Jump to content

Mio C520 (PNA)


nickrover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα τα αρχεία που βρίσκονταν μέσα στο φάκελο Mits στην κάρτα του mio c520 αφού πρώτα έσβησα τα παλαιά αρχεία (από την κάρτα). Το mio έκανε επανεκκίνηση, βγήκαν τα εικονίδια, επέλεξα το miomap και έδειχνε μόνο το περίγραμμα της Ελλάδας. Έψαξα το mio και είδα ότι έλλειπαν χάρτες και μαζί και της Ελλάδας. Ξανάκανα την διαδικασία χωρίς να σβήσω τα παλαιά αρχεία από την κάρτα και μετά την επανεκκίνηση δεν βγήκαν τα εικονίδια παρά κατευθείαν ο παλαιός χάρτης mio 2006. Τι δεν έκανα σωστά, φίλε;

 

Κανε επανεκινηση και βαλε μετα την καρτα και περιμενε λιγο μερικα δευτερολεπτα

οπως ειδες μπορεις να βαλεις ΟΠΟΙΟ προγραμμα θελεις εσυ και μαλιστα αν θες μπορεις να τα βαλεις ολα!

αρκει να αλλαξεις τις παραμετρους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε επανεκινηση και βαλε μετα την καρτα και περιμενε λιγο μερικα δευτερολεπτα

οπως ειδες μπορεις να βαλεις ΟΠΟΙΟ προγραμμα θελεις εσυ και μαλιστα αν θες μπορεις να τα βαλεις ολα!

αρκει να αλλαξεις τις παραμετρους

 

Με βοήθεια ενός φίλου άνοιξε το Destinator (χρειαζόταν κάποια αλλαγή στα αρχεία ρυθμίσεων, L1_Main.ini αν δε κανω λάθος), αλλά το miomap είναι ρυθμιζμένο να ανοίγει το παλιό (από την μνήμη του Mio). Δώσε κάποια βοήθεια να ανοίξω και το καινούργιο miomap

Link to comment
Share on other sites

Με βοήθεια ενός φίλου άνοιξε το Destinator (χρειαζόταν κάποια αλλαγή στα αρχεία ρυθμίσεων, L1_Main.ini αν δε κανω λάθος), αλλά το miomap είναι ρυθμιζμένο να ανοίγει το παλιό (από την μνήμη του Mio). Δώσε κάποια βοήθεια να ανοίξω και το καινούργιο miomap

 

Δες μεσα στις δοηγιες που εχω, γραφω για τις καταληξεις πως πρεπει να ειναι!

Sorry που δεν μπορω να βοηθησω τωρα αλλα ειμαι εκτος πολης μεχρι μεθαυριο!

Στειλε μου ΡΜ την τεταρτη για να σου πω περισσοτερα!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!!

μεσα γραφω "Αν θέλετε να προσθέσετε και τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης απλά βάλτε την κάρτα μνήμης σε

ένα card reader και πάτε: Skin\Apps\L1_Main

και εκεί αλλάζεται την σειρά στην οποία βρίσκεται το πρόγραμμα σας"

οποτε εσει πρεπει να δεις αν η παραμετρος

BITMAPBUTTON

x = 407

y = 185

Command = "\Storage Card\MioAutoRun\mio\mspower.exe"

BitmapNormal = ..\Icons\exit.bmp

BitmapPushed = ..\Icons\exit1.bmp

ειναι ετσι. Αν οχι πρεπει να την κανεις να ειναι ετσι! ΠΡΟΣΟΧΗ στην καταληξη να ειναι .ΕΧΕ

Επισης να μην αλαξεις το skin! δηλαδη οι ρυθμισεις ειναι για ενα μονο SKIN, αν εσυ αλαξεις το SKIN απο τα μενου και βαλεις παραδειγμα ice blue τοτε ξεχνα τα προγραμματα!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!!

