Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγκεκριμένα τον Stars Navigation Bluetooth GPS BT-74S απο πλαίσιο ή να προτιμήσω ένα τηλ με ενσωματωμένο δέκτη (πχ 6110).θα συνεργάζονται σωστά με τον εξωτερικό δεκτή ή θα υπάρχουν διακοπες

 

 

πιστευω οτι ολα εξαρτωνται απο την ποιοτητα τ εξωτερικου δεκτη,για τον συγκεκριμενο δεν ξερω.ισως σε βοηθησει καποιος αλλος που τον εχει βαλει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπέρα σας

 

θέλω να αγωράσω την εν λογω συσκευή και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο να την εκμεταλλευτώ και σαν gps αγοράζοντας έναν δέκτη bt συγκεκριμένα τον Stars Navigation Bluetooth GPS BT-74S απο πλαίσιο ή να προτιμήσω ένα τηλ με ενσωματωμένο δέκτη (πχ 6110).θα συνεργάζονται σωστά με τον εξωτερικό δεκτή ή θα υπάρχουν διακοπες?και αν θα μπορώ να έχω ταυτόχρονα bt ακουστικό και gps δεκτη συνδεδεμενα στο τηλέφωνο?(ε ρε ψήσιμο που έχει να πέσει.):cry:

ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντἠσεις σας.

Φίλε δεν γνωρίζω αν θα μπορείς να έχεις συνδεδεμένο το hands free και ταυτόχρονα το GPS receiver, αυτό που ξέρω είναι πως η οθόνη του δεν ενδείκνυται για τέτοια χρήση. Είναι πολύ μικρή μόλις 2.0’’.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα σας

 

θέλω να αγωράσω την εν λογω συσκευή και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει τον κόπο να την εκμεταλλευτώ και σαν gps αγοράζοντας έναν δέκτη bt συγκεκριμένα τον Stars Navigation Bluetooth GPS BT-74S απο πλαίσιο ή να προτιμήσω ένα τηλ με ενσωματωμένο δέκτη (πχ 6110).θα συνεργάζονται σωστά με τον εξωτερικό δεκτή ή θα υπάρχουν διακοπες?και αν θα μπορώ να έχω ταυτόχρονα bt ακουστικό και gps δεκτη συνδεδεμενα στο τηλέφωνο?(ε ρε ψήσιμο που έχει να πέσει.):cry:

ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντἠσεις σας.

 

 

Αν και ακουγεται παραξενο , οι συσκευες αυτες τεινουν να καταναλωνουν λιγοτερο ρευμα οταν χρησιμοποιεις ενα εξωτερικο GPS module σε σχεση με το ενσωματωμενο στις συσκευες που υπαρχει .

Διευκολυνει επισης την χρηση της συσκευης και σαν κινητο την ωρα που κανει το navigation , αφου μπορεις να αφησεις το GPS module σε σταθερο σημειο π.χ. μεσα στο αυτοκινητο και να χρησιμοποιεις κανονικα την συσκευη :)

 

Θα προτεινα το LD-3W της Νοκια σαν την "καλυτερη" λυση για συνεργασια με κινητο Νοκια . Προσφερει επισης την μεγαλυτερη ευκολια του να χρησιμοποιεις και για τις δυο συσκευες τον ιδιο φορτιστη .

Σταθερο ειναι , προβληματα δεν παρουσιαζει .

Η ταυτοχρονη χρηση με ενα Bluetooth ακουστικο , το μονο που θα επιρρεασει πρακτικα ειναι η αυτονομια της συσκευης .

Οσο για την ακτινοβολια δεν τιθεται ιδιαιτερο θεμα , οι περισσοτερες bluetooth συσκευες εχουν σαν μεγιστο επιπεδο εκπομπης το 1mW .

Αυτο σε μια συγχρονη συσκευη ειναι καποιες... χιλιαδες φορες μικροτερο επιπεδο εκπομπης απο αυτο της ιδιας της συσκευης οταν επικοινωνει με το δικτυο .

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό είναι smartphone;

:confused:http://www.forum.nokia.com/devices/E51

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακουγεται παραξενο , οι συσκευες αυτες τεινουν να καταναλωνουν λιγοτερο ρευμα οταν χρησιμοποιεις ενα εξωτερικο GPS module σε σχεση με το ενσωματωμενο στις συσκευες που υπαρχει .

Διευκολυνει επισης την χρηση της συσκευης και σαν κινητο την ωρα που κανει το navigation , αφου μπορεις να αφησεις το GPS module σε σταθερο σημειο π.χ. μεσα στο αυτοκινητο και να χρησιμοποιεις κανονικα την συσκευη :)

 

Θα προτεινα το LD-3W της Νοκια σαν την "καλυτερη" λυση για συνεργασια με κινητο Νοκια . Προσφερει επισης την μεγαλυτερη ευκολια του να χρησιμοποιεις και για τις δυο συσκευες τον ιδιο φορτιστη .

Σταθερο ειναι , προβληματα δεν παρουσιαζει .

Η ταυτοχρονη χρηση με ενα Bluetooth ακουστικο , το μονο που θα επιρρεασει πρακτικα ειναι η αυτονομια της συσκευης .

Οσο για την ακτινοβολια δεν τιθεται ιδιαιτερο θεμα , οι περισσοτερες bluetooth συσκευες εχουν σαν μεγιστο επιπεδο εκπομπης το 1mW .

