Jump to content

[Επίσημο] Motorola MOTO Z10


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει αφου δε θεωρειτε αδυναμια το να μην ακους το συνομιλητη σου σε βιντεοκληση εξωτερικου χωρου τι να πω...

Κι αν σε 5 μερες βγαλατε το συμπερασμα πως δεν κολλαει ελεος...μονο αυτο εχω να πω.Εμενα μου κολλησε ΚΑΙ στο μενου ΚΑΙ στην καμερα χωρις να το ζορισω και χωρις να κανω καποιο τελετουργικο,απλη χρηση εκανε.Σε μια περιπτωση μαλιστα ενω ηταν σε αναμονη μιση μερα και δοκιμασα να το καλεσω εμφανιζοταν ως εκτος δικτυου και οταν πατησα κουμπια να δω τι γινεται διαπιστωσα πως εχει κολλησει.Επι 2 μερες μετα δε ξανακολλησε και τι εγινε?Δεν αλλαζει το γεγονος οτι κολλησε επανελλειμενα επομενως δεν εχει σταθεροτητα και δεν ειναι εμπιστοσυνης.Δεν ειπα οτι κι εσας πρεπει να κολλαει.

Και η συγκριση φωτογραφιας ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ εγινε σε συγκριση με καμερα αλλα με το 3ετιας Κ750 2Mpx και ΦΥΣΙΚΑ η συγκριση εγινε με ρυθμιση σε βελτιστη ποιοτητα και αυτοματα τα υπολοιπα.Και σε σχεση με το Κ750 εβγαζε ιδιας ευκρινειας φωτογραφιες σε εξωτερικο χωρο (συγκριση σε υπολογιστη) και αισθητα χειροτερες στο εσωτερικο του σπιτιου,μετριες χωρις φλας και τραγικες ΜΕ φλας....

Τωρα εσεις λεγετε οτι θελετε...εγω εζησα 7 μερες με ενα πολυ ομορφο,βαρυ και ογκωδες κινητο με πολυ δυσχρηστο μενου,αργο σε αποκριση και οχι και τοσο αξιοπιστο σε θεμα κολληματων με μετρια φωτογραφικη μηχανη και σπαστικη βιντεοκληση λογω πολυ χαμηλης εντασης ηχειου και λογω του οτι δεν εχει δυνατοτητα να μη μεταδιδει την εικονα σου αν δε θες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα δεν είναι ότι "εμείς" (όπως λες) βγάλαμε σε 5 μέρες το συμπέρασμα πως δεν κολλάει. Το θέμα είναι ότι εσύ έβγαλες σε 5 μέρες το συμπέρασμα ότι κολλάει! Το τηλέφωνο το πήρα στα χέρια μου 3/2 και σήμερα είναι 13/2 και θα ξαναπώ για 1000στή φορά ότι μου κόλλησε ΜΟΝΟ μια φορά την πρώτη μέρα απο δική μου βλακεία. Τα Symbian τηλέφωνα χρειάζονται ειδικούς χειρισμούς (όπως λένε για τα μεταξωτά βρακιά ότι θέλουν επιδέξιους @#!@$%) και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα Motorola αλλά για όλα τα Symbian. Είναι τηλέφωνα που "ζαλίζονται" πολύ εύκολα και αυτό σου το λέει ένας άνθρωπος που ασχολείται με Symbian από την εποχή του 6600. Σε όποιον αρέσει! Σε όποιον δεν αρέσει, πολύ απλά μακριά από Symbian!

 

Όλα τα υπόλοιπα είσαι ο μόνος που τα θεωρεί "κουσούρια" ενώ στην ουσία είναι επιτηδευμένες θυσίες που αποσκοπούν κάπου και αν ψαχνόσουν λίγο σίγουρα θα τις ήξερες από πριν (εγώ τις ήξερα).