μεσα γραφω "Αν θέλετε να προσθέσετε και τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης απλά βάλτε την κάρτα μνήμης σε

ένα card reader και πάτε: Skin\Apps\L1_Main

και εκεί αλλάζεται την σειρά στην οποία βρίσκεται το πρόγραμμα σας"

οποτε εσει πρεπει να δεις αν η παραμετρος

BITMAPBUTTON

x = 407

y = 185

Command = "\Storage Card\MioAutoRun\mio\mspower.exe"

BitmapNormal = ..\Icons\exit.bmp

BitmapPushed = ..\Icons\exit1.bmp

ειναι ετσι. Αν οχι πρεπει να την κανεις να ειναι ετσι! ΠΡΟΣΟΧΗ στην καταληξη να ειναι .ΕΧΕ

Επισης να μην αλαξεις το skin! δηλαδη οι ρυθμισεις ειναι για ενα μονο SKIN, αν εσυ αλαξεις το SKIN απο τα μενου και βαλεις παραδειγμα ice blue τοτε ξεχνα τα προγραμματα!:)

Τελικά τα κατάφερα, έχω το miomap 2008 και Destinator 2008, με ένα μικρό προβληματάκι στο miomap μόνο, σβήνει κάθε 5 λεπτά και χρειάζεται να το ανοίγω συνέχεια. Έχεις υπόψη τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα, έχω το miomap 2008 και Destinator 2008, με ένα μικρό προβληματάκι στο miomap μόνο, σβήνει κάθε 5 λεπτά και χρειάζεται να το ανοίγω συνέχεια. Έχεις υπόψη τι να φταίει;

 

Δεν ξερω αλλα δες μεσα στα settings μηπως εχει κατι!

Εγω δυστηχως δεν εχω MIO αλλα μου φερνουν και τα φτιαχνω και μετα τα δινω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα δες μεσα στα settings μηπως εχει κατι!

Εγω δυστηχως δεν εχω MIO αλλα μου φερνουν και τα φτιαχνω και μετα τα δινω:)

 

Μήπως φταίει το ότι έχω μέσα και το παλιό miomap 2006, δηλαδή υπάρχουν αυτά που έδωσες πάνω στο παλιό miomap. Μπορώ δηλαδή να λειτουργώ miomap 2006 ή miomap 2008 ή destinator 2008. Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το ότι έχω μέσα και το παλιό miomap 2006, δηλαδή υπάρχουν αυτά που έδωσες πάνω στο παλιό miomap. Μπορώ δηλαδή να λειτουργώ miomap 2006 ή miomap 2008 ή destinator 2008. Τι λες;

 

Μπορεις να τα εχεις ολα μαζι χωρις προβλημα:)

Αλλα δεν ξερω γιατι σου σβυβει!

Αυριο θα εχω στα χερια μου και αλλο c520 για "update" και θα δω τι "παιζει" εκει!:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα εχεις ολα μαζι χωρις προβλημα:)

Αλλα δεν ξερω γιατι σου σβυβει!

Αυριο θα εχω στα χερια μου και αλλο c520 για "update" και θα δω τι "παιζει" εκει!:)

 

Οκ, περιμένω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας παιδιά και από μένα

 

Διαβάζωντας της σελίδες του thread ψιλοχάθηκα :rolleyes:

 

Έχω το C520 και θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ βασικό

 

Για να μπορέσουμε να βάλουμε το καινούργιο ΜΙΟ map 2008 θα πρέπει να ξεκλειδώσουμε την συσκευή? Οκ για άλλα προγράμματα αλλά για την update version έχει μέσα το δικό μου το Miomap V 3.3 θέλει ξεκλείδωμα?

 

Επειδή το μηχανάκι προορίζεται για επαγγελματική χρήση και έχει έρθει στα χέρια θα ήθελα να ενημερωθώ αν όντως μετά από σπάσιμο κάποιο από τα Navigational προγράμματα δουλεύει κανονικά χωρίς κολλίματα?

 

Τέλος αν προβώ σε πειράματα, με ένα Hard Reset και έχοντας προφανως τους χάρτες του MIOmap τους αυθεντικούς που έχει μέσα το μηχανάκι επανέρχεται στις αρχικές ρυθμίσεις σωστά :rolleyes:?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα πλεον :)

Οριστε και το λινκ

http://rapidshare.com/files/205381997/V3_best_unlock_c520.rar.html

Αν ζητησει κωδικο βαλτε lazlo

προσοχη στις οδηγιες που εχω μεσα!

