Jump to content

προβλημα με κολληματα


BIG_BAD_BOY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος μπορει να καταλαβει τι παιζει εδω....

 

το μηχανημα μου κολαει και αργει πολυ.του κανς ενα φορματ και μολις τελειωσω ολα οχι μονο τελεια αλλα δουλεθει σε τρελη ταχητητα.ανοιγει παραθυρα σφαιρα και γενικα ολες της εφαρμογες.

αλλα τι γινεται τωρα.μερα

με την μερα γινεται ολο και πιο αργο.και φθανει σε σιμειο που δεν υποφερεται.ουτε με ενα restart δεν παιρνει τα πανω του.δεν βαζς περιεργα προυραμματα μεσα και ουτε στο ανοιγμα του τρεχοθν διαφορα να το τρελενη.σε site περιεργα δεν μπαινς να πς οτι ειναι spyware.an kαι εχει προγραμμα να με κραταει καθαρο απο ολα.

 

καμια ιδεα τι παιζει κανεις???????

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου παραείναι γενική φίλε μου.Μπορώ να σου απαριθμήσω 100 πιθανά αίτια του προβλήματος.Ξεκινάω λοιπόν με τις εξής ερωτήσεις:

 

1.Τι μηχάνημα έχεις?

2.Τι λειτουργικό έχεις?

3.Για τη χρήση έχεις το μηχάνημα?

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

to μηχανημα αθτο ειναι ενα celeron στα 2 με 1024 μνημη.εχω windows xp service pack 4 mesa.οσο για χρηση απλη χρηση.οχι τιποτα σχεδιαστικα και βαρια προγραμματα.

το κολημα μου ειναι γιατι με το φορματ δουλευει τελεια και σταδιακα πεφτει

Link to comment
Share on other sites

Service pack 4?Μέχρι 2 έχει βγεί από όσο ξέρω...Οπότε μήπως έχει πρόβλημα η έκδοση των windows σου?

Δοκίμασε να κάνεις το εξής:

Start>Run>Msconfig πήγαινε στην καρτέλα Startup και δες τι προγράμματα ξεκινάνε στην εκκίνηση του pc σου.Αφαίρεσε οτιδήποτε θεωρείς άχρηστο και δες αν θα έχεις κάποια βελτίωση.Επίσης ελπίζω να ξέρεις τι θα αφαιρέσεις.Ότι δεν ξέρεις άφησε το να ξεκινάει γιατί αλλιώς θα έχεις πρόβλημα...

 

Επίσης με ένα Alt+Ctrl+Del δες τις διεργασίες που τρέχουν στα windows.Αν δείς κατι άχρηστο σταμάτησε το από Start>control panel>Administrative tools>Services.Και πάλι πρέπει να ξέρεις τι σταματάς γιατί θα έχεις πρόβλημα αν σταματήσεις κρίσιμες διεργασίες....

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

sorry.......καταλαθος ειπα το 4.

 

παντος δεν τρεχει τιποτα που δεν πρεπει αλλα χανς ταχητητα.νομιζς το adsl εφταιγε και δεν εμπαινα σωστα σελιδες.τελικα εκανα τεστ και ειναι σουπερ.γιατι ολα τρεχουν πιο αργα.με βλεπω παλυ φορματ.

που θα παει καποια μερα θα καταλαβω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

μηπως μετα το φορματ του βαζεις μεσα καποιο σπασμενο προγραμμα και ριχνει ολο το συστημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...