Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To ωραιο ειναι να βαλεις μια εξατμιση που να ακουγετε ομορφα,οχι μια μονο και μονο για να κανει θορυβο{sebring,energy}.Η protech πχ κανει ομορφο θορυβο,μπασο

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τοσο γκαντεμης να ειμαι καθρεπτες εχω κρανος φοραω διπλωμα εχω...δν νομιζω να με σταματησουνε...

 

με τον θορυβο κεντριζεις το βλεμα, σπανε τα νευρα, ξεχνιουνται οι καθρευτες, και μετανομαζεσαι σε (τςογλανι). αν θες νομιμο θορυβο βαλε μια χοανη!

Link to comment
Share on other sites

με τον θορυβο κεντριζεις το βλεμα, σπανε τα νευρα, ξεχνιουνται οι καθρευτες, και μετανομαζεσαι σε (τςογλανι). αν θες νομιμο θορυβο βαλε μια χοανη!

 

χοανη δεν πιστευω να κανει παραπανω θορυβο

Παιδια λετε αν βαλω αλλης μαρκας δισκοπλακα μπροστα να σταματησει το τριξιμο??Σκεφτομαι για μεγαλη :)braking ενοειται! Ξερετε αν η shark ειναι καλη δισκοπλακα ?φαινεται παρα πολυ ωραια παντος μια που χα δει σε ενα μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

χοανη δεν πιστευω να κανει παραπανω θορυβο

Παιδια λετε αν βαλω αλλης μαρκας δισκοπλακα μπροστα να σταματησει το τριξιμο??Σκεφτομαι για μεγαλη :)braking ενοειται! Ξερετε αν η shark ειναι καλη δισκοπλακα ?φαινεται παρα πολυ ωραια παντος μια που χα δει σε ενα μαγαζι

 

Ρε φιλε τα ξερεις και τα λες????Εχεις παραπληροφορησει το μισο forum να πουμε.Φυσικα και κανει παραπανο θορυβο με χοανη.Δεν ακουγεται πολυ,ομως μονο με το αυτι σου καταλαβαινεις μια διαφορα.Τωρα η shark πολλοι λενε οτι δεν ειναι καλη και οτι βρισκει πανω στα τακακια............τι να σου πω η επιλογη ειναι δικη.Οτι πληρωνεις παιρνεις

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

χοανη δεν πιστευω να κανει παραπανω θορυβο

Παιδια λετε αν βαλω αλλης μαρκας δισκοπλακα μπροστα να σταματησει το τριξιμο??Σκεφτομαι για μεγαλη :)braking ενοειται! Ξερετε αν η shark ειναι καλη δισκοπλακα ?φαινεται παρα πολυ ωραια παντος μια που χα δει σε ενα μαγαζι

 

Θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα στο φρεναρισμα με μεγαλυτερη δισκοπλακα μπροστα σε συνδιασμο με τα σωληνακια υψηλης που εχει ετοιμα το Jetix.Μην ξεχασεις οτι μαζι με την νεα δισκοπλακα αλλαζεις τα τακακια με καινουργια;)Βαλε της Braking ειναι η καλυτερη,οταν τιθεται θεμα ασφαλειας πανω στο παπι οπως τα φρενα βαζουμε παντα το καλυτερο.Απο Shark μονο οι χοανες ειναι πολυ καλες που χρησιμοποιω,τα υπολοιπα προιοντα της μακρια και αγαπημενοι;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε τα ξερεις και τα λες????Εχεις παραπληροφορησει το μισο forum να πουμε.Φυσικα και κανει παραπανο θορυβο με χοανη.Δεν ακουγεται πολυ,ομως μονο με το αυτι σου καταλαβαινεις μια διαφορα.Τωρα η shark πολλοι λενε οτι δεν ειναι καλη και οτι βρισκει πανω στα τακακια............τι να σου πω η επιλογη ειναι δικη.Οτι πληρωνεις παιρνεις

 

φιλε επειδη δοκιμασα και με χοανη δεν καταλαβα κανεναν επιπλεον θορυβο!Μονο καποια ''παφ'' που εκανε σπανια

Link to comment
Share on other sites

ελεος , αρχισε να τριζει τωρα η μασκα να πουμε στις λακουβες , ενω οι βιδες φενονται ενταξει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα στο φρεναρισμα με μεγαλυτερη δισκοπλακα μπροστα σε συνδιασμο με τα σωληνακια υψηλης που εχει ετοιμα το Jetix.Μην ξεχασεις οτι μαζι με την νεα δισκοπλακα αλλαζεις τα τακακια με καινουργια;)Βαλε της Braking ειναι η καλυτερη,οταν τιθεται θεμα ασφαλειας πανω στο παπι οπως τα φρενα βαζουμε παντα το καλυτερο.Απο Shark μονο οι χοανες ειναι πολυ καλες που χρησιμοποιω,τα υπολοιπα προιοντα της μακρια και αγαπημενοι;)

 

Φιλε solitary οταν εβαλες φιλτρο δεν εκανε παραπανω θορυβο????:blink::blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

kwstasxt:Δε φταιει η μασκα αλλα οι μπουκαλες μπροστα που ειναι εντελως ασθενικες σαν σφουγκαρι;)Δοκιμασε να αλλαξεις σιλικονες να σκληρηνουν λιγο,εγω το χω κανει στο δικο μου nexxon μονο που λογω χρησης πρεπει να αλλαξω τα ελατηρια μεσα (μαπα αυτα που εχει);)Επισης τα πλαστικα δεν ειναι α' ποιοτητα οπως και να χει αν δεν βαλεις χερι στις βιδες και στα κουμπωματα δεν βελτιωνετε προς το καλυτερο η κατασταση.Το χει επισημανει ανελιπως ο Γρηγορης οτι οποιος εχει nexxon ή παρει nexxon να κανει ελεγχο σε οσες βιδες ειναι προσβασιμες;)

 

powerman95:Αναβαθμισμενο το χω το δικο μου με χοανη και Level,δυστυχως κανω πολυ θορυβο:(

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Ναι μα εσυ ειδες διαφορα σε ηχο οταν εβαλες την χοανη???

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Φιλε μου εγω οταν το φτιαξα τα βαλα ολα μαζι (εξατμιση - χοανη κτλ)οποτε δεν μπορω να χω μετρο συγκρισης πως θα ακουγοταν με την εξατμιση εργοστασιου.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Φιλε μου εγω οταν το φτιαξα τα βαλα ολα μαζι (εξατμιση - χοανη κτλ)οποτε δεν μπορω να χω μετρο συγκρισης πως θα ακουγοταν με την εξατμιση εργοστασιου.

 

Οκ δεν πειραζει

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

τοσο γκαντεμης να ειμαι καθρεπτες εχω κρανος φοραω διπλωμα εχω...δν νομιζω να με σταματησουνε...

 

και ομως! Οπως σας ειχα πει αγορασα μια protech και την εβαλα στο μηχανακι, αλλα εκανε πολυ θορυβο και σαν κατασκευη πολυ προχειρη. ετσι λοιπον την εβγαλα, την εκανα γυαλια καρφια. την ξεμουνταρα ολοκληρη, εβαλα μεσα υαλοβαμβακα για να ''γλυκανει'' ο ηχος, την ξαναπερτσινωσα καλυτερα και την ξανακολλησα στα σημεια ενωσης πολυ καλυτερα με ανοξειδωτη κολληση. τωρα εχω μια εξατμηση σχεδον τελεια με την αποδοση να παραμενει ιδια βεβαια. μιλαμε για τουλαχιστον δυο ωρες δουλεια. και το αποτελεσμα ολων αυτων???? μετα απο δυο μερες με γραψανε για υπερβολικο θορυβο οπως μου ειπε ο αστυνομικος και να το πρωτο διακοσαρι.............:mad:

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε!! περαστικα! και μενα με γραψανε προχθες με το αμαξι 350ευρω και εδωσα τα μισα μεσα στις 10 μερες!!

 

ωρες ωρες σκευτομαι αν τα ειχα ολα αυτα τα λευτα θα το ειχα παρει το z!!

γιατι θελω να το παρω!!

Link to comment
Share on other sites

Μια απτα ιδια τον περασμενο μηνα και γω για θορυβο:(

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

tzaniko τωρα την εργοστασιακη εχεις πανω?

η προτεκ δεν κανει τοσο θορυβο οσο οι αλλες...ετσι πιστευω τουλαχιστον

200 ευρω πολλα ειναι ****.....

Link to comment
Share on other sites

solitary βσκ εμενα δν με πειραζουν οι μπουκαλες , γτ παλιοτερα δν μου ειχε ξαναγινει , αλλα ακου και αυτο , η μασκα ειναι ετοιμη δλδ να ξεκοληση , εβαλα χερι αναμεσα της και στο μαυρο πλαστικο του καντραν και ανοιξε η αποσταση τους , ενω παλιοτερο ηταν κολημενα σταθερα ........ :mad:

 

2 προβληματα σε 2 μερες Omg , η δαγκανα που ακουμπαει το δισκοφρενο και αυτο τωρα ..

 

Παντως ασκησα πολλαπλες πιεσεις στο ποδοφρενο και φενεται οτι τσουλαει το μηχανακι πλεον χωρις δυσκολια , οσο για το κρακ τι μπορει να ηταν αραγε? :(

Link to comment
Share on other sites

kwstasxt:Αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι οτι τα πλαστικα δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας ειδικα τα κουμπωματα στη μασκα (το χω παθει και γω).Εχω βρει ομως την πηγη του προβληματος δηλαδη πως "ανοιγουν" τα κουμπωματα της μασκας και σου απαντησα στο προηγουμενο ποστ μου:)Για το δισκοφρενο εφοσον εφτιαξε οπως λες καλου κακου ομως πηγαινε σε ενα μαστορα ή στην αντιπροσωπεια να στο κανουν ενα τσεκ απ να σιγουρευτεις οτι ειναι ολα ενταξει;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

σημερα που καθαριζα το μηχανακι τις ζαντες δηλαδη και οπου εχει μαυριλα μου επεσε λιγο πετρελαιο πανο στην δισκοπλακα..:(

το καθαρισα οσο μπορουσα αλλα το φρενο δν πιανει τοσο οσο πριν...

με τον καιρο(1-2 μερες δηλαδη) θα στεγνωσει το πετρελαιο και θα ειναι οκ η πρεπει να το καθαρισω διαφορετικα:ninja:

Link to comment
Share on other sites

σημερα που καθαριζα το μηχανακι τις ζαντες δηλαδη και οπου εχει μαυριλα μου επεσε λιγο πετρελαιο πανο στην δισκοπλακα..:(

το καθαρισα οσο μπορουσα αλλα το φρενο δν πιανει τοσο οσο πριν...

με τον καιρο(1-2 μερες δηλαδη) θα στεγνωσει το πετρελαιο και θα ειναι οκ η πρεπει να το καθαρισω διαφορετικα:ninja:

 

το σκουπισες με στεγνο πανι?

Link to comment
Share on other sites

σημερα που καθαριζα το μηχανακι τις ζαντες δηλαδη και οπου εχει μαυριλα μου επεσε λιγο πετρελαιο πανο στην δισκοπλακα..:(

το καθαρισα οσο μπορουσα αλλα το φρενο δν πιανει τοσο οσο πριν...

με τον καιρο(1-2 μερες δηλαδη) θα στεγνωσει το πετρελαιο και θα ειναι οκ η πρεπει να το καθαρισω διαφορετικα:ninja:

 

αν σκεφτομαι σωστα αν σου πεσε πετρελαιο στο δισκο και εκανεσ βολτα χρησιμοποιωντας το μπροστινο και το σκουπισες μετα μαλλον θα πηγε στα τακακια αν δεν κανω λαθος γιαυτο κιολας αφου το σκουπισες συνεχιζει ακομη ! :)

Link to comment
Share on other sites

με στεγνο πανι το σκουπισα...

σημερα επιανε πολυ καλυτερα σχεση με χθες

μαλλον ηθελε να δουλεψουν λιγο τα φρενα...;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα που καθαριζα το μηχανακι τις ζαντες δηλαδη και οπου εχει μαυριλα μου επεσε λιγο πετρελαιο πανο στην δισκοπλακα..:(

το καθαρισα οσο μπορουσα αλλα το φρενο δν πιανει τοσο οσο πριν...

με τον καιρο(1-2 μερες δηλαδη) θα στεγνωσει το πετρελαιο και θα ειναι οκ η πρεπει να το καθαρισω διαφορετικα:ninja:

 

Δοκιμασε με στεγνο πανι οπως ειπε και ο honda_100 γυρνωντας με το ενα χερι τη ροδα ωστε να σκουπισεις ολη την επιφανεια της δισκοπλακας (και τις 2 μεριες).Μια μικρη συμβουλη για να μην το ξαναπαθεις,οταν θες να καθαρισεις τις ζαντες παρε ενα πανι ψεκασε πανω του σπρει WD-40 και καθαρισε τες.Θα λαμπουν μετα:)

 

Ωπ με προλαβες...

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

tzaniko τωρα την εργοστασιακη εχεις πανω?

η προτεκ δεν κανει τοσο θορυβο οσο οι αλλες...ετσι πιστευω τουλαχιστον

200 ευρω πολλα ειναι ****.....

 

ακομα την protech εχω... και ομως κανει θορυβο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...