 

Για σου φίλε, γίνεται να ξανά αναιβάσεις το αρχειάκι σε παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγω έχω ενα C520... Προσπαθώ να μάθω με πολύυυ ψάξιμο: μπορώ να έχω destinator (όποια εκδοση και να'ναι γτ μόνο χάρτες με νοιάζουν) και να είναι και bluetooth headset παράλληλα? δλδ να μου λέει που πάω και να μιλάω και στο τηλέφωνο οπως τo miomap το μαμά?
Link to comment
Share on other sites

Για σου φίλε, γίνεται να ξανά αναιβάσεις το αρχειάκι σε παρακαλώ :)

 

Φιλε μου δυστηχως δεν ξερω τι εχει παθει το ρημαδι το rapidshare αλλα μου βγαζει 100% infinity!!:(

Αν ξερεις τι παιζει πες μου για να το ξανανεβασω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας παιδειά... έχω πάρει απο ένα παιδί μεταχιρισμένο το ΜΙΟ c520 και ενώ είχε όλους τους χάρτες της ευρώπης κατι πρέπει να έκανα και έχει σβηστεί ο χάρτης της Ελλάδας.... ενω υπήρχε ο χάρτης και λειτουργούσε κανονικά τώρα δεν υπάρχει! όταν πάω στη Ελλαδα είναι ολα ασπρα το απολυτο τίποτα! Εκανα και buck up αλλα τίποτα.... Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω πάλι τον χαρτη της Ελλάδας????
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδειά... έχω πάρει απο ένα παιδί μεταχιρισμένο το ΜΙΟ c520 και ενώ είχε όλους τους χάρτες της ευρώπης κατι πρέπει να έκανα και έχει σβηστεί ο χάρτης της Ελλάδας.... ενω υπήρχε ο χάρτης και λειτουργούσε κανονικά τώρα δεν υπάρχει! όταν πάω στη Ελλαδα είναι ολα ασπρα το απολυτο τίποτα! Εκανα και buck up αλλα τίποτα.... Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω πάλι τον χαρτη της Ελλάδας????

 

Βασικά μου έχουν σβηστεί οι χάρτες των Βαλκανίων απο τη κάρτα μνήμης (miomap v3 eastern europe)! Μπορώ να τους κατεβάσω απο κάπου? τι πρπεπει να κάνω.... ας μου πει καποιος!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mio c520 και έχω χάσει τους χάρτες ανατολικής ευρώπης απο την sd card (προφανώς απο καμιά βλακία που έκανα). Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να τους κατεβάσω απο καπου ή τέλος πάντων πως μπορώ να τους ξανά βάλω χωρίς να χρειαστεί να τους αγοράσω γιατί εχουν γύρω στα 100 ευρώ! pleaseeeee βοήθεια!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το mio c520 και έχω χάσει τους χάρτες ανατολικής ευρώπης απο την sd card (προφανώς απο καμιά βλακία που έκανα). Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να τους κατεβάσω απο καπου ή τέλος πάντων πως μπορώ να τους ξανά βάλω χωρίς να χρειαστεί να τους αγοράσω γιατί εχουν γύρω στα 100 ευρώ! pleaseeeee βοήθεια!!

 

Πρεπει να τους εχω,στειλε μου το e-mail σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Εχει κανείς αγοράσει τους χάρτες αυτούς: http://eu.mio.com/shop/product_info.php?products_id=1518 ?

 

Μάλλον είναι το "πολυπόθητο" επίσημο update για όσους διαθέτουν ένα ποσό και δεν θέλουν να "σπάσουν" τη συσκευή τους...

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους!

Μετα απο ενα καρο ******** που εκανα στο MIO C520 ενος φιλου (του εβαλα ενα MioPocket Που βρηκα και σαν μη γνωστης μπερδεφτηκε...) θελω να ρωτησω το εξης απλο:

υπαρχει περιπτωση καπου να βρω τα original αρχει και για την εξωτερικη καρτα μνημης αλλα και για την εσωτερικη μνημη? Ψαχνω και τα δυο γιατι τα μακακισα και τα 2 ο μακακας!

 

Σας ευχαριστω παιδια!

 

Πανος

 

ΥΓ: αν καποιος απο εσας ξερει να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη με updated το miomap τοτε ας μου πει να το παρει να το φτιαξει φυσικα με το καταλληλο αντιτιμο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για χαρα σε ολους!

Μετα απο ενα καρο ******** που εκανα στο MIO C520 ενος φιλου (του εβαλα ενα MioPocket Που βρηκα και σαν μη γνωστης μπερδεφτηκε...) θελω να ρωτησω το εξης απλο:

υπαρχει περιπτωση καπου να βρω τα original αρχει και για την εξωτερικη καρτα μνημης αλλα και για την εσωτερικη μνημη? Ψαχνω και τα δυο γιατι τα μακακισα και τα 2 ο μακακας!

 

Σας ευχαριστω παιδια!

 

Πανος

 

ΥΓ: αν καποιος απο εσας ξερει να το επαναφερει στην αρχικη του μορφη με updated το miomap τοτε ας μου πει να το παρει να το φτιαξει φυσικα με το καταλληλο αντιτιμο!

 

sto cd pou enperiexete sto kouti exei sxetiki efarmogi

Link to comment
Share on other sites

Gia sas prosfata epese sta xeria mou ena mio c520. H siskevi einai sostos mpelas exetias tou logismikou tis mio. Alla vrikai ton thaskalo tou me to miopocket. Egw protinw tin telefte ekthosi miopocket 3 release 48 kai protinw na valete opouthipote mesa sto sd i stin mnimi tis siskeuis tp destinator 7 kai oxi to 8. othigeis tha vrite sto zip pou tha katevasete.
Link to comment
Share on other sites

Aφου ξεκλειδώσεις τη συσκευή με το miopocket μπορείς να βάλεις το νέο miomap2008.Προς το παρόν βέβαια δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα για non moov συσκευές και θα πρέπει να το κατεβάσεις από τα γνωστά μέρη:ninja:

Γεια σας

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός c520, αν και είμαι πολύ ευχαριστημένος ειδικά στο εξωτερικό αποφάσισα να κάνω update και παράγγειλα το γνήσιο miomoov και προχώρησα στην διαδικασία.

Αυτή ήταν και η ******* μου!

Το πρόγραμμα δεν έχει καμία σχέση με το παλιό miomap! Ειδεικότερα στην Γερμανία που το δουλεύω χρόνια…

Προσπάθησα να του βάλω το παλιό miomap αλλά δεν το παίρνει πάλι και το ίδιο μου είπαν και στην αντιπροσωπεία του σέρβις.

 

Ούτε ξεκλειδώνει με διάφορους τρόπους που δοκίμασα, τους είχα βρεί από διάφορα site.

Έχει κανείς καμία ιδέα? Γιατί θα το πουλήσω και θα ψάξω να βρω ίδιο με miomap...

Link to comment
Share on other sites

(Είναι η πρώτη φορά που γράφω.)

Έχω 13 μήνες το Mio 520 και οπωσδήποτε είμαι δυσαρεστημένος από τον ελληνικό χάρτη. Έξω δεν πήγα για να δώ αν έχει λάθη.

Χαρχαμπαλεύοντάς το κατάφερα κάνω φορμάτ την εσωτερική μνήμη. Μπορώ να ξαναεγκαταστήσω πάλι στην εσωτερική μνήμη ότι είχε; Έχω το CD. Να το πάω στην teleservice Λ. Αθηνών 226; Ισχύει η εγγύηση ή πρέπει να πληρώσω; Ή δεν επαναφέρεται;

Ευχαριστώ Κώστας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οκ ολα καλα πλεον :)

Οριστε και το λινκ

http://rapidshare.com/files/205381997/V3_best_unlock_c520.rar.html

Αν ζητησει κωδικο βαλτε lazlo

προσοχη στις οδηγιες που εχω μεσα!

 

το link δεν γαίνεται να δουλεύει φίλε. απο πού αλλού μπορώ να το κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...