Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και μερικά προγραμματάκια για τους χρήστες Gmail και όχι μόνο !

  • To Pop goes gmail είναι ένα πρόγραμμα που επιτρέπει στους χρήστες να μπορούν να χειρίζονται τα e-mail τους μέσα από το ν αγαπημένο τους e-mail client
  • To gtray είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορούν οι χρήστες να πέρνουν ειδοποίηση για το πότε λαμβάουν νέο μήνυμα:)
  • Με το gmail μπορείτε να μεταφέρετε τα e-mail σας από το hotmail στο gmail αυτόματα
  • Ακόμη για όσουν επιθυμούν να κατεβάζουν τα e-mail τους από yahoo! χρησιμοποιώντας POP υπάρχει το Yosucker

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (20 Ιούν. 2004 , 15:40)

 

δηλαδη: username ...abcdefg

Password ...******* αυτα πως θα τα δω;

 

 

Σου απαντησα ηδη. iOPUS Recovery Xp.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος indigo (20 Ιούν. 2004 , 14:47)

 

καλησπέρα,

ψάχνω κάποιο s/w το οποίο να κάνει την δουλειά την οποία κάνει το norton ghost...

 

θέλω δλδ να στήσω ενα pcάκι αρχικά με XP ας πούμε μόνο και να πάρω το ghost, έπειτα να βάλω 2-3 απαραίτητες εφαρμογές (office, .net κτλ) και να πάρω ενα 2ο ghost. Έπειτα σε κάθε format να χρησιμοποιώ όποιο ghost θέλω για να ξαναστήνω το μηχανάκι χωρίς πολύ βαβούρα... ( αυτό ήταν παρένθεση για όσους δεν γνωρίζουν τη λειτουργία του ghost ).

 

έχει κανείς κάτι υπόψιν ?

 

thnx.

 

 

ριξε μια ματια εδω

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να κάνει retrieve έναν password μιας dial-up ενώ στο box λέει to change the saved password click here; :worry:

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Λεγεται Νetwork and Dial up Password Revealer και παρεχεται απο την Rixler Software.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο prog που να μου εμφανίζει τον αριθμό τηλ αυτού που με καλεί (αναγνώριση κλήσεως) στο pc την ώρα που είμαι οnline..?

 

* Μιλάμε για netmod & isdn σύνδεση..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (23 Ιούν. 2004 , 18:22)

 

Υπάρχει κάποιο prog που να μου εμφανίζει τον αριθμό τηλ αυτού που με καλεί (αναγνώριση κλήσεως) στο pc την ώρα που είμαι οnline..?

 

* Μιλάμε για netmod & isdn σύνδεση..

 

 

Υπήρχε κάποτε ένα ελληνικό πρόγραμμα, ονόματι Yannis, που, μεταξύ άλλων, είχε και caller id, όπως ζητάς. Το είχα, αλλά με την κατάργηση της isdn το έσβησα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (23 Ιούν. 2004 , 18:22)

 

Υπάρχει κάποιο prog που να μου εμφανίζει τον αριθμό τηλ αυτού που με καλεί (αναγνώριση κλήσεως) στο pc την ώρα που είμαι οnline..?

 

* Μιλάμε για netmod & isdn σύνδεση..

 

 

Υπάρχουν δύο ειδών τέτοια προγράμματα:

1) Αυτά που απαιτούν CAPI

2) Αυτά που δεν απαιτούν CAPI.

 

Τα πρώτα είναι συνήθως πιο εξελιγμένα και κάνουν πολλά πράγματα, όμως δε δουλεύουν με τα παλιά NetMod, δεν συνεργάζονται σωστά με το άθλιο CAPI της Intracom, πολλές φορές δεν βγάζουν αναγνώριση και πολλά δεν είναι freeware. Ένα τέτοιο είναι το Faethon ISDN cli και το "πολύ" RVS-COM (commercial).

 

Τα δεύτερα είναι πιο μικρά, κάνουν μόνο αναγνώριση, δουλεύουν με όλα τα NetMods αλλά επειδή κρατάνε συνεχώς ανοικτή την COM δεν μπορείς να μπεις στο Internet, και αν μπεις δεν έχεις αναγνώριση. Τέτοια είναι το NTcontrol http://outopia.gr/ntcontrol.shtml και το NetModClip http://netmodclip.sourceforge.net/

Link to comment
Share on other sites

ee τα δεύτερα τα έχω δοκιμάσει κι έχεις δίκιο...θα δοκιμάσω κι ένα freeware της πρώτης κατηγορίας..http://www.freedownloadscenter.com/Business/Misc__Phone_Tools/PhoneTray_Free_Screenshot.html ..

 

* το netmod μου δεν είναι παλιό ..κανα 6μηνο το έχω..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (23 Ιούν. 2004 , 19:57)

 

Oxι ρε Manoz... thnx anyway

 

θυμάσαι από που το κατέβασες μήπως..? :worry:

 

 

Ψάχνοντας όμως βρήκα αυτό:

http://www.faethon.net/isdncli/

:cool:

 

Δοκίμασέ το και πες εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζω..αλλά αυτό με ανησυχεί..γιατί με ενδιαφέρει πολύ όταν είμαι online.. :worry:

 

Πρόβλημα έχει παρατηρηθεί κατά την χρήση του iSDN CLI στην συνεργασία του με το netMod USB. Ενημερωτικά, η δυσλειτουργία αυτή δεν οφείλεται στην κατασκευή του προγράμματος, αλλά στους "περίεργους" capi οδηγούς του netMod USB.

 

Τα προβλήματα με το netMod USB παρατηρούνται κατά την ταυτόχρονη χρήση του Internet και του iSDN CLI. Ειδικότερα, όταν χρησιμοποιείτε το iSDN CLI με το netMod ΔΕΝ θα μπορείτε να κάνετε σύνδεση με το Internet και αντίστροφα όταν είστε συνδεδεμένοι στο Internet και προσπαθήσετε να ξεκινήσετε το iSDN CLI θα λαμβάνετε μήνυμα λάθους

 

Γιατί αν δουλεύει όπως το netmod clip τι να το κάνω.. :(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (23 Ιούν. 2004 , 20:33)

 

Το κατεβάζω..αλλά αυτό με ανησυχεί..γιατί με ενδιαφέρει πολύ όταν είμαι online.. :worry:

 

Πρόβλημα έχει παρατηρηθεί κατά την χρήση του iSDN CLI στην συνεργασία του με το netMod USB. Ενημερωτικά, η δυσλειτουργία αυτή δεν οφείλεται στην κατασκευή του προγράμματος, αλλά στους "περίεργους" capi οδηγούς του netMod USB.

 

Τα προβλήματα με το netMod USB παρατηρούνται κατά την ταυτόχρονη χρήση του Internet και του iSDN CLI. Ειδικότερα, όταν χρησιμοποιείτε το iSDN CLI με το netMod ΔΕΝ θα μπορείτε να κάνετε σύνδεση με το Internet και αντίστροφα όταν είστε συνδεδεμένοι στο Internet και προσπαθήσετε να ξεκινήσετε το iSDN CLI θα λαμβάνετε μήνυμα λάθους

 

Γιατί αν δουλεύει όπως το netmod clip τι να το κάνω.. :(

 

 

Να υποθέσω ότι έχεις το netmod συνδεδεμένο με τη usb θύρα ε;

Κατέβασε τότε τους τελευταίους capi οδηγούς, κι αν δε βρεις γιατρειά, να σκεφτείς τη λύση σειριακής σύνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

Mήπως υπάρχει όμως και κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει με isdn που έχει συνδεθεί σε σειριάκη στο pc αλλά ακόμα και αν είσαι internet να δουλεύει?
Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 (24 Ιούν. 2004 , 00:36)

 

Mήπως υπάρχει όμως και κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει με isdn που έχει συνδεθεί σε σειριάκη στο pc αλλά ακόμα και αν είσαι internet να δουλεύει?

 

 

Oxi.

Link to comment
Share on other sites

Tότε εφόσον δεν μπορώ να τα λειτουργήσω την ώρα που είμαι online..τι να τα κάνω..?

Τότε τα χρειάζομαι...μετά το κλείνω το pc..xμμμ

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (23 Ιούν. 2004 , 18:22)

 

Υπάρχει κάποιο prog που να μου εμφανίζει τον αριθμό τηλ αυτού που με καλεί (αναγνώριση κλήσεως) στο pc την ώρα που είμαι οnline..?

 

* Μιλάμε για netmod & isdn σύνδεση..

 

 

Για PSTN μήπως κανένα?

Υπάρχει?

my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε κάποιο προγραμματάκι που μπορεί να ανακαλέσει αρχεία απο τον κάδο ανακύκλωσης αφού τα έχετε σβήσει πριν απο 3 μέρες? Έκανα μια ψιλομα***κία :P

EDIT: Never mind, το βρήκα Easy Recovery,ελπίζω να με σώσει....

Τι ήθελα και τα έβαψα ξανθά αφού η μπογιά με χαλάει...για να μάθω να σβήνα σημαντικά αρχεία :wacko:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (23 Ιούν. 2004 , 17:57)

 

Λεγεται Νetwork and Dial up Password Revealer και παρεχεται απο την Rixler Software.

 

 

Το γνώριζα ήδη αυτό αλλά είναι shareware και δεν μπόρεσα ποτέ να βρω το cr*ck για τις τελευταίες εκδόσεις. Κατάφερα όμως μετά από ελεεινό ψάξιμο να βρω freeware προγραμμάκι το οποίο δουλεύει σου βρίσκει όλα τα passwords και δε διαφημίζεται πουθενά: h**p://www.snapfiles.com/download/dldialuppass.html

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear (27 Ιούν. 2004 , 14:25)

 

Το γνώριζα ήδη αυτό αλλά είναι shareware και δεν μπόρεσα ποτέ να βρω το cr*ck για τις τελευταίες εκδόσεις. Κατάφερα όμως μετά από ελεεινό ψάξιμο να βρω freeware προγραμμάκι το οποίο δουλεύει σου βρίσκει όλα τα passwords και δε διαφημίζεται πουθενά: h**p://www.snapfiles.com/download/dldialuppass.html

 

Προσοχή, τα 2 μου antivirus το βλέπουν σαν ιο.

 

[EDIT: Αν και ο ElektrikEye δεν συμφωνεί το McAffe μου και το F-Prot μου λένε ότι είναι ιος, και συγκεκριμένα αυτός http://vil.nai.com/vil/content/v_126141.htm . Είναι καινούργιος (9. Ιουνίου 2004) οπότε ElektrikEye μάλλον το antivirus σου χρειάζεται ένα update.]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...