Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδία καλημέρα

 

θα είμαι σύντομος θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια για το κινητό.μπορεί να συνεργαστεί με εξωτερικό bt gps δεκτη? για να έχω gps?και 2ο έχει 2η κάμερα για video calls για να σε βλέπουν ενώ μιλάς?

 

Ευχαριστώ

 

Να το παρεις ανεπιφυλακτα.Πολυ καλο κινητο

ναι μπορει....

ναι εχει....

 

και αλλα πολλα...:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia sas paidia

skeftomai na parw to N81

eseis pou to exete ti lete? einai kalo? i mapa??

Πάρε το Ν82 στα ίδια λεφτά και θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος θα αγόραζε αυτήν την πατάτα (Ν81) τη στιγμή που στα ίδια λεφτά παίρνεις μια κλάσεις ανώτερη συσκευή αντίστοιχη του Ν95 και λίγο καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Ν82 στα ίδια λεφτά και θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος θα αγόραζε αυτήν την πατάτα (Ν81) τη στιγμή που στα ίδια λεφτά παίρνεις μια κλάσεις ανώτερη συσκευή αντίστοιχη του Ν95 και λίγο καλύτερη.

 

τα ιδια λεφτα που τα ειδες?

 

Ν81 > 430

 

Ν82 > 540

 

 

και το αν ειναι πατατα ή οχι ειναι δικη σου αποψη .

ο καθενας κρινει και αποφασιζει..

 

και το Ν95 υπερκινητο ηταν και ολοι τρεχουν να το πουλησουν....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις ?

Οτι εχει τα demo μεσα η συσκευη και τα θελει ολοκληρα ?

 

Δεν μπορει ακομα να κανει κατι.

Η πλατφορμα n-gage δεν λειτουργει ακομα ,δες το αναλογο

θεμα .

αυτο ακριβως!!εχει τα demo και τα θελει ολωκληρα.ευχαριστω πολυ!:)

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε λίγο κάτω από τα 400 ευρώ το κινητάκι.

Λογικό πιστεύω κι αναμενόμενο...

Ίσως τώρα πάει κάπως καλύτερα.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει το κινητο φιλος μου, και οταν του στελνω καποια mp3 με bluetooth τα παιρνει παταει αποθηκευση (δεν το βγαζει να διαλεξει μνημη τηλεφωνου η καρτας) και οταν το αποθηκευει μειωνετε η μνημη του κινητου ως αποτελεσμα οταν πας να του στηλεις αλλο να λεει ανεπαρκης μνημη.

 

Του περασα τον Xplore και βλεπω οτι τα τραγουδια ειναι στην καρτα μνημης αλλα ο χωρος εξακολουθει να πιανετε στο κινητο ωστε να βγαζει ανεπαρκης μνημη.

 

Ειναι κανενα bug μηπως του πρωτου firmwire ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει το κινητο φιλος μου, και οταν του στελνω καποια mp3 με bluetooth τα παιρνει παταει αποθηκευση (δεν το βγαζει να διαλεξει μνημη τηλεφωνου η καρτας) και οταν το αποθηκευει μειωνετε η μνημη του κινητου ως αποτελεσμα οταν πας να του στηλεις αλλο να λεει ανεπαρκης μνημη.

 

Του περασα τον Xplore και βλεπω οτι τα τραγουδια ειναι στην καρτα μνημης αλλα ο χωρος εξακολουθει να πιανετε στο κινητο ωστε να βγαζει ανεπαρκης μνημη.

 

Ειναι κανενα bug μηπως του πρωτου firmwire ?

 

Όταν αποθηκεύσει το mp3 που του στέλνεις εσύ, πρέπει να σβήνει το εισερχόμενο μήνυμα από το φάκελο εισερχόμενα γιατί πιάνει χώρο..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει το κινητο φιλος μου, και οταν του στελνω καποια mp3 με bluetooth τα παιρνει παταει αποθηκευση (δεν το βγαζει να διαλεξει μνημη τηλεφωνου η καρτας) και οταν το αποθηκευει μειωνετε η μνημη του κινητου ως αποτελεσμα οταν πας να του στηλεις αλλο να λεει ανεπαρκης μνημη.

