Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα πάλι συμβαίνει το άλλο κουφό! ενώ στην εργασία μου συνδέομαι με wi-fi και σερφαρο κανονικά, στο σπίτι μου ενώ συνδέομαι στο δίκτυο όταν πάω να ανοίξω μια σελίδα μου λέει ' καμιά απόκριση πύλης' !!:wacko: έχει κανείς καμιά ιδέα???

 

Μου το πέταξε και εμένα σήμερα το Ν82. Αλλά γενικά κάτι έχει η σύνδεση μου εδώ και δύο μέρες. Δεν πέφτει αλλά μια πάει καλά μία σέρνεται. Βλέπω είσαι από Ηράκλειο. Εγώ Χανιά είμαι. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα γενικά?Οτενετ έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσον αφορά το θέμα internet browsing πως τα πάει το κινητάκι?

 

Δεν πιστεύω να έχει προβλήματα τύπου not enough memory... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γινομαι κακος , παντα φιλικα να αναφερω οτι το θεμα Ε51 οπου ειναι μολις 40 σελιδες (πολυ λιγες σε σχεση με αλλα Series60) οτι το 1/3 ολου του θεματος Ε51 αναφερονται στο οτι το SAR του ειναι 1,40 .

 

Ο φιλος ποιο πανω πιστευω οτι δεν σου μιλαει ειρωνικα , μην το βλεπεις ετσι , οντος εχει χιλιο-υποθει οτι το sar του ειναι υψηλο , και μην μου πεις οτι δεν το ηξερες ή δεν μπορουσες να το ψαξεις ολο και ολο 40 σελιδες ειναι το θεμα Ε51 . Παντα φιλικα τα λεω μην σταβωσεις και με μενα τωρα :p

 

Καταρχάς το post μου ήταν αυθόρμητο!

Το παλικάρι έγραψε "ΠΡοφανώς δεν έχεις μπει στον κόπο φίλε μου να διαβάσεις ούτε ένα review...".

 

Δεν αναφέρθηκε σε ένα απόσπασμα που να το αναλύει.

Τι εννοώ; Ότι από τα λόγια του δίνει να καταλάβεις ότι, όχι απλώς έχει αναφερθεί πάμπολλες φορές στο thread, αλλά ότι υπάρχει και "κάτι άλλο" σχετικά με την ακτινοβολία του κινητού. Αλλά δεν λέει τι... Υπάρχει κάτι; :X

Μιλάει για review. Εδώ μέσα ανταλλάσουμε απόψεις και προβληματισμούς, όχι επαγγελματικές τοποθετήσεις σωστά;

 

Και αλοίμονο όλοι να μπορούμε να παρακολουθούμε όλα τα threads όλων αυτών που μας ενδιαφέρουν... :worry:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα internet browsing πως τα πάει το κινητάκι?

 

Δεν πιστεύω να έχει προβλήματα τύπου not enough memory... :shifty:

 

Αν εξαιρέσεις την μικρή οθόνη, είναι άψογο στο browsing.

 

Τα 48ΜΒ ελεύθερης RAM είναι αρκετά ωστε να να μην εμφανίζονται ούτε για δείγμα μηνύματα τύπου "χαμηλή μνήμη, κλείστε εφαρμογές".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε όλα τα reviews του τηλεφώνου σε όλα τα σοβαρά sites αναφέρονται στο θέμα του υψηλού SAR.

 

Γράφουν λοιπόν παντού ότι είναι ψευδώς θετικά υψηλό λόγω του σχεδιασμού του τηλεφώνου και του τρόπου με τον οποίο είναι στανταρνταρισμένη η συγκεκριμένη διαδικασία μέτρησης.

 

Κοινώς, δεν είναι πιο ψηλό απο ότι αντιστοιχες συσκευές. Παρ'ολα αυτά όποιος ανυσηχεί απλά παίρνει hands free.

 

Δεν είχα καμία διάθεση να θίξω κανέναν, απλά αν ενδιαφέρεται κανείς για να αγοράσει ένα γκάτζετ τέτοιας τιμής μπορεί να αφιερώσει 1-2 ωρίτσες για να διαβάσει το θέμα καθώς και 3-4 reviews. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την μικρή οθόνη, είναι άψογο στο browsing.

 

Τα 48ΜΒ ελεύθερης RAM είναι αρκετά ωστε να να μην εμφανίζονται ούτε για δείγμα μηνύματα τύπου "χαμηλή μνήμη, κλείστε εφαρμογές".

