Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5610 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tha thela na kserw an kaneis allos exei antimetopisei provlimata me thn anavathmish logismikou tou 5610. pio sugekrimena ekana anavathmish mesw tou nokia updater kai meta thn anavathmish den eixe ellhnika (menou mhnumata kai ta loipa...). meta apo ligo psaksimo , ap oti katalava to kinito einai pareisagogh(gia allh xora phgaine kai allou katelikse me liga logia)! an kapoios antimetopizei to idio "provlima" tha thela na mou pei pws skopeuei na kanei update(mporw na kanw update se katastima nokia club me 15 euro, alla afou exw agorasei to thlefono kai mazi tou oles tis leitourgies kai tis upiresies pou mporei na mou prosferei tha ithela na leitourgoun kai na kanw to update mou sto spiti kai dorean...). to kinito to phra apo megalh alisida katastimatwn kai oxi ap ton mastora ths geitonias....

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181624&page=19 Μηνυμα #369 και ψαξε στο φορουμ θα βρεις αρκετα χρησιμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 648
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους

 

Επειδή χρησιμοποιώ πολύ συχνά την φωνητική κλήση (που παρεπιπτόντως λειτουργεί εξαιρετικά αξιόπιστα) θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει δυνατότητα να επιλέξεις και ποιο από τα τηλέφωνα που υπάρχουν κάτω από μία επαφή θα κληθεί. Παρατηρώ ότι μετά την αναγνώριση της επαφής, υπάρχει η μεταφορά στη λίστα με τα τηλέφωνα που υπάρχουν σε αυτή την επαφή και μια παύση μέχρι να κληθεί το τηλέφωνο (που νομίζω είναι το default σαν πρώτη επιλογή). Υπάρχει κάποιος τρόπος (πχ λέγοντας τις λέξεις "σπίτι" ή "εργασία") να επιλέξεις και συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ. Αν υπάρχει κάπου αλλού τέτοιο θέμα παρακαλώ να με παραπέμψετε εκεί καθώς η αναζήτηση δε με βοηθησε ιδιαίτερα.

 

 

Δεν γίνεται αυτό που λες, το έχω δοκιμάσει.

 

Εδώ και 2 ώρες είμαι κι εγώ κάτοχος ενός 5610! Τώρα φορτίζει...

Μετά το Sony Ericsson V630i το οποίο μου έκλεψαν στο σχολείο, ήμουν μεταξύ Nokia N93, 6500 και 5610.

Τελικά κατέληξα στο 3ο. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή...

 

Καλορίζικο. Έκανες καλή επιλογή, διότι συνδυάζει πολλά και καλά χαρακτηριστικά σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

tha thela na kserw an kaneis allos exei antimetopisei provlimata me thn anavathmish logismikou tou 5610. pio sugekrimena ekana anavathmish mesw tou nokia updater kai meta thn anavathmish den eixe ellhnika (menou mhnumata kai ta loipa...). meta apo ligo psaksimo , ap oti katalava to kinito einai pareisagogh(gia allh xora phgaine kai allou katelikse me liga logia)! an kapoios antimetopizei to idio "provlima" tha thela na mou pei pws skopeuei na kanei update(mporw na kanw update se katastima nokia club me 15 euro, alla afou exw agorasei to thlefono kai mazi tou oles tis leitourgies kai tis upiresies pou mporei na mou prosferei tha ithela na leitourgoun kai na kanw to update mou sto spiti kai dorean...). to kinito to phra apo megalh alisida katastimatwn kai oxi ap ton mastora ths geitonias....

Θα σε παρακαλούσα να μη χρησιμοποιείς Greeklish αν δεν υπάρχει κάποιος ειδικό λόγος που δεν σου επιτρέπει την χρήση Ελληνικών.

Και αυτό διότι το κείμενο γίνεται δυσανάγνωστο, κουραστικό και τέλος καθίσταται η αναζήτηση άχρηστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα greeklish . ειμαι καινουργιος στα forum γενικοτερα...

 

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181624&page=19 Μηνυμα #369 και ψαξε στο φορουμ θα βρεις αρκετα χρησιμα!!!!

ευχαριστώ πολύ ! Πραγματι βρηκα πολλα χρησιμα , αν και δε θελω να δοκιμασω κατι απ αυτα οσο ακομα το κινητο δουλευει μια χαρα... Ευχαριστω πολυ και παλι!

Εμπειρία είναι το όνομα που δίνει ο καθένας στα λάθη του .:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό είναι πολύ καλές! :)

Αυτά που με χάλασαν λίγο ήταν...

1) Η ποιότητα του ήχου στα video (γιατί να μη γράφει σε mp4?)

2) Τα κουμπάκια στο πλάι για τη ρύθμιση της έντασης, τα οποία δεν πατιούνται εύκολα.

3) Ο τρόπος με τον οποίο ανοίγει το καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει firmware 4.81. Χρειάζεται αναβάθμιση ή αυτή είναι η τελευταία έκδοση;

 

Η τελευταία είναι η 6.60, οπότε μπορείς να το αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 6.60, οπότε μπορείς να το αναβαθμίσεις.

 

Παιδιά που μπορούμε να δούμε τι προσθέτει η νέα αναβάθμιση(σε κάποιο site??)??? Από ότι είδα βγάζει πλεον και ένδειξη φόρτισης της μπαταρίας!! Επιτέλους. Το κακό είναι ότι μου φαίνεται ότι έχει μειωθεί η ένταση του μεγαφώνου του κινητού όταν παίζει τραγουδια. Μήπως είναι η ιδέα μου?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορούμε να δούμε τι προσθέτει η νέα αναβάθμιση(σε κάποιο site??)??? Από ότι είδα βγάζει πλεον και ένδειξη φόρτισης της μπαταρίας!! Επιτέλους. Το κακό είναι ότι μου φαίνεται ότι έχει μειωθεί η ένταση του μεγαφώνου του κινητού όταν παίζει τραγουδια. Μήπως είναι η ιδέα μου?

 

Από αυτά που γράφουν οι χρήστες στο forum της ΝΟΚΙΑ http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=swupdate&thread.id=33868&view=by_date_ascending&page=1 το κινητό είναι πιο σταθερό, αλλά ο ήχος όντως μειώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετά την αναβάθμηση δεν παρουσιάζει κανένα προβλημα!κ όντως οταν φορτίσει η μπατα΄ρια βγάζει ένδειξη ότι είναι φορτισμένη.

Ένα ακόμη που θέλω να πώ είναι ότι μου έπεσε κ έσπασε το μπροστά τζαμάκι της οθόνης.Εύτυχως αλλάζει προσόψη με 25ε ευρώ μονο!αυτό που δεν αλλάζει ειναι τα κουμπια του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κανείς αν όταν του στέλνουν μύνημα εμφανίζεται εκτός απο το μύνημα ελήφθη και το όνομα του αποστολέα όπως στα SE;Ευχαριστω
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κανείς αν όταν του στέλνουν μύνημα εμφανίζεται εκτός απο το μύνημα ελήφθη και το όνομα του αποστολέα όπως στα SE;Ευχαριστω

 

Γίνεται επιλεκτικά, δηλ. μπορείς να το ρυθμίσεις να σου δείχνει όνομα, ημερομηνία και ώρα ή μόνο ότι έχεις μήνυμα ή αναπάντητη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Πολύ χρήσιμο αυτό.Επιπλέον,ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ θέματα με αλλαγμένα εικονίδια και animation για την 5η έκδοση του s40?Γιατί σε αυτά τα λικνς παραπάνω που κάποιος παραθεσε μόνο για την τρίτη έκδοση υπάρχουν και πάλι όχι με αλλαγμένα εικονίδια.Σκινς για τον media player υπάρχουν για να κατεβάσεις;Ευχαριστώ πολύ!:)
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Έχει 3G, HSDPA δεν έχει...

Το HSCSD είναι άλλο πράγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το 5610 από την Wind;;;Ξέρετε αν στο δεξί πλήκτρο έχει συντόμευση στο WindPlus και διάφορες συντομεύσεις στα μενού;Και αν υπάρχουν αν φεύγουν,μην είναι τίποτα σαν Vodafone Live
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το sony k800i και μολις πηρα το 5610. Υπαρχει τροπος να βαλω φακο οπως στο sony που εβαζα ενα προγραμματακι και αναβε το φλας μονιμα σα φακος?? Γενικα υπαρχει καποιο αλλο καλο προγραμμα για το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ξαναγυρίσω στο παλιό firmware 4.81 από το 6.60 που έχω γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τον ήχο??? Και αν ναι με ποιον τρόπο???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ξαναγυρίσω στο παλιό firmware 4.81 από το 6.60 που έχω γιατί δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από τον ήχο??? Και αν ναι με ποιον τρόπο???

 

Οχι δυστυχως

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται επιλεκτικά, δηλ. μπορείς να το ρυθμίσεις να σου δείχνει όνομα, ημερομηνία και ώρα ή μόνο ότι έχεις μήνυμα ή αναπάντητη.

 

μπορω να ρωτησω κατι που ειχα συναντησει στο E51 και δεν μου αρεσε?

οταν λαμβανεις ενα sms γραφει την ωρα αποστολης η εχει μονο την ωρα που το παρελαβες?

αυτο το προβλημα το ειχε το e51 μεχρι που το καταλαβε η nokia και στην αναβαθμιση το διορθωσε...

 

μπορει καποιος να μου πει με το 5610 αν υπαρχει αυτο το προβλημα?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από αναβάθμιση στην 6.60 διαπίστωσα πως λύθηκε το σημαντικότερο πρόβλημα (κατ΄εμέ) του φωτισμού των πλήκτρων του πάνω μέρους του slide όταν είμαστε στο μενού και γενικά στις εφαρμογές κλπ.,καιρός ήταν......,κατα τ΄άλλα ηχητικά ίδιο σε ένταση,κάμερα λίγο καλύτερη σε απόδοση νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από αναβάθμιση στην 6.60 διαπίστωσα πως λύθηκε το σημαντικότερο πρόβλημα (κατ΄εμέ) του φωτισμού των πλήκτρων του πάνω μέρους του slide όταν είμαστε στο μενού και γενικά στις εφαρμογές κλπ.,καιρός ήταν......,κατα τ΄άλλα ηχητικά ίδιο σε ένταση,κάμερα λίγο καλύτερη σε απόδοση νομίζω.

 

 

 

δηλ???

 

 

τι ειχε ο φωτισμος?

 

 

μια χαρα ειναι το κινητο....απλα απο οτι ακουω μην Α Ν Α Β Α Θ Μ Ι Σ Ε Τ Ε .

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος που εχει το κινητο σας παρακαλω?

θελω να το παραγγειλω και με προβληματιζει αυτο με τα sms γιατι το εχω αρκετες φορες κλειστο και θελω να ξερω την ωρα αποστολης των μηνυματων..

please..

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντησει καποιος που εχει το κινητο σας παρακαλω?

θελω να το παραγγειλω και με προβληματιζει αυτο με τα sms γιατι το εχω αρκετες φορες κλειστο και θελω να ξερω την ωρα αποστολης των μηνυματων..

please..

 

Τι να σου πω... εγώ για παράδειγμα το είχα κλειστό, το άνοιξα στις 10 και μου ήρθε ένα μήνυμα που έγραφε ότι εστάλη στις 8:28. (Αν εννοείς αυτό).

Επίσης, εκτός από το όνομα, μπορείς να βάλεις να σου βγάζει και την φωτογραφία από αυτόν που σου έστειλε το μήνυμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη σκεφτομαι σοβαρα το κινητακι απο ποιτητα κατασκευης το slide πως ειναι?Ο ηχος του ειναι δυνατος σαν τα Νseries οπως Ν81,Ν95 που εχω προσωπικη εμπειρια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...