Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφοσων αμα βαλεις μονο τον εκκεντροφορο δεν θα σου δωσει παραπανω τελικη λογο εγκεφαλου δεν θα σου δωσει και εκκινησεις ομως?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι εμενα μου ειπε ο μηχανικος οτι δν θα δωσει τιποτα , ακριβως γι'αυτο το λογο...λογο εγκεφαλου!! εφοσον μου λεει αλλαχτει ( ή προγραμματιστει ,κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως)τοτε θα δωσει ο εκκεντροφορος και οτι αλλο βαλεις πανω...εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

οχι εμενα μου ειπε ο μηχανικος οτι δν θα δωσει τιποτα , ακριβως γι'αυτο το λογο...λογο εγκεφαλου!! εφοσον μου λεει αλλαχτει ( ή προγραμματιστει ,κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως)τοτε θα δωσει ο εκκεντροφορος και οτι αλλο βαλεις πανω...εσεις τι λετε?

 

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι που αυτος ο καταραμενος εγκεφαλος!!! Ποτε θα βγει στην κυκλοφορια? Κανονικαπρωτα επρεπε να βγει αυτος και μετα ολα τα υπολοπα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω πηγα σημερα στον μηχανικο μου και τον ρωτησα για τον εκκεντροφορο και μου ειπε οτι δεν αξιζει να μπει,δεν θα δωσει τιποτα...εφοσον μου λεει δεν μπορει να δωσει περισσοτερο μιγμα στον ψεκασμο, οσο τερμα και να ανοιγουμε το γκαζι, το παπι δεν θα μπορει να δωσει περισσοτερο στα ψηλα...μου λεει οτι περιμενει ενα προγραμμα (κατι σαν χαρτογραφηση, δεν θυμαμαι πως μου το ειπε ακριβως)το οποιο ρυθμιζεται απο Lapotp και σε αυτο πανω θα μπορεις να βαλεις οτι θελεις.....αμα υπαρχει αυτο και μετα βαλουμε εκκεντροφορους κλπ κλπ κλπ τοτε θα δουλευει σωστα...

 

Πολυ καλο και εμπιστο μηχανικο εχεις βλεπω.........πως τον λενε?????{απο που εισαι???}

 

οχι εμενα μου ειπε ο μηχανικος οτι δν θα δωσει τιποτα , ακριβως γι'αυτο το λογο...λογο εγκεφαλου!! εφοσον μου λεει αλλαχτει ( ή προγραμματιστει ,κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως)τοτε θα δωσει ο εκκεντροφορος και οτι αλλο βαλεις πανω...εσεις τι λετε?

 

Ακριβως.Αμα βαλεις αγριοτερο εκκεντροφορο μαζι με μεγαλυτερο πιστονι θα αυξηθει το στροφαρισμα.Με τον εγκεφαλο μπορεις να ρυθμισεις τον κοφτη σε περισσοτερες rpm αφου ετσι κι αλλιως θα εχει την δυνατοτητα να στροφαρει.Θα του δινει επεισης περισσοτερο καυσιμο στις πολλες rpm.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Αμα βαλεις αγριοτερο εκκεντροφορο μαζι με μεγαλυτερο πιστονι θα αυξηθει το στροφαρισμα.Με τον εγκεφαλο μπορεις να ρυθμισεις τον κοφτη σε περισσοτερες rpm αφου ετσι κι αλλιως θα εχει την δυνατοτητα να στροφαρει.Θα του δινει επεισης περισσοτερο καυσιμο στις πολλες rpm.

 

Πρεπει βεβαια και ο εγκεφαλος να εχει δυνατοτητα ρυθμισης για τους κοφτες.Το Rapid Bike για το Χ εχει μονο ρυθμισεις για το καυσιμο για παραδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει βεβαια και ο εγκεφαλος να εχει δυνατοτητα ρυθμισης για τους κοφτες.Το Rapid Bike για το Χ εχει μονο ρυθμισεις για το καυσιμο για παραδειγμα.

 

 

A ναι ρε φιλε εχεις δικιο:X:X:X:X

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να βαλεις rapit bike και οχι racing εγκεφαλο η και power up μπεκ ψεκασμου.....

 

Φωτο η τιποτα πληροφοριες για τον racing εγκεφαλο εχεις??????Και τα μπεκ πως θα τα ρυθμισεις χωρις εγκεφαλο?????:blink::blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φωτο η τιποτα πληροφοριες για τον racing εγκεφαλο εχεις??????Και τα μπεκ πως θα τα ρυθμισεις χωρις εγκεφαλο?????:blink::blink:

 

Σε περιπτωση που υπαρχουν οπως στο crypton x.....

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που υπαρχουν οπως στο crypton x.....

 

??????????

 

Τι εννοεις,για τον εγκεφαλο η για τα μπεκ????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

??????????

 

Τι εννοεις,για τον εγκεφαλο η για τα μπεκ????

 

Και τα δυο εννοω γιατι και τα δυο σου δινουν παραπανω βενζινη..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο και εμπιστο μηχανικο εχεις βλεπω.........πως τον λενε?????{απο που εισαι???}

 

 

 

Ακριβως.Αμα βαλεις αγριοτερο εκκεντροφορο μαζι με μεγαλυτερο πιστονι θα αυξηθει το στροφαρισμα.Με τον εγκεφαλο μπορεις να ρυθμισεις τον κοφτη σε περισσοτερες rpm αφου ετσι κι αλλιως θα εχει την δυνατοτητα να στροφαρει.Θα του δινει επεισης περισσοτερο καυσιμο στις πολλες rpm.

 

powerman95 να σου πω....κοροιδευεις ή σοβαρα μιλας??χωρις παρεξηγηση...

Link to comment
Share on other sites

powerman95 να σου πω....κοροιδευεις ή σοβαρα μιλας??χωρις παρεξηγηση...

 

Σοβαρα ρε.Γιατι τι νομιζες????Δεν εχεις μπλεξει ποτε με ****** μηχανικο και καλυτερα να μην μπλεξεις.Θα σου ελεγε ναι βαλε εκκεντροφορο θα δωσει χωρις εγκεφαλο,θα εβαζες εσυ,δεν θα εδινε τελικα,θα το πηγαινες κα θα του ελεγες δεν εδωσε τιποτα και θα σου ελεγε δωσε 600€ να του αλλαξουμε εγκεφαλους,μπεκ,πιστονι,κεφαλη κτλ κτλ

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να μπουν μεγαλυτερα μπεκ πρεπει το μηχανακι να χρειζεσαι και μεγαλυτερα μπεκ.Αν βολευεται με τα γνησια γιατι να αλλαχτουν?

Εγκεφαλο θελεις οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπουν μεγαλυτερα μπεκ πρεπει το μηχανακι να χρειζεσαι και μεγαλυτερα μπεκ.Αν βολευεται με τα γνησια γιατι να αλλαχτουν?

Εγκεφαλο θελεις οπωσδηποτε.

 

Το θεμα ειναι ποτε θα βγει ο εγκεφαλος.... Ολα τα υπολοιπα σχεδον βγηκαν εκτος απο αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε ο μηχανικος οτι τον περιμενει τον εγκεφαλο....απο τον ιουλιο...!!!

 

Ωραία,άρχιζε να μαζεύεις από τώρα τον Αύγουστο να το έχεις έτοιμο:D:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια....ειδα ολη την σηζητηση,ο εκκε....θα δωσει,αλλα οχι παραπανω τελικη...μονο λιγο παραπανω μπαμ,οσο για τον εγκεφαλο...νομιζω πως στο Χ ρυθμιζεισ και τους κοφτες(γιατι λογικα για να ρυθμιζεισ την βενζινη δεν θα ανεβαζεις και τισ στροφεσ?)ο ιουλιος ειναι πολυ μακρια...αλλα ενταξει τουλαχιστον θα βγει.....επισης....εκει στην εξαγωγη(δηλαδη εκει που αρχιζει η εξατμιση)θα ηταν πολυ καλο να φτιαχτει ενας χειροποιοτος λαιμος(π.χ μεχρι εκει που ξεκιναει η Yoshi)γιατι ο λαιμος του ειναι σαν καλαμακι και αυτο το πνιγει,να εβγαζαν ενα φιλτρο αερος...εγω παντως θα τον βαλω τον εκκε...γιατι ολα τα υπολοιπα(μπεκ και αλλα ειναι πανακριβα)

επισης να ρωτισω κατι στα ποσα km βαραει κοφτες η 4η εμενα πρεπει να βαρεσε 125-6(μου φανηκε οτι το μηχανακι εκοψε γι'αυτο ρωταω και απο την εξατμιση δεν μπορουσα να ακουσω)

Link to comment
Share on other sites

παιδια....ειδα ολη την σηζητηση,ο εκκε....θα δωσει,αλλα οχι παραπανω τελικη...μονο λιγο παραπανω μπαμ,οσο για τον εγκεφαλο...νομιζω πως στο Χ ρυθμιζεισ και τους κοφτες(γιατι λογικα για να ρυθμιζεισ την βενζινη δεν θα ανεβαζεις και τισ στροφεσ?)ο ιουλιος ειναι πολυ μακρια...αλλα ενταξει τουλαχιστον θα βγει.....επισης....εκει στην εξαγωγη(δηλαδη εκει που αρχιζει η εξατμιση)θα ηταν πολυ καλο να φτιαχτει ενας χειροποιοτος λαιμος(π.χ μεχρι εκει που ξεκιναει η Yoshi)γιατι ο λαιμος του ειναι σαν καλαμακι και αυτο το πνιγει,να εβγαζαν ενα φιλτρο αερος...εγω παντως θα τον βαλω τον εκκε...γιατι ολα τα υπολοιπα(μπεκ και αλλα ειναι πανακριβα)

επισης να ρωτισω κατι στα ποσα km βαραει κοφτες η 4η εμενα πρεπει να βαρεσε 125-6(μου φανηκε οτι το μηχανακι εκοψε γι'αυτο ρωταω και απο την εξατμιση δεν μπορουσα να ακουσω)

 

Κοφτες δεν μπορεις να ρυθμισεις στο Χ μονο το ιντζεξιον.Στην ουσια ρυθμιζεται η αναλογια του μιγματος με τον εγκεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Κοφτες δεν μπορεις να ρυθμισεις στο Χ μονο το ιντζεξιον.Στην ουσια ρυθμιζεται η αναλογια του μιγματος με τον εγκεφαλο.

 

πω δικε μου,εχω βραχυκυκλωσει.....οποτε στην ουσια......δεν εχει κατι ενδιαφερον αυτος ο εγκεφαλος.......:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο μηχανικος αν δν καταλαβατε καλα απο τον ιουλιο που μας περασε περιμενει τον εγκεφαλο...δηλ τωρα μπηκαμε στον τριτο μηνα αναμονης....:P:P επειδη μου ειπε οτι μπορει να πηγαινει γυρω στα 300-350€ δεν το σκεφτομαι καθολου....χαχα!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο μηχανικος αν δν καταλαβατε καλα απο τον ιουλιο που μας περασε περιμενει τον εγκεφαλο...δηλ τωρα μπηκαμε στον τριτο μηνα αναμονης....:P:P επειδη μου ειπε οτι μπορει να πηγαινει γυρω στα 300-350€ δεν το σκεφτομαι καθολου....χαχα!!

 

:lol::lol: α καταλαβα.....αν τον περιμενει εδω και 3 μηνες δεν θα ερθει ποτε:lol::lol:,και ναι λογικα θα κανει 350 ευρω+η εργασια και ο προγραμματισμος,

να σου πω εχεισ βαρεσει κοφτεσ με 4η?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...