 

Τέλος για την κάμερα, είναι τουλάχιστον γραφικό να τη συγκρίνεις με αυτή του K750 το οποίο κατά τ' άλλα για την εποχή του ήταν πολύ καλό τηλέφωνο και το είχα κι εγώ για ένα περίπου ένα χρόνο αλλά αυτό είναι offtopic γιατί εδώ μιλάμε για το Z10 και μόνο για το Z10 οπότε αν θέλεις να κάνεις συγκρίσεις, καλύτερα να επισκεφτείς τους διαξιφισμούς γιατί τα offtopic συνήθως καταλήγουν στα σκουπίδια και συνήθως μαζί τους χάνονται και χρήσιμα πράγματα!

 

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες που υποσχέθηκα για του λόγου το αληθές (μια από εσωτερική και μια από εξωτερική λήψη χωρίς φλας και με την ευκρίνεια ρυθμισμένη στο 2/10 - προσεχώς θα ανεβάσω και με φλας):

 

http://img15.imageshack.us/img15/9555/photo00012fx2.th.jpg

 

http://img147.imageshack.us/img147/1410/photo00013nn8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα offtopic συνήθως καταλήγουν στα σκουπίδια και συνήθως μαζί τους χάνονται και χρήσιμα πράγματα!

 

ακριβώς...!! ξαναλέω λοιπόν γράφουμε για το Ζ10..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η φωτογραφική από την Motorola!Για το πρώτο κινητό της με 3.2 mpxl, αριστευει μπορώ να πω!:):)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε bomber?Κοίτα πόσο καθαρές είναι α-zoom-άριστες....:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας emulator για Snes;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω δοκιμάσει στο Z8 με ένα-δύο παιχνίδια και φαίνεται καλός.

 

Απλά η trial έκδοση είναι time-limited οπότε δε σε αφήνει να παίξεις πάνω από δύο λεπτά. Εκεί που σκέφτεσαι "καλή φάση" τελειώνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω δοκιμάσει στο Z8 με ένα-δύο παιχνίδια και φαίνεται καλός.

 

Απλά η trial έκδοση είναι time-limited οπότε δε σε αφήνει να παίξεις πάνω από δύο λεπτά. Εκεί που σκέφτεσαι "καλή φάση" τελειώνει :lol:

 

Είναι πλήρως συμβατός με το UIQ; Θέλω να πω, ανταποκρίνονται όλα τα πλήκτρα κανονικά; Το λέω γιατί στα περισσότερα παιχνίδια που υποτίθεται ότι είναι συμβατά με UIQ, έχω πρόβλημα με τα πάνω πλήκτρα επιλογής (βγαίνουν επιλογές αριστερά και δεξιά στην οθόνη και τα αντίστοιχα πλήκτρα δεν ανταποκρίνονται) και δε μπορώ να κάνω ούτε καν quit! Αν είναι πλήρως συμβατός και τρέχει όλα τα roms κανονικά, ίσως να αξίζει η αγορά του! Μπορείς να στείλεις ένα link για το demo να το δοκιμάσουμε κι εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Eastwood από ταχύτητα τι έλεγε;

 

Stefidis αν το δοκιμάσεις γράψε τις εντυπώσεις σου.

 

Ευχαριστώ.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχει ασχοληθει κανεις με μετατροπη ταινιων σε συμβατα αρχεια με το mobiclip player?

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ! Έχω κατεβάσει κάτι δήθεν μετατροπείς από .avi σε .mo αλλά τρέχουν μόνο σε γραμμή εντολών και αυτές τις μέρες τρέχω τα Windows 7 και για κάποιο λόγο δε μου κάνει εγκατάσταση το codec. Αν κάποιος φίλος έχει ασχοληθεί, ας πει 2 λόγια! Με αφορά κι εμένα το θέμα γιατί καλό το DivX αλλά το Mobiclip τρέχει καλύτερα και έχει και μικρότερο μέγεθος αρχείου..