 

Nice!! :)

 

Παιδιά, σε όλα τα reviews του τηλεφώνου σε όλα τα σοβαρά sites αναφέρονται στο θέμα του υψηλού SAR.

 

Γράφουν λοιπόν παντού ότι είναι ψευδώς θετικά υψηλό λόγω του σχεδιασμού του τηλεφώνου και του τρόπου με τον οποίο είναι στανταρνταρισμένη η συγκεκριμένη διαδικασία μέτρησης.

 

Αυτό είναι όντως σωστό καθώς αν παρατηρήσετε σχεδόν όλα τα candybars έχουν αυξημένο SAR σε σχέση με άλλα σχέδια-μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε όλα τα reviews του τηλεφώνου σε όλα τα σοβαρά sites αναφέρονται στο θέμα του υψηλού SAR.

 

Γράφουν λοιπόν παντού ότι είναι ψευδώς θετικά υψηλό λόγω του σχεδιασμού του τηλεφώνου και του τρόπου με τον οποίο είναι στανταρνταρισμένη η συγκεκριμένη διαδικασία μέτρησης.

 

Κοινώς, δεν είναι πιο ψηλό απο ότι αντιστοιχες συσκευές.

 

Θα μπορούσες να μας επισυνάψεις καποια σχετικά link να τα διαβάσουμε; Ευχαριστώ...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εχει μπορέσει κάποιος να εγκαταστήσει το FExplorer στο Ε51; Σε εμένα στάθηκε αδύνατο! Μου βγάζει: "Σφάλμα πιστοποιητικού"
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μπορέσει κάποιος να εγκαταστήσει το FExplorer στο Ε51; Σε εμένα στάθηκε αδύνατο! Μου βγάζει: "Σφάλμα πιστοποιητικού"

 

Θα πρεπει να το κανεις sign πριν το περασεις στο κινητο.

Για περισσοτερα δες ΕΔΩ

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα κάνουν οι μακάκες πια....??? Ολόκληρη διαδικασία για μια εγκατάσταση αρχείου....
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα κάνουν οι μακάκες πια....??? Ολόκληρη διαδικασία για μια εγκατάσταση αρχείου....

Δες εδώ για το πως θα βγάλεις πιστοποιητικό.

Είναι αναγκαίο για τις περισσότερες εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι ήχοι κλήσης με το ζόρι ακούγονται πάντως... Πολύ χαμηλοί....στο πιο υψηλό επίπεδο έντασης... Συμβάινει και σε εσάς;
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήγα από Ν73 σε Ε51 παρατήρησα μεγάλη διαφορά στον ήχο.

Υπέρ του Ν73 βέβαια.Αλλά έχει 2 ηχεία και στερεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήγα από Ν73 σε Ε51 παρατήρησα μεγάλη διαφορά στον ήχο.

Υπέρ του Ν73 βέβαια.Αλλά έχει 2 ηχεία και στερεφωνικά.

Eγω παλι πηγα απο το 6600 και νομίζω οτι καθαρισαν τ'αυτία μου...

αχαχαχαχαχα.

Ούτως η άλλως πάντα διακριτικό το έχω οπότε δεν με απασχολει ιδιαίτερα...

 

Ρε παιδιά θα μου απαντησει κανείς σχετικά με το λεξικό?

Θέλω να γράψω "για" και ενώ πατάω τα σωστά πλήκτρα - χεχε - μου βγαζει πρωτη λέξη το "γθα" και το "για" το βρίσκω στο αστεράκι...

 

Ειναι γελοίο, αλλα το ίδιο πρόβλημα είχα και σε ένα panasonic Vs3...

Ηθελα να γράψω "Αυριο" και εγραφε "ατριο"...

 

Λύση δεν βρήκα ποτέ.

Δεν θέλω να κάνω φορμάτ, άλλη λύση έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα τα βγαζει σωστα που δοκιμασα! Τετοιο προβλημα ειχα με το itap με τη διαφορα οτι δεν εβρισκε την λεξη οσο και αν εψαχνα.. Εδω ομως κατι πρεπει να εχει κολλησει για να στο κανει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που πήγα από Ν73 σε Ε51 παρατήρησα μεγάλη διαφορά στον ήχο.

Υπέρ του Ν73 βέβαια.Αλλά έχει 2 ηχεία και στερεφωνικά.

