Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απλά θέλω να ξέρω αν αξίζουν τα λεφτά για το Ν81 ή βάζοντας κάτι παραπάνω παίρνεις ένα καλύτερο κινητό.

Τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι wifi, bluetooth και μια αξιοπρεπή κάμερα.

Προσωπικά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για την ποιότητα των πλαστικών που είναι κατασκευασμένο.

Από τη πλευρά του λειτουργικού θα μείνεις ικανοποιημένη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα αυτό με προβληματίζει καθώς το εχω δει από κοντά και δεν μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις. Αλλά μετά τα Ν82 και Ν78 δεν με εντυπωσιάζουν σχεδιαστικά άσε που ανεβαίνουμε ψηλά. Διλήμματα....
Link to comment
Share on other sites

σε μαυρο πρεπει να ειναι πιο ομορφο, γενικα και σε μενα που το ειδα απο κοντα αυτο με το μπλε πλαινο μου φάνηκε λιγο ασχημο, το μαυρο ομως ειναι πιο αρμονικο στο ματι...

οσο για τα πλαστικα του ειναι σαν αυτα τα κινεζικα τα παιχνιδια τα ψευτικα το θεμα ειναι ομως οτι δεν εχει ακουστει πουθενα οτι παρουσιαζει καποιο προβλημα οποτε ??? :O

 

Επισης αυτο που με παραξενευει λιγο ειναι οτι η νοκια το συγκεκριμενο μοντελο θα μπορουσε ανετα να το βγαλει με symbian 9.3 λογο και του naviwheel και τελος τα 140g γιατι να μην ειναι 120g ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.Έχω το τηλέφωνο τρεις μήνες και είμαι ευχαριστημένος.Με έχει βολέψει πολύ και στην δουλειά.Έχω υποβαθμίσει το pocket pc μου,το P3600 γιά χάρη του.Ένα μικρό πρόβλημα αντιμετωπίζω.Επειδή γράφω σχεδόν αποκλειστικά με Τ9,είναι λίγο ενοχλητικό:Όταν περνάω μία καινούρια λέξη στο λεξικό,είτε στην Ελληνική είτε στην Αγγλική,δεν θυμάται τις λέξεις που εισάγω γιά πολύν καιρό.Γιά κάποιον λόγο μετά από κάποιο διάστημα τις "χάνει".Και εάν οι λέξεις ήταν συνηθισμένες εντάξει.Όμως είναι ειδική ορολογία και κυρίως στην Αγγγλική.Αυτό αποτελεί σπατάλη χρόνου που μερικές στιγμές δεν επιτρέπεται.Πάντως το τηλέφωνο γιά τα γούστα μου είναι πολύ καλό.Μήπως έχει κανείς καμμία ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;Ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουω πολλα για αυτο το κινητο.... αρκετα αρνητικα αλλα και θετικα.

εσεις τι λετε ειναι τοσο χαλια το κινητο οσο λενε?? εμενα μου αρεσει και ελεγα να το παρω αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

ξερει κανεις αν εχει παρουσιασει τπτ προβληματα, ειτε με το περιβλημα(πλαστικο, κουμπια κλπ.) ...??

 

απο καμερα λενε δεν ειναι πολυ καλο.. με ποιο πχ κινητο συγκρινεται η καμερα του...?? (δλδ σε σχεση με το Sony ericsson K750i ,που και τα δυο εχουν 2ΜΡ ποιο τραβαει πιο καλα... η περιπου το ιδιο?????)

(**δεν θελω να συγκρινω τα δυο κινητα απλα για να εχω μια ιδεα το ποσο καλη ειναι η καμερα του **)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουω πολλα για αυτο το κινητο.... αρκετα αρνητικα αλλα και θετικα.

εσεις τι λετε ειναι τοσο χαλια το κινητο οσο λενε?? εμενα μου αρεσει και ελεγα να το παρω αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

ξερει κανεις αν εχει παρουσιασει τπτ προβληματα, ειτε με το περιβλημα(πλαστικο, κουμπια κλπ.) ...??

 

απο καμερα λενε δεν ειναι πολυ καλο.. με ποιο πχ κινητο συγκρινεται η καμερα του...?? (δλδ σε σχεση με το Sony ericsson K750i ,που και τα δυο εχουν 2ΜΡ ποιο τραβαει πιο καλα... η περιπου το ιδιο?????)

(**δεν θελω να συγκρινω τα δυο κινητα απλα για να εχω μια ιδεα το ποσο καλη ειναι η καμερα του **)

Σε γενικές γραμμές μία χαρά είναι. Πριν το πάρω δε μου γέμιζε και πολύ το μάτι, με τη χρήση όμως άλλαξα γνώμη ;).

