Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1054767&catalog=22&category=69978004&page=6

 

εδω διαβασα οτι δεν εχει ανοιχτη ακροαση αληθευει:wacko::wacko:?

Μόλις το δοκίμασα. Έχει. Άρα το Πλαίσιο κάνει λάθος στην περιγραφή του.

Φυσικά και έχει.

Αυτά τα πράγματα είναι αυτονόητα για συσκευές Series 60.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεω και εγω, εδω εχουν κατι μουφες ανοιχτη συνομιλια.

 

α και κατι αλλο στη συσκευασια περιεχεται καρτα μνημης??

Link to comment
Share on other sites

λεω και εγω, εδω εχουν κατι μουφες ανοιχτη συνομιλια.

 

α και κατι αλλο στη συσκευασια περιεχεται καρτα μνημης??

Τσού...

 

Αλλά δεν πειράζει πολύ...Η τιμή είναι καλή και χωρίς...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όντως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις Kingston.

 

Έχω μία των 2GB και θέματα που εγκαθιστούσα εκεί, δεν φαινόντουσαν στον Application Manager. Η λύση που βρήκα, ήταν να ξαναεγκαθιστώ τα θέματα μέχρι να τα δει ο Manager. Πάντως με όλα τα άλλα αρχεία δεν έχω προβλήματα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως χρησιμοποιω μια Kingston 2GB Made in Taiwan και δεν μου χει βγαλει κανενα προβλημα :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όντως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις Kingston.

Χρόνια σου πολλά Γιώργο, ό,τι επιθυμείς. :)

 

Έχουν παρατηρηθεί αρκετά προβλήματα με κάρτες Kingston σε series 60 (κυρίως απώλεια ή καταστροφή δεδομένων). Θα σου πρότεινα να πάρεις μία Sandisk. Αυτή την στιγμή, είναι οι πιο αξιόπιστες και οι τιμές τους είναι διαίτερα χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σου πολλά Γιώργο, ό,τι επιθυμείς. :)

 

Έχουν παρατηρηθεί αρκετά προβλήματα με κάρτες Kingston σε series 60 (κυρίως απώλεια ή καταστροφή δεδομένων). Θα σου πρότεινα να πάρεις μία Sandisk. Αυτή την στιγμή, είναι οι πιο αξιόπιστες και οι τιμές τους είναι διαίτερα χαμηλές.

 

Ευχαριστώ :)

 

Δεν δίνω τόσο μεγάλη βάση στις κάρτε μνήμης, αλλά και να έδινα πέραν του προβλήματος που ανέφερα δεν έχω δει κάτι άλλο. Έτσι και αλλιώς, τα σημαντικά backups τα κρατάω στο PC. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω βάλει μια veho 8GB class 4 και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα. μονο με την kingston φαίνεται ότι υπάρχει θέμα...

 

έχει παρατηρήσει διαφορα κανεις class 4 με class 6?

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό δεν υπάρχει εμφανής διαφορά.

Στο υπολογιστή όμως ναι. Όταν περνάς μεγάλλο όγκο δεδομένων βλέπεις μια κάποια διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό δεν υπάρχει εμφανής διαφορά.

Στο υπολογιστή όμως ναι. Όταν περνάς μεγάλλο όγκο δεδομένων βλέπεις μια κάποια διαφορά.

 

καλά για το pc το ξέρω. για το κινητό με νοιάζει....δε ξέρω μέχρι ποσο μπορεί να σηκώσει....μήπως class 6 είναι overkill

 

ξέρεις μέχρι τι ταχύτητα μπορεί να σηκώνει το κινητό?

 

(πρέπει να γνωρίζεις ότι το class 4 και το class 6 είναι η minimum ταχύτητα. οποτε φαντάζομαι να υπάρχει περίπτωση μια class 4 να έχει μεγαλύτερη maximum speed από μια class 6. είναι λίγο σχετικά αυτά)

 

There are also Ultra2 (6-8MB/s) and Premier Class (up to 10MB/s) now (according to Sandisk)

 

ψήνομαι να αγοράσω μια mobile ultra πάντως....αλλα θα πρέπει να πουλήσω πρώτα αυτή που έχω :p

Link to comment
Share on other sites

Σε N82 που έχω δοκιμάσει γι' αυτό ειδικά το λόγο μια class 4 & 6 η μόνη διαφορά ήταν η ταχύτητα rendering των μικρογραφιών στην Έκθεση. Πουθενά αλλού δεν είδα διαφορά. Ούτε στη εκκίνηση εφαρμογών αποθηκευμένων στη κάρτα μνήμης, ούτε στη μεταφορά δεδομένων από την εσωτερική μνήμη στη κάρτα.

