Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hondaglx:Ωραιο το φωτακι;)

 

Βιντεο απο ενα απτα εργοστασια της Kymco

Απολαυστε το:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hondaglx βαλε και εμπρος πρασινο λαμπακι (την μικρη σκαλα δηλαδη):D

 

αυτο θα προσπαθησω να κανω αλλα θελω λιγη βοηθεια .πιες βιδεσ ξεβιδωνω?τις 2 μονο μπροστα??

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Μαριε ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181726&page=21 ποστ #311 θα σε βοηθησει....προσοχη στα κουμπωματα.Οτι αλλο χρειαστεις,πες μου:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Μαριε ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181726&page=21 ποστ #311 θα σε βοηθησει....προσοχη στα κουμπωματα.Οτι αλλο χρειαστεις,πες μου:)

 

ναι ρε Στελιο το τζετιξ ειναι πιο περιπλοκο τεσπα το ξεβιδωσα τωρα απλως περιμενω να ανοιξουν τα μαγαζια για να παω να αγορασω 2 λαμπιτσες πρασινες(η διαφανες αν δεν εχει πρασινες και τις βαφω με πρασινο μαρκαδορο

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο με το Jetix,απλα για να παρεις μια ιδεα για τα κουμπωματα στο τιμονι (μη σπασουν και τρεχεις για πλαστικα).Αφου το ανοιξες ολα καλα τοτε;).

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο με το Jetix,απλα για να παρεις μια ιδεα για τα κουμπωματα στο τιμονι (μη σπασουν και τρεχεις για πλαστικα).Αφου το ανοιξες ολα καλα τοτε;).

 

τελικα μηπως ειχε δικιο η αντιπροσωπεια που μου πε πως το στρειτ δεν εχει ιδιες βασεισ με το τζετιξ και το νεξον .Μολις τωρα ειδα πως το πλαισιο (σκελετοσ)του στρειτ ειναι διπλος

Link to comment
Share on other sites

τελικα μηπως ειχε δικιο η αντιπροσωπεια που μου πε πως το στρειτ δεν εχει ιδιες βασεισ με το τζετιξ και το νεξον .Μολις τωρα ειδα πως το πλαισιο (σκελετοσ)του στρειτ ειναι διπλος

 

 

καμια σχεση ο σκελετος με τις βασεις μηχανης! τελικα τι εγινε με το μοτερ θα το παρεις??

 

για να μην ειμαι απολυτος βγαλε και ανεβασε μια φωτο για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχει ο Γρηγορης οι βασεις να ειναι ιδιες και ο σκελετος ας ειναι τριπλος δεν μας νοιαζει αυτο.Την ιδια απορια εχω και γω Μαριε εφοσον βρηκες μοτερ Straight πηγαινε δες το απο κοντα,τραβηξε μερικες φωτογραφιες απο το πανω μερος και το πισω να δουμε τις βασεις για τους πυρους αν κανουν στα παπια μας.Αν ολα πανε καλα αγορασε το μετα.Εχω βαλει αγγελια για μοτερ Straight και περιμενω να εμφανιστει κανενα:rolleyes:....(δεν σταθηκαμε ακομη τυχεροι οσο εσυ)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχει ο Γρηγορης οι βασεις να ειναι ιδιες και ο σκελετος ας ειναι τριπλος δεν μας νοιαζει αυτο.Την ιδια απορια εχω και γω Μαριε εφοσον βρηκες μοτερ Straight πηγαινε δες το απο κοντα,τραβηξε μερικες φωτογραφιες απο το πανω μερος και το πισω να δουμε τις βασεις για τους πυρους αν κανουν στα παπια μας.Αν ολα πανε καλα αγορασε το μετα.Εχω βαλει αγγελια για μοτερ Straight και περιμενω να εμφανιστει κανενα:rolleyes:....(δεν σταθηκαμε ακομη τυχεροι οσο εσυ)

 

re o anthropos den einai apo to meros m

prepei na to stili me karabi i courrier :P

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Δεν το ηξερα:rolleyes:Τελος παντων εμεις εδω ειμαστε αν υπαρξουν εξελιξεις.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες και σε σας το πισω φρενο δν ακουμπαει μερικεσ φορες την δισκοπλακα?