 

O ήχος μέσω εξωτερικού ηχείου είναι σαφώς κατώτερος, όπως άλλωστε σε όλες τις συσκευές με ένα ηχείο. Απο τα ακουστικά όμως δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ τους. Το Ε51 αποδίδει πολύ καλά.

 

Εκεί που υπάρχει μεγάλη διαφορά είναι στο μενού της μουσικής, μιας και τα N series έχουν λειτουργίες που λείπουν απο τις υπόλοιπες συσκευές.

 

Ρε παιδιά θα μου απαντησει κανείς σχετικά με το λεξικό? Θέλω να γράψω "για" και ενώ πατάω τα σωστά πλήκτρα - χεχε - μου βγαζει πρωτη λέξη το "γθα" και το "για" το βρίσκω στο αστεράκι...

 

Ειναι γελοίο, αλλα το ίδιο πρόβλημα είχα και σε ένα panasonic Vs3...

Ηθελα να γράψω "Αυριο" και εγραφε "ατριο"...

 

Αυτό δε συμβαίνει γενικά στο Ε51. Μάλλον πρόκειται για μεμονομένη περίπτωση. Μίλα με Nokia Shop να δεις τι θα σου πουν.

 

Εγώ πάντως θα του έκανα ένα φορμάτ μήπως έστρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις και τον ήχο των πλήκτρων. Σε μερικά κινητά της νοκια γίνεται και αυτό. Δηλαδή άσε ενεργοποιημένους τους ήχους προειδοποιήσης και βάλε αθόρυβο τα πλήκτρα.

 

Εγώ ό,τι συνδυασμό κι αν δοκίμασα πάντως, έχοντας το στο προφίλ General τον χαρακτηριστικό ήχο όταν τραβάς φωτογραφίες τον κάνει. Μόνο στο αθόρυβο δεν κάνει τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο 2 μέρες μου κρατάει η μπαταρία.

Το Ν73 που το έχω ενάμιση χρόνο με την ίδια χρήση μου κρατάει 3+ μέρες.

Μήπως έχω ελλατωματική μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε και το πήρα τελικά το κινητάκι!! :D

 

Άψογη επιλογή μπορώ να πω! Πραγματικό εργαλείο! Δεν κολλάει πουθενά! ;)

 

Το μόνο που με ξένισε πρώτα είναι η απουσία του μολυβιού ώστε να κάνει γρήγορα copy-paste... :O

 

Ααα επίσης πάνω σ'αυτό:

Η επιλογή (mark) πολλών στοιχείων πχ. απο την έκθεση γίνεται πατώντας * και # μαζί ταυτόχρονα.

Αλλά... στο Resco Photo Viewer (που το θεωρώ καλύτερο πρόγραμμα για να βλέπεις φωτογραφίες) πως κάνεις την αντίστοιχη επιλογή αφού δεν έχει μολυβάκι... ?? :worry:

 

PS. Και επίσης το Lifeblog (η αλλιώς η νέα του έκδοση Nokia Photos) που είχα συνηθίσει στα N series δεν είναι συμβατό... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

PS. Και επίσης το Lifeblog (η αλλιώς η νέα του έκδοση Nokia Photos) που είχα συνηθίσει στα N series δεν είναι συμβατό... :wacko:

Όχι φίλε, το Lifeblog δεν είναι συμβατό με τα Eseries γενικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κάποιος πως απενεργοποιείται αυτο το ενοχλητικό μυνημα στην αναμονή " δεν βρέθηκε δίκτυο wifi". Προσπαθησα να το κάνω βγάζωντας απο την ενεργεί αναμονή την εύρεση δικτυου wifi αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κάποιος πως απενεργοποιείται αυτο το ενοχλητικό μυνημα στην αναμονή " δεν βρέθηκε δίκτυο wifi". Προσπαθησα να το κάνω βγάζωντας απο την ενεργεί αναμονή την εύρεση δικτυου wifi αλλα τίποτα.

Αν πας στο Settings > Personalisation > Standby mode > Active standby plug-ins και από-επιλέξεις το "Wireless LAN", συνεχίζει να το εμφανίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς καθόλου το wi-fi;

 

Μπα,καθόλου.

Μια φορά το άνοιξα δοκιμαστικά για 5 λεπτά.

Πάντως με ψιλοαπογοήτευσε η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...