Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιταξτε και αυτο :

 

http://nokiageek.blogspot.com/2007/10/n95-8gb-initial-impressions.html

 

Αυτος που το εχει, λεει οτι εκανε να ξεκινησει 18-20 δευτερολεπτα :) ...

 

Και χαρη στο demand paging, που αναφερεται πανω και στο ποστ του nervous, υπαρχει σημαντικοτατη βελτιωση στους χρονους που εκτελουνται οι διαφορες εργασιες :happy: !

Απο το βιντεακι ο μηχανισμος του slider φαινεται να ειναι παρα ολυ βελτιωμενος και στιβαρος. Υπομονη λοιπον να το δουμε και απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το βιντεακι ο μηχανισμος του slider φαινεται να ειναι παρα ολυ βελτιωμενος και στιβαρος. Υπομονη λοιπον να το δουμε και απο κοντα

 

Ναι, φαινεται πολυ βελτιωμενος, αυτο το "τσικ" που κανει οταν κλεινει, μου δειχνει οτι προσεξαν αρκετα την ποιοτητα :D !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , καλά όλα αυτά , αλλά μήπως είναι λίγο μεγάλο?????

ΟΚ, μεγαλύτερη οθόνη , ποιοτικότερο , 128ΜΒ RAM ,αλλά "παντουφλίτσα"!!

Το φλας έγινε τουλάχιστον xenon??

Η τεχνολογία συνήθως εξελισσεται προς το πιο χρηστικό???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες , καλά όλα αυτά , αλλά μήπως είναι λίγο μεγάλο?????

ΟΚ, μεγαλύτερη οθόνη , ποιοτικότερο , 128ΜΒ RAM ,αλλά "παντουφλίτσα"!!

Το φλας έγινε τουλάχιστον xenon??

Η τεχνολογία συνήθως εξελισσεται προς το πιο χρηστικό???

 

ε,οχι και παντοφλιτσα το μεγεθος

του ειναι πολυ ικανοποιητικο για μια τετοια συσκευη.

το φλας ειναι ιδιο με του αρχικου ν95.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο μεγεθος ειναι ιδιο με το "απλο" Ν95...

Xenon flash δεν εχει ...

 

Μεγαλο δεν θα το ελεγα , απλα δες τα χαρακτηριστικα του και ψαξε αν υπαρχει αλλη συσκευη με τα ιδια χαρακτηριστικα, με μικροτερο μεγεθος ...

 

Φιλικα :) ,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κάτι?? Το Ν95 8B έχει προστατευτικό οθόνης?? Απ' ότι έχω δει στα βιντεακια, φαίνεται σαν να υπάρχει ένα τζαμένιο/πλαστικό προστατευτικό και έτσι πλέον η οθόνη και το γύρω υλικό είναι λειο και χωρις να φαινεται το βάθος της οθόνης...
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω κάτι?? Το Ν95 8B έχει προστατευτικό οθόνης?? Απ' ότι έχω δει στα βιντεακια, φαίνεται σαν να υπάρχει ένα τζαμένιο/πλαστικό προστατευτικό και έτσι πλέον η οθόνη και το γύρω υλικό είναι λειο και χωρις να φαινεται το βάθος της οθόνης...

 

Σύμφωνα με το review αυτό, το Ν95 8GB θα διαθέτει προστατευτικό οθόνης, αντίθετα με τον προκάτοχό του.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το review αυτό, το Ν95 8GB θα διαθέτει προστατευτικό οθόνης, αντίθετα με τον προκάτοχό του.

 

δεν ειμαι "κλεφτης":lol::lol: αλλα πως γινεται αυτο??(το λεω μηπως και μπορει να μπει στο απλο Ν95):lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος εκκίνησης <20 δ, είναι απλά εκπληκτικός :!::X Το Ν95 έχει 300αρη επεξεργαστή, έτσι;

Dual CPU

CPU Type: ARM 11

CPU Clock Rate: 332 MHz

3D Graphics HW Accelerator

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το review αυτό, το Ν95 8GB θα διαθέτει προστατευτικό οθόνης, αντίθετα με τον προκάτοχό του.

 

Κριμα γιατι πιστευω οτι θα αλλιώνονται έστω λίγο τα χρωμματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος εκκίνησης <20 δ, είναι απλά εκπληκτικός :!::X Το Ν95 έχει 300αρη επεξεργαστή, έτσι;

 

Πλάκα-πλάκα, τώρα που το λέτε, επειδή δεν έχω έρθει σε επαφή με τα πολύ τελευταία S60 (3rd Edition, με OS9.1/OS9.2), για τι χρόνους booting μιλάμε (π.χ. Ν73, Ν93, Ν95 φερ' ειπείν) και παραξενεύεστε με το σούπερ γρήγορο (όντως) Ν95 8GB??? Έχω συνηθίσει το 3230 μου που με τον φτωχό 123άρη δε δρέπει δάφνες σε αυτό τον τομέα και δεν έχω ιδέα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

για τι χρόνους booting μιλάμε (π.χ. Ν73, Ν93, Ν95 φερ' ειπείν) και παραξενεύεστε με το σούπερ γρήγορο (όντως) Ν95 8GB???