 

EDIT: Άσχετο αλλά το δικό μου είχε μέσα στο κουτί κάρτα μνήμης 1GB με τις 3 ταινίες του Bourne σε Mobiclip format! Είμαι ο μοναδικός ή είχαν κι άλλοι αυτή την ευχάριστη έκπληξη;

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Άσχετο αλλά το δικό μου είχε μέσα στο κουτί κάρτα μνήμης 1GB με τις 3 ταινίες του Bourne σε Mobiclip format! Είμαι ο μοναδικός ή είχαν κι άλλοι αυτή την ευχάριστη έκπληξη;

 

Το ιδιο πρεπει ναχαμε ολοι,γι'αυτο ενδιαφερομαι,επειδη ειδα οτι το mobiclip τρεχει πιο καλα και πιο ξεκουραστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο ενα μηνα χρησης το αποχωριζομαι το κινητο δεν μπορω να πω ηταν αρκετα καλο σε ολα του πιστευω ειναι το καλυτερο μοτορολα που εχει βγει με τεραστια διαφορα απο το δευτερο....

Αντιο ζ10:cry::cry::cry:

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, γιατί το αποχωρίζεσαι;

 

+1 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω σημερα, μετα το v3, το v3x, το k1 και το z3, ειναι το 5ο συγχρονο motorola που εχω και το 1ο symbian

(ειχα πριν 10τοσα χρονια και την 1η παντοφλα b-free και πιο μετα το 1ο clam-shell τοτε που επισης ειχε ταραξει τα νερα, δε θυμαμαι πως το λεγανε)

 

 

Το βασικο μου προβλημα ειναι η επικοινωνια με το PC.

Ειχα συνηθησει τα motorola phone tools και το z10 δεν το βρισκουν.

απο οτι ειδα μετα στο manual, δεν ειναι συμβατο :(

 

Θελω βασικα να αντιγραψω τον τηλ. καταλογο απο το z3.

Μη μου πειτε να τα γραψω χειροκινητα...

 

το pcsync που εχει μεσα το cd ειναι μονο για μεταφορα αρχειων.

Link to comment
Share on other sites

Το Motorola Phone Tools δεν είναι συμβατό με τα Z8/Z10.

 

Θα χρειαστείς το Motorola PC Sync που θα κατεβάσεις από εδώ:

http://direct.motorola.com/Hellomoto/uk/support/PCSYNC.asp

 

Αν θυμάμαι καλά είχα χρησιμοποιήσει το Outlook σαν ενδιάμεσο σταθμό μεταφοράς των επαφών από το Z6 στο Z8 αλλά έχει περάσει λίγος καιρός από τότε.

 

Θα προσπαθήσω να ξεσκονίσω τη μνήμη μου και αν έχεις απορίες θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχεις δικιο. το ειδα κι εγω και τωρα ειδα το μηνυμα σου.

 

το pcsync το εχω απο το cd, αλλα δεν εχει καμμια σχεση με τα phone tools.

μονο για μεταφορα αρχειων ειναι.

 

εχει συνχρονισμο με το MS Outlook, αλλα αυτο δεν το χρησιμοποιω, ουτε εγκατεστημενο δεν το εχω...

 

αντε τωρα να ξαναγραφω τοσες επαφες, που τις ειχα και με αλλο τηλ κιν αλλο σταθερο, αλλο εργασιας, αλλο κλπ

 

ακομα και με το οutlook, δεν ξερω αν και πως θα το κανω αυτο

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω σημερα, μετα το v3, το v3x, το k1 και το z3, ειναι το 5ο συγχρονο motorola που εχω και το 1ο symbian

 

Μεγειά σου!! Καλωσήρθες στην (μικρή) παρέα κατόχων Z10! :)

 

Πάντως δεν είναι και τόσο κακός ο συγχρονισμός με outlook. Έχει 2-3 χρόνια που είχα κάνει backup-restore επαφών με outlook και απ' όσο θυμάμαι, θα σου τα περάσει όλα χωρίς πρόβλημα, απλά μετά μπορεί να χρειαστεί να κάνεις κάποιες διορθώσεις στις κατηγορίες (εργασία, σπίτι, κινητό, σταθερό κ.λπ.). :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς να δοκιμάσεις να τις στείλεις με bluetooth από κινητό σε κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται, γιατί το αποχωρίζεσαι;

 

Ειχα αναγκη τα χρηματα 150 ευρω το εδωσα.:cry::cry:

Παντως ηταν πολυ καλο κινητο.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...