Βέβαια και να υπάρχει διαφορά θα είναι τόσο μικρή που δεν γίνεται αντιληπτή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω Ε51 και εχω Class 6 4GB Transcent (ή ομως γραφεται :P). Την συστηνω...Την πηρα δωρεαν βασικα...Ειχα παρει μια Kingston 2GB απο το αγαπητο μου Πλαισιο και "κατατυχη" καικε και την εκανα αντικατασταση στα ιδια λεφτα πριν μερικες μερες με την 4 GB που ειπα πιο πριν...
_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

στα 8GB δεν υπάρχουν πολλές class 6. μονο την sandisk ξέρω. στα 16GB όλες είναι class 2 :p

 

(μέχρι στιγμής)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ Ε51 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΑΛΑΧΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΓΚΟΔΕΣ Ν93

ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΜΟΝΗ ΠΑΡΑΦΩΝΙΑ ΣΤΟ ΟΛΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΛΙΓΟ ΒΑΘΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΑΣΑ.ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΥΞΟΜΙΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΠΑ....ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ SUPER KAI ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΝΗΜΗ 2GB ΚΙΝGSTON ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΜΠΛΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.:)

Όμως θα σε παρακαλούσα να γραφείς με μικρούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα παιδιά...δεν θυμάμαι την ρύθμιση που κανουμε για να μπορουμε να δεχομαστε ολες τις εφαρμογες..π.χ sis,jar κτλπ και να μην γραφει αδυνατη εγκατασταση εφαρμογης...thx..
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε το εξής:

 

Το κινητό άρχισε να κάνει συνεχώς επανεκκίνηση (χωρίς να φτάνει ποτέ στην εισαγωγή pin) και μόνο τις δύο πρώτες φορές αναβόσβησε η οθόνη. Έβγαλα τη μπαταρία, έκανα επανεκκίνηση, άργησε λίγο να μου δείξει την επιλογή για εισαγωγή του pin και τώρα δείχνει εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ήταν κάτι τυχαίο.

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Καλό θα ήταν να έχεις το νου σου για κάποιες μέρες μήπως και συμβεί ξανά.

Καλό θα ήταν αν δεν έχεις τη τελευταία έκδοση λογισμικού να κάνεις αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη τελευταία έκδοση του λογισμικού. Δε ξέρω, ίσως όπως λες να είναι τυχαίο. Καλού κακού έκανα ένα backup και βλέπουμε στη πορεία.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

καποιος φιλος απο εδω μεσα μου προτεινε ως πιο καταλληλο κινητο στις απαιτήσεις μου το συγκεκριμενο και μπορω να πω πως ειχε δικιο...

 

Αυτο που θελω να ξερω πριν κανω την κινηση να το αγορασω ειναι εαν μπορει να διαβαζει ανετα σελιδες στο ιντερνετ μεσω του wifi και εαν μπορει να δει σελιδες με περιεχομενο flash και flash video .. (η εαν υπαρχει εφαρμογη που να το επιτρεπει αυτο...)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

καποιος φιλος απο εδω μεσα μου προτεινε ως πιο καταλληλο κινητο στις απαιτήσεις μου το συγκεκριμενο και μπορω να πω πως ειχε δικιο...

 

Αυτο που θελω να ξερω πριν κανω την κινηση να το αγορασω ειναι εαν μπορει να διαβαζει ανετα σελιδες στο ιντερνετ μεσω του wifi και εαν μπορει να δει σελιδες με περιεχομενο flash και flash video .. (η εαν υπαρχει εφαρμογη που να το επιτρεπει αυτο...)

 

ευχαριστω

 

Φυσικά και μπορεί, χωρίς κανένα πρόβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί, χωρίς κανένα πρόβλημα. ;)

 

Σε μερικές σελίδες θα έχεις πρόβλημα όμως γιατί δεν υποστηρίζει ακόμη flash 3 λογικά με το εόμενο firmware update :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

καποιος φιλος απο εδω μεσα μου προτεινε ως πιο καταλληλο κινητο στις απαιτήσεις μου το συγκεκριμενο και μπορω να πω πως ειχε δικιο...

 

Αυτο που θελω να ξερω πριν κανω την κινηση να το αγορασω ειναι εαν μπορει να διαβαζει ανετα σελιδες στο ιντερνετ μεσω του wifi και εαν μπορει να δει σελιδες με περιεχομενο flash και flash video .. (η εαν υπαρχει εφαρμογη που να το επιτρεπει αυτο...)

 

ευχαριστω

Καλησπέρα.:)

Όπως είπε ο TN97 πιο πάνω η πλοήγηση σε σελίδες του internet είναι πολύ καλή και άνετη.

Υποστηρίζονται όλες σχεδόν οι τεχνολογίες που επιτρέπουν τη σωστή εμφάνιση και απεικόνιση της πλειοψηφίας των ιστοσελίδων.

Ωστόσο ιστοσελίδες που βασίζονται εξ ολοκλήρου σε τεχνολογία Flash, δεν είναι δυνατό να απεικονιστούν ολόκληρες ή απεικονίζονται τμηματικά. Αυτό είναι λογικό αποτέλεσμα της ειδικής έκδοσης του Flash για φορητές συσκευές γνωστή ως Flash Lite. Η έκδοση που φέρει αυτή τη στιγμή η συσκευή είναι το Flash Lite 2.0, αποτέλεσμα αυτού είναι να μην υποστηρίζονται ούτε και τα flash video (flv) τα οποία υποστηρίζονται μόνο από συσκευές με ενσωματωμένο το Flash Lite 3.0.

 

Φυσικά υπάρχουν εφαρμογές ώστε να μπορείς να αναπαράγεις flv videos.

Κάνε μια αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών, θα τη βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...