Jump to content

Σύγκριση τιμών VoIP


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έφτιαξα μια μηχανή σύγκρισης των κλόνων της betamax (sipdiscount, voipstunt κτλ.)

 

Οι τιμές ενημερώνονται καθημερινά αυτόματα από 21 site.

 

Μπορείτε να το δείτε εδώ: www.compare-voip-rates.com

 

Σχόλια δεκτά καθώς και επιπλέον εταιρίες για να συμπεριληφθούν στη σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά . Νομίζω ότι θα έπρεπε να μπουν και οι Ελληνικές εταιρείες I-call Και το Evoice της HOL .
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

“If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut :X”

― Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Υπαρχει ενα site οπου παρουσιαζει σε πινακα τις χρεωσεις για τα προγραμματα της Betamax (voipbuster, smsdiscount, voipdiscount κ.α.) και μαλιστα ανανεωνεται πολυ συχνα!!

Ψάξτετο, θα βτρειτε πολυ χαμηλες χρεωσεις!!:):)

 

http://backsla.sh/betamax

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψαχνεστε παντως, η καλυτερη προταση για Ελλαδα ειναι το http://www.nonoh.net

το οποιο χρεωνει

sms με 1ct

δωρεαν κλησεις προς σταθερα (πολη καλη ποιοτητα ηχου)

7ct προς κινητα (μετρια ποιοτητα)

 

οι τιμες χωρις φπα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψαχνεστε παντως, η καλυτερη προταση για Ελλαδα ειναι το http://www.nonoh.net

το οποιο χρεωνει

sms με 1ct

δωρεαν κλησεις προς σταθερα (πολη καλη ποιοτητα ηχου)

7ct προς κινητα (μετρια ποιοτητα)

 

οι τιμες χωρις φπα

Μολις το δοκιμασα τηλεφωνοντας σε σταθερο στην Αγγλια. Η ποιοτητα ηχου ειναι σαν κι αυτη του ΟΤΕ. Επειδη δε διαβασα αναλυτικα ολη την ιστοσελιδα, απ οτι ειδα οι κλησεις ειναι δωρεαν. Αυτο ισχυει ειτε εισαι registered ειτε οχι? H μετα απο καποιο δωρεαν χρονο που σου δινουν για δοκιμη θα πρεπει να γινεις μελος? Και αντε κανεις εγγραφη και γινεσαι μελος, οι κλησεις απο Ελλαδα σε σταθερα προς καποιες χωρες εξωτερικου που αναφερονται ως free, θα συνεχισουν να ειναι free?

 

edit : ενταξει διαβασα την ιστοσελιδα, καταλαβα

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

exeis merika free minutes ws trial

akoma k an valeis credit meta apo 4 mines tha xrewnesasi akoma k stous free destinations!!

exw dokimasei k gia klisei se mobile se UK k itan aristi i poiotita, an k se xrewnei..

Προφανως ανα διαστηματα αυτοι θα αλλαζουν τα superdeals και τα free destinations αλλα και εμεις θα ψαχνουμε σε αλλες εταιρεις για καλυτερα deals :p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω sign up, γραφω κανονικα τα γραμματα που εμφανιζονται αλλα μου βγαζει συνεχεια αυτο The entered validation code is incorrect. Γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι γινεται...

κατα καποιο τροπο σε εγκλοβιζουν σε ενα προγραμμα κ μετα "δημιουργουν " αλλο "κραχτη" κ ανεβαζουν τις τιμες σε αυτο ποθ εισαι..

εγω παντως χρησιμοποιω 2 προγραμματα της Betamax

ενω εχω περασει credits κ σε τριτο το οποιο δεν χρησιμοποιω πλεον!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι γινεται...

κατα καποιο τροπο σε εγκλοβιζουν σε ενα προγραμμα κ μετα "δημιουργουν " αλλο "κραχτη" κ ανεβαζουν τις τιμες σε αυτο ποθ εισαι..

εγω παντως χρησιμοποιω 2 προγραμματα της Betamax

ενω εχω περασει credits κ σε τριτο το οποιο δεν χρησιμοποιω πλεον!

Εχω προσπαθησει 10 φορες να κανω register αλλα συνεχεια μου βγαινει αυτο :worry:

The entered validation code is incorrect.

Το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος στην Αγγλια που προσπαθει τωρα. Μαλλον θα υπαρχει προβλημα στην εταιρεια

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

try

http://www.voipbuster.com

εξισου φθηνες χρεωσεις

διαφορετικα ψαξε απο τον πινακα που υπαρχει στην παρακατω ιστοσελιδα να δεις πιο αλλο σε βολευει!!

πες μου το αποτελεσμα!!

 

http://backsla.sh/betamax

Link to comment
Share on other sites

try

http://www.voipbuster.com

εξισου φθηνες χρεωσεις

διαφορετικα ψαξε απο τον πινακα που υπαρχει στην παρακατω ιστοσελιδα να δεις πιο αλλο σε βολευει!!

πες μου το αποτελεσμα!!

 

http://backsla.sh/betamax

Πολυ περιεργα πραγματα :blink: Εκανα register με τη voipdiscount. Αγορασα 10 ευρω credits, τα οποια στοιχισαν 12,5 ευρω. Τηλεφωνησα Αγγλια και ειδα οτι απο το πρωτο τηλεφωνημα, η χρεωση ανα λεπτο ειναι 10 cents (στην ουσια ομως 12,5 cents) και 5 cents επιπλεον για καθε κληση. Στην ιστοσελιδα της ομως η εταιρεια δινει την Αγγλια ως free calls στα landlines :O Επισης κατι αλλο που με παραξενευει ειναι οτι στο my account, μου γραφει το υπολοιπο των credits που εχω και πιο κατω μου γραφει Freedays remaining: 119. Εδω αρχισαν να μου κρατανε απο το πρωτο τηλεφωνημα κιολας, τι 119 μερες free μου δινουν??:p

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάλεσες 0870 νούμερο στην Αγγλία; Αυτά είναι μη γεωγραφικά νούμερα και χρεώνονται 10 λεπτά/λεπτό. Δεν είναι σταθερά που είναι δωρεάν. Τα σταθερά ξεκινούν από 01-02.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάλεσες 0870 νούμερο στην Αγγλία; Αυτά είναι μη γεωγραφικά νούμερα και χρεώνονται 10 λεπτά/λεπτό. Δεν είναι σταθερά που είναι δωρεάν. Τα σταθερά ξεκινούν από 01-02.

Ναι 0870 καλεσα, δε το ηξερα αυτο περι μη γεωγραφικων. Τηλεφωνο σε δωματιο φοιτητικης εστιας ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Τα 0870 είναι ειδικά νούμερα που έχουν ειδικη χρέωση. Για κάθε κλήση προς αυτά η εταιρία εισπράτει τέλη εισερχομενων (αντίστοιχα με τα δικά μας 801 αλλά ακριβότερα). Είναι πολύ δημοφιλή σε εστίες μια και δε χρεώνουν πάγιο στους φοιτητές συνήθως (τα παίρνουν από τις εισερχόμενες).

 

Αν δεις προσεκτικά τις χρεώσεις της Αγγλίας θα δεις και κάποια national rate. Αναφέρεται στα 0870.

Link to comment
Share on other sites

Τα 0870 είναι ειδικά νούμερα που έχουν ειδικη χρέωση. Για κάθε κλήση προς αυτά η εταιρία εισπράτει τέλη εισερχομενων (αντίστοιχα με τα δικά μας 801 αλλά ακριβότερα). Είναι πολύ δημοφιλή σε εστίες μια και δε χρεώνουν πάγιο στους φοιτητές συνήθως (τα παίρνουν από τις εισερχόμενες).

 

Αν δεις προσεκτικά τις χρεώσεις της Αγγλίας θα δεις και κάποια national rate. Αναφέρεται στα 0870.

Δικηο εχεις. Θα δοκιμασω το SKYPE για ομιλια μεσω υπολογιστη που ειναι δωρεαν, αν και παλιοτερα που το χρησιμοποιουσα με Γαλλια, η ποιοτητα ηταν απαραδεκτη (απο τσαμπε υπηρεσιες τι περιμενω?) Ελπιζω οτι μπορει να εχει καλυτερεψει η ποιοτητα.

Μια τελευταια ερωτηση, οταν καλω εγω Αγγλια μεσω voipdiscount σε 0870, χρεωνεται και εκει το τηλεφωνο?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

θα 'θελα με την σειρα μου να κανω μια ερωτηση σχετικα με το smsdiscount ειναι της ιδιας εταιρειας με τα υπολοιπα που αναφερονται παραπανω..

Λοιπον, δεν μπορω να στειλς sms στην Αμερικη και συγκεκριμενα σε κινητο με provider την εταιρεια sprint!

γραφω το νουμερο στην μορφη 001917******* αλλα τπτ

Παρ'ολο που λεει οτι το μνμ σταλθηκε κανονικα αυτο δν παραδιδεται ποτε!

οποιος μπορει να μου πει τι φταιει θα του ειμαι υποχρεως!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δικηο εχεις. Θα δοκιμασω το SKYPE για ομιλια μεσω υπολογιστη που ειναι δωρεαν, αν και παλιοτερα που το χρησιμοποιουσα με Γαλλια, η ποιοτητα ηταν απαραδεκτη (απο τσαμπε υπηρεσιες τι περιμενω?) Ελπιζω οτι μπορει να εχει καλυτερεψει η ποιοτητα.

Μια τελευταια ερωτηση, οταν καλω εγω Αγγλια μεσω voipdiscount σε 0870, χρεωνεται και εκει το τηλεφωνο?

 

Κανονικά δεν πρέπει να χρεωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν πρέπει να χρεωθεί.

thanks :)

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vyke.com

εγω εχω αυτο αλλα μονο για sms γιατι σε κινητο που προσπαθησα να μιλησω ηταν χαλια!! για sms χρεωνει 2lepta to sms

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

vyke.com

εγω εχω αυτο αλλα μονο για sms γιατι σε κινητο που προσπαθησα να μιλησω ηταν χαλια!! για sms χρεωνει 2lepta to sms

 

Είναι αξιόπιστο; Είχες κανένα πρόβλημα να μην φτάσει κάποιο SMS ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...