Αυτο σε μια συγχρονη συσκευη ειναι καποιες... χιλιαδες φορες μικροτερο επιπεδο εκπομπης απο αυτο της ιδιας της συσκευης οταν επικοινωνει με το δικτυο .

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου,ανέφερες κάποια σημεία για τα οποία ειλικρινά δεν τα είχα σκεφτεί τώρα πάω για το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι με τα μπούνια.

το μόνο σημείο που συνεχίζει να με χαλάει είναι η έλλειψη 2ης κάμερα για video κλήσεις αλλά δεν νομίζω να με αποτρέψει αφού δεν τις πολύ κάνω video calls.

να ρωτήσω και κάτι που αν είναι offtopic αγνοήστε το, έχετε να προτείνετε κανένα Bt δέκτη ,εκτός αυτού της nokia,για να συνεργαστεί με το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι?.

ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα άκρη, είναι τελικά smartphone το Ε51;;;

 

φυσικα και ειναι

Γιατι νομιζεις σου εδωσα να διαβασεις τα χαρακτηριστικα του ??

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλα άκρη, είναι τελικά smartphone το Ε51;;;

Ναι φίλε μου είναι smartphone.

Όλες οι S60 συσκευές είναι smartphones!!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που το εμαθες οτι επεσε η τιμη?

 

Η μπαταρια παντως αποδεικνύεται πολυ καλη, πρωτη φορτιση την παρασκευη και με μετρια χρηση εως σημερα εχασε μονο 2 γραμμες!

 

Η βοηθεια του τηλεφωνου εχει φαση, οχι οτι μαθαινεις και τπτ σημαντικο αλλα εχουν πλακα τα animated videos! Επισης εχει μια λειτουργια που ακους τα μηνυματα, αυτο ελληνικα δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

Η βοηθεια του τηλεφωνου εχει φαση, οχι οτι μαθαινεις και τπτ σημαντικο αλλα εχουν πλακα τα animated videos! Επισης εχει μια λειτουργια που ακους τα μηνυματα, αυτο ελληνικα δεν εχει?

Αν βάλεις το πακέτο της ελληνικής γλώσσας…

Κατέβασέ το από εδώ. Επιλέγεις το Text-to-Speech packages for Greek.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το πακέτο της ελληνικής γλώσσας…

Κατέβασέ το από εδώ. Επιλέγεις το Text-to-Speech packages for Greek.

Βγαζει 2 επιλογες εκει μεσα, το"Voice package Petros for Greek" που λογικα ειναι αυτο που θελουμε αλλα και το "Language package for Greek". Αυτο το δευτερο λογικα δε μας αφορα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 τα τρέχεις :!:

Ξεχασα να ενημερωσω το threat, τα περασα και τα 2, επελεξα τον πετρο κλπ απο τις ρυθμισεις αλλα τα μηνυματα δεν μπορει να τα διαβασει, μιλαει σε μια γλωσσα λες και ειναι οι klingon :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να ενημερωσω το threat, τα περασα και τα 2, επελεξα τον πετρο κλπ απο τις ρυθμισεις αλλα τα μηνυματα δεν μπορει να τα διαβασει, μιλαει σε μια γλωσσα λες και ειναι οι klingon :lol:

Ναι δεν είναι έχει και τη καλύτερη προφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι έχει και τη καλύτερη προφορά.

Δεν ειναι θεμα προφορας αλλα οτι δεν βγαζεις ακρη του τι λεει, εντελως νεα διαλεκτος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καμια 10αριά μέρες και δεν έχει χαραχθεί ακόμα αν και το βάζω στην τσέπη του τζην. Καλού κακού όμως έχω παραγγείλει την αντίστοιχη θήκη krusell http://www.krusell.se/product.php?productID=2826&category=5

 

που είναι πολύ λεπτή και διακριτική. Μόλις 15Ε απο το ebay uk με τα μεταφορικά. Η πρώτη φορα που αγοράζω θήκη για κινητό!

 

Σου ήρθε η θήκη; Την παράγγειλα κι εγώ από ebay uk αλλά έγινε ένα λάθος και θα μου τη στείλει από Πέμπτη. Είναι η πρώτη φόρα που παραγγέλνω από ebay. Αν μου τη στείλει την Πέμπτη, πότε περίπου θα την έχω στα χέρια μου. Το πακέτο είναι απλό.

Link to comment
Share on other sites

εχει το e51 ανοιχτη ακροαση???

 

Φυσικά, όπως και όλα τα Symbian S60 εδώ και μία 3ετία τουλάχιστον. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γιατι σε ενα σιτε διαβασα οτι δεν εχει&μ εκανε μεγαλη εντυπωση...

μαλλον τυπογραφικο λαθος θα ηταν...

 

Δες εδώ.

 

Πάτα "Expand all", μετά δες τον τομέα "Voice Features", κάπου λέει integrated handsfree speakerphone. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

 

Πάτα "Expand all", μετά δες τον τομέα "Voice Features", κάπου λέει integrated handsfree speakerphone. ;)

 

 

ενδιαφερον εχει το voip. το εχει χρησιμοποιησει κανενας??

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον εχει το voip. το εχει χρησιμοποιησει κανενας??

Μπορείς να εκμεταλλευτείς το VoIP μέσω του Truphone και δωρεάν μάλιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...