 

Του περασα τον Xplore και βλεπω οτι τα τραγουδια ειναι στην καρτα μνημης αλλα ο χωρος εξακολουθει να πιανετε στο κινητο ωστε να βγαζει ανεπαρκης μνημη.

 

Ειναι κανενα bug μηπως του πρωτου firmwire ?

 

Αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά. Αφου αποθηκεύσεις το περιεχόμενο του ληφθέντος μηνύματος, πρέπει να σβήσεις το μηνυμα. Αλλιώς τα αρχεία θα υπάρχουν 2 φορές μέσα στο κινητό.

 

Ανοίγεις το X-plore, πατάς 4 και βλέπεις όλα τα αρχεία που προέρχονται απο τα μηνύματα. Και τα σβήνεις απο κεί.

Link to comment
Share on other sites

Thanks οντως ετσι ειναι. Δεν το ειχα προσεξει στο ν82 γιατι εχει και μεγαλυτερη μνημη αλλα και συνυθως τα εσβηνα εγω απο μονος μου μετα :)
Link to comment
Share on other sites

επισης απο τις ρυθμισεις των μηνυματων μπορει να επιλεξει να αποθηκευονται ολα τα μηνυματα στην καρτα μνημης. οποτε να μη χρειαζεται να τα σβηνει ενα ενα.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα πρέπει να τα σβήνει γιατί θα υπάρχουν διπλά.Απλά, αν τα αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης, θα κρατάει καθαρή την εσωτερική μνήμη του κινητού και δε θα ανησυχεί τόσο πολύ αν θα μείνει απο ελεύθερη μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Μολις πριν λιγες ωρες το απεκτησα κ γω...

Αλλα εχω το εξης προβλημα...

Πριν απ'αυτο ειχα το Ν80 κ ειχα αποθηκευσει φωτο βιντεο κ καταλογο στον υπολογιστη.

Ελα ομως π θελω να τα περασω στο Ν81 κ μου λεει οτι δεν ειναι συμβατα τ'αρχεια. Μπορει καποιος να μ δωσει πληροφοριες?

Ευχαριστω!

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Μολις πριν λιγες ωρες το απεκτησα κ γω...

Αλλα εχω το εξης προβλημα...

Πριν απ'αυτο ειχα το Ν80 κ ειχα αποθηκευσει φωτο βιντεο κ καταλογο στον υπολογιστη.

Ελα ομως π θελω να τα περασω στο Ν81 κ μου λεει οτι δεν ειναι συμβατα τ'αρχεια. Μπορει καποιος να μ δωσει πληροφοριες?

Ευχαριστω!

Με τι τρόπο τα είχες αποθηκεύσει στον υπολογιστή σου;

Με back up μέσω του PC Suite ή αυτόνομα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:shifty: To prwto....

Δηλαδή δεν μπορεί να επαναφέρει το back up...

Γι' αυτή τη περίπτωση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις το Noki v1.5. Αυτό το πρόγραμμα είναι σαν ένας file explorer, αλλά με τη διαφορά ότι ανοίγει το back up αρχείο και μπορείς να πάρεις χειροκίνητα τις επαφές σου, τα μηνύματα σου κλπ.

Ψάξε το λίγο...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορεί να επαναφέρει το back up...

Γι' αυτή τη περίπτωση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να εγκαταστήσεις το Noki v1.5. Αυτό το πρόγραμμα είναι σαν ένας file explorer, αλλά με τη διαφορά ότι ανοίγει το back up αρχείο και μπορείς να πάρεις χειροκίνητα τις επαφές σου, τα μηνύματα σου κλπ.

Ψάξε το λίγο...

 

Oπως κ να'χει ευχαριστω π απαντησες!

 

 

Edit: Παιδια δε βγαζω ακρη...θελω τη βοηθεια καποιου ποιο εμπηρου...

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ με ασύρματο δίκτυο και μου ζηταει να δώσω προδιανεμημενο κλειδί, τι είναι αυτό?

Πρώτη φορά προσπαθώ να το συνδέσω και δεν ξέρω, αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδεθώ με ασύρματο δίκτυο και μου ζηταει να δώσω προδιανεμημενο κλειδί, τι είναι αυτό?

Πρώτη φορά προσπαθώ να το συνδέσω και δεν ξέρω, αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος!

Το δίκτυό σου είναι κρυπτογραφημένο και γι' αυτό σου ζητά κωδικό WEP.

Αν δεν έχεις βάλει δικό σου κωδικό, λογικά θα έχει τον προκαθορισμένο. Θα τον βρεις στις οδηγίες χρήσης του router σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να μετατρεψω τα 3gp αρχεια σε mp4 ωστε να'ναι συμβατα με το Ν81?

Αλλα κυριως πως μπορω να τα περασω μεσα στο κινητο γιατι δεν εχω βγαλει ακομη ακρη με τη μεταφορα των δεδομενων στο κινητο απ'το υπολογιστη με το Nokia Lifeblog 2.5 που περιεχονταν στο cd του κατασκευαστη.

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να μετατρεψω τα 3gp αρχεια σε mp4 ωστε να'ναι συμβατα με το Ν81?

Αλλα κυριως πως μπορω να τα περασω μεσα στο κινητο γιατι δεν εχω βγαλει ακομη ακρη με τη μεταφορα των δεδομενων στο κινητο απ'το υπολογιστη με το Nokia Lifeblog 2.5 που περιεχονταν στο cd του κατασκευαστη.

Το κινητό παίζει και 3gp βίντεο, γιατί να τα μετατρέψεις;:worry:

 

Υπάρχουν 2 τρόποι για να συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή:

 

1ος. Μέσω της λειτουργίας PC Suite, όπου χρειάζεσαι και το PC Suite όπως είναι ευνόητο και έχεις πρόσβαση και στη μνήμη της συσκευής και στη κάρτα μνήμης.

 

2ος. Μέσω της λειτουργίας Μεταφορά δεδομένων, όπου ο υπολογιστής αναγνωρίζει το κινητό σαν μέσο μαζικής αποθήκευσης (πχ: usb flash drive) και έχεις πρόσβαση μόνο στη κάρτα μνήμης. Σ’ αυτή τη περίπτωση δεν χρειάζεσαι το PC Suite.

 

Το LifeBlog δεν το χρειάζεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να μου αναλυσεις τη διαδηκασια γιατι δε μπορω να το βρω ετσι οπως εχουν το PC Suite γι'αυτο το κινητο.

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσες να μου αναλυσεις τη διαδηκασια γιατι δε μπορω να το βρω ετσι οπως εχουν το PC Suite γι'αυτο το κινητο.

Φίλε μου σου έδωσα link από πάνω για να κατεβάσεις κατευθείαν τη σωστή έκδοση... Πάτα επάνω στο PC Suite.

Η διαδικασία είναι απλή, εγκαθιστάς το πρόγραμμα, συνδέεις το κινητό με το pc μέσω καλωδίου επιλέγοντας τη λειτουργία PC Suite, περιμένεις λίγο ώσπου αναγνωρίσει το υλικό το pc και ύστερα είσαι έτοιμος να κάνεις τη δουλεία σου.

Για να μπεις στο κινητό θα πας στο "Ο Υπολογιστής μου", στο εικονίδιο Nokia Phone Browser. Εκεί θα δεις δύο εικονίδια, ένα για την εσωτερική μνήμη και ένα για τη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ταξινόμησης των εικόνων στην έκθεση. όσο καλό και να είναι το navi δεν μπορείς να έχεις 700 εικόνες χύμα στο κύμα.:( Ακόμα και αν κάτσεις με υπομονή να τις βάλεις σε άλμπουμ αυτές δεν σβήνονται από το αρχικό άλμπουμ ώστε να μην ξέρεις ότι τις έχεις περάσει.

 

Και κάτι άλλο: υπάρχει δυνατότητα εγκατάστασης κάποιου wmp ή κάποιου ανάλογου player για μουσικές και γλέντια? :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...