic ειναι απο τα καλυτερα του ειδους ;) :cool:

 

EDIT: Με προλαβε ο φιλτατος βαζελος :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Οk, ευχαριστω παιδια! :)

 

edit: Και για τους υπολοιπους που θελουν το gr2grklish θα το βρουν εδω ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

http://digilander.libero.it/mega27/mp3split/

 

Mega Mp3 Splitter.

 

Ενα πολυ απλο freeware προγραμματακι , με το οποιο μπορει κανεις πολυ ευκολα να "κοψει" τα mp3 του , και μαλιστα με ακριβεια στα Frames. Αξιζει.

 

@em_seven: Αν μιλας για .gif animations , χρησιμοποιησε το

 

UnFreez

Δεν ειναι και πολυ καλο προγραμμα μηπως ηερεις καποιο αλλο να μου προτινεις????
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και πολυ καλο προγραμμα μηπως ηερεις καποιο αλλο να μου προτινεις????

 

Mp3Cutter (Einai giro sta 800Kb). Einai poli aplo.

An thes steile mou email na sto steilo. :)

Link to comment
Share on other sites

1. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου κανει τα δυο partitions του δισκου μου παλι ενα;

2. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μου μετατρεπει τα tags των mp3 που θα διαλεξω απο ελληνικα σε greeklish;

 

Thanks! :)

Freeware programa gia ta partisions.. apo dos ;)

Link to comment
Share on other sites

Freeware programa gia ta partisions.. apo dos ;)
Αν εννοείς το fdisk που έχει το DOS, δεν μπορεί να κάνει αυτό που θέλει ο Woca, να ενώσει δηλαδή δύο partitions χωρίς να χαθούν τα περιεχόμενα τους. Μπορεί μόνο να διαγράψει partitions και να φτιάξει νέα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Στην δουλεία μου έχω πρόσβαση στο διαδύκτιο και μπορώ να κατεβάσω διάφορα προγράμματα αλλά φοβάμαι να κάνω download, μήπως και με δούν οι τεχνικοί

του server και μου την πούν. Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να μπορώ να κρύβομαι λίγοοο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
yparxei kanena programma me to opoio na skanarei ton disko kai oti arxeia loipoun apo ton fakelo ton windows na ta xanabazei??

 

Φυσικά και υπάρχει, και ας σου απάντησε λάθος ο Σπύρος!!!! Είναι τα ίδια τα Windows (ΧP πάντα)

Ανοίγεις κονσόλα, και ενώ έχεις βάλει μέσα το cd των Windows, γράφεις sfc /scannow

sfc = system file checker

Tότε τα Windows ελέγχουν τον εαυτό τους για να βρούν σημαντικά αρχεία απο τον πυρήνα που πιθανώς να λείπουν ή να είναι κατεστραμμένα, και τα ξαναεγκαθιστούν. Αυτό είναι καλό να γίνετε 1 φορά το μήνα περίπου~~~

Link to comment
Share on other sites

uparxei kapio software pou mporw na katevasw? yiati den exw ta cds apo to xp... :( kai an de kanw lathos de mou eixan erthei tipota cd otan phra to pc htan mesa ta windows..an thumamai kala
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το fdisk που έχει το DOS, δεν μπορεί να κάνει αυτό που θέλει ο Woca, να ενώσει δηλαδή δύο partitions χωρίς να χαθούν τα περιεχόμενα τους. Μπορεί μόνο να διαγράψει partitions και να φτιάξει νέα.

 

 

to partition magic pantos enonei partitions kai apla ta periexomena tou enos ta vazei se ipokatalogo tou enos pou tha exei telika dimiourgithei.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα στο forum.

Θα μπορουσε κάποιος να μου απαντησει αν υπάρχει καποιο πρόγραμμα στα ελληνικα,

να του δινω 5-6 γράμματα και να μου βρίσκει τις πιθανές λέξεις?

 

ευχαριστω

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

:alien: Γειά σας! Ψάχνω ένα προγαμματάκι που να μπορώ να δημιουργήσω σχέδια με γραμματάκια, π.χ. όπως αυτά που βλέπω καμιάφορα όταν κατεβάζω κάποιο σπαστήρι απο το διαδύκτιο και τα βλέπω στο noterpad ή παλιότερα στο mIRC. Μακάρι κάποιος να κατάλαβε κάτι απο αυτό που ζητάω.
Link to comment
Share on other sites

:alien: Γειά σας! Ψάχνω ένα προγαμματάκι που να μπορώ να δημιουργήσω σχέδια με γραμματάκια, π.χ. όπως αυτά που βλέπω καμιάφορα όταν κατεβάζω κάποιο σπαστήρι απο το διαδύκτιο και τα βλέπω στο noterpad ή παλιότερα στο mIRC. Μακάρι κάποιος να κατάλαβε κάτι απο αυτό που ζητάω.

 

Θέλεις κάποιο bmp to ascii πρόγραμμα! ;)

 

http://www.xoyosoft.com/mas/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:worry: Στην εταιρεία που δουλεύω, αν και administrator στον υπολογιστή μου δεν μπορώ να κατεβάσω κάποια προγραμματάκια όπως παλαιότερα γιατί ένας απο το δίκτυο της εταιρείας μου, ήρθε μια μέρα στον υπολογιστή μου και μείωσε τον όγκο δεδομένων που μπορώ να κατεβάσω, γιατί τον υπολογιστή αυτόν θα τον χρησιμοποιούσε και ένας άλλος και φοβηθήκανε ...δήθεν μην αρχίσει τα downlaod. Τέλος πάντων εγώ θέλω εάν γίνεται να αλλάξω αυτήν την κατάσταση, δηλαδή να κατεβάζω περισσότερο όγκο δεδομένων. Πώς γίνεται αυτό; Μου έχουν πεί για ενα προγραμματάκι HTTP tunnel το οποίο ξεγελάει το explorer. Αληθεύει αυτό; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλο προγραμμα για να σβηνεις αρχεια , φακελους.Που δεν σβηνονται.....

CopyLock - Version 1.08

CopyLock is a small program that allows the replacement of one or many files

which are currently in use by the system or any other running process.

Click Add > Files to replace, select the new file and the destination folder,

click Apply, restart when invited to do so and that's it!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...