 

N73 ME : 31 δευτερολεπτα να ζητησει ΡΙΝ , + 5-6 για την οθονη αναμονης ...

Για αλλα δεν μπορω να ξερω για την ωρα ...

Link to comment
Share on other sites

N73 ME : 31 δευτερολεπτα να ζητησει ΡΙΝ , + 5-6 για την οθονη αναμονης ...

Για αλλα δεν μπορω να ξερω για την ωρα ...

 

Και αυτοί οι χρόνοι φαντάζομαι αυξάνονται όσο φορτώνεις το τηλέφωνο με εφαρμογές, codecs κλπ... :shifty:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

to nokia tha xei optical zoom h kai do den to balane?

 

Όχι, ούτε N95 8GB θα διαθέτει οπτικό ζουμ.

Tα μόνα 3rd Edition S60 της Nokia που διαθέτουν οπτικό ζουμ με φακούς Carl Zeiss είναι τα Ν93/N93i.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

to nokia tha xei optical zoom h kai do den to balane?

 

Ευτυχως που δεν εχει κατα τη γνωμη μου, γιατι ο ογκος και το βαρος του κινητου θα αυξανοταν κατα πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , καλά όλα αυτά , αλλά μήπως είναι λίγο μεγάλο?????

ΟΚ, μεγαλύτερη οθόνη , ποιοτικότερο , 128ΜΒ RAM ,αλλά "παντουφλίτσα"!!

Το φλας έγινε τουλάχιστον xenon??

Η τεχνολογία συνήθως εξελισσεται προς το πιο χρηστικό???

 

απο μεγεθος φιλε μου ειναι πολυ καλο,δεν ξερω βεβαια τι κινητο εχεις εσυ και ποσο μικρο ειναι,παντως για smartphone το n95 ειναι πολυ μικρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο μεγεθος φιλε μου ειναι πολυ καλο,δεν ξερω βεβαια τι κινητο εχεις εσυ και ποσο μικρο ειναι,παντως για smartphone το n95 ειναι πολυ μικρο.

 

Έχω το Ν73 αυτή τη στιγμή... είχα όμως και το Ν70 και 6680 και το 6230ι .

Τελικά έχουμε δώσει άλλη έννοια στην γνωστή ερώτηση:"το μέγεθος μετράει????"

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα, τώρα που το λέτε, επειδή δεν έχω έρθει σε επαφή με τα πολύ τελευταία S60 (3rd Edition, με OS9.1/OS9.2), για τι χρόνους booting μιλάμε (π.χ. Ν73, Ν93, Ν95 φερ' ειπείν) και παραξενεύεστε με το σούπερ γρήγορο (όντως) Ν95 8GB??? Έχω συνηθίσει το 3230 μου που με τον φτωχό 123άρη δε δρέπει δάφνες σε αυτό τον τομέα και δεν έχω ιδέα.

Επειδή και εγώ ήμουν τον περασμένο Μάιο στην ίδια θέση με εσένα (από 7610 σε Ε60), οι δικές μου εντυπώσεις έχουν ως εξής... στη εκκίνηση τα πράγματα είναι λίγο πολύ τα ίδια περίπου, δεν βλέπεις μεγάλη διαφορά, αλλά η εκκίνηση των εφαρμογών και γενικότερα η απόκρισή του μέσα στα μενού είναι πολύ πιο γρήγορη. Ειδικά η εκκίνηση των Επαφών και του Μητρώου είναι εκπληκτική και αυτό διότι μετά τη πρώτη εκκίνησή τους δεν τερματίζουν αλλά συνεχίζουν να τρέχουν στο παρασκήνιο και ειδικά όταν έχεις πολλές επαφές είναι το εκτιμάς περισσότερο.

 

Τώρα για τα S60 3.1/Symbian 9.2 εκεί τα πράγματα είναι ακόμη πιο γρήγορα και στην εκκίνηση αλλά γενικότερα σε ότι και αν κάνεις. Πάει σφαίρα........................

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τοέχει φέρει κάποιο κατάστημα ή ακόμη το περιμένουμε????

ΘΑ ήθελα να το δω από κοντα για να διαπιστώσω ιδίοις όμασι το μέγεθος!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...