Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γινετε φιλε μου.το υποστηριζει το 5610.

εχω κατι παρομοιο αλλα θελω και το θεμα με την ακροπολη..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γινετε φιλε μου.το υποστηριζει το 5610.

εχω κατι παρομοιο αλλα θελω και το θεμα με την ακροπολη..

ευχαριστω

 

παρομοιο τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

παρομοιο τι εννοεις;

 

σαν αυτο π.χ

 

 

http://www.zedge.net/themes/170313/s...nimated-theme/

 

 

που αλλαζει κ αυτο αναλογα με την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την ακροπολη ειναι φανταστικο! Στο Samsung D900i που ειχα καθομουν και το χαζευα οσο περναγε η ωρα για να δω πως αλλαζει. Λυπαμαι που δεν το εχω πια.. :(
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την ακροπολη ειναι φανταστικο! Στο Samsung D900i που ειχα καθομουν και το χαζευα οσο περναγε η ωρα για να δω πως αλλαζει. Λυπαμαι που δεν το εχω πια.. :(

 

 

 

 

 

Nαι!!!!! που θα το βρουμε????

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηξερα φιλε μου! Αν ξερει καποιος ας μας διαφωτισει..

 

 

 

σωστα... Σε ευχαριστω παντος

 

κατασκευαστικο προβλημα σαφως και οχι, απλα ειναι μουφα η καμερα,

 

παω να το βαλω για πωληση

 

λαμβανω μυνηματα με λαθος ωρα!:!!!!!!!!

 

help!!!

 

 

παιδια το βρηκα πως φτιαχνει η ωρα οταν λαμβανουμε μηνυματα να μας δειχνει την σωστη ωρα.

 

 

 

πρεπει να παμε στο μενου ρυθμιση ημερομηνια και ωρα και να βαλουμε GMT+3 και θερινη ωρα +0 ωρες να το αποθηκευσουμε και στη συνεχεια να αλλαξουμε την επιλογη αυτομ.ενημ.ωρας σε ναι.

 

 

αυτο ηταν......

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!μολις σήμερα πήρα πρώτη φορά s40 της νοκια το 5610!Συνήθως έχω s60...τέσπα, ενα έχω να πώ (έχω ποάσει στα χέρια μου αρkετά s40,φίλων και γνωστών αλλα δεν μου έκαναν εντύπωση,ξέρετε ψιλοδύσχρηστα χάλια καμερα κλπ) είναι όπως ένα s60 από άποψη χειρισμού του μενού με ευκολίες και στα υπομενού τέλεια κάμερα(κατα την γνώμη μου)για s40 , και με τέτοια τιμη.:happy:
DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παμε στο μενου ρυθμιση ημερομηνια και ωρα και να βαλουμε GMT+3 και θερινη ωρα +0 ωρες να το αποθηκευσουμε και στη συνεχεια να αλλαξουμε την επιλογη αυτομ.ενημ.ωρας σε ναι.

 

 

αυτο ηταν......

 

Σε εμενα δεν δουλεψε...Παει την ωρα 3 ωρες μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν δουλεψε...Παει την ωρα 3 ωρες μπροστα.

 

 

 

αστο ετσι οπως ειπα κ ξαναρυθμισε μονο την ωρα...

 

 

αλλιως βαλε GMT +2 και θερινη ωρα +1

ουτε αυτοματες ενημερωσεις ουτε τπτ.

αυτο μονο που σου ειπα κ πες μου......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φόρουμ και χρονια πολλα!

Απέκτησα χθες το 5610. φαινεται πολυ καλο...εχω ομως καποιες απορίες , οποτε θα ηθελα τη βοηθεια σας...

1) οταν γραφω μηνυματα στα ελληνικα δεν παιρνει 160 χαρακτηρες αλλα μονο 70...(στο Κ700ι που ειχα πριν αυτο δε γινοταν) ...διορθωνεται αυτο η πρεπει απο δω και περα να γραφουμε με αγγλικους χαρακτηρες ?

2) οι φωτογραφιες που εβγαλα νομιζω δεν ειναι τοσο καθαρες οσο οι φωτογραφιες που εχουν ανεβασει στο φορουμ αλλοι ιδιοκτητες του 5610. χρειαζονται καποιες ρυθμισεις ή καποιες συμβουλες ?

3) Τελος (και επειδη ειμαι λιγο ασχετος!!!) εκεινο το πραγματακι που χρειαζεται να συνδεσεις στο τηλ και να συνδεσεις μετα πανω σε αυτο το πραγματακι τα ακουστικα...τι ακριβως ειναι ??? που χρησιμευει ?

 

Ευχαριστω!!!!

 

Το προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες το βρηκα στο φορουμ (μαλλον δεν ειχα ψαξει καλα...) και λυθηκε :)))

 

Μενουν τα 2) και 3) :)))))

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!

Οι φωτογραφιες βγαινουν αρκετα καθαρες αν εστιασεις σωστα, οταν δηλαδη το τετραγωνακι στο κεντρο γινει πρασινο.. ελπιζω να με πιανεις τι εννοω! Επισης εχω παρατηρησει οτι στην αναλυση 640x480 βγαινουν ακομα πιο καθαρες και μου κανει εντυπωση.. βεβαια αυτη η αναλυση δεν ενδυκνειται για ποιοτικες φωτογραφιες αλλα για να τραβηξεις ενα προσωπο απο κοντα η κατι που θες να βαλεις φοντο στο κινητο σου ειναι μια χαρα! Επισης μεσα στις ρυθμισεις της καμερας να επιλεγεις παντα υψηλη ποιοτητα στις φωτογραφιες και τα βιντεο για να σου βγαινουν οσο το δυνατον καλυτερα.

Οσο αφορα τα ακουστικα εκεινο το πραγματακι που λες ειναι για να λειτουργει σαν μικροφωνο του handsfree και να μπορεις να μιλας.. αυτο τουλαχιστον καταλαβα εγω! Ελπιζω να βοηθησα. Καλοριζικο το κινητο και να εισαι σιγουρος οτι εκανες καλη επιλογη.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Οταν διαβάζω ένα sms και επιλέγω απάντηση με βγάζει σε σύνταξη mms. Δοκίμασα στις ρυθμίσεις sms αλλα δε βρήκα κάτι σχετικό. Μπορεί να με βοηθήσει κανείς;

 

ΚΑΙ EGO EXO AYTO TO PROVLIMA,EPISIS GIA TA MHNYMATA KEIMENOY DEN MOY ERXETE ANAFORA PARADOSIS,MONO GIA TA MMS.TI RITHMISIS PREPEI NA KANO PAIDIA?

 

είχα πάρει και εγώ το κιν. πριν από ένα μήνα περίπου.. Είχε ελληνικούς χαρακτήρες επάνω και code: 0552221.. Εκανα κανονικά αναβάθμιση και όλα ήταν οκ (με ελληνική γλώσσα) μέχρι που ξαφνικά μια μέρα άρχισε να αργεί να ανάψει η οθόνη όλο και περισσότερο μέχρι που κάποια στιγμή δεν άναβε καθόλου. το πήγα πίσω στο γερμανό και μετά από 20 μέρες μου το άλλαξε σήμερα με άλλο καινούριο..Αυτό που μου έδωσε δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο και έχει code: 0556878..

1) Προφανώς εαν το κάνω update με τον κλασικό τρόπο θα χάσω τα ελληνικά ε?

2) Στο μενού των sms δεν υπάρχει το μενού για αναφορά παράδοσης όπως και κάποια άλλα μενού τα οποία υπήρχαν στο προηγούμενο τηλ. που είχα.. Λέτε να είναι θέμα software και να λύνεται με update ή είναι θέμα κατασκευής τηλεφώνου?

3) Μου φαίνεται ότι αυτό το τηλ. παίζει πιο δυνατά και πιο καθαρά απ'ότι το ελληνικό..Ισχύει κάτι τέτοιο?

STO PROVLIMA No2[gia anafora paradosis]MIPOS VRIKES LYSH?

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia. tha ithela ti voithia sas!!!

eixa ena provlima me ton eixo sto kinito otan epeze mousiki apo ti karta mnimis. se kati ksena site diavasa oti tha linotan an ekana format tin memory card (kapoioi elegan se fat kai kapoioi alloi se fat32. ta dokimasa kai ta dio). to ekana alla tora to kinito dn anagnorizei katholou thn karta..ti na kano..???

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Ο αισθητήρας φωτός που έχει το κινητό(στο ηχείο στην πρόσοψη αριστερά), πού χρησιμεύει ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμευει στο να φαινεται καλυτερα η οθονη σου αναλογα με την φωτεινοτητα που εχει το σημειο που βρισκεσαι. Βαλε το δακτυλο σου επανω στον αισθητηρα φωτος κρατησε το για λιγο και θα καταλαβεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Telika tn anagnorise ti karta alla to provlima ston ixo paramenei. Akoma kai otan vgazo photo kai apothikeyonte automata sth memory card akouo ton idio ixo me auton pou kanei otan akouo mousiki. Aplos tora otan to kano epanakinisi stamataei gia ligh ora alla meta ksanarxizei... Kserei kaneis giati sumbainei ayto? An paro kai valo alli memory card tha lithei to provlima?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις μορφοποιηση την καρτα μεσα στο κινητο σου. :)

 

Y.Γ.

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες ωστε να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ακομα πιο ευκολα. Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish. Τελος καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμευει στο να φαινεται καλυτερα η οθονη σου αναλογα με την φωτεινοτητα που εχει το σημειο που βρισκεσαι. Βαλε το δακτυλο σου επανω στον αισθητηρα φωτος κρατησε το για λιγο και θα καταλαβεις :)

 

 

Δεν βλέπω κάτι διαφορετικό. Λες να είναι χαλασμένο??? Πρέπει να το ενεργοποιήσω από κάπου???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ενεργοποιεί το φωτισμό των πλήκτρων, ενώ αντιθέτως σε έντονο φως τον απενεργοποιεί και ενισχύει τη φωτεινότητα της οθόνης για να είναι πιο ευανάγνωστη.

 

Δεν το γίνεται αυτό στη δική σου συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ενεργοποιεί το φωτισμό των πλήκτρων, ενώ αντιθέτως σε έντονο φως τον απενεργοποιεί και ενισχύει τη φωτεινότητα της οθόνης για να είναι πιο ευανάγνωστη.

 

Δεν το γίνεται αυτό στη δική σου συσκευή;

 

Όχι. Είτε έχει φως είτε σκοτάδι τα πλήκτρα φωτίζονται μερικά δευτερόλεπτα και μετά σβήνουν. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι από το μενού??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα τη καρτα μορφοποιηση μεσα απο το κινητο αλλα συνεχιζει να κανει αυτα τα ksshhhhhhhhhhh Ειναι σαν τα clicks οταν πατασ τα κουμπια δν ξερω πωσ αλλιωσ να το περιγραψω.

Σε ξενα site και forums ειναι πολυ συνηθισμενο προβλημα αλλα κανεισ δν εχει βρει λυση ακομα.

Πιστευεται οτι αν το παω στον γερμανο απο οπου το πηρα θα μου το αλλαξουν με αλλο?? Το πηρα πριν μια βδομαδα περιπου

 

συγνωμη για να greeklish στα προηγουμενα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.Είμαι καινούριο μέλος.Ξέρει κάποιος να μου πει πόσο κοστίζει τωρα η συσκευή γιατι να δω αν με καλύπτει η επιδότηση;
Link to comment
Share on other sites

 

θα μου απαντηση εμενα κανεισ?? υπαρχει καμια περιπτωση να μου το αντικαταστισουν??

 

Κανονικά πρέπει να στο αντικαταστήσουν.Πάρε ενα τηλέφωνο στο γερμανό και ρωτησέ το.Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...