Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κολπάκι για εγκατάσταση του N-Gage σε μη συμβατές συσκευές (πχ 6120) λειτουργεί;Δηλαδή μπορώ να το κάνω στο 6120 μου ή θα έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα 11 παιχνιδια Ngage ειναι πλεον ολα οπως περιμεναμε σπασ.... ο νοων νοειτο .οποιος θελει pm me.....

 

 

και δουλευουν αψογα.επαιξα για πρωτη φορα το fifa08 full...

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τα 11 παιχνιδια Ngage ειναι πλεον ολα οπως περιμεναμε σπασ.... ο νοων νοειτο .οποιος θελει pm me.....

 

 

και δουλευουν αψογα.επαιξα για πρωτη φορα το fifa08 full...

 

στα γνωστα μαγαζια???εχει τπτ αλλο καλο εκτος απο το φιφα???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα οτι ελεγε(δν ειμαι σιγουρος αν εχει γινει σωστα) περνας το παιχνιδι και ανοιγω το n-gage κανει install και μου λεει fille corupted(κατι τετοιο τελος παντων) και μετα το διαγραφει,τι φτεει??
Link to comment
Share on other sites

ηδη εβαλα 5 παιχνιδακια...το παιχνιδι το εγκατεστησες με το .exe file που υπαρχει στο rar..?

an εχεις το Ν95 τοτε πρεπει να εγκαταστησεις πρωτα το..s60_3_1_app_trk_2_7.sisx

 

μετα ανοιγεις αυτο που μολις εγκατεστησες..(να βαλεις την usb συνδεση απο τις ρυθμισεις του..και να εχεις και το pc suite)..και τρεχεις το exe..εκει αν δεν εχεις το secman βαλει μην κανεις clik την δευτερη επιλογη...ακολου8ησε της οδηγιες μετα

Link to comment
Share on other sites

ηδη εβαλα 5 παιχνιδακια...το παιχνιδι το εγκατεστησες με το .exe file που υπαρχει στο rar..?

an εχεις το Ν95 τοτε πρεπει να εγκαταστησεις πρωτα το..s60_3_1_app_trk_2_7.sisx

 

μετα ανοιγεις αυτο που μολις εγκατεστησες..(να βαλεις την usb συνδεση απο τις ρυθμισεις του..και να εχεις και το pc suite)..και τρεχεις το exe..εκει αν δεν εχεις το secman βαλει μην κανεις clik την δευτερη επιλογη...ακολου8ησε της οδηγιες μετα

 

φιλε μου αν μπορεις γραψε ποιο εμπεριστατομενα τις οδηγιες σαν οδηγο ενα πραγμα γτ παλι μου εγραψε το ιδιο...και δν ξερω ποιο ειναι το λαθος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα οτι ελεγε(δν ειμαι σιγουρος αν εχει γινει σωστα) περνας το παιχνιδι και ανοιγω το n-gage κανει install και μου λεει fille corupted(κατι τετοιο τελος παντων) και μετα το διαγραφει,τι φτεει??

 

Μια απο τα ιδια και εγω... και εμενα file corrupted μου βγαζει...

Εχω το Ν82

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κι εγω το προβλημα με το "file corrupted" εκανα τα εξης και δουλεψε .Δεν ξερω αν κατι ειναι περιττο απο τα παρακατω, το θεμα ειναι οτι με αυτα μου δουλεψε.Πρωτα απ ολα πατε στο γνωστο μαγαζακι και κανετε το χακ για τη μνημη C του κινητου που σας δινει πληρη ελεγχο (all permisions καπως ετσι λεγεται xxxxxxxxxxxxx) .Εγκαθιστατε απο τα εργαλεια που εχει σε καθε παιχνιδι το Metro trk με προσοχη στο fp1 η pre fp1.Τρεχετε το Caps on (την εφαρμογη απο το χακ), συνδεετε το κινητο με USB ανοιγετε το Metro trk στο κινητο και τρεχετε το SecMan.exe.--Τοσο η εγκατασταση του SeCMan οσο και των παιχνιδιων γινεται με ανοιχτο το Metrotrk στο κινητο.ΠΡΟΣΟΧΗ κλειστε την εφαρμογη πριν ανοιξετε το ενγκειτζ--

Οταν ομως σας ρωτησει για το πορτ (οπως θα γινει και στην εγκατασταση των παιχνιδιων αργοτερα) δε θα πατησετε "Find Metro trk port automatically", θα κανετε uncheck το κουτακι και θα διαλεξετε το COM port που χρησιμοποιει το κινητο.Το ποιο ειναι το βλεπετε απο Πινακας ελεγχου->Επιδοσεις και συντηρηση->Συστημα->Υλικο->διαχειρηση συσκευων->Θυρες (COM & LPT) Διπλα απο το κινητο σας εχει σε παρενθεση το COMΧ οπου Χ ενας αριθμος

( εννοειται ειναι συνδεδεμενο το κινητο για να δειτε ποια θυρα χρησιμοποιει) .Αφου διαλεξετε το ΙΔΙΟ COM προχωρατε κανονικα στην εγκατασταση.Αφου εγκαταστησετε το SecMan προχωρατε στην εγκατασταση των παιχνιδιων.Στο πρωτο screen(εγκατασταση παιχνιδιων) τσεκαρετε τα δυο κουτακια ->NEXT και επειτα uncheck "Find Metro trk port automatically" βαζετε ΠΑΛΙ το COM που χρησιμοποιει η USB θυρα του κινητου σας.Ολοκληρωνετε την εγκατασταση απο τον υπολογιστη.Αφου κλεισετε το Metrotrk ανοιγετε το ενγκειτζ και η εγκατασταση θα ολοκληρωθει επιτυχως και στο κινητο.

 

Υ.Γ Εμενα χρειαστηκε ρισταρτ το κινητο μετα την εγκατασταση των παιχνιδιων γιατι μου εβγαζε ενα σφαλμα Kern-3 κατι, μετα το ρισταρτ ομως ολα δουλευουν ρολοι.Δοκιμασμενο με επιτυχια στα 9 απο τα 11 παιχνιδια.ΕΝΤΖΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

σε σας που εβγαλε file corrupted ειστε σιγουροι οτι βαλατε το πιστοποιητικο που λεει στη δαδικασια?εγω κανα δυο δε δοκιμασα αλλα μεχρι τωρα σε κανενα δε το εβγαλε αυτο.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κι εγω το προβλημα με το "file corrupted" εκανα τα εξης και δουλεψε .Δεν ξερω αν κατι ειναι περιττο απο τα παρακατω, το θεμα ειναι οτι με αυτα μου δουλεψε.Πρωτα απ ολα πατε στο γνωστο μαγαζακι και κανετε το χακ για τη μνημη C του κινητου που σας δινει πληρη ελεγχο (all permisions καπως ετσι λεγεται xxxxxxxxxxxxx .Εγκαθιστατε απο τα εργαλεια που εχει σε καθε παιχνιδι το Metro trk με προσοχη στο fp1 η pre fp1.Τρεχετε το Caps on (την εφαρμογη απο το χακ), συνδεετε το κινητο με USB ανοιγετε το Metro trk στο κινητο και τρεχετε το SecMan.exe.--Τοσο η εγκατασταση του SeCMan οσο και των παιχνιδιων γινεται με ανοιχτο το Metrotrk στο κινητο.ΠΡΟΣΟΧΗ κλειστε την εφαρμογη πριν ανοιξετε το ενγκειτζ--

Οταν ομως σας ρωτησει για το πορτ (οπως θα γινει και στην εγκατασταση των παιχνιδιων αργοτερα) δε θα πατησετε "Find Metro trk port automatically", θα κανετε uncheck το κουτακι και θα διαλεξετε το COM port που χρησιμοποιει το κινητο.Το ποιο ειναι το βλεπετε απο Πινακας ελεγχου->Επιδοσεις και συντηρηση->Συστημα->Υλικο->διαχειρηση συσκευων->Θυρες (COM & LPT) Διπλα απο το κινητο σας εχει σε παρενθεση το COMΧ οπου Χ ενας αριθμος

( εννοειται ειναι συνδεδεμενο το κινητο για να δειτε ποια θυρα χρησιμοποιει) .Αφου διαλεξετε το ΙΔΙΟ COM προχωρατε κανονικα στην εγκατασταση.Αφου εγκαταστησετε το SecMan προχωρατε στην εγκατασταση των παιχνιδιων.Στο πρωτο screen(εγκατασταση παιχνιδιων) τσεκαρετε τα δυο κουτακια ->NEXT και επειτα uncheck "Find Metro trk port automatically" βαζετε ΠΑΛΙ το COM που χρησιμοποιει η USB θυρα του κινητου σας.Ολοκληρωνετε την εγκατασταση απο τον υπολογιστη.Αφου κλεισετε το Metrotrk ανοιγετε το ενγκειτζ και η εγκατασταση θα ολοκληρωθει επιτυχως και στο κινητο.

 

Υ.Γ Εμενα χρειαστηκε ρισταρτ το κινητο μετα την εγκατασταση των παιχνιδιων γιατι μου εβγαζε ενα σφαλμα Kern-3 κατι, μετα το ρισταρτ ομως ολα δουλευουν ρολοι.Δοκιμασμενο με επιτυχια στα 9 απο τα 11 παιχνιδια.ΕΝΤΖΟΥ!

 

χωρις το hack του c δν μπορει να γινει???

edit: τα καταφερα εν τελει.ξεχασες να πεις οτι ανοιγεις το secman και πατας install the sertificate

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου εβγαζε file corrupted...απλα βαλετε το SecMan και κανετε μετα εγκατασταση....ολα θα ειναι οκ....τα παιχνιδια τρεχουν τελεια και στο n73...
Link to comment
Share on other sites

λιγο off topic αλλα ειναι δυνατον το fifa 08 να μην εχει Παναθηναικο???? :mad::mad::mad::mad::mad:

 

Βλακεία!!!:mad::mad:

Το πρόσεξα κι εγώ..

 

 

:offtopic:

Κάτσε να πέσουν τα φράγκα φέτος και από του χρόνου θα τον δούμε!!

Άντε στο FIFA 09!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

χωρις το hack του c δν μπορει να γινει???

edit: τα καταφερα εν τελει.ξεχασες να πεις οτι ανοιγεις το secman και πατας install the sertificate

 

το Space.Impact.Kappa.Base δεν μπορω να το κανω εχτρακτ (ξεζιπαρω) τι εγινε το δοκιμασα με 4 αν-ζιπ προγραματα .........ξερει καποιος

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται λίγο προβληματική η όλη διαδικασία.

Πάω χτες να περάσω 1 παιχνίδι με τον γωνστό τρόπο.

Ακολουθω όλες τις οδηγίες και τελειώνει ομαλά η διαδικασία εγκατάστασης.

Πάω μέσα στο N-gage, μου βγάζει το γνωστό πρόβλημα corrupted..

Το αφαιρώ το παιχνίδι και πάω πάλι από την αρχή..

Αυτή τη φορά,τρέχω ταυτόχρονα με το TRK και το Secman, (αν και δεν ξέρω αν χρειάζεται να τρέχει ταυτόχρονα, αφού είχε εγκατασταθεί από πριν).

Τελιώνει πάλι η εγκατάσταση του παιχνιδιού και την ώρα που πάω να κλείσω το TRK, ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΔΙΑΣ!!!:mad::mad:

Παιδιά μιλάμε για το χειρότερο κόλλημα που έχω πετύχει.Και άλλες φορές έχει τύχει να κολλήσει, αλλά μετά από λίγο, βαράει restart ή μπορώ και το κλείνω από το κουμπί.Αυτή τη φορά τίποτα.Καθώς είναι απίστευτα δύσκολο να βγάλω την Bl-6F, το άφησα καμιά ώρα να ξεφορτίσει μόνο του και ευτυχώς μετά το φόρτισα και το κινητό δούλευε κανονικά...

Πραγματικά το σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω..:cry:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται λίγο προβληματική η όλη διαδικασία.

Πάω χτες να περάσω 1 παιχνίδι με τον γωνστό τρόπο.

Ακολουθω όλες τις οδηγίες και τελειώνει ομαλά η διαδικασία εγκατάστασης.

Πάω μέσα στο N-gage, μου βγάζει το γνωστό πρόβλημα corrupted..

Το αφαιρώ το παιχνίδι και πάω πάλι από την αρχή..

Αυτή τη φορά,τρέχω ταυτόχρονα με το TRK και το Secman, (αν και δεν ξέρω αν χρειάζεται να τρέχει ταυτόχρονα, αφού είχε εγκατασταθεί από πριν).

Τελιώνει πάλι η εγκατάσταση του παιχνιδιού και την ώρα που πάω να κλείσω το TRK, ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΔΙΑΣ!!!:mad::mad:

Παιδιά μιλάμε για το χειρότερο κόλλημα που έχω πετύχει.Και άλλες φορές έχει τύχει να κολλήσει, αλλά μετά από λίγο, βαράει restart ή μπορώ και το κλείνω από το κουμπί.Αυτή τη φορά τίποτα.Καθώς είναι απίστευτα δύσκολο να βγάλω την Bl-6F, το άφησα καμιά ώρα να ξεφορτίσει μόνο του και ευτυχώς μετά το φόρτισα και το κινητό δούλευε κανονικά...

Πραγματικά το σκέφτομαι να ξαναπροσπαθήσω..:cry:

 

ο καλυτερος τροπος για να το βαλεις ειναι να εχεις ανοιχτο το secman και να βαλεις μονο σου το αρχειο *.n-gage μεσα στο φακελο n-gage στο root φακελο του κινητου σου...εγω ετσι το εκανα σε ολα...το TRK αργουσε παρα πολυ...

 

 

και κατι αλλο...στο HOCOTD δεν μπορω να βρω με τπτ το σωσιβιο....εχω ψαρεψει οτιδηποτε ασχετο γινεται εκτος απο αυτο.... καμια ιδια??

Link to comment
Share on other sites

το Space.Impact.Kappa.Base δεν μπορω να το κανω εχτρακτ (ξεζιπαρω) τι εγινε το δοκιμασα με 4 αν-ζιπ προγραματα .........ξερει καποιος

 

Και εγω τα εχω περασει ολα τα παιχνιδια εκτος απο 4 αν δεν κανω λαθος,τα οποια δεν μπορω με τιποτα να τα κανω unrar....Τα συγκεκριμενα ειναι μεγαλα σε μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

παιδαι απλα ξεζιπαρετε τα 'επιπεδο επιπεδο'...απλα εχει συμπιεσμενα μεσα σε αλλα συμπιεσμενα και δεν τα βρισκει...ψαχτε το λιγο..
Link to comment
Share on other sites

παιδαι απλα ξεζιπαρετε τα 'επιπεδο επιπεδο'...απλα εχει συμπιεσμενα μεσα σε αλλα συμπιεσμενα και δεν τα βρισκει...ψαχτε το λιγο..

 

Αυτο κανω.Ξεζιπαρω το πρωτο,μετα μου ζηταει το δευτερο,το βρισκω αλλα δεν συνεχιζει.

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος τροπος για να το βαλεις ειναι να εχεις ανοιχτο το secman και να βαλεις μονο σου το αρχειο *.n-gage μεσα στο φακελο n-gage στο root φακελο του κινητου σου...εγω ετσι το εκανα σε ολα...το TRK αργουσε παρα πολυ...

:respect: με γλύτωσες απο τα corrupted

Αυτο κανω.Ξεζιπαρω το πρωτο,μετα μου ζηταει το δευτερο,το βρισκω αλλα δεν συνεχιζει.

ξεζιπάρεις πρώτα όλα τα Zip(3) και μετά ξεκινάς απο το *.rar

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω.Ξεζιπαρω το πρωτο,μετα μου ζηταει το δευτερο,το βρισκω αλλα δεν συνεχιζει.

 

παρτα ολα μαζι (δηλ. καντα μπλε)και ξεζιπαρισε τα μεσα σ'εναν φακελο που θα κανεις και μετα εκει μεσα στον φακελο ξαναξεζιπαρισε τα !

Απλα θα πρεπει να βρεις μεσα στον φακελο ποιο ειναι το 1 για να ξεκινισει να ξεζιπαρει!

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδια!

Εβαλα το secman και το trk και περασα και το root certificate και ολα δουλευουν ρολοι!

Αν παθει κατι το τηλ. μου και θελω να το παω στην nokia για σερβις θα φαινετε το τηλ, μου σαν hacked δηλ, θα χασω την εγγυηση?

Και οταν τα κανω απεγκατασταση γιατι εξακολουθει και εχει το τηλ, ακομη μεσα το root certificate?Πως θα το βγαλω απο μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...