 

ακουμπαει τιν δισκοπλακα , και κραταω τον ποδομοχλο πατημενο για λιγι ωρα, για να μαλακωσουν τα φρενα

 

Σημερα παλια τα ιδια , πατησα ομως τον ποδομοχλο παραπανω , και ακουσα ενα κρακ :confused:

σκυβω να δω τι επαθε ομως φενοταν ολα να ειναι οκ

τσουλαω το μηχανακι , το μηχανακι τσουλαει με μικρι δισκολια , και σφυριζει και ολας

καλα το σφυριγμα συχνο το ειχα μαθει πια ...:ninja:

το μηχανακι επρεπε να τσουλαει πολυ ευκολοτερα ομως , και σκεφτομαι τωρα

μηπως δν καταφερο να πιασο και 50κμ τιν ωρα? :mad: (και με επιταχυνσις ποδιλατου)

 

νιντ χελπ

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες και σε σας το πισω φρενο δν ακουμπαει μερικεσ φορες την δισκοπλακα?

 

ακουμπαει τιν δισκοπλακα , και κραταω τον ποδομοχλο πατημενο για λιγι ωρα, για να μαλακωσουν τα φρενα

 

Σημερα παλια τα ιδια , πατησα ομως τον ποδομοχλο παραπανω , και ακουσα ενα κρακ :confused:

σκυβω να δω τι επαθε ομως φενοταν ολα να ειναι οκ

τσουλαω το μηχανακι , το μηχανακι τσουλαει με μικρι δισκολια , και σφυριζει και ολας

καλα το σφυριγμα συχνο το ειχα μαθει πια ...:ninja:

το μηχανακι επρεπε να τσουλαει πολυ ευκολοτερα ομως , και σκεφτομαι τωρα

μηπως δν καταφερο να πιασο και 50κμ τιν ωρα? :mad: (και με επιταχυνσις ποδιλατου)

 

νιντ χελπ

μηπως φρακαρε κανα φρενο?

Link to comment
Share on other sites

kwstasxt:Μερικες φορες ακουμπαει (σπανιως πλεον).Το Nexxon εχει πολυ σφιχτα φρενα και οσο γραφεις χιλιομετρα στρωνουν,το βασικο ειναι να γινει ομοιομορφο πατημα αναμεσα στα τακακια και στη δισκοπλακα.Αυτο σημαινει οτι δεν τα υποβαλουμε σε υπερβολικο πατημα (εκτος αν υπαρξει εκτατη αναγκη φρεναρισματος) αλλα τα παταμε σιγα και οχι αποτομα με δυναμη στα πρωτα χιλιομετρα;).Γιαυτο που επαθες δεν γνωριζω τι μπορει να εγινε αλλα το κρακ που ακουσες μπορει να μπλοκαρε το εμβολο/α της δαγκανας και να προκαλεσε εμπλοκη στα τακακια...πιθανον.Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας ή στην αντιπροσωπεια αν εισαι μεσα στην εγγυηση να το κοιταξουν ή σε εναν μαστορα να το δει;)

Παντως μου κανει μεγαλη εντυπωση αν εγινε ζημια στα φρενα,το δικο μου απειρες φορες τεσταρισμενο και σε μεγαλες ταχυτητες φρεναρει παρα πολυ καλα (μιλαμε για εργοστασιακα φρενα) με ουδεν προβλημα εφοσον του χω κανει σωστη χρηση;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κολησε η τρομπα του φρενου.

 

καλα τα πισω φρενα πρεπει να ειναι ελατοματικα της kymco γιατι το δικο μου επερνε τρεις και λιγο αερα και δεν φρεναρε. και ετσι το πεταξα!!

 

η η αλλη βλακεια που ειναι πολυ ψηλο και δεν βολεβει !!

 

ποιο πολυ πλακα εχει που μερικες φορες κολαει ο συμπλεκτης και το μηχανακι δεν κανει πισω! και στο βγαζει σε σουζα!!

Link to comment
Share on other sites

thanks για της συμβουλες σας , αυριο που θα κανω τεστ drive θα δω περι τι προκειται αλλιως το παο στο μαστορα

 

 

******* μου σημερα ξερω αλλα με ειχε σκασει .... αργκκκ :mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κολησε η τρομπα του φρενου.

 

καλα τα πισω φρενα πρεπει να ειναι ελατοματικα της kymco γιατι το δικο μου επερνε τρεις και λιγο αερα και δεν φρεναρε. και ετσι το πεταξα!!

 

η η αλλη βλακεια που ειναι πολυ ψηλο και δεν βολεβει !!

 

ποιο πολυ πλακα εχει που μερικες φορες κολαει ο συμπλεκτης και το μηχανακι δεν κανει πισω! και στο βγαζει σε σουζα!!

 

μηπως θελει εξαερωση??

Link to comment
Share on other sites

να με παλι πισω μιας και ειχα καποια προβληματα με το Pc μου..

προβληματα με το πισω φρενο δν ειχα ποτε..μονο με το μπροστινο εχω που ειναι και προβληματικο,.,

και εγω πιστευω πως εχει κολισει μαλλον το εμβολο στο φρενο...

 

 

πειτε μερικους τροπους ωστε να χαλασω την εξατμιση αλλα να μην φενετε οτι το εκανα εγω:lol: δεν αντεχω αλλο με αυτη την εξατμιση βαρεθηκα τον ηχο της..

εχετε να προτεινετε κατι?:)

Link to comment
Share on other sites

να με παλι πισω μιας και ειχα καποια προβληματα με το Pc μου..

προβληματα με το πισω φρενο δν ειχα ποτε..μονο με το μπροστινο εχω που ειναι και προβληματικο,.,

και εγω πιστευω πως εχει κολισει μαλλον το εμβολο στο φρενο...

 

 

πειτε μερικους τροπους ωστε να χαλασω την εξατμιση αλλα να μην φενετε οτι το εκανα εγω:lol: δεν αντεχω αλλο με αυτη την εξατμιση βαρεθηκα τον ηχο της..

εχετε να προτεινετε κατι?:)

 

γιατι θελεις να την χαλασεις και οχι απλα να βαλεις μια αλλη?? που ξερεις μπορει να χρειαστει καποτε...

Link to comment
Share on other sites

εκατσα το απογευμα ορθιος να παταω το ποδοφρενο , αρχισε να τσουλαει κανονικα τωρα , το ερωτημα ειναι για ποσο ? :lol:

 

marioslol ρε συ και να την χαλασεις παλι την ιδια απο τιν αντιπροσωπεια θα παρεις :lol: , κρατα την , αγορασε μια Protech , και την μαμα οταν θα το μεταπουλησεις το μηχανακι μπορεις να την κουμπωσεις παλι:)

Link to comment
Share on other sites

γιατι ψαχνω μια αφορμη για να την αλλαξω μιας και οι γονεις θεωρουν οτι ειναι πεταμενα λεφτα..:O

τα εξοδα εγω θα τα πληρωσω αλλα δν με ενδιαφερει καθολου...:happy:

Link to comment
Share on other sites

marioslol:Πεταμενα λεφτα ειναι πραγματικα και στο λεει ατομο που εχει μπουρι για εξατμιση.Καλυτερα να χεις ησυχη εξατμιση,αν εισαι ομως πεισμωμενος να βαλεις καποια αλλη βαλε μια protech και φυλαξε την εξατμιση που χεις γιατι σε λιγο καιρο πιθανον θα τη βγαλεις για να ξαναβαλεις του εργοστασιου;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

κοιτα 16 χρονων ειμαι δν νομιζω να με πειραζει...

οσες φορες εχω ακουσει μηχανακι που να εχει προτεκ εξατμιση πορωνομε ασχημα

δν κανει πολλη θορυβο αλλα τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

marioslol:Σε καταλαβαινω απολυτα,ολοι τα περασαμε αυτα.Αφου θες να βαλεις παρε και βαλε,επιλογη σου ειναι:)Μονο προσεχε τους μπατσους ειδικα τωρα καλοκαιρι "ψαρευουν" συνεχεια να γεμισουν τα μπλοκακια τους:down:

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

τοσο γκαντεμης να ειμαι καθρεπτες εχω κρανος φοραω διπλωμα εχω...δν νομιζω να με σταματησουνε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...