 

Ένα πρόχειρο συγκριτικό με το k750:

 

N81 8GB

 

http://img206.imageshack.us/img206/470/014ve2.th.jpg

 

K750i

 

http://img241.imageshack.us/img241/3414/dsc00280ou4.th.jpg

 

Μην ξεχνάς οτι η κάμερα του δεν έχει autofocus, σημαντική έλλειψη... :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουω πολλα για αυτο το κινητο.... αρκετα αρνητικα αλλα και θετικα.

εσεις τι λετε ειναι τοσο χαλια το κινητο οσο λενε?? εμενα μου αρεσει και ελεγα να το παρω αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

ξερει κανεις αν εχει παρουσιασει τπτ προβληματα, ειτε με το περιβλημα(πλαστικο, κουμπια κλπ.) ...??

 

Όσον αφορά το πλαστικό του επειδή είναι πολύ γυαλιστερό, είναι επιρεπές στις γρατσουνιές γι' αυτό θα σου πρότεινα αν το πάρεις τελικά να το έχεις μέσα σε θηκούλα.

Τα κουμπιά όπως έχει αναφερθεί και από άλλους τρίζουν αλλά αυτό στρώνει κάπως με τη χρήση.

Κατά τα άλλα αν εξαιρέσουμε την κάμερα, είναι μια χαρά κινητό με πολλές δυνατότητες και πολύ καλό ήχο....:)

Link to comment
Share on other sites

thanks για τη βοηθεια σας... θα το παρω τελικα..πρεπει να ειναι αρκετα καλο..(παρα καποια ελλατωματακια ..αλλωστε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα... οτι δινεις περνεις αλλωστε):p:)
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του ειναι χαλια, σημερα το πηγα για επισκευη, εκλεισε εναν μήνα, το προβλημα ήταν ότι κολλαγε συνεχεια στα μενου και αργουσε πολυ, επισης όταν ανοίγω το καπακι του από την αρχή που το πήρα το πάνω μέρος(κομματι) με το κάτω, κουναει,δεν έχει καλή επάφή.. εσας το κάνει, ενω φίλου μου οχι

 

ακομα ενα μεγαλο πρόβλημα που εχω, το αναφερα και παλιοτερα είναι οταν μπαινω στο ιντερνετ από το κηνιτό ειτε με ασυρματοειτε απ την εταιρια δεν μου βγαζει ελληνικα αλλα τελειως παραξενα γραμματα... πάω στις ρυθμισεις και στην κυριολεξια δοκιμασα ολες τις γλόσσες εκτος αυτοματη-ελληνικη (iso-windows) αλλα τιποτα, ακομα και σε αγγλική σελιδα να μπω δεν μου βγαζει αγγλικα, τι να κανω με αυτό το προβλημα ξερετε;;;;;;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως χθες που το πηρα..μια χαρα μου φανηκε.. και στο ιντερνετ μπηκα με WLAN και τα πηγαινε μια χαρα... απο την αλλη ομως σημερα θα το παω για service (δλδ μαλλον για αντικατασταση) γιατι οπως εβαλα τα ακουστικα να ακουσω μουσικη δεν επαιζε το ενα..και αφου το εβγαλα και το ξαναεβαλα το βυσμα ειδα οτι το προβλημα ηταν στην εισοδο του βυσματος στο κινητο (επρεπε να το κρατας λιγο πλαγια για να παιζει)

το ειχε κανενας αλλος αυτο το προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως χθες που το πηρα..μια χαρα μου φανηκε.. και στο ιντερνετ μπηκα με WLAN και τα πηγαινε μια χαρα... απο την αλλη ομως σημερα θα το παω για service (δλδ μαλλον για αντικατασταση) γιατι οπως εβαλα τα ακουστικα να ακουσω μουσικη δεν επαιζε το ενα..και αφου το εβγαλα και το ξαναεβαλα το βυσμα ειδα οτι το προβλημα ηταν στην εισοδο του βυσματος στο κινητο (επρεπε να το κρατας λιγο πλαγια για να παιζει)

το ειχε κανενας αλλος αυτο το προβλημα???

 

Δοκιμασες με αλλα ακουστικα ? :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με αλλα ακουστικα ? :)

 

ναι δοκιμασα..αλλα παλι τπτ και ετσι το πηγα το απογευμα και περιμενω μια βδομαδα για αντικατασταση..

