Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως εβαλε κανεις αυτο τον εκκε στο παπι του???? http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1340

 

 

Εγώ θέλω να το βάλω στο fb μου αν όλα πάνε καλά του χρόνου θα φτιάξω ένα πύραυλο fb 56mm:tease:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως εβαλε κανεις αυτο τον εκκε στο παπι του???? http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1340

 

εγω που τον πηρα τσαμπα τα λεφτα μου εδωσα γιατι δεν κανει ουτε καν στο γραναζι του εκκεντροφορου,πριν λιγες μερες τον εστειλα πισω

Link to comment
Share on other sites

θελω πισω αναρτησεις για χαμηλωμα και οχι πολυ καγκουρικες...Προτεινετε καμια..!
Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

θελω πισω αναρτησεις για χαμηλωμα και οχι πολυ καγκουρικες...Προτεινετε καμια..!

 

βαλε αεροαναρτησεισ που τις ψηλωνεις και τις χαμηλωνεις οπως θεσ εσυ

Link to comment
Share on other sites

http://img688.imageshack.us/i/suzukara.jpg/

Αυτο ειναι το μιχανακι μου..!!Αλλα χωρις την δισκοπλακα και τιν αερογραφια..!!

Link to comment
Share on other sites

εχει πεθανει το θεμα..!ρε παιδες,τιποτα απο μαλαισία δεν μπορουμε να φερουμε?
Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

εχει πεθανει το θεμα..!ρε παιδες,τιποτα απο μαλαισία δεν μπορουμε να φερουμε?

 

οντως δεν σηζηταμε....ο μονος που φερνει ειναι ο τσιτινης...εμεις δεν νομιζω να μπορουμε

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει κατι στην μαλαισια? Γιατι εγω δεν εχω βρει. Αν βρηκες καποιος κατι ας το ποσταρει να το δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το φτιάξιμο για όλα τα παπιά Suzuki Fb,Fd,Fx,Address είναι ένα

 

Χειροποιήτα και πατέντες

 

Reprofile εκκεντροφόρο.

Πιστόνι πατεντα από κάποιο άλλο μηχανάκι φτιαγμένο στο τόρνο

Κύλινδρος με χειροποιήτο χιτώνιο

Άνοιγμα εισαγωγής-εξαγωγής

Χειροποιήτο κιτ συμπλέκτη στο χέρι η στο πόδι

Χειροποιήτη εξάτμιση{η εμπορίου}

Αυτά.

 

Τώρα στο Address που είναι και injection,περιπλέκεται πολύ το θέμα:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το φτιάξιμο για όλα τα παπιά Suzuki Fb,Fd,Fx,Address είναι ένα

 

Χειροποιήτα και πατέντες

 

Reprofile εκκεντροφόρο.

Πιστόνι πατεντα από κάποιο άλλο μηχανάκι φτιαγμένο στο τόρνο

Κύλινδρος με χειροποιήτο χιτώνιο

Άνοιγμα εισαγωγής-εξαγωγής

Χειροποιήτο κιτ συμπλέκτη στο χέρι η στο πόδι

Χειροποιήτη εξάτμιση{η εμπορίου}

Αυτά.

 

Τώρα στο Address που είναι και injection,περιπλέκεται πολύ το θέμα:rolleyes:

 

απλως κανεις τα παραπανω που ειπες + οτι πρεπει να βρεις εναν προγραμματιστη να του πας εκει το μηχανακι και να σου φτιαξει την χαρτογραφηση για να εχει καυσιμο..και ετσι....οποτε κλαφτα...αμα βγει εγκεφαλος θα δεις πολλα address τουμπανο....

Link to comment
Share on other sites

Αμα ολα αυτα βγουν χειροπειητα ειμαι σιγουρος το μηχανακι δεν θα αντεξει πανω απο 2 μηνο. ΤΓελικα εκεινο το παιδι που πηρε το nitro x fuel commander τι εγινε ζει να μας πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα αναρτησεις αεριου 50 ευρο αυριο 8α της βαλω,φοραει κανεις?αλυσιδα και γραναζια καθε ποτε πρεπει να αλλαζονται?(χλμ)
Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

Οποτε φαγωθουν τα γραναζια η χαλασουν τα o-ring τις αλυσιδας.Εχει σχεση και η συντηρηση της αλυσιδας.
Link to comment
Share on other sites

Οποτε φαγωθουν τα γραναζια η χαλασουν τα o-ring τις αλυσιδας.Εχει σχεση και η συντηρηση της αλυσιδας.

 

Αμα ολα αυτα βγουν χειροπειητα ειμαι σιγουρος το μηχανακι δεν θα αντεξει πανω απο 2 μηνο. ΤΓελικα εκεινο το παιδι που πηρε το nitro x fuel commander τι εγινε ζει να μας πει εντυπωσεις?

 

εγω αλλαξα γιατι η αλυσιδα ειχε ψιλοχαλασει σε μερικα σημεια...και αλλαξα και γραναζια...εβαλα ενα set απο το stelpet ΕΚ αλυσιδα και γραναζια 23 ευρω

ναι φιλε μου δοξα το θεο ζω...εντυπωσεις?εχω πει 2-3 φορες οχι πολλα πραγματα.απλως οταν γυρνας το γκαζι δεν μπερδευει πολυ οπως πρωτα...

επισης εβαλα την protech που βγαινει

για το μηχανακι μας,δεν ειναι ολοσομη:cry: αλλα μπαινει κουτι στην μαματη,απο ηχο δεν πολυλεει θα ανεβασω βιντεο και φωτο συντομα :)

 

και νομιζω(δεν ειμαι σιγουρος)οτι τα χειροποιητα αντεχουν πιο πολυ σε σχεση με τα ετοιμα...

Link to comment
Share on other sites

ε

και νομιζω(δεν ειμαι σιγουρος)οτι τα χειροποιητα αντεχουν πιο πολυ σε σχεση με τα ετοιμα...

 

Εννοεις τα χειροποιητα γραναζια?

Link to comment
Share on other sites

Αναβασε και φωτογραφια να δουμε το μηχανακι με τα αμορτισερ τα καινουρια. Επισης απο που τα πηρες για να ξερουμε και εμεις μηπως και ενδιαφερεται και καποιος αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ολα αυτα βγουν χειροπειητα ειμαι σιγουρος το μηχανακι δεν θα αντεξει πανω απο 2 μηνο. ΤΓελικα εκεινο το παιδι που πηρε το nitro x fuel commander τι εγινε ζει να μας πει εντυπωσεις?

 

Τι θα πάθει?

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τα χειροποιητα γραναζια?

 

Τι θα πάθει?

 

οχι εννος εκκεντροφορο,και ετσι..γενικα χειροποιητα πραγματα.αντι για καποια aftermarket(ου στην ουσια δεν υπαρχουν για το δικο μας)

 

αυτο λεω και εγω...νομιζω πως αν πας σε καλο μαστορα και σου τα φτιαξει ειναι πολυ αξιοπιστα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια μιλησα με εναν απο μαλαισια και τον ρωτησα αν γινετε να μου βρει εγκεφαλο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει στο εμποριο και οτι μπορω να το κανω καρμυρατερατο με λιγα πραγματα(κατι που δεν θελω)...και του εστειλα τωρα για εκκεντροφορο γιατι ο τσιτινης.........

 

μου απαντησε....ειπε οτι εχει 48 δολαρια(δηλαδη ποσα ευρω?)

Edited by apostolis15
Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλησα με εναν απο μαλαισια και τον ρωτησα αν γινετε να μου βρει εγκεφαλο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει στο εμποριο και οτι μπορω να το κανω καρμυρατερατο με λιγα πραγματα(κατι που δεν θελω)...και του εστειλα τωρα για εκκεντροφορο γιατι ο τσιτινης.........

 

μου απαντησε....ειπε οτι εχει 48 δολαρια(δηλαδη ποσα ευρω?)

 

Περίπου 35-38€.Ποιόν είναι αυτός,στείλε λινκ από το μαγαζί να το δούμε.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 35-38€.Ποιόν είναι αυτός,στείλε λινκ από το μαγαζί να το δούμε.

 

να τος

 

automotivespartsshop.com

 

και επισης μου απαντησε στισ ερωτησεισ μου

 

Hi, yes 57 mm kit is available for USD 198, the bore and piston are Suzuki Genuine Parts,

as for the manual clutch kit is USD 165 genuine parts too.

Big valve head 27/23 or 28/24 is USD 296.

 

57mm 198 δολαρια δηλαδη 147ευρω(βαση ενος προγραμματος που τα υπολογησα),και ειναι γνησια suzuki,ο συμπλεκτης 165 δηλαδη...δηλαδη 122 ευρω,και αυτος suzuki...αξιζει,αμα βρω καποιον να μου φτιαξει και την χαρτογραφηση του εγκεφαλου το 57mm θα το παρω σιγουρα,και κεφαλη με μεγαλεσ βαλβιδες με 218 ευρω....αν και νομιζω πως τα μεταφορικα θα ειναι πολλα.....

Edited by apostolis15
Link to comment
Share on other sites

μου σπασαν το πλαστικο απο το καντραν μαγκες μεγαλη προσοχη κοστιζη 45 ευρω :/
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε εγω στο site δεν ειδα πουθενα να λεει suzuki address... Εσυ που τα ειδες? Επισης τα μεταφορικα δεν ειναι πολλα λεφτα...
Link to comment
Share on other sites

Mια και θα ψωνίσεις από εκεί πάρε ότι μπορείς.Τα μεταφορικά από αμερική για ένα πιστόνι είναι περίπου 20€,τώρα κυλινδροπίστονα,συμπλέκτη κεφαλή σίγουρα 100αρικο:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

μου σπασαν το πλαστικο απο το καντραν μαγκες μεγαλη προσοχη κοστιζη 45 ευρω :/

 

Mια και θα ψωνίσεις από εκεί πάρε ότι μπορείς.Τα μεταφορικά από αμερική για ένα πιστόνι είναι περίπου 20€,τώρα κυλινδροπίστονα,συμπλέκτη κεφαλή σίγουρα 100αρικο:rolleyes:

 

Τελωνειο να μην σας βαλουν να πληρωσετε γιατι εκει βαρανε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...