Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tasos_xr : έχω αγοράσει το Agility City 150

 

Τα μόνα του "αρνητικά" που εντόπισα είναι:

- Είναι λίγο σκληρή η ανάρτηση, αλλά θα τη ρυθμίσω στην πιο μαλακή

σκάλα και εκτός αυτού, θα μαλακώσει με τον καιρό (ούτε 100 χλμ δεν

έγραψα στο κοντέρ).

- Η σέλα θα μπορούσε να είναι ελαφρώς πιο άνετη. Εγώ δεν κάνω μεγάλες

αποστάσεις, και δεν έχω πρόβλημα (είμαι πάνω από 1,80).

- Η ένδειξη της βενζίνης δεν είναι πολύ ακριβής, αλλά αυτό το έχουν σχεδόν

όλα τα δίκυκλα (μάλιστα κάποιες μοτοσυκλέτες έχουν μόνο λαμπάκι).

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος για την αγορά μου.

Είναι όμορφο, και έχει μέγεθος μεγαλύτερης κατηγορίας.

Έχει πολύ καλά φρένα, πολύ καλά φώτα και κόρνα.

 

Ρώτα με ότι άλλο θες :happy: Επίσης θα σου πρότεινα να διαβάσεις και τι

γράφουν άλλοι στο σκούτερ κλαμπ (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tasos_xr : έχω αγοράσει το Agility City 150

 

Τα μόνα του "αρνητικά" που εντόπισα είναι:

- Είναι λίγο σκληρή η ανάρτηση, αλλά θα τη ρυθμίσω στην πιο μαλακή

σκάλα και εκτός αυτού, θα μαλακώσει με τον καιρό (ούτε 100 χλμ δεν

έγραψα στο κοντέρ).

- Η σέλα θα μπορούσε να είναι ελαφρώς πιο άνετη. Εγώ δεν κάνω μεγάλες

αποστάσεις, και δεν έχω πρόβλημα (είμαι πάνω από 1,80).

- Η ένδειξη της βενζίνης δεν είναι πολύ ακριβής, αλλά αυτό το έχουν σχεδόν

όλα τα δίκυκλα (μάλιστα κάποιες μοτοσυκλέτες έχουν μόνο λαμπάκι).

 

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος για την αγορά μου.

Είναι όμορφο, και έχει μέγεθος μεγαλύτερης κατηγορίας.

Έχει πολύ καλά φρένα, πολύ καλά φώτα και κόρνα.

 

Ρώτα με ότι άλλο θες :happy: Επίσης θα σου πρότεινα να διαβάσεις και τι

γράφουν άλλοι στο σκούτερ κλαμπ (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση).

Σε ευχάριστο όταν με το καλο το στρώσεις πέσμου εντυπώσεις και ποσο τελική βγάζει:thanks:

;)
Link to comment
Share on other sites

Το 125 επίσημα έχει τελική 92, αλλά άτομα που το έχουνε

αναφέρουν πάνω από 100.

 

Το 150 επίσημα έχει τελική πάνω από 100. Δες ΕΔΩ.

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/390/NEWS/kymagilty.jpg

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas! molis prin apo 1 mina oi goneis mou piran mixanaki..sigekrimena ena kymco jetix 50cc..einai kainourgio to montelo dld peripou exei 1 misi mina pou exei kikloforisei:)..iparxei tpt pou mporo na balo sto na to beltioso??mou proteinan apo tin etairia na doso 200 eyro gia na allakso kilindro:)kserete tpt allo pou mporo na ballo??

eyrixisto:)

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas! molis prin apo 1 mina oi goneis mou piran mixanaki..sigekrimena ena kymco jetix 50cc..einai kainourgio to montelo dld peripou exei 1 misi mina pou exei kikloforisei:)..iparxei tpt pou mporo na balo sto na to beltioso??mou proteinan apo tin etairia na doso 200 eyro gia na allakso kilindro:)kserete tpt allo pou mporo na ballo??

eyrixisto:)

 

αμα βαλεις κυλινδρο απο το 150cc και αλλαξεις και την ηλεκτρονικη θα πετας σε συγκριση με το 50αρι. εχει και το 50 5ταχυτο σασμαν?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μπορεις να αλλαξεις μονο κυλινδρο.....

μαλλον εννοεις κυλινδροπιστονο. και οταν λες κυλινδροπιστονο με 200 ευρω, τι εννοεις? ποσα χιλιοστα ειναι? και 200 ευρω ειναι παρα παρα παρα πολλα. 200 κανει το takegawa για να το κανεις 125! (ναι, takegawa!!!)

 

Παρε ενα 52αρι κυλινδροπιστονο, 55αρι στροφαλο,μια κεφαλη 125, εναν εκκεντροφορο(και ουτε καρτερ ανοιγεις, ουτε τιποτα), και ενα γραναζι για τελικες αν θελεις. Ολα αυτα με 200 ευρω.

 

Τωρα, αν θελεις ηλεκτρονικη, βαλε αυτην της Kitaco με 200 ευρω, και θα πετας! τα λιφαν 125, θα τα εχεις για την πλακα!

 

Αν κανεις αυτα που σου λεω, δεν θα φαινεται οτι το εχεις πειραξει. θα φαινεται 50αρι.

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις κυλινδρο απο το 150cc και αλλαξεις και την ηλεκτρονικη θα πετας σε συγκριση με το 50αρι. εχει και το 50 5ταχυτο σασμαν?

και παλι ξαναλεω, οτι δεν μπορεις να αλλαξεις μονο κυλινδρο. πρεπει να αλλαξεις κυλινδροπιστονο.

και δεν υπαρχει περιπτωση να βαλει κυλινδροπιστονο απο 150. θελεις 59αρι κυλινδροπιστονο, και 55αρα διαδρομι(για να γινει 150 κυβικα)!

αν κανεις κατι τετοιο,πρωτα θα πρεπει να ανοιξεις το καρτερ, και δευτερο την μεθεπομενη μερα θα πρεπει να το κυλισεις, να το ξαναπας στο μαστορα, να σου βγαλει το κυλινδροπιστονο, και να σου παραγγειλει καινουργιο!

δεν υπαρχει περιπτωση να σου αντεξει! δεν γινεται να τριπλασιασεις τα κυβικα και να αντεξει!!!

 

κατι ακομα: υπαρχει παπακι με 5 ταχυτητες? (δεν νομιζω να ειναι σαν το cagiva που εχει 7!)

Link to comment
Share on other sites

snip boy pes m ligo entiposis apo to papi gt thelo na pao na to paro k ego. pes ligo pos paei? exeis kamia foto? ama exeis msn steilto m se pm theo na se rotiso kati.
Link to comment
Share on other sites

και παλι ξαναλεω, οτι δεν μπορεις να αλλαξεις μονο κυλινδρο. πρεπει να αλλαξεις κυλινδροπιστονο.

και δεν υπαρχει περιπτωση να βαλει κυλινδροπιστονο απο 150. θελεις 59αρι κυλινδροπιστονο, και 55αρα διαδρομι(για να γινει 150 κυβικα)!

αν κανεις κατι τετοιο,πρωτα θα πρεπει να ανοιξεις το καρτερ, και δευτερο την μεθεπομενη μερα θα πρεπει να το κυλισεις, να το ξαναπας στο μαστορα, να σου βγαλει το κυλινδροπιστονο, και να σου παραγγειλει καινουργιο!

δεν υπαρχει περιπτωση να σου αντεξει! δεν γινεται να τριπλασιασεις τα κυβικα και να αντεξει!!!

 

κατι ακομα: υπαρχει παπακι με 5 ταχυτητες? (δεν νομιζω να ειναι σαν το cagiva που εχει 7!)

 

δεν θα αλλαξει μονο κυλιδρο αλλα και πιστονι και ηλεκτρονικη και κεφαλη και καρμπυρατερ και ελατηρια και φλαντζες και και και. αλλα πιστευω οτι αν εχει το 50αρι ιδιο καρτερ με το 150 και το φανε λιγο δεν θα παθει και κατι σοβαρο. εσυ τι πιστευεις οτι δεν θα αντεξει?

 

το stright kai to jetix τα χουν με 5 ταχυτητες για τρελα γκαζια

Link to comment
Share on other sites

δεν θα αλλαξει μονο κυλιδρο αλλα και πιστονι και ηλεκτρονικη και κεφαλη και καρμπυρατερ και ελατηρια και φλαντζες και και και. αλλα πιστευω οτι αν εχει το 50αρι ιδιο καρτερ με το 150 και το φανε λιγο δεν θα παθει και κατι σοβαρο. εσυ τι πιστευεις οτι δεν θα αντεξει?

 

το stright kai to jetix τα χουν με 5 ταχυτητες για τρελα γκαζια

 

και στροφαλομπιελα θα αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι πιστευεις οτι δεν θα αντεξει?

δεν νομιζω να εχει τοσο μεγαλο καρτερ. ολα τα 50αρια παιρνουν μεχρι 52 κυλινδροπιστονο, και 55αρι στροφαλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει τοσο μεγαλο καρτερ. ολα τα 50αρια παιρνουν μεχρι 52 κυλινδροπιστονο, και 55αρι στροφαλο.

 

δεν ειναι αναγκαιο τρως τα καρτερ στην φρεζα και βαζεις οτι πιστονι θελεις...στροφαλομπιελα ακομα και 50αρι να ειναι μπορεις να βαλεις οτι θελεις ακομα 56χιλιοστα αρκει να αλλαξεις το αξονακι τις τρομπα λαδιου...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

το straight 150 με το jetix 150 φορανε τον ιδιο κινητηρα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΕΧΧΟΝ125 ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2007. ΣΤΑ 1800 ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΩ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡ/ΠΟΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΦΥΓΕ ΜΙΑ ΒΙΔΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΝΑ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ (ΤΥΧΑΙΟ). ΑΚΟΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ, ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙΤΑΙ, Η ΛΑΜΑ ΤΟΥ ΣΑΣΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΙΔΩΝΕΤΑΙ Η ΣΧΑΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η Kappa-28 lt KAI ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5-6 ΚΙΛΑ (ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ). ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΙΒΕΛΑ. Η ΜΙΖΑ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ.

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΟΧΕΙΡΟΔΟΥΛΕΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΕΧΧΟΝ125 ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2007. ΣΤΑ 1800 ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΩ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡ/ΠΟΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΦΥΓΕ ΜΙΑ ΒΙΔΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΝΑ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ (ΤΥΧΑΙΟ). ΑΚΟΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ, ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙΤΑΙ, Η ΛΑΜΑ ΤΟΥ ΣΑΣΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΙΔΩΝΕΤΑΙ Η ΣΧΑΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η Kappa-28 lt KAI ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5-6 ΚΙΛΑ (ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ). ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΙΒΕΛΑ. Η ΜΙΖΑ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ.

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΟΧΕΙΡΟΔΟΥΛΕΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΩ.

Καλησπερα και καλως ηρθες στο φορουμ.

Τωρα στην περιπτωση σου,καλα τα λες..αλλα το οτι εφυγε η βιδα απο το φρενο την ευθυνη την εχει ο μηχανικος που δεν την τσεκαρε στο service.τωρα αν συνεχιζουν τα προβληματα,το μηχανακι σου εχει 2 χρονια εγγυηση.πηγαινε'το σε ενα εξουσιοδοτημενο και πες τι προβλημα εχεις και θα περαστουν στην εγγυηση με καινουργια.

 

Υ.Γ.γραψε με μικρα Γραμματα γιατι τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ απαγορευονται απο τους ορους χρησης του φορουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΕΧΧΟΝ125 ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2007. ΣΤΑ 1800 ΧΛΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΩ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡ/ΠΟΣ) ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΕΦΥΓΕ ΜΙΑ ΒΙΔΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΧΙΟΝΑ ΤΟΥ ΦΡΕΝΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟ (ΤΥΧΑΙΟ). ΑΚΟΜΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΣΗΜΕΙΑ, ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙΤΑΙ, Η ΛΑΜΑ ΤΟΥ ΣΑΣΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΙΔΩΝΕΤΑΙ Η ΣΧΑΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η Kappa-28 lt KAI ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΒΑΡΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5-6 ΚΙΛΑ (ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ). ΠΑΡΕΛΕΙΨΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΙΒΕΛΑ. Η ΜΙΖΑ ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ.

ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΡΟΧΕΙΡΟΔΟΥΛΕΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΩ.

 

το οτι ξεβιδοθηκε η βιδα του φρενου οφειλετε στις προδιαγραφες συναρμολογισης του που πρεπει να ειναι μαλλον χαμηλες. γιατι και εμενα στην αρχη μου εφυγε η πανω βιδα τις πισω αναρτησης. οσον αφορα τη λαμα που λες δεν καταλαβα καλα αλλα πρεπει να λες η μαυρη βαση που βιδωνοντε τεσσερις βιδες κατω απο τη σελα???

Link to comment
Share on other sites

nikost:Εχω και γω το nexxon,οταν το παρελαβα λιγες ώρες μετα προσεξα μικρα χτυπηματα στα πλαστικα και σε 4 -5 σημεια εχει γκρι πιτσιλιες απο χρωμα γκρι.Το πηγα πισω στον αντιπροσωπο και μου πε οτι το κανα εγω:wacko:.Απο μηχανικα μεχρι στιγμης (στρωνω ακομη) δεν μου εχει βγαλει προβλημα,μονο το ρελαντι ηθελε ρυθμιση(πολυ χαμηλο) και μου σβηνε συχνα.Λυπαμε για την ατυχια που ειχες με τη σχαρα,καθως γνωστο οπως αναφερει ο grigoriso οτι εχει γινει προχειροσυναρμολογηση σε αρκετα σημεια στο nexxon.Απ'την επομενη μερα που το παρελαβα εγω ο ιδιος εκανα ενα τσεκαρισμα σε οσα σημεια μπορουσα και βρηκα 3-4 βιδες χαλαρες στο πισω μερος κατω απο τη σελα στη βαση.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

για την προχειρη συναρμολογηση δεν φταιει η kymco αλλα ο καθε μαγαζατορας που μονταρει το μηχανακι και εμενα η γουρουνα μου ηρθε αμονταριστη και την μονταρε ο πατερας μου. ηθελε βιδωμα το τιμονι οι καθρεφτες. βασικα ηταν μονο το πλαισιο ολα τα αλλα τα τοποθετουσες εσυ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι μαγαζατορες διορθονουν τα λαθη των κορεατων, οσον αφορα στα παπακια. εχω δει οτι ερχονται σε κουτι και το μονο που δεν ειναι τοποθετιμενο επανω τους ειναι η μπροστινη ροδα οι καθρεφτες και κατι αλλα μικρα αντικειμενα.

δεν θα μπορουσαν να τεσταρουν καθεβιδα γιατι ειναι χρονοβορο και σε καποιες δεν ειπαρχει προσβαση π.χ η πανω βιδα της αναρτησης. Εγω εσφιξα οσες βιδες φαινονται οταν απο την πρωτη μερα οταν μου εφυγε ενα ανακλαστικο απο πισω.

 

και κατι αλλο, τι τελικες πιανεται?

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι μαγαζατορες διορθονουν τα λαθη των κορεατων, οσον αφορα στα παπακια. εχω δει οτι ερχονται σε κουτι και το μονο που δεν ειναι τοποθετιμενο επανω τους ειναι η μπροστινη ροδα οι καθρεφτες και κατι αλλα μικρα αντικειμενα.

δεν θα μπορουσαν να τεσταρουν καθεβιδα γιατι ειναι χρονοβορο και σε καποιες δεν ειπαρχει προσβαση π.χ η πανω βιδα της αναρτησης. Εγω εσφιξα οσες βιδες φαινονται οταν απο την πρωτη μερα οταν μου εφυγε ενα ανακλαστικο απο πισω.

 

και κατι αλλο, τι τελικες πιανεται?

 

Κατα καποιον τροπο συμφωνω με τα λεγομενα σου,αλλα ειναι απαραδεκτο για μενα να εχω αγορασει ενα ολοκαινουργιο παπι και να το παραλαμβανω χτυπημενο στο χρωμα σε καποια σημεια πιτσιλιες απο γκρι χρωμα.Επισης μου το φορτωσε σε μενα το φταιξιμο η αντιπροσωπεια.Απο τελικες δεν μπορω να πω γιατι ακομη στρωνω...

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Κατα καποιον τροπο συμφωνω με τα λεγομενα σου,αλλα ειναι απαραδεκτο για μενα να εχω αγορασει ενα ολοκαινουργιο παπι και να το παραλαμβανω χτυπημενο στο χρωμα σε καποια σημεια πιτσιλιες απο γκρι χρωμα.Επισης μου το φορτωσε σε μενα το φταιξιμο η αντιπροσωπεια.Απο τελικες δεν μπορω να πω γιατι ακομη στρωνω...

 

και ποσα € το πηρες???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...