Link to comment
Share on other sites

paidia mipos paizei to msn gia to n81

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2370869#post2370869

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες! Ειναι δυσκολα στην αναγνωση τα greeklish και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο πρόβλημα που εχω, το αναφερα και παλιοτερα είναι οταν μπαινω στο ιντερνετ από το κηνιτό ειτε με ασυρματοειτε απ την εταιρια δεν μου βγαζει ελληνικα αλλα τελειως παραξενα γραμματα... πάω στις ρυθμισεις και στην κυριολεξια δοκιμασα ολες τις γλόσσες εκτος αυτοματη-ελληνικη (iso-windows) αλλα τιποτα, ακομα και σε αγγλική σελιδα να μπω δεν μου βγαζει αγγλικα, τι να κανω με αυτό το προβλημα ξερετε;;;;;;;;

 

τελικα μια λύση παιδιά;;;:(

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Δεν έχω βρει ακόμη μία καλή λίστα με εφαρμογές που μπορώ να δοκιμάσω γιά το τηλέφωνο.Που να εξηγούν περιληπτικά τι κάνει η καθεμία.Έστω και στα Αγγλικά.Ως χρήστης pocket pc δεν είμαι εξοικειωμένος με τον κόσμο του Symbian.Είμαι ενθουσιασμένος με το τηλέφωνο και έχω ακούσει ότι υπάρχουν άπειρες εφαρμογές.Διάβασα στο forum και έψαξα σε αυτά που αποκαλούνται γνωστά μαγαζάκια.Αλλά ως αρχάριος πελάγωσα.Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθειά σας.Άν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.Ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Μια πλήρης λίστα υπάρχει εδώ.

Ωστόσο μπορείς να πάρεις μια γεύση και από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

Μια πλήρης λίστα υπάρχει εδώ.

Ωστόσο μπορείς να πάρεις μια γεύση και από εδώ.

 

Χίλια ευχαριστώ!Αυτό έψαχνα!Και τώρα ψάψιμο:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποφάσισα να πάρω με επιδότηση Vodafone το Ν81 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά....Μάλλον πάει προς κατάργηση.Αντίθετα το Ν81 8GB ίσως το βρω πιο εύκολα.

Η ερώτησή μου:Έχουν καμιά ουσιαστική διαφορά πέρα από την έλλειψη microSD slot (και τον ενσωματωμένο αποθ.χώρο των 8GB);

Από πλευράς απόδοσης/ταχύτητας ποιο είναι πιο καλό; Το απλό με ξεχωριστή 2GB microSD card ή το Ν81 8GB με την ενωμένη;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

N81: Firmware 20.0.056 online!:

http://www.jaspp.net/2008/07/n81-firmware-20005-online/

Οι εχοντες Ν81 ,ας το τσεκαρουν :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα κατι ουτε με ΟΤΑ ουτε με τον τελευταιο NSU.

 

Αλλα αν ειναι αληθεια και εχει τοσο μεγαλη διαφορα οσο λεει,θα το κρατησω το Ν81 και θα δωσω το Ν82!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

N81: Firmware 20.0.056 online!:

http://www.jaspp.net/2008/07/n81-firmware-20005-online/

Οι εχοντες Ν81 ,ας το τσεκαρουν :ninja:

 

Δεν βρηκα κατι ουτε με ΟΤΑ ουτε με τον τελευταιο NSU.
Ούτε εγώ βρήκα :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα κατι ουτε με ΟΤΑ ουτε με τον τελευταιο NSU.

 

Αλλα αν ειναι αληθεια και εχει τοσο μεγαλη διαφορα οσο λεει,θα το κρατησω το Ν81 και θα δωσω το Ν82!

 

Τι λεει ακριβως; γιατι δεν το μεταφρασα :O

 

Αυτο που προσεξα ειναι τα transitions αλα fp2 .

 

Ούτε εγώ βρήκα :(

 

Υπομονη τοτε :O,λογικα τις επομενες μερες θα ανεβει

και για το Ελληνικο product code :shifty:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λεει οτι στο γραφικο τομεα θα πλησιασει παρα πολυ το fp2!!!!!!(πες μου baaaaby τι πληρωνεις).

 

The possessory ones of N81 will be very happy for knowing that the much waited for modernization to firmware for N81 finally has arrived, and door large, most large innovationes, in particular on the side of the graphical management, that capacity to the level comes about of telephones equipped of Fp2.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Thanks stamatis3133 :)

 

Nokia N81 gets firmware update, FL3 and FP2 transitions!

http://www.symbian-freak.com/news/008/07/nokia_n81_gets_an_update.htm

 

New N81 Firmware 20.0.056 - Brings FP2 Like Transitions « The Symbian Blog

http://thesymbianblog.com/2008/07/04/new-n81-firmware-200056-brings-fp2